OS na kojem ste počeli...

poruka: 474
|
čitano: 120.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
RE: OS na kojem ste počeli...
Sivi kaže...

To su bili dani kad se koristio Win95 SE... naviru mi samo lijepa sjecanja

Mislis, Win98 SE? Ili Win95 OSR2?
16 godina
neaktivan
offline
RE: OS na kojem ste počeli...

bas taj 98 SE

16 godina
neaktivan
offline
RE: OS na kojem ste počeli...
Ja sam poceo na DOS-u i to medju prvima igre prince of persia i jos neke gluparije, e da i edit za pisanje teksa hehe kod staraca u firmi daleke 93 ili 94 a onda je dosao windows 95!!!!

P.S. Windows Me definitivno najgori OS, koji sam neko vrijeme (citaj: kratko) imao, do dana danasnjeg
16 godina
neaktivan
offline
RE: OS na kojem ste počeli...
Maha kaže...
P.S. Windows Me definitivno najgori OS, koji sam neko vrijeme (citaj: kratko) imao, do dana danasnjeg
 A Vista? Nadam se da će se popravit s SP-om 2...

()v()
(-.-)
('')('')
16 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

1: W!n 95 - jako kratko

2: Slackware Linux - well, first Linux distro ever made! :)

3: Kubuntu Linux - prelagano za moje potrebe :\

4: Solaris na kratko - mozda mjesec dana :'|

5: Gentoo Linux - dojadilo mi sve kompajlirat iz source koda :\

6: Vector Linux - bazirano na Slackwareu :)

7: Arch Linux - nesto totalno drugacije od svega. Najblizi joj je Slackware. Zadnja distra koju koristim.

 

Ubiti kad si trazim distru trazim za Power Usera.

 

Izmedju ovoga svega nekad instaliram W!n(XP) za kojekakve testove.


Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: OS na kojem ste počeli...
M4T34 kaže...
 A Vista? Nadam se da će se popravit s SP-om 2...

 Meni je Vista ovak ok...  Jedino me smeta što je to bio Microsoftov "veliki projekt" koji su radili 5 godina, a sve se svodi na to da je grafički ljepša...

Jedino dobro je kompatibilnost Viste prema hardveru. Na to nemam zamjerki, čini mi se da komp radi punom snagom. Jedino što puno troši, al meni se ne bloka...

Svi podaci su točni osim imena i prezimena...
16 godina
protjeran
offline
OS na kojem ste počeli...

Eh, da mi je vratiti se u vremena 98-ice, kada me brat ucio sve na kompu... Sada je 98-ica pregazena od strane vremena, dosli su novi OS-ovi, a buraz otisao na faks u Rijeku... A kako je bilo lijepo cistom nezgodom unistavati komp i voditi ga na reinstal i trositi jos jednu novcanicu od 100 kn. Jos se sjecam konfiguracije tog starog, prvog kompa: Pentium II Celeron (overclockiran na negdje 500 Mhz), GeForce MX400 (sa cak 32 MB RAM-a!)... Those were the days... Prisjecam ih se sa ceznjom za povratkom i suzom u oku... A sta ces, zivot ide dalje, nazalost. Plač

16 godina
offline
OS na kojem ste počeli...

DOS (kad se sjetim suza krene i zamirišu uspomene Smijeh) i igara Prehistorik 1 i 2, Prince of Persia

C:\  >cd\

C:\  >cd pre2

C:\  >pre2.exe


There is no place like 127.0.0.1
16 godina
offline
OS na kojem ste počeli...

Win 95 i ono kaj je prije bilo(zbilja ne znam kak se zove)-imam jos taj komp doma!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
protjeran
offline
OS na kojem ste počeli...

naravno ja sam mlađa generacija i ja sam poceo na XP-u kod kuce,a u skoli nesto malo na 98 95


Play Hrad Play Cool
16 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

od 3 godine windovs98

 


Amd 2x,asus motherboard,ati radeon gecube hd 3850,320gb ram-a,4x512mb ddr2 i asus vento chasis
16 godina
offline
OS na kojem ste počeli...

MS-DOS 3.30 :)


I'm a lumberjack and I'm OK
16 godina
offline
RE: OS na kojem ste počeli...

Prvi prvi - IDOS (neki Apple DOS komatibilni) + Apple II Basic kompatibilni na Ivelu Ultri, koja je bila popularna u školama.

Na Spectrumu i nije bilo OS-a, odnosno da se ispravim, bio je Basic u tu svrhu.

A što se tiče PC-a: MS-DOS 5.0, te Windows 3.1.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2008 11:36 (AnteM).
16 godina
neaktivan
offline
RE: OS na kojem ste počeli...

Windows 98'Cool


Ide podmornica pustinjom i sretne pingvina. Pita koliko je sati a pingvin izvadi toplomjer i kaze cetvrtak
16 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

C64 basic.. ali ako bash mora biti PC OS onda je neki stari DOS.. ne sjecham se verzije vishe.. znam da je bio na nekom PC XT-u.. :D


music is my first love and will always be my last
16 godina
offline
RE: OS na kojem ste počeli...

Apple DOS 3.3

16 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

BBC Basic, ako se uopce tako zvao, bilo je to prije 20ak godina, a ja malen.

16 godina
offline
RE: OS na kojem ste počeli...
m311438 kaže...

BBC Basic, ako se uopce tako zvao, bilo je to prije 20ak godina, a ja malen.


BBC Basic je programski jezik, a OS se zvao "Acorn MOS", skraćeno od "Acorns Machine Operating System"
16 godina
offline
OS na kojem ste počeli...

Sinclair BASIC na ZX Spectrumu. :dedica:

 

Posle njega DOS, ne secam se od koje verzije do 6.2, Windows 3.1(1), 95, 95 OSR2, 98SE, 2000, Vista i XP (tim redom) i kratki susreti sa Windowsima NT 3.51 i 4 i Windows ME, kao i sa par distribucija Linuxa. Mac nisam isprobao i nikako da se rešim da vidim kako izgleda Solaris. I da, pisao sam svoj maleni kernel kao projekat iz operativnih sistema na fakultetu. Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: OS na kojem ste počeli...

Win 3.11

16 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

win 3.1 s 3 god

 

16 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

Ozbiljniji početak>>Win95/DOS,a iskustva sežu na Amigu,80386-ice,veselo doba,pošto ništa nije radilo kako treba ili samo povremeno čovjek je bio prisiljen naučiti podosta o načinima funkcioniranja sustava.

Btw Xp je definitvno nešto najbolje do sad,uzevši sve u obzir.

 

16 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

Microsoft Windows 95


Intel Core 2 Duo E4600
4x1GB Kingmax 800MHz
Seagate 250GB 16MB
Gigabyte P35-DS4
ATI Radeon HD3850 512MB
Fortron Bluestorm 500W
16 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

Skoro pa se ne sjećam. Jedino se sjećam da sam započeo na nekim Windows-ima, ali sam onda pokvario cijelo računalo.Mršti se

Ozbiljno...
15 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

MI+icrosoft windows ME

CPU:Athlon 64X2 6000+@3.00GHZ,MEM:1GB PATRIOT@800MHZ X2,VGA:Gecube x1950pro 621/1418,PSU:Fortron blue storm 2 atx2 500w,HDD:400GB WD SATA2,MBO:Asrock Alivedual-eSATA2
15 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

DOS (+NC), Windows 95, Windows NT 4.0, QNX, Windows 2000, Linux (Zenwalk), Windows XP, Windows Vista x64

15 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

windows 98

15 godina
odjavljen
offline
OS na kojem ste počeli...

WIN 95

16 godina
offline
OS na kojem ste počeli...

Dos, pa win 3.1, od tada svi windowsi, a malo eksperimentirao i s linuxom, ali posto tada nisam imao od koga uciti, a internet bio rijedak odustao sam, mada mi je danas zao, ali nemam vise volje za eksperimente.

92% tinejdžera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
OS na kojem ste počeli...

Bio je to Basic na C64. Eh, tu sam potrosio brdo vremena.

Kasnije DOS pa Win 3.11.

Trenutno na Win XP SP2

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice