Acer V5 591G ne pali GTX950 grafičku

poruka: 8
|
čitano: 2.385
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Acer V5 591G ne pali GTX950 grafičku

Pozdrav,

 

imam problem s navedenim laptopom, CPU je I5 6300HQ, integrirana grafa HD530, s dodatnom GTX 950M koja se nikad ne pali. U BIOS-u nema postavki za odabir određene grafičke, u Nvidia driverima sam pokušao stavit da se non stop koristi GTX 950m, ali ni od toga ništa, probao sam disable-ati integrušu u Device Manageru, opet nula bodova, update-ani su svi driveri, Windows 10 64-bita orginal, probao sam napravit reinstall windowsa i instalirao drivere koji su na Acerovi stranici opet ništa, igrao sam se s power settingsima u Win 10 ni to nije pomoglo. Kad pokrenem recimo GTA V s integriranom grafom igra se upali ali je ne igrivo, a kad odaberem nVidia grafu baca Direct X error, i tako je sa svakom igrom. Za Sims baca "Unable to start game", dok pokrenem GTA V tj Rockstar game social club baci "Unable to initialize directx 9 device", a Direct X je uredno instaliran. GTA V je također orginal, tako da ni igre ni Windowsi nisu piratizirani. Imate još kakve ideje il da ga vozim na garanciju?

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Acer V5 591G ne pali GTX950 grafičku

Što veli device manager?

 

Jer po slici tebi fali ostatak postavki u Nvidia Control Panelu

 

 

Ajde probaj odradit sa DDU uninstall nvidie

 

Tut i DDU, u tutorialu piše da se preporuča da budeš offline prilikom instala drajvera, jer da Win10 ne počne sam instalirat drajvere

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 19:43 (Flying Dutchman).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Acer V5 591G ne pali GTX950 grafičku
Flying Dutchman kaže...

Što veli device manager?

 

Jer po slici tebi fali ostatak postavki u Nvidia Control Panelu

 

 

Ajde probaj odradit sa DDU uninstall nvidie

 

Tut i DDU, u tutorialu piše da se preporuča da budeš offline prilikom instala drajvera, jer da Win10 ne počne sam instalirat drajvere

 Izbrisao sam drivere i instalirao odnosno slijedio tutorial, radilo je cca sat vremena, probao sam nekoliko put resetirat laptop, problem se nije vratio, ugasio sam ga na cca 10min, opet upalio i dalje je sve uredno radilo, btw laptop je cijelo vrijeme bio na punjaču, sad prije minutu pokrenem igru, ona se pokrene, učitava se, kad sam otkopčao punjač iz laptopa igra se crash-ala. Pokušao sam opet pokrenuti, vratio se problem koji sam imao do sada, onda sam ga opet zaštekao na punjač, al ništa, opet ne radi, opet sve po starome. Zatim sam ga resetirao ( bio je na punjaču ), pokrenuo igru i sad radi, pričekao da se u potpunosti loada i onda sam ga odštekao od punjača, igra i dalje radi ali, padnu FPS-i, nisam mjerio frapsom, budem to napravio pa javim, al očito da neki Power Settings radi svoj "posao" i downgrade-a performanse.

 

EDIT: na punjaču stabilnih 55 FPS-a, čim ga odštekam od punjača momentalno padne na 30 FPSa, čim ga uštekam opet se vrati na 55.
EDIT2: napravio sam novi power plan, stavio sve na max performance, ali i dalje je na 30 FPSa.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 22:47 (Stolnik).
14 godina
neaktivan
offline
Acer V5 591G ne pali GTX950 grafičku

Da li imaš koji slučajem možda instalirani Acer ePower?

 

Ako da, moguće je da se svađa sa Winsovim Power managmentom

 

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Acer V5 591G ne pali GTX950 grafičku

Mozda jednostavno baterija ne moze. 950M je dodatnih 50-ak W potrosnje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Acer V5 591G ne pali GTX950 grafičku
Flying Dutchman kaže...

Da li imaš koji slučajem možda instalirani Acer ePower?

 

Ako da, moguće je da se svađa sa Winsovim Power managmentom

 

 Imam, al nije bio problem u njemu, otvorio sam GeForce Experience i pod Battery Boost je bilo stavljeno Maximum frame rate na 30FPS, stavio sam na 60 i sad nema razlike, bio na punjaču ili ne.

 

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 23:19 (Stolnik).
7 godina
protjeran
offline
Re: Acer V5 591G ne pali GTX950 grafičku
Stolnik kaže...

Pozdrav,

 

imam problem s navedenim laptopom, CPU je I5 6300HQ, integrirana grafa HD530, s dodatnom GTX 950M koja se nikad ne pali. U BIOS-u nema postavki za odabir određene grafičke, u Nvidia driverima sam pokušao stavit da se non stop koristi GTX 950m, ali ni od toga ništa, probao sam disable-ati integrušu u Device Manageru, opet nula bodova, update-ani su svi driveri, Windows 10 64-bita orginal, probao sam napravit reinstall windowsa i instalirao drivere koji su na Acerovi stranici opet ništa, igrao sam se s power settingsima u Win 10 ni to nije pomoglo. Kad pokrenem recimo GTA V s integriranom grafom igra se upali ali je ne igrivo, a kad odaberem nVidia grafu baca Direct X error, i tako je sa svakom igrom. Za Sims baca "Unable to start game", dok pokrenem GTA V tj Rockstar game social club baci "Unable to initialize directx 9 device", a Direct X je uredno instaliran. GTA V je također orginal, tako da ni igre ni Windowsi nisu piratizirani. Imate još kakve ideje il da ga vozim na garanciju?

 

Na toj slicici imas desni tab - Program Setting - u njemu na svakoj igri dodijeli nvidiju i to je to.

Igre koje imaju lounchere, tipa World of Tanks, Armored Warefare itd., i louncherima moras dodati nvidiju.

13 godina
offline
Re: Acer V5 591G ne pali GTX950 grafičku
Čitatelj kaže...
Stolnik kaže...

Pozdrav,

 

imam problem s navedenim laptopom, CPU je I5 6300HQ, integrirana grafa HD530, s dodatnom GTX 950M koja se nikad ne pali. U BIOS-u nema postavki za odabir određene grafičke, u Nvidia driverima sam pokušao stavit da se non stop koristi GTX 950m, ali ni od toga ništa, probao sam disable-ati integrušu u Device Manageru, opet nula bodova, update-ani su svi driveri, Windows 10 64-bita orginal, probao sam napravit reinstall windowsa i instalirao drivere koji su na Acerovi stranici opet ništa, igrao sam se s power settingsima u Win 10 ni to nije pomoglo. Kad pokrenem recimo GTA V s integriranom grafom igra se upali ali je ne igrivo, a kad odaberem nVidia grafu baca Direct X error, i tako je sa svakom igrom. Za Sims baca "Unable to start game", dok pokrenem GTA V tj Rockstar game social club baci "Unable to initialize directx 9 device", a Direct X je uredno instaliran. GTA V je također orginal, tako da ni igre ni Windowsi nisu piratizirani. Imate još kakve ideje il da ga vozim na garanciju?

 

Na toj slicici imas desni tab - Program Setting - u njemu na svakoj igri dodijeli nvidiju i to je to.

Igre koje imaju lounchere, tipa World of Tanks, Armored Warefare itd., i louncherima moras dodati nvidiju.

 I to sam napravio i nije pomoglo, sve dok kolega nije preporučio DDU, to je riješilo problem.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice