Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.778
|
čitano: 13.192.886
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako za koje igre, u vise graficki zahtjevnijim igrama kakva je vecina se jako malo osjeti ili uopce ne osjeti razlika ako su temperature normalne, u onim procesorski zahtjevnijim i multiplayer online igrama se osjeti. Malo gledaj notebookcheck.net, game-debate, youtube za igre koje te najvise interesiraju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 1:24 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
cod2playahhh kaže...

zbog toga sto fifa ne moze na i5(dvije jezgre), moram na i7. koji je najbolji laptop sa i7 do 7.5k otprilike?

i5 ustvari ima 4 jezgre, guglaj "hyperthreading" .......

 

BMT kaže...
cod2playahhh kaže...

zbog toga sto fifa ne moze na i5(dvije jezgre), moram na i7. koji je najbolji laptop sa i7 do 7.5k otprilike?

Ne vjerujem da je ovo istina.

i sto cu sad?

''Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.'' (c) Čapek
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, 

 

u dilemi sam, trebao bih prijenosnik za posao a nisam siguran što točno, pa bih bio jako zahvalan ako mi možete pomoći,

od karakteristika koje su mi bitne je

  • izdržljivo kućište (ne mora biti nešto ultra kao dell ATG, nego da izdrži da je nonstop na putu i povremenu nepažnju :-) )
  • baterija koja će izdržati par sati
  • relativno dobar antiglare ekran
  • dobar touchpad i ok tipkovnica (bilo bi savršeno da ima pozadinsko osvjetljenje)
  • mogućnost docking stationa (pravog a ne na neke linkove, usb3.0 i itd)

uvijek sam bio pobornik dell "latitude" serije, ali preporučuju mi lenovo "T" seriju i sad ne znam, pogledao sam masu reviewa i više nisam pametan....

geek, freak, overnighter, voip evangelist, mikrotik fanatic
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Trazim laptop za faks. Doma imam dedicated gaming PC pa laptop ne treba imati lude perfomanse. Ono so trazim je:

 

  • Cijena ne vise od 3500 kn. Nize bi naravno bilo bolje
  • Touchsreen (to mi je bitno)
  • Lagan
  • Duga baterija
  • Kvalitetan ekran (da ga mogu koristi u svjetloj prostoriji)
  • Dobra tipkovnica
  • Laptop cu koristiti za pisanje biljeski, nikav video/music editing ili gaming, ali bi zelio da mogu imati nekoliko programa otvorenih (tipa browser i word) bez zapinjanja. Takoder bi gledao serije/filmove na njemu (nije previse bitno).
  • Ne Chromebook


Vec se tjedan dana mucim s trazenjem, jer bilo sto sto nadem negdje vani ne mogu naci ovdje u Hrvatskoj. Inace mi ne bi bio problem naruciti izvana, ali trebam hrvatsku tipkovnicu pa nista od toga. Vec mi je muka od trazenja pa bi bio zahvalan na bilo kakvoj pomoci.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 12:55 (courier).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cod2playahhh kaže...
The_Fichek kaže...
cod2playahhh kaže...

zbog toga sto fifa ne moze na i5(dvije jezgre), moram na i7. koji je najbolji laptop sa i7 do 7.5k otprilike?

i5 ustvari ima 4 jezgre, guglaj "hyperthreading" .......

 

BMT kaže...
cod2playahhh kaže...

zbog toga sto fifa ne moze na i5(dvije jezgre), moram na i7. koji je najbolji laptop sa i7 do 7.5k otprilike?

Ne vjerujem da je ovo istina.

i sto cu sad?

Ja neznam di si ti cuo tu glupost da se fifa nemre vrtiti na i5, neko te dezinformirao, nemoras ici na nikakav i7 radi te igre.

Jaca graficka je ono sto je najpozeljnije, stoga je moja preporuka Acer v3-772g ili gledaj isti ili neki drugi laptop sa 850m grafickom vani, u njemackoj naravno: amazon.de itd. itd. Idealo.de ti je njemacka nabava.net ako te uopce interesira kupnja vani. Kod nas je bio n550jk Asus sa 850m grafickom za lijepih 6000kn, ali ga je ponestalo kao i jos nekih jeftinih laptopa sa tom grafom, tako da u Hrvatskoj trenutno nema bas nekih best buy gaming laptopa iznad 5000kn..

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 13:51 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@x3mania

darkydark ce ti dati najbolji savjet, ako ne vidi poruku javi mu se na PM.

 

courier kaže...

Pozdrav,

Trazim laptop za faks. Doma imam dedicated gaming PC pa laptop ne treba imati lude perfomanse. Ono so trazim je:

 

  • Cijena ne vise od 3500 kn. Nize bi naravno bilo bolje
  • Touchsreen (to mi je bitno)
  • Lagan
  • Duga baterija
  • Kvalitetan ekran (da ga mogu koristi u svjetloj prostoriji)
  • Dobra tipkovnica
  • Laptop cu koristiti za pisanje biljeski, nikav video/music editing ili gaming, ali bi zelio da mogu imati nekoliko programa otvorenih (tipa browser i word) bez zapinjanja. Takoder bi gledao serije/filmove na njemu (nije previse bitno).
  • Ne Chromebook


Vec se tjedan dana mucim s trazenjem, jer bilo sto sto nadem negdje vani ne mogu naci ovdje u Hrvatskoj. Inace mi ne bi bio problem naruciti izvana, ali trebam hrvatsku tipkovnicu pa nista od toga. Vec mi je muka od trazenja pa bi bio zahvalan na bilo kakvoj pomoci.

Preporucujem "Lenovo Flex 2" seriju, imas ih 14" i 15.6", pogledaj malo na nabava.net, no to su ti onda i malo skuplji laptopi, od 4150kn ako zelis i3, a od 3630kn ako je u redu pentium n3530 koji se kod netouch nesto manje kvalitetnih laptopa nadje od 2500kn. Ta flex serija je prepoznatljiva sto moze posluziti i kao neki veci tablet jer se tipkovnica da dobro zarotirat iza ekrana (300 stupnjeva navodno). Kako ti prijenostik prakticki netreba za nist posebno, mislim da bi ti taj za 3630kn u centro.hr bio skroz dobar i da ga vrijedi cekati ako je neraspoloziv. Kako je to cetverojezgreni pentium nebi trebalo bit nikakvog zapinjanja kod vise otvorenih laganih programa, a grafa unutar pentiuma je dobra za HD, da ne prepricavam, evo ti full specifikacije-klik i review procesora

*n3530 ima prepolovljenu potrosnju i3 stoga bi trebalo bit jos dulje trajanje baterije s tim procom. Za surfanje, office i filmove nema nikakve potrebe ici na i3 po mom misljenju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 14:02 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa treba bi laptop za frendicu,znaci standardni zenski poslovi,facebook yt i eventualno jos jedan tab na browseru i tjt

tu i tamo word il power point za skolu ,bilo bi bolje da je duza baterija,nikakvo igranje il tako nesto..

cijena max 3k kuna 

Odsjec cu ti obe sake,pa ces da skrolas nosem :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Preporucujem "Lenovo Flex 2" seriju, imas ih 14" i 15.6", pogledaj malo na nabava.net, no to su ti onda i malo skuplji laptopi, od 4150kn ako zelis i3, a od 3630kn ako je u redu pentium n3530 koji se kod netouch nesto manje kvalitetnih laptopa nadje od 2500kn. Ta flex serija je prepoznatljiva sto moze posluziti i kao neki veci tablet jer se tipkovnica da dobro zarotirat iza ekrana (300 stupnjeva navodno). Kako ti prijenostik prakticki netreba za nist posebno, mislim da bi ti taj za 3630kn u centro.hr bio skroz dobar i da ga vrijedi cekati ako je neraspoloziv. Kako je to cetverojezgreni pentium nebi trebalo bit nikakvog zapinjanja kod vise otvorenih laganih programa, a grafa unutar pentiuma je dobra za HD, da ne prepricavam, evo ti full specifikacije-klik i review procesora

*n3530 ima prepolovljenu potrosnju i3 stoga bi trebalo bit jos dulje trajanje baterije s tim procom. Za surfanje, office i filmove nema nikakve potrebe ici na i3 po mom misljenju.

Hvala na savjetu. Je li mozda postoji koja opcija ispod 3500? Zbilja ne bi presao budzet ako ne moram. I koja bi bila opcija ako bi htio sve iste kriterije samo bez touchscreena? Koliko on uopce dize cijenu?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
virus_cleaner kaže...

Pozdrav ekipa treba bi laptop za frendicu,znaci standardni zenski poslovi,facebook yt i eventualno jos jedan tab na browseru i tjt

tu i tamo word il power point za skolu ,bilo bi bolje da je duza baterija,nikakvo igranje il tako nesto..

cijena max 3k kuna 

Acer E5-571 (puna lista ovdje)

Ako zeli crvenog sa malo slabijim procom, ali i dalje odlicnim za tu namjenu: Acer E5-511

Ako zeli bijeli laptop, ujedno opcija ako zeli i matt (nebljestav) ekran: Lenovo z50-70

Ako zeli windowse i jos malo slabiji proc, ali i dalje skroz dobar za te stvari: acer (osobno vidio da se radi o dosta kvalitetnom ekranu za taj i skuplji rang), lenovo (najbolji za samostalno ciscenje), hp (matt ekran)

Imas i toshiba laptope takodjer u bijeloj mogucoj boji, kod njih je prednost najdulje moguce produljenje jamstva na 4god, a to obicno ide do 3god.

 

Svi preporuceni laptopi imaju "stedljive" procesore, tj. one sa smanjenom potrosnjom stoga su svi dobri sto se tice autonomije baterije.

 

Prvolinkanog Acera sam stavio na prvo mjesto jer je prvi najjeftiniji, a kvalitetan naravno, da ima i3 procesor. Iduci je 300kn skuplji Lenovo g50-70 crne boje, sa 500gb vise mjesta na hardu i kao sto rekoh najboljim za samostalno odrzavanje, bez da se laptop nosi na servis.

 

Sta got uzeo prosvrljaj jos malo na youtubeu prvenstveno da vidis kakav je ekran laptopa jer je to najveca enigma kod tih jeftinih laptopa za koje se ne rade neki posebni reviewevi. Najbolje ti je uzivo vidjet ekran u ducanu i to onda gledas ducane koji drze iste laptope sa windowsima u izlogu (oni sa n2820/n2830 procesorom redovito dolaze s windowsima).

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 16:43 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

i sto cu sad?

Ja neznam di si ti cuo tu glupost da se fifa nemre vrtiti na i5, neko te dezinformirao, nemoras ici na nikakav i7 radi te igre.

Jaca graficka je ono sto je najpozeljnije, stoga je moja preporuka Acer v3-772g ili gledaj isti ili neki drugi laptop sa 850m grafickom vani, u njemackoj naravno: amazon.de itd. itd. Idealo.de ti je njemacka nabava.net ako te uopce interesira kupnja vani. Kod nas je bio n550jk Asus sa 850m grafickom za lijepih 6000kn, ali ga je ponestalo kao i jos nekih jeftinih laptopa sa tom grafom, tako da u Hrvatskoj trenutno nema bas nekih best buy gaming laptopa iznad 5000kn..

ko tu koga zeza ne znam..

''Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.'' (c) Čapek
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek

 

hvala na objasnjenju bilo je puno od pomoci i mislim da ce izbor pasti na asusa k550lb

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 0:09 (skob).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Trazim laptop za prijatelja prema slijedecim kriterijima:

 

-cijena do 4500 kuna

-15 inča zaslon, rezolucije 1366*768 (ne više, radi boljih performasni u igrama)

-procesor, dual core (ili ako se moze naci quad), frekvencije 2.0+ GHz

-4 GB RAM (ili više)

-graficki procesor GT840M (ili neki bolji?)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
franjoslav kaže...

Pozdrav!

 

Trazim laptop za prijatelja prema slijedecim kriterijima:

 

-cijena do 4500 kuna

-15 inča zaslon, rezolucije 1366*768 (ne više, radi boljih performasni u igrama)

-procesor, dual core (ili ako se moze naci quad), frekvencije 2.0+ GHz

-4 GB RAM (ili više)

-graficki procesor GT840M (ili neki bolji?)

Sa 840m grafickom imas stedljvi procesor prvenstveno slabiji za online multiplayer igre, zatim slabiji za novije igre, koje vole tlacit procesor. Sa tom kombinacijom ti dolazi FHD rezolucija.

Nestedljivi i jaci za igre, M procesor imas sa nesto slabijom 8750m grafickom. Ta kombinacija dolazi sa HD rezom kako si rekao.

Nesto sa M procesorom i 840m grafickom nemas.

Predlazem da mi napises 5-10 igrica koje bi najvise volio igrati pa ti kazem kaj ti dodje bolje.

Zaboravih na ovu toshibu, kao jedini model sa i5 M i 740m grafom, koja je konkurencija 8750m. To ti predlazem samo ako zelis M procesor, a zelis igrati igre kao Assasins creed koje se nest bolje vrte na 740m nego 8750m. U suprotnom nema smisla davati 500kn vise u odnos na kvalitetniji po izradi Probook 450 sa i5 M i 8750m.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru, evo pošto ste vi u "toku" sa tržištem prijenosnih računala, vidim da ste mnogo upućeniji pa ću vam ovako objasniti.

Znači, radi se o igrama kao što su League of Legends (LOL), ali nije naodmet da laptop bude dovoljno snažan i za igranje nekih jačih igara poput Watch Dogs,

Assasins Creed: Black Flag i Battlefield 4. Jasno mi je da je to laptop i da to nije PC ali očekujem da vrti većinu igara na nekih 25-30 fps.

 

Prema notebookcheck.net zakljucio sam da su AMD-ove mobilne graficke losije od Nvidijinih pa sam zato rekao GT840M makar, prema svemu sudeci to nije pravilo jer kod laptopa

graficke performanse ovise i o procesoru.

 

Dakle ukratko, laptop do 4500 kn, mogućnost da vrti igre na @30 fps-a, sto bolji omjer plaćenog/dobivenog.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
franjoslav kaže...

Hvala na odgovoru, evo pošto ste vi u "toku" sa tržištem prijenosnih računala, vidim da ste mnogo upućeniji pa ću vam ovako objasniti.

Znači, radi se o igrama kao što su League of Legends (LOL), ali nije naodmet da laptop bude dovoljno snažan i za igranje nekih jačih igara poput Watch Dogs,

Assasins Creed: Black Flag i Battlefield 4. Jasno mi je da je to laptop i da to nije PC ali očekujem da vrti većinu igara na nekih 25-30 fps.

 

Prema notebookcheck.net zakljucio sam da su AMD-ove mobilne graficke losije od Nvidijinih pa sam zato rekao GT840M makar, prema svemu sudeci to nije pravilo jer kod laptopa

graficke performanse ovise i o procesoru.

 

Dakle ukratko, laptop do 4500 kn, mogućnost da vrti igre na @30 fps-a, sto bolji omjer plaćenog/dobivenog.

probook 450 g1 je najbolji za tebe onda, evo 2 linka di su najjeftinije cijene istog: klik1, klik2

I za LoL, i za Watch Dogs i za BF4 bi 8750m trebala bit nest brza od 740m, a za AC je bolja nvidija i prema iskustvima ljudi sa foruma, ne toliko puno kako pise na notebookchecku.

Inace radi se o jako kvalitetnom laptopu, sa laganim pristupom ispod poklopca, matt ekranom, aluminijskim finishom sa gornje strane itd.

Mana je malo jamstvo, no to se da sredit produljenjem u roku 11 mjeseci i nebitno je iz kojeg ducana - link

Za te igre preporucujem kupit prvo 4gb rama, i to ove koje je Roby predlagao u zadnje vrijeme. Sa ramima taman popunis budzet.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
franjoslav kaže...

Hvala na odgovoru, evo pošto ste vi u "toku" sa tržištem prijenosnih računala, vidim da ste mnogo upućeniji pa ću vam ovako objasniti.

Znači, radi se o igrama kao što su League of Legends (LOL), ali nije naodmet da laptop bude dovoljno snažan i za igranje nekih jačih igara poput Watch Dogs,

Assasins Creed: Black Flag i Battlefield 4. Jasno mi je da je to laptop i da to nije PC ali očekujem da vrti većinu igara na nekih 25-30 fps.

 

Prema notebookcheck.net zakljucio sam da su AMD-ove mobilne graficke losije od Nvidijinih pa sam zato rekao GT840M makar, prema svemu sudeci to nije pravilo jer kod laptopa

graficke performanse ovise i o procesoru.

 

Dakle ukratko, laptop do 4500 kn, mogućnost da vrti igre na @30 fps-a, sto bolji omjer plaćenog/dobivenog.

probook 450 g1 je najbolji za tebe onda, evo 2 linka di su najjeftinije cijene istog: klik1, klik2

I za LoL, i za Watch Dogs i za BF4 bi 8750m trebala bit nest brza od 740m, a za AC je bolja nvidija i prema iskustvima ljudi sa foruma, ne toliko puno kako pise na notebookchecku.

Inace radi se o jako kvalitetnom laptopu, sa laganim pristupom ispod poklopca, matt ekranom, aluminijskim finishom sa gornje strane itd.

Mana je malo jamstvo, no to se da sredit produljenjem u roku 11 mjeseci i nebitno je iz kojeg ducana - link

Za te igre preporucujem kupit prvo 4gb rama, i to ove koje je Roby predlagao u zadnje vrijeme. Sa ramima taman popunis budzet.

 

Hvala na savjetu!

Mislim da ću se odlučiti za taj laptop. :)

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

HP 250 f7y95ea 3500kn

Procesor: Intel Core i5 3230M 2,60 GHz

Radna memorija: 4 GB

Tvrdi disk: 500 GB

Grafika: nVidia GeForce GT 820M

Zaslon: 15.6'' HD 1366x768

 

vs.  

 

Acer Aspire e5-571g 3200kn

Procesor: Intel Core i3 4030U 1,80 GHz

Radna memorija: 4 GB

Tvrdi disk: 500 GB

Grafika: nVidia GeForce GT 840M 2GB

Zaslon: 15.6'' HD 1366x768

 

trazim laptop za svakodnevnu uporabu i za faks na koji idem iduce godine(fer..bit ce programiranja,crtanja u raznim programima)..

ne igram igrice no graficka nije na odmet...ovo sam ja uspio odabrat,sad da li valja il ne...mozda neki drugi prijedlog ako imate...

inace se ne razumijem bas u hardware tako da je ovo sve napamet..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima. Mene bi isto zanimalo par informacija i preporuka za ovaj gore

spomenuti ACER E5 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 20:02 (fornix).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
yetizg1 kaže...

HP 250 f7y95ea 3500kn

Procesor: Intel Core i5 3230M 2,60 GHz

Radna memorija: 4 GB

Tvrdi disk: 500 GB

Grafika: nVidia GeForce GT 820M

Zaslon: 15.6'' HD 1366x768

 

vs.  

 

Acer Aspire e5-571g 3200kn

Procesor: Intel Core i3 4030U 1,80 GHz

Radna memorija: 4 GB

Tvrdi disk: 500 GB

Grafika: nVidia GeForce GT 840M 2GB

Zaslon: 15.6'' HD 1366x768

 

trazim laptop za svakodnevnu uporabu i za faks na koji idem iduce godine(fer..bit ce programiranja,crtanja u raznim programima)..

ne igram igrice no graficka nije na odmet...ovo sam ja uspio odabrat,sad da li valja il ne...mozda neki drugi prijedlog ako imate...

inace se ne razumijem bas u hardware tako da je ovo sve napamet..

Koliko ja znam nece bit crtanja u raznim programima, nego samo malo crtanja u Autocadu 1 semestar, tako su barem pricali kolege na ovoj temi kad su i drugi pitali za laptop za FER.

Odabiri su dobri sto se tice kvalitete laptopa, a kompromis koji trebas birat je jaci procesor i slabija graficka ili obrnuto. Isto je pitanje koliku autonomiju baterije zelis jer U procesor nije random slabiji, nego zato da se produlji trajanje baterije dok je laptop istekan. Da ne bi bilo zabune, kad kazem slabiji,  ne mislim masivno slabiji, nego slabiji prvenstveno za neke procesorski zahtjevnije stvari, novije ili multiplayer igre i slicno. Naravno ima i novih igara koje ne sljive puno procesor, nego normalno puno vise tlace graficku, kao npr. AC serijal.

Ako te briga za tu autonomiju baterije i nisi siguran sta ti je bitnije, neki izbalansiraniji laptop bi bio Lenovo g510 (instar, arhiteh, 3600kn). Prema novome ima 2 god jamstva kako su azurirali u Instaru i prema jamstvu je skupa sa Acerom to isplativija stvar nego HP (ne samo vece jamstvo nego i jeftinije eventualno produljenje na 3g u buducnosti). Karakteristika HP-a ti je matt ekran. Inace imas jos i 17.3" verziju Acera kojeg si gledao i taj jos ima i FHD rezoluciju i matt kvalitetan ekran - klik Tog ti preporucujem ako zelis FHD rezoluciju. I taj i lenovo g510 kao sto si primjetio ak si gledao imaju +500gb mjesta na hardu. Taj 17.3" Acer je prema nabavi najjeftiniji za 3700kn, ne 3800 kako pise kad prvi puta otvoris link, sto ces vidjet kad udjes u HGshop. Mislim da je forumas koji ga je nedavno kupio napisao da ga je nasao i za 3600kn, al mi se neda trazit unazad informaciju..

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 22:08 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imam oko 2500kn usparano i jos bi htio prodati laptop koji doma ima Lenovo Ideapa Z570, konfiguracija se nalazi u procjena prijensnih racunala i pod MojPC. 

 

laptop neka bude orjentiran ka gejmanju. 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav svima! Trebao bih neku preporuku oko odabira laptopa :) Koristit ce se za faks, gledanje filmova, serija i vjerovatno neki programi tipa photoshop! Bitan mi je ekran, da bas bude kvalitetan, 15", 15"6 vidim da je neki standard! Dosta memorije (da nebude tipa 320gb) i volia bi da mu je kuciste aluminijsko ili neka kvalitetna plastika, opet tia bi da bude i neka dobra graficka, neka zlatna sredina! Cijena je do 5000kn, pozeljno je da je Splitu ili okolici s obzirom da bi islo na rate! Hvala unaprid!
Soakskica
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ACER Aspire V3-772G naruci ga i poslat ce ti ga u splitsku poslovnicu ako nije dostupan, links ima iste cijene za karticu na rate tako da je to po meni neki best buy. Jedino je veci ekran nego sto trazis ali dobro dođe za rad u PS.  Također i proširivost je jaka strana ovog laptopa.

 

Ako bas mora biti 15incha javi pa cemo nesto drugo potraziti...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stvarno mi se pari dobar po karakteristikama ali 17 mi je preveliko, triba mi 15"! Par prijatelja mi je reklo da izbjegavam neke marke odnosno nemoj gledati nista osim dell, toshiba, asus! Jesu li stvarno bolji od acera?
Soakskica
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel može laptop do 3000kn, da je dobar, za surfanje, gledanje filmova, yt videa i da ima 2 godine jamstva?

Siky1234
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Soakskica kaže...
Stvarno mi se pari dobar po karakteristikama ali 17 mi je preveliko, triba mi 15"! Par prijatelja mi je reklo da izbjegavam neke marke odnosno nemoj gledati nista osim dell, toshiba, asus! Jesu li stvarno bolji od acera?

 

Ovisi o seriji, modelu... Ja na primjer imam već nekoliko godina Aspire 7750G i radi bez problema, a non-stop je bio upaljen, stalno nošen naokolo, nikad previše čuvan, pokreće igre, virtualke... Uglavnom po meni su Acer BEST BUY opcije ako imaš ograničeni budžet, samo pazi na brzinu diska (to je u mom ahilova peta, 5400 :( ).

 

Dell i Asus su nezamjetno bolji, ali zamjetno skuplji. Iskustva s Toshibom nisam imao. Lenovo je super izdržljiv, ali po meni preskup (za cjenu jednog kupim 2 acera -> u najgorem slučaju traju podjednako :D). 

HP je po zadnjem iskustvu shit, koji može poslužiti kao rezervni radijator tijekom zime. Doslovce, ruka mi se oznoji dok pišem nešto u wordu. 

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

zanima me čime je najbolje čistiti zaslon prijenosnika, pritom ne mislim na tekućine koje su baš namijene za to?
Odnosno zanima me s čime mogu čistiti zaslon a da ga pritom ne oštetim s nekom tekućinom ili kemijskim sredstvom?

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Evo obraćam se vama profesionalcima, jer namjeravamo cura i ja uzet novi laptop. Malo sam gledao po stranicama Linksa i ovaj ASUS mi je zapeo za oko: 

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-asus-k750ln-t4151-core-i5-4210u-dvdrw-dl-4gb-1000gb-geforce-gt-840m-17-3-led-full-hd-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.660.069

 

Laptop bi nam trebao služioti oboma. Ona je arhitektica pa bi joj trebao malo za posao, dakle crtanje u tim arhitektonskim programima i tak, a ja bih ga naravno povremeno koristio za igranje, ali igre kao tipa Diablo 3, Football Manager, Paradoxove strategije, dakle ništa prezahtjevno da mi je potrebna brutalna gaming konfiguracija.

 

Cijena mi se također sviđa jer toliko negdje novca, dakle oko 5 - 6 tisuća (po mogućnosti bliže 5 :)) mislimo izdvojit. Također mi se sviđa što je Intel. Amd imam cijeli život i uvijek su bili bučni, pregrijavali se i zezali općenito pa bih sada stvarno volio probati Intel. Nadam se da je i5 i dalje dosta relevantan i solidan procesor. Ili je danas ispod i7 besmisleno kupovati?

 

Eto, sada me zanima, da li bi ovaj laptop bio dobar izbor s obzirom na konfiguraciju, naše potrebe i cijenu, ili možete preporučiti nešto bolje za slične novce?

 

Također, malo me brine i to što laptop dolazi s Linuxom. Nisam nikad koristio Linux pa ne znam da li je to problem onda? Nekako bih rađe Windowse :)

 

Hvala na bilo kakvom savjetu

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji je najidealniji laptop za cijenu od cca 5000kn, da je brz, ugodan i da može pokrenut koju igru

P.S. i da je napravljen od relativno dobrog materijala, ako je ikako moguće, ako nije nema veze

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SimeKZ kaže...

Imam oko 2500kn usparano i jos bi htio prodati laptop koji doma ima Lenovo Ideapa Z570, konfiguracija se nalazi u procjena prijensnih racunala i pod MojPC. 

 

laptop neka bude orjentiran ka gejmanju. 

 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bi mi neki Laptop za oko 3500 kn za djevojku..

Treba joj za pokrenut programe kao photoshop i da moze igrat simse xD

Dovoljno je 15.6" ekran. 

Hvala

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice