Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.784
|
čitano: 13.198.215
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

 Možeš namjestiti veličinu ikona, teksta, podesiti postavke u browseru ako nije sinkroniziran sa win. 17.3'' na FHD je bolji od 15.6'' svakako, tj. onima koji su navikli na određenu veličinu ikona i teksta na HD (1366*768). Nekima to ne smeta pa ostave male ikonice radi većeg radnog prostora... Mene npr. smeta pa sam ja sebi stavio na 125%, i isto to namjestio u chrome-u jer on nije bio sinkroniziran sa win, dok mozilla npr. je. Po meni FHD ni na 17.3'' nema istu veličinu ikona kao 15.6'' na HD pa mi izgleda da bi na 17.3'' bilo npr. prirodnije na 110%. Uglavnom razlika je u tome što sa FHD dobijaš oštriju sliku koja ne postaje pikselasta kad povećaš ikone.

 Za Mozillu koristim add-on "NoSquint", i njime riješavam probleme s veličinom teksta i izgledom stranice.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

@Oldy 

  Taj program što si naveo samo kod  nitra izvlači više iz ventova radi nedostatka CB-a o kojem se nadugo i naširoko raspravljalo ili se s njim može i kod ostalih ventova izvući više; ide li to preko 100% rpm-a?

 

Inaće, nešto sam gledao po notebookchecku kad si spominjao clockanje 860m, kliknuo na neku iz 9xxm serije i baš vidim da tamo stoje 960m o kojoj se već pričalo, ali i 950m o kojoj nije bilo govora (barem ja nisam ništa čuo).

  Ne znam za druge lapove i ventove. 

 

Nađi program prvi link na google pa pod tabom kojeg sam okružio EC u retku 90 namjesti desni ili lijevi vent (zaokružio sam crveno) ili ako imaš oba prvo na 14 manual (original 04 auto) a onda na 99(sporije)-60(brže) vrijednost u koloni do pa vidi da li će vent od tada početi vrtiti konstantno velikom brzinom. 

 

Mana je da prije ulaska u igru se moraju ručno upisivati vrijednosti ali pomaže čak i do toga što sada mogu i podići detalje recimo i na još više u gta 4 a da ne trza. Jesu opet malo veće temp ali i sa tim podignutim detaljima su temperature opet niže nego inače bez tog programa sa manjim detaljima. :)

 

Razina buke je veća nego bez tog kemijanja ali bolje hladi. E sada kada bi netko napravio neku foru na samo jedan klik a prije ulaska u igru to bi bilo genijalno. I naravno opet jedan klik nakon izlaska iz igre da vrati ventove u "normalu"

 

 

edit: može se gtx 860m clockati ali na malo starijoj verziji drivera zaboravio sam kojoj i dokle se može clockati (afterburner) i daje navodno i malo bolje rezultate nego stock 870 ali nisam za sada probavao. :)

 

 

950-tke bi trebala imati sada nova serija nitroa sa broadwelom, vidjet ćemo. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 0:02 (Oldy).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Oldy kaže...

  Ne znam za druge lapove i ventove. 

 

Nađi program prvi link na google pa pod tabom kojeg sam okružio EC u retku 90 namjesti desni ili lijevi vent (zaokružio sam crveno) ili ako imaš oba prvo na 14 manual (original 04 auto) a onda na 99(sporije)-60(brže) vrijednost u koloni do pa vidi da li će vent od tada početi vrtiti konstantno velikom brzinom. 

 

Mana je da prije ulaska u igru se moraju ručno upisivati vrijednosti ali pomaže čak i do toga što sada mogu i podići detalje recimo i na još više u gta 4 a da ne trza. Jesu opet malo veće temp ali i sa tim podignutim detaljima su temperature opet niže nego inače bez tog programa sa manjim detaljima. :)

 

Razina buke je veća nego bez tog kemijanja ali bolje hladi. E sada kada bi netko napravio neku foru na samo jedan klik a prije ulaska u igru to bi bilo genijalno. I naravno opet jedan klik nakon izlaska iz igre da vrati ventove u "normalu"

 

 

edit: može se gtx 860m clockati ali na malo starijoj verziji drivera zaboravio sam kojoj i dokle se može clockati (afterburner) i daje navodno i malo bolje rezultate nego stock 870 ali nisam za sada probavao. :)

 

 

950-tke bi trebala imati sada nova serija nitroa sa broadwelom, vidjet ćemo. 

 Ma dobro, nisam ja ni mislio sad sebi na y50 nabrijavat ventove, samo me zanimalo ako ikada budem nešto slično radio jer se dosad time nisam bavio, niti sam znao za taj program. Inaće sad kad vidim te probleme sa i7 tvojim, malo bi razmislio kad bi išao kupovati nešto sa i7h u tankim laptopima, kod nitra koliko sam gledao temperature su bile u redu i nije bilo spominjanja nekog trotlanja. Ja npr. sa i5h sve vučem u gta4 na ultra i svi oni slideri (car density, view distance...) su do kraja i igra drži stabilnih 55-60 fps. 

Vidjet ćemo sa tom 950m svakako nešto sa broadwelom, pogotovo me zanima kakvi će biti H broadweli, ovi od 28w dosada mi se dopadaju zasada.

 

@Erda

Nisam čuo za taj add-on, kao što sam rekao meni se sinkronizira sa win, chrome ne pa trebam to ručno usklađivati.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stari želi neki laptop za do 4000 kn. Služio bi mu da ga ima sa sobom na putu, da si odigra nešto i da sve radi lijepo uredno. Rekao je da želi dobru grafu i procesor (koliko se god dobro može dobiti za te novce).

Što je apsolutno najbolje što se može dobiti za te novce? Može i za manje naravno ako ima nešto dobrog, recimo tamo za 3500kn pa ako nije problem da se i za taj rang nešto predloži.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

zasad vidim da se do cijene 3500 kn predlaže neki Acer, ali ja sam išao na varijantu Lenova

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_203&products_id=15716

mrzim internet TD ratnike
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
xG4M3 kaže...

Stari želi neki laptop za do 4000 kn. Služio bi mu da ga ima sa sobom na putu, da si odigra nešto i da sve radi lijepo uredno. Rekao je da želi dobru grafu i procesor (koliko se god dobro može dobiti za te novce).

Što je apsolutno najbolje što se može dobiti za te novce? Može i za manje naravno ako ima nešto dobrog, recimo tamo za 3500kn pa ako nije problem da se i za taj rang nešto predloži.

Hvala

Mainstream najbolji po specifikacijama je Lenovo Z50 i5. Po izradi to nije najbolji laptop, ali je solidan. Oprez na to da je ekran glossy, odnosno zrcali se, sto nekog smeta kada radi u dobro osvijetljenoj sobi, a drugom pase jer dodatno istice boje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 12:34 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Zainteresiran sam za kupovinu (prvog) laptopa.

Zadnjih nekoliko dana proveo sam vodeći popis laptopa u obliku Excel worksheeta, uspoređujući pri tome

razne laptope koji mi naoko odgovaraju. Međutim, problem pri odabiru stvara mi nedostatak informacija

o građi laptopa - prvenstveno što se tiče kvalitete zaslona, osvjetljenju tipkovnice, i slično.


Kako mi navedeni popis sada više odmaže nego pomaže pri odabiru, zamolio bih vas za mišljenje.

 

Moji "zahtjevi" su sljedeći:

  • po pitanju cijene, što jeftinije to bolje - cijena može biti do 3.500,00 kn, ali nikako više od 4.000,00 kn
  • zaslon ne smije biti manji od 15"
  • baterija mora trajati barem 3-4 sata
  • laptop mora biti u mogućnosti reproducirati HD video zapise
  • poželjno pozadinsko osvijetljenje tipkovnice
  • poželjna numerička tipkovnica
  • operativni sustav nije bitan

 

Što se tiče procesora i grafičke kartice, volio bih imati nešto pristojno jer laptop vjerojatno neću mijenjati

narednih pet godina. AMD A-serija procesora mi se čini zanimljivom zbog APU-a, ali nisam siguran

koliko je ta tehnologija isplativa u mom cjenovnom rangu.

 

Ako ništa drugo, bilo bi zgodno kad bi laptop mogao parirati mom računalu, koje samo po sebi nije ništa

posebno: procesor je Intel Pentium E5200 (2 x 2,5 GHz), a grafička Sapphire Radeon HD6670.

 

Bavim se programiranjem pa bih laptop koristio gotovo isključivo u te svrhe. Ništa pretjerano zahtjevno.

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.

EDIT:

Prepravljeno "Asus" u "AMD".

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 16:14 (Frontlines).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Po meni najbolji odabir kako trazis i nesto cvrscu izradu i svj. tipkovnicu jeste Acer V3-572G-33X6 Pomak bi vidio i u GPU i narocito CPU performansama.

 

Sto se tice "Asusove A-serije procesora", nemam pojma o cemu pricas, sto je to, moze neki link.. Mislim da si ih pomjesao sa AMDovim APU koji sve skupa nude performanse konkurentne i3U, a graficke performanse slabije od zasebne 840M graficke.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima.

 

Registrirao sam se kako bih Vas dobre ljude tu pitao za savjet vezan za kupnju laptopa.

Ovo ce biti prvi laptop koji kupujem i nisam nazalost nesto informiran o njima.

Buduci da zivim u Austriji (Bec) slobodno mi dajete preporuke za kupnju i u Hrv (po mogucnosti Zagreb) ili Austrija (media markt, Saturn, ili neki ducan za koji ne znam a netko zna da su dobri i pouzdani).

 

Dakle naveo bih neke svoje zahtjeve

- budjet mi je okvirno 800 EUR-6200 HRK. Moze biti i malo vise (20,30 EUR). A ako je bas nesto sad WOW onda i do 7000 kn je OK.

- dijagonala svakako 17.3"

- buduci da cu ga sada koristiti uglavnom za gledanje filmova i serija te internet bilo bi dobro ako bi zvucnici bili ok (nisam siguran gleda li se kod laptopa na to).

- kvaliteta zaslona svakako mora biti jako dobra

- trajanje baterije barem 2,3 sata da mogu pogledati film normalne velicine

- ne bih volio da ce puno grije jer tokom gledanja filmova mi je uglavnom na nogama jer sam u krevetu

-da ne bude pretezeka jer ga dosta micem po stanu

- buduci da sam stari gamer, ali trenutacno ne stignem bas igrati (ostavljam mogucnost da se to promijeni), volio bi kada bi on sada mogao komotno pokretati recimo Dragon Age Inquistion i Medieval Rome 2. I Diablo 3 i Starcraft 2 da moze normalno vrtiti

- operativni sustav ne mora imati ali svakako bi zelio windowse na njemu evenutalno

- mozda neka mogucnost pozadinskog svijetla za tipkovnicu (ali ovo je vrlo opcionalno)
 

Ovo su neki zatjevi koji mi ovog trenutka padaju na pamet (ukoliko Vi znate nesto sto bi mi mogli biti bitno, samo mi istaknite).

Ukoliko je ovo sto trazim previse za cjenovni rang, svakako mi recite pa cu prilagoditi zelje/budjet.

 

Unaprijed vam hvala dobri ljudi

 


Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 15:51 (mourinho_9).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Po meni najbolji odabir kako trazis i nesto cvrscu izradu i svj. tipkovnicu jeste Acer V3-572G-33X6 Pomak bi vidio i u GPU i narocito CPU performansama.

 

Sto se tice "Asusove A-serije procesora", nemam pojma o cemu pricas, sto je to, moze neki link.. Mislim da si ih pomjesao sa AMDovim APU koji sve skupa nude performanse konkurentne i3U, a graficke performanse slabije od zasebne 840M graficke.



Hvala na preporuci! Taj mi je model čak i na popisu.

Također, ispričavam se na pogrešci - mislio sam na AMD-ove procesore! Stvarno ne znam zašto sam napisao Asus,  vjerojatno sam prije toga gledao neki Asus laptop koji koristi tu seriju procesora.

Hvala još jednom!

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 16:14 (Frontlines).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@mourinho_9

 

Kako trazis vrlo kvalitetan 17,3" ekran odabir je jednosmjeran, odnosno ide na Acer Nitro VN7-791G jer jedini opcenito nudi 17,3" IPS za manje novce, a tu je onda i gamerski stih (crveno osvj. tipkovnica), odlicno hladjenje, m.2 za SSD, dosta tanak dizajn za gamerski, opcenito 17,3" laptop, 4 odlicna zvucnika za surround, ali bez bassa, dobra baterija koja bi ispunila zahtjev itd.

 

Cisto hardverske specifikacije idu prema budzetu i tu dolazim do glavnog pitanja jer pricas da bi ga uglavnom koristio za obicnu namjenu, a zatim da zelis igrati neke igre medju kojima si naveo prilicno zahtjevnu, DA:Inqisition. Znaci u prvom slucaju pa i djelomicno drugom je dovoljna 840M graficka, a za novije igre kao taj DA nastavak je daleko pozeljnija prilicno jaca 850M ili jos bolje 860M graficka koje imaju svoju cijenu.

 

Gledao sam MediaMarkt.at, Saturn.at i jos Cyberport.at, isto priznat ducan i onaj koji ima bolje cijene od druga dva. Nitroa sa 840M, jakim i5H, 4GB RAM i Win8.1 mozes naci za 702 eura - klik ili sa 8GB RAM, SSHD diskom i bez Win8.1 za 752 eura - klik2 sto je opcenito manji ulozeno/dobiveno omjer, ali dobra stvar jer imas odmah pozeljnijih 8GB RAMa, a to je zgodno jer taj laptop bas i nije dobar za samostalno prckanje po komponentama, odnosno treba bit oprezan pri samostalnoj nadogradnji, tj. nosit ga na servis za vecu sigurnost. To je jedina realna mana laptopu, barem po meni, a slicno se navodi na notebookchecku di inace mozes vidjeti citav review laptopa - KLIK Mozes primjetit koliko su dobre temperature za prakticki najjaci hardver koji ide u njega, da nije glasan u idle i pod loadom itd. Autonomija baterije se sigurno moze jos produljit jednom kad se stavi na power saver mode u Windowsima.

 

Ta 2 su po meni najbolja jeftinija u Austriji, a mislim da se vrijedi protegnuti na onog sa 860M grafickom, pravom stvari za igranje novijih igara na FHD u laptopu tog ranga s obzirom na sadasnje stanje trzista i pogotovo kako modeli sa 850M nisu puno jeftiniji: klik3 Eh sada.. 964 eura, fino premasen budzet. Isti u njemackom Cyberportu kosta 940 eura, a izvrsna ponuda je u notebooksbilliger.de - KLIK ! gdje isti kosta 900 eura, radi se o akciji, pise da su jos 43 modela spremna po toj cijeni. Forumasica "Anita" je vec kupovala od tamo, odnosno njena familija iz Njemacke pa ju mozes pitati za iskustva i sigurno da dostavljaju puno brze u Austriju pa vidi malo kako i sto. Za kraj, vrijedi reci da za igre pa i najzahtjevnije bas i nebi vidio razliku izmedju i5 i i7 skupa sa 860M grafickom, tako da tu nema brige te je za temperature i bolji i5.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 16:45 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kao prvo hvala na zaista detaljnoj i opsirnoj preporuci.

 

Sto se tice igranja - DA Inq ne moram igrati na najvisim postavkama svega. Opcenito nisam nikad imao bas skroz jaki desktop koji je sve mogao na najvisem vrtiti pa sam navikao na neka ogranicenja.

Dovoljno je da izgleda "pristojno" (ne moram imati sve postavke na najvise, dovoljno je da rezolucija bude maximalna a ostalo da ne bude bas na low postavkama. Mix medium i high postavki je dovoljan) i da glatko (bez trzanja) ide.

Je li za takve zahtjeve dovoljna 840M kartica?

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 16:57 (mourinho_9).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidi rezultate na notebookcheck.net pa ces sam vidjet: 860M840M Tu budi oprezan, odnosno klikci na same brojeve fps-eva da vidis sto je sa kojim procesorom testirano, te prelazi misem preko rezolucija da vidis na kojim je tocno postavkama testirana igrica (prvenstveno se navodi graphics quality). Mozes primjetit da i5H kao i i7MQ/HQ najbolje koriste potencijale grafickih, dok U procesori radi smanjene potrosnje pa tako i clocka to slabije rade.

 

860M je znaci za igranje na FHD i to ne maxed (ultra) sto se tice novijih igara nego da to bude taman pristojno ili smanjis malo postavke (high/med) pa bude fluidno i opet dosta dobro. Za igranje najzahtjevnijih igara medju kojima je DA:Inquisition, 860M bas i nije dostatna za FHD, iako bi vjerujem bilo iznad 30fps da se graphics quality stavi na medium.

840M je za igranje na HD sto se tice novijih igara, nekih starijih i nekih popularnih na FHD. 860M je prakticki 100%, 2x jaca od 840M, odnosno na FHD radi ono sto 840M radi na HD, tako nekako. To bi bio moj sazetak tih testova sa notebookchecka..

 

Mozes primjetit da oni laptopi koje sam linkao za 700 i 750 eura u ducanima koje si ti spomenuo kostaju 900 eura, tako da je Nitro s 860M za 900 eura super ponuda, pogotovo kako ima SSHD disk i Windowse. Fora kod SSHDa je da citiram Oldya: "8GB je cache ubrzava podizanje winsa i najčešće korištene stvari..."  Znaci pocetni modeli dolaze sa 1TB HDD, zatim ide 508GB ili 1008GB SSHD, zatim HDD + 128/256GB SSD.

 

Po meni je ovaj iz notebooksbilligera za 900 eura super ilitiga WOW prilika. Nitro sa 850M koja je nekih 20% slabija od 860M se takodjer rijetko nadje ispod 900 eura, odnosno 850M je cesca za 15,6" verziju Nitroa i ta verzija 850M je cesca sa sporijom DDR3 memorijom To kazem jer zapravo 860M ima isti chip kao rijetka GDDR5 verzija 850M, a ta razlika u memoriji se osjeti na FHD rezoluciji, slabo na HD.

 

 

EDIT: Znaci mislim da si ti zamislio 860M kao nekakvu super high-end laptop graficku, a to nije tako te mi se cini da bi ti bila taman, posto si sad spomenuo da se zelis igrati na max. rezoluciji odnosno FHD.  Vrijedi jos spomenut da su te graficke malo stare, iako ne vise od god dana, tj. pristize 2. generacija Maxwell Nvidije, stovise sto se tice laptopa vec je tu, ali u skupom segmentu, 970M/980M, a 960M bi trebala biti nesto jaca od 860M. Mislim da ti se to ne isplati cekati, ali ako nije hitno da znas kakva je situacija. S obzirom na razocaravajucu najnoviju desktop gtx 960 nitko nezna sto ocekivati od tih laptop grafi (960M, 950M, 965M?..).

*** Ima tu dost ekipe kaj ima 860M pa vidi malo, imas i Nitro Acer temu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 17:48 (The_Fichek).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

gdje bi se mogao kupiti stari prijenosnik, bitno je samo da radi, da ima usb utor i 1gb rama! (i da mu je cijena što manja, cca200kn)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 19:39 (Baldric).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Baldric kaže...

gdje bi se mogao kupiti stari prijenosnik, bitno je samo da radi, da ima usb utor i 1gb rama! (i da mu je cijena što manja, cca200kn)

 Vidi svidja li ti se ovo: http://www.bug.hr/vijesti/stigao-raspberry-pi-2/139914.aspx

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma to su strašni uređaji, al to nije za ovu primjenu što meni treba. Htio bi da može na internet i da može vrtit linux distribuciju ili xp. ekran je nužan 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 20:16 (Baldric).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 Fichek stavio krivi link.   :D

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa i moze vrtit Linux, a za internet neznam ima li integriranu WLan karticu, vjerojatno ne, mozes prek ebaya kupit ili od nekud copit, makar ja se ne kuzim bi li se ona mogla prikopcat onda.ž

 

Da, ne kontam se ja bas u to, al to jeste mini racunalo i znam da vrti Linuxe jer mi i frend to ima, a ovo je jos najnoviji model.

 

Aha, ekran.............. sorry xd

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 20:17 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

200kn ti je malo i za ovo....  http://www.njuskalo.hr/ostali-prijenosnici/sharp-pc-3000-oglas-14257606

 

edit: Evo ima ova toshiba k'o ludo. samo je ružna k'o pas ne bi bicikl na nju naslonio.

http://www.njuskalo.hr/toshiba-prijenosnici/ponudite-cijenu-toshiba-dynabook-laptop-oglas-14306327

 

Uf.... :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 20:31 (Oldy).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a znam ali ima ljudi što se riješavaju starudija :D mislim ako je laptop star 6+ godina i ako  ti netko da 200kn da ga se riješi to nije loše 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Oldy kaže...

200kn ti je malo i za ovo.... http://www.njuskalo.hr/ostali-prijenosnici/sharp-pc-3000-oglas-14257606

 

edit: Evo ima ova toshiba k'o ludo. samo je ružna k'o pas ne bi bicikl na nju naslonio.

http://www.njuskalo.hr/toshiba-prijenosnici/ponudite-cijenu-toshiba-dynabook-laptop-oglas-14306327

 

Uf.... :)

 Pa za 200 kn dobiješ i wireless usb i torbu. Ta toshiba je više ko poklon. Ako nećeš bicikl na nju naslonit, možeš nju naslonit na bicikl. :D

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A nađi mu ti onda nešto pametno ja nemam nego eventualno probook ali ne za 200kn. :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Oldy kaže...

A nađi mu ti onda nešto pametno ja nemam nego eventualno probook ali ne za 200kn. :)

 Ma nije to loše za 200 kn nego samo kažem da bi dao 200 kn i samo za torbu i wireless usb, ako su dobri. :D

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bok, evo da vam i ja malo ugnjavim.

 

Ako mi mozete preporuciti laptop do oko 8000 kn, obavezno da ima SSD (ili da ima mogućnost ugrađivanja?) i 17" monitor. U ovom cjenovnom rangu mislim da mogu ocekivati laptop i za igranje i obradu slika zvuka videa za koji mi uglavnom treba.

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Zanima me ima li netko iskustva sa navedenim laptopom http://www8.hp.com/hr/hr/products/laptops/product-detail.html?oid=7526619

Planiram ga kupiti, služio bi sa vođenje papira u firmi (porezna,pisanje racuna i ostalo), te tu i tamo za pokrenut neku noviju igricu. Po cijeni je prihvatljiv, karakteristike su i više nego dobre, jedino nije i5 procesor, ali i ovako je dobro s obzirom da su 4 jezgre u igri. Itko preporuke, pohvale, zamjerke? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Acer Aspire E5-771G-59HV je stvarno odlican laptop za te novce.

 

Cijelo vrijeme sam se sekirao jer sam naganjal Acer Aspire VN7-791G, a on je poprilicno skup (oko 8 K).

Njega cu pak kupiti u naredno vrijeme, kad malo financijski ojacam, a doticnog (E5-771G Acer) cu tada dati curi, kaj bude za nju odlicno rjesenje.

 

 

Jedino me malo muci kaj taj E5 ima 1 god. garancije...? Ili nema?

Ja sam konstantno ciljal na Arhiteh ducan, gdje su aceri po 2 god. garancije i postoji mogucnost kupnje jos 2 god. za kakvih 300 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2015 11:21 (klokan_jack).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ssectore kaže...

bok, evo da vam i ja malo ugnjavim.

 

Ako mi mozete preporuciti laptop do oko 8000 kn, obavezno da ima SSD (ili da ima mogućnost ugrađivanja?) i 17" monitor. U ovom cjenovnom rangu mislim da mogu ocekivati laptop i za igranje i obradu slika zvuka videa za koji mi uglavnom treba.

 

Hvala

 

 Posto se bavis editingom videa slika i zvuka po meni bolje ici na quad i7 nego na vec ugrađeni ssd...

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15911

 

ssd se naknadno moze ubaciti...recimo samsung 850 evo m.2 ce uskoro doci na trziste...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2015 11:31 (roby27).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@ssectore 

 

Po meni best buy: Acer Aspire VN7-791G

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=11631 (sa i5)

ili 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=11912 (sa i7) 

 

..mozes naruciti i s inozemstva, pa te dode jos povoljnije...

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
igi90 kaže...

Pozdrav!

 

Zanima me ima li netko iskustva sa navedenim laptopom  http://www8.hp.com/hr/hr/products/laptops/product-detail.html?oid=7526619

Planiram ga kupiti, služio bi sa vođenje papira u firmi (porezna,pisanje racuna i ostalo), te tu i tamo za pokrenut neku noviju igricu. Po cijeni je prihvatljiv, karakteristike su i više nego dobre, jedino nije i5 procesor, ali i ovako je dobro s obzirom da su 4 jezgre u igri. Itko preporuke, pohvale, zamjerke? 

  Bojim se da na toj integriranoj grafici nećeš pokrenuti nikakvu noviju igricu..... 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Prvi put kupujem laptop, ne razumijem se gotovo ništa, potpuno sam se izgubila među svim ovim karakteristikama pa molim pomoć. Kupujem ga za kćer srednjoškolku i zato mora biti bijele boje, a koristila bi ga za gledanje filmova i internet. Igrice ju ne zanimaju. Možete li mi preporučit najkvalitetnije što može do 3000 kn. Unaprijed se zahvaljujem i srdačno Vas pozdravljam!
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice