Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.822
|
čitano: 13.240.727
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Saphire kaže...
unchosen one kaže...
Saphire kaže...
Možete mi dati preporuku latopa za igranje do 6k kn (maksimalno) po mogućnosti bez OS-a.

evo ovaj. ja sam ga kupio jučer. ima i3 350m, 4gb ddr3 i grafičku mobility radeon 5730 sa 1 gb vlastite memorije.

dosad sam instalirao samo split second i bioshock 2.

split second na high detaljima ide bez problema kao i bioshock. preporuka!

E upravo taj i mislim 90 po sto ga uzimam za 3 tjedna u MagazinRS-u gdje je 5400kn za keš :D, disi ga ti uzeo?

Uzeo sam ga u telebitu. bio je u magazinRS-u Asus N71JA TY014 za tu cijenu koju si naveo ali su ga rasprodali. Još sam tražio po par dućana ali nije ih više bilo. Najeftiniji dostupni ASUS iz te serije sa radeonkom 5730 je bio N71JA TY047 koji se od TY014 razlikuje samo u brzini hard diska (TY014 = 5400 rpm, TY047 = 7200 rpm) i cijeni naravno.

Guns don't kill people... lasers do
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

razmišljam o kupnji ovog laptopa http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=5290...... pa me zanima vase mišljenje. Služio bi za gledanje filmova,surfanje i neku igricu.

aaaaa
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bač kaže...

razmišljam o kupnji ovog laptopa http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=5290...... pa me zanima vase mišljenje. Služio bi za gledanje filmova,surfanje i neku igricu.

vrlo dobar

BAZINGA As a theoretical physicist, he possesses a master's degree, two PhDs, and an IQ of 187.
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ja sam mislio da mu je malo slaba graficka al ako kazes da je dobar onda jbn Namigiva

aaaaa
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

šta kažete na ovaj lap : Asus N61JQ-JX011V, Core i7-720QM 1.6GHz, 4GB, 500GB, 16" 1366x768, ATI HD 5730 1GB, GbE, WL, Webkam, HDMI, U3, eSATA, W7HP64
još se ne mogu odlučiti da li bi uzeo taj lap ili stolno:  http://www.bug.hr/_cache/c70063f281c583e5ce33807524ecddf9.jpg

               plus monitor

 

 

 

sta mislite o razlikama u preformansama? 

Laptop je ipak prijenosan što je veliki plus ali preformanse dolaze na 1. mjestu.
mislim da je očito da je konfiguracija za igranje prvenstveno

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2010 9:40 (Noobie).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ako je za igranje ja bih išao na stolno računalo

BAZINGA As a theoretical physicist, he possesses a master's degree, two PhDs, and an IQ of 187.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Noobie kaže...

šta kažete na ovaj lap : Asus N61JQ-JX011V, Core i7-720QM 1.6GHz, 4GB, 500GB, 16" 1366x768, ATI HD 5730 1GB, GbE, WL, Webkam, HDMI, U3, eSATA, W7HP64
još se ne mogu odlučiti da li bi uzeo taj lap ili stolno:  http://www.bug.hr/_cache/c70063f281c583e5ce33807524ecddf9.jpg

               plus monitor

 

 

 

sta mislite o razlikama u preformansama? 

Laptop je ipak prijenosan što je veliki plus ali preformanse dolaze na 1. mjestu.
mislim da je očito da je konfiguracija za igranje prvenstveno

 

I ja vagam izmedju ovog Asusa i gore pomenutog Della,Asus je sakuplji ali ima 640Gb naspram 500GB HDD,USB 3.0...a Dell ima 3 naspram asusove 2 godine garancije...najvise me zanimaju ovi i7 procesori,dali su toliko bolji od x2 i koliko se griju,koje su temp.....ali niko da se javi sa i7icomMršti se,

 

P.S A dobro si napisao performanse na strani stolnog ali sve zavisi sta kome treba jel? 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzmi Asusa ako ti nije preskup u odnosu na Della

Ingame: (_.:BRUNO:._) // Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo, ja bi trebao kupiti sebi laptop tokom ovog, vjerovatno sljedećeg mjeseca no pošto mi je ovo prvi laptop i nisam upućen u njihove komponente ovdje sam došao pitati za pomoć. 

 

Treba mi laptop do 6000 kn (ni lipu više) za:

 

-M Office alate

-Video Obrada (sad ne govorim o nekoj profi obradi, ali tu i tamo se volim poigrati u After Effectsu , a i uskoro ću imati više vremena pa se mislim malo intezivnije  baciti na učenje istoga

-Filmove

-Tu i tamo koja igra (uglavnom nije toliko važno)

 

Uglavnom to bi bilo to.

 

Zahvaljujem na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 21:47 (Miza).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

office, filmovi i net ti guraju svi laptopi koje mozes kupiti ali ce ti after effecti stekati maltene an bilo kojem a pogotovo na lapu do 6000 kn. I afteri nisu za obradu videa al nebitno. Sto jaci proc i sto vise rama za aftere.i sto veca rezolucija. Na one hd sa 1366x768 zaboravi jer kad otvoris bilo sta iz cs paketa nemas prostora za rad. Minimum 1440x900. Al minimum.

:)
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 22:08 (logic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
logic kaže...

office, filmovi i net ti guraju svi laptopi koje mozes kupiti ali ce ti after effecti stekati maltene an bilo kojem a pogotovo na lapu do 6000 kn. I afteri nisu za obradu videa al nebitno. Sto jaci proc i sto vise rama za aftere.i sto veca rezolucija. Na one hd sa 1366x768 zaboravi jer kad otvoris bilo sta iz cs paketa nemas prostora za rad. Minimum 1440x900. Al minimum.

 

Dobro, krivo sam se izrazio za obradu, after effects bi bio montaža, ne? (no nebitno)

 

Evo bas malo gledam, što kažete na ovo Asus ili Dell ili ovaj Dell (malo iznad budžeta al za sto kuna se mogu snaći)

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja mislim da bi ti bilo bolje uzet ovaj Asus, jeftiniji je nego ovaj u Linksu, a bolji je, po mom misljenju, nego sva ova 3 koja si naveo. Bio je i u Protisu, al su ga maknuli danas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
alen29 kaže...

Ja mislim da bi ti bilo bolje uzet ovaj Asus, jeftiniji je nego ovaj u Linksu, a bolji je, po mom misljenju, nego sva ova 3 koja si naveo. Bio je i u Protisu, al su ga maknuli danas.

Slažem se no taj isti u linksu je 1500 kn skuplji, ima li tu neka caka, iskustva s tim shopom?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja trenutno jos nemam, al mi se cini kao pouzdan shop. Ako neces u tom shopu, imas ih jos sa tim laptopom koji su uvjerljivo jeftiniji od Linksa.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
alen29 kaže...

Ja trenutno jos nemam, al mi se cini kao pouzdan shop. Ako neces u tom shopu, imas ih jos sa tim laptopom koji su uvjerljivo jeftiniji od Linksa.

Ne kužim zašto u Linksu toliko velika cijena Neodlučan

 

 

Baš gledam na nabava i 90% da ću uzeti taj. 

 

No može još prijedloga jer bar još koja 2 tjedna neću u kupovinu.

 

Hvala svima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2010 9:33 (Miza).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako te zanima jos neki, ovo je takoder vrlo dobar odabir, mozda cak i najbolji za te novce (tj. do 6k kn).

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ili ako ces za gotovinu, onda je i ovaj odlican.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kratka recenzija Acer Aspire 7741G:

 

17.3" 1600×900, I5 430M, 4GB RAM, HD 5650 1GB, 640GB disk...

5820 kn - 6440 kn ovisi gdje.

 

Komponente mrak, izrada kućišta odlična, na površini ne ostaju otisci prstiju.

 

Ima iritantan bip svaki put kad se uključi/isključi punjač. To se može ugasiti samo tako da se stavi na mute u Windowsima. Za vrijeme boota se ne može isključiti. Provjereno.

Touchpad je znatno slabiji nego na mom prijašnjem laptopu. Ima zum s dva prsta koji mi definitivno ne treba. Nema klik s 2 (srednji gumb) ili 3(desni gumb) prsta kao što ima eee i kao što je imao moj stari laptop. Brutalno mi to fali. Ima i vertikalni i horiznotalni scroll (onako, po rubu).

 

Obratiti pozornost da nema utor za express card (meni ne treba) i nema čitač otiska prstiju (koji mi je na starom bio fora, ali nije nešto koristan).

 

Na starom sam imao rezu 1680×1050 na 15.6". Da bi zadržao rezoluciju (kolko tolko), prešo sam na 17". Brinuo sam se da će biti znatno veći/teži, međutim nije (3.3kg). Da se prenositi.

 

U prvih par dana korištenja, sve u najboljem redu...

Ako vam navedeni nedostaci ne predstavljaju problem, preporučujem ga.

http://kv43994.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2010 9:58 (Kuv).
 
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dvoumim se sad između ovog i onog iznad no ako možeš još reći gdje si kupio te način plačanja.

 

Jer većina web shopova nema plačanje pouzećem, a nisam neki fan uplate unaprijed (ali izgleda da će se morat).

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2010 10:14 (Miza).
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stari laptop mi je krepo 2 mjeseca prije isteka garancije, pa sam dobio ovaj u zamjenu. HGspot.

http://kv43994.mybrute.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja si isto uzimam najvjerojatnije taj, 90 po sto cu koristiti mis, bip-ovi mi nesmetaju. Kako idu igre na njemu cuo sam da je gd5650 mrak??

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo, imas ovdje usporedbu pa pogledaj. Cini se dosta dobra.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

troumim se oko izbora laptopa pa bi mi trebala mala pomoć.

Do 6,500max novaca.

Služio bi kao tipkaća mašina s izlazom na net, prženje, jednostavna obrada videa, fotografija, pohrana glazbe i filmova.

 

Za sad se mislim između sljedećih: Asus I. , Asus II.  te Asus III.  ili je bolje uzeti što jeftinije poput ovoga Asus za ono što mi treba.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 23:54 (lunar).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
da li je izašao lenovo u1?
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav društvo!

 

Trebao bih pomoć pri odabiru laptopa.

Naime, imam već par godina HP 6710 b i zadovoljan sam njime što se tiče display-a, tipkovnice, surfanja internetom i sl. No trebao bih nešto brže za dizajn i rad s više programa odjednom pa sam u potrazi za novim lapopom.

Trazim 15´4 laptop, mat display, brzi procesor, 4 GB Ram-a na više i da ima neku dobru grafičku od 512 MB ili 1 GB.

Da li ima tko kakav savjet koji bi se laptop s navedenim karakteristikama mogao naći?

 

I još nešto, nisam nikad radio s laptopom koji ima glossy ekran. Da li je taj glossy loš za dugotrajni rad na laptop-u?

Zanimljive su mi toshibe i hp-i neki ali oni imaju glossy ekran, a to se bojim da će mi smetati kod dugotrajnog rada na laptopu..

 

Hvala unaprijed na pomoći! ;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

sad su ti led u modi ;) i do koliko para ides?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jeli zna netko kamo se može nabaviti Asus eee pc 4g u okolici Rijeke ili južnije? Hvala na korisnim odgovorima!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

što znači led? led display? neznam nit što to znači, znam samo da tražim mat ekran i da bude visoka rezolucija.

imam do 13 tisuća na raspolaganju, a hoću si ubost neku mašinu da idućih par godina budem miran i da mi se bilo kakav dizajn vrti bez nekog čekanja i slično.

igrice mi nisu bitne makar vidim da su gamerski laptop full nabrijani što se tiče konfiguracije.

e da, tipkovnica mi je također jako bitna. ova s HP-a 6710 b mi je fantastična, mekane tipke. to mi je bitno jer katkad pišem u wordu neki tekst ili skripte, a pitanje šta ću još možda trebat tipkat.

 

gledam trenutno ovaj HP-ov model Elitebook 8540w. Komp je makina i to volim, ali nekako mi nije svejedno dat tolike pare za laptop pa da mi kasnije bude žao zbog npr. ekrana ili tipkovnice. Vidio sam da tipkovnica od 8540w ima malo veće tipke, ima number pad što mi totalno ne treba i čini mi se da ima malo previše onih tipki kod touch pada, a ekran mi se čini nekak spljošten naspram 15´4.

 

Koji bi mi vi laptop preporučili?

I kakva su vaša iskustva s 15´6 ekranom na laptopima?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo ti je extra masina s tim da uzmi sa 1920x1080. Kolega ga ima i to je stroj nad strojevma. Naravno kupio ga na moju preporuku. Obrati paznju samo da ovaj stroj ima profi graficku koja je optimizovana za radu u profi programima tipa autocad, 3dstudio max maya i sl. Neces se bas naigrati na njima. Ako ne radis u tim programima uzmi nesto ovako ali sa obicnom grafickom. I obavezno ga upali negdje da vidis da li ti je reza ipak mozda presitna er poslije nema nazad. Ja imam HP NC 8430 i t je isto tako bila top erija kad je izasao kao sto je i ovaj i nisam pozalio niti sekunde. Anti glare ekran je odlican i nemas toliko problema kao sa glossy ekranima jer su glossy na suncu neupotrebljivi. Ako ti pase ekran i graficka topla preporuka.

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Da, vidim da hp 8540w ima i sa 1600x900 rezolucijom i sa 1920x1080 rezolucijom. Što je bolje? U čemu je razlika kad se radi na laptopu s većom ili nižom rezolucijom? Što se tiče grafičke, treba mi grafa za obradu programa u Adobe-u CS3, CS4 i CS5, bez da nešto šteka ili usporava. Bolje da imam jaču grafičku jer neznam s kojim ću mozda programima još raditi. Mislim da ne mogu upaliti laptop u dućanu, kako si ti mislio da vidim kakva je rezolucija?

Vidim na netu da tvoj model laptopa ima, kao i moj trenutno, 15´4 ekran. Bojim se da se neću mozda priviknuti na 15´6. Šta ti misliš o tome?

Evo i ovaj laptop mi je zapeo za oko, Lenovo Thinkpad w500. Šta kažeš na ovaj laptop?

 

Evo i ostalih kandidata:

Toshiba satellite a500-1gh 

Dell studio 1558 

Acer Aspire 5942g 

Sony Vaio 

Hp 8530p 

Hp 8530w 

 

i kandidat broj 1 za sada, Hp 8540w.

 

Zamolio bih ekipu, i tebe kolega logic, da mi pomognete pri odabiru :)

Hvala svima!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice