Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.066.991
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za vel. bih 15", radi mobilnosti, jer ga cesto nosim sa sobom. Gdje kupiti mi je svejedno, ali mislim da u njem. dobijes bolji za iste novce. A budget, ne znam mozda max. 5tkn. iako me vuce ips ekran koji su pak malo skuplji...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@BluesBoy

 

Probook i Acer sa i5M su za moba, mmorpg igre bolji od stedljivog i5 makar on bio u Asusu. Acer uz i5M jos ima 840m koja je za +10fps jaca od 8750m u Probooku na svim rezolucijama i jos ima FHD u odnosu na Probooka koji je izradom nesto jaci. Ja ti preporucujem da ti malo pogledas rezultate tih grafickih na notebookchecku, guglas i tako ili reci meni koje bi to igre igrao? Jer sta got kupio od navedenog bi trebalo biti vrlo dobro makar to bio gw2, wow,.. samo nema smisla ici ispod i3-4000M/i5-4200U.

 

Ako si zapeo za Asusa onda biraj izmedju ta 3 modela. Po meni k555ln sa i7 i FHD ima prilicno dobar omjer ulozeno/dobiveno u odnosu na ostale, pogotovo 15,6" u tom rangu, ali placas na rate..

 

 

Catch_Me kaže...

Za vel. bih 15", radi mobilnosti, jer ga cesto nosim sa sobom. Gdje kupiti mi je svejedno, ali mislim da u njem. dobijes bolji za iste novce. A budget, ne znam mozda max. 5tkn. iako me vuce ips ekran koji su pak malo skuplji...

v5-573g je onda tvoj odabir, kupuj dok nije istekla akcija! Ja imam isti model kao i onaj kojeg lik prodaje na njuskalu samo taj iz Njemacke ima graficku novije generacije, prakticki osjetno jacu od 750m i taj noviji model ima malo bolje temperature, malo tisi i jos ima malo bolju bateriju od ovog mog, jedino je IPS na ovom starijem mom modelu navodno nesto bolji, ali u svakom slucaju je ekran vrh. Btw. laptop je kao kategorija ultrabooka, tj. tezi samo 2kg i tanak je tolko da u njega ne stane opticki citac, znaci ako te to briga kupuj eksterni opticki citac. Za SSD je ostavljen mSATA utor na koji mozes stavit jednako brze SSDe kao normalne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 21:42 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za sad i ne igram igre, vise volim pogledati dobar film na njemu, surfanje i tako. Sa obicnim ekranima je bilo sto multimedijalno vrlo bez veze,

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Smisli se u startu Ako te manje briga za igre, komotno kupi tog sa Njuskala i produlji jamstvo na 3g sa ostatkom novca sto ce te kostati 300kn, kao sto rekoh navodno ima i jos bolji ekran (notebookcheck...). Meni je fantastican. Btw. jamstvo Acera kupljenog vani nemozes koristiti u Hrvatskoj.

Uostalom 750m bez problema vrti novije igre na HD i bolja je od 840m koju u tom rangu na hrv. trzistu imas sve do 5500kn, a 850m vrti jednako dobro ali na FHD rezoluciji sto oce reci kolko je bolja. Kod Acera sa 750m ce bit prijekopotreban vanjski cooler u igranju, kod ovog sa 850m manja potreba, ali opet vrlo pozeljno da imas cooler u igranju (185kn bolji). Za radnje bez zasebne graficke nema potrebe za coolerom.

 

EDIT: Imas taj v5-573g sa 750m i u CU - klik 4110kn, samo model ima 8gb, a ne 12gb rama i 500gb, a ne 1tb HDD. Neznam je li postarina zbilja free, sumnjivo mi je. Sto se jamstva tice pise im ovo: " full warranty from the manufacturer, 1 year warranty by computeruniverse." i da, sto se tice tog modela imaju samo jedan komad..

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 22:15 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobra večer. Unaprijed se ispričavam na glupim pitanjima, ali ne razumijem se previše u kompjutere, pa moram pitati. Dakle, trebam kupiti laptop, a od starog laptopa imam instalacijski cd za win7, pa mogu li ja to iskoristiti i za instalaciju windowsa i na novi laptop? Ako mogu, na što onda trebam paziti pri kupnji novog vezano uz to? I ako je moguće, može usput neka preporuka za laptop koji neće biti korišten za ništa zahtjevno?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mm34 kaže...

Dobra večer. Unaprijed se ispričavam na glupim pitanjima, ali ne razumijem se previše u kompjutere, pa moram pitati. Dakle, trebam kupiti laptop, a od starog laptopa imam instalacijski cd za win7, pa mogu li ja to iskoristiti i za instalaciju windowsa i na novi laptop? Ako mogu, na što onda trebam paziti pri kupnji novog vezano uz to? I ako je moguće, može usput neka preporuka za laptop koji neće biti korišten za ništa zahtjevno?

Ne možeš cd key se može samo jednom iskoristiti.

Odi na subreddit gdje jeftino prodaju ključeve i tamo nabavi ili skini yogurt verziju.

subredit microsoftwindowssoftwareswap

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 11:25 (Ikarus01).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@ The_Fichek

Koliko se sjećam ti si nabavio notepall xl i preporučuješ ga tu često. Planiram i ja jednom kupiti taj pa čisto da te pitam onako za usporedbu tog notepala i zalmanovog modela zm-nc3000u. Ovoga sam dobio na posudbu i namjeravam ga testirati kroz ove praznike pa čisto da znam neki omjer između ova 2 modela.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 17:51 (AirLive).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neznam koji bi bio bolji, mogu realno usporedit prema specs. Prva stvar koju sam uocio je CM metal mreza > aluminij mreza od Zalmana. To i nije tak bitno, najbitniji je ventilator. Kod Zalmana nije specificirano koji CFM ventilator ima, kod Notepala je. Sa druge strane max. 90CFM ako je tocno je prilicno puno i da je manje bi valjalo. Ja ga nisam drzao na tom max.u nego malo manje (da se jedva cuje), znaci tu je druga vidljiva razlika, tj. kod CM imas veci raspon brzine ventilatora: 600– 1000RPM, a kod Zalmana 620-720RPM, sto opet nemora biti lose ako je ventilator efikasan. Treca razlika je sto Zalman ima sa gornje strane gumeni grip da ne sklizne laptop, a CM to nema, nego ima od ispod gumene nozice da se ne sklize, klasicno. Cetvrta stvar su dimenzije: Zalman moze biti malo visi, CM ima 10mm veci ventilator, CM je malo laksi. Sad neznam kolko je cvrst Zalman, CM je dosta cvrst i izdrzljiv.

 

Znaci i Zalman mi se cini skroz u redu. Vidi kakav je jos, ako funkcionira i hladi od ispod nemas ga sta mjenjat. Di si ga uopce nabavio, ne vidim ga na nabava.net?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 18:22 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Neznam koji bi bio bolji, mogu realno usporedit prema specs. Prva stvar koju sam uocio je CM metal mreza > aluminij mreza od Zalmana. To i nije tak bitno, najbitniji je ventilator. Kod Zalmana nije specificirano koji CFM ventilator ima, kod Notepala je. Sa druge strane max. 90CFM ako je tocno je prilicno puno i da je manje bi valjalo. Ja ga nisam drzao na tom max.u nego malo manje (da se jedva cuje), znaci tu je druga vidljiva razlika, tj. kod CM imas veci raspon brzine ventilatora: 600– 1000RPM, a kod Zalmana 620-720RPM, sto opet nemora biti lose ako je ventilator efikasan. Treca razlika je sto Zalman ima sa gornje strane gumeni grip da ne sklizne laptop, a CM to nema, nego ima od ispod gumene nozice da se ne sklize, klasicno. Cetvrta stvar su dimenzije: Zalman moze biti malo visi, CM ima 10mm veci ventilator, CM je malo laksi. Sad neznam kolko je cvrst Zalman, CM je dosta cvrst i izdrzljiv.

 

Znaci i Zalman mi se cini skroz u redu. Vidi kakav je jos, ako funkcionira i hladi od ispod nemas ga sta mjenjat. Di si ga uopce nabavio, ne vidim ga na nabava.net?

Puno hvala na odgovoru, ja sam isto malo čačkao, ali nisam mogao naći za airflow kao ni ti, a to mi je bitno. Ja inače gledam gole performanse tako da mi se sviđa ova usporedba kvalitete izrade i sve ovo što si naveo. Nisam ga nabavio nego posudio, a kupljen je možda prije godinu dvije. Napisao sam u postu iznad da sam ga posudio, valjda si previdio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 18:37 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije mi promaklo. Nabavio, posudio, svejedno. Prakticki zanima me cijena za pravu usporedbu. Nisam ni ja nest testirao ovaj cooler, ali lako sam primjetio da je od ispod hladan kad je prije bio topao/vruc. Ipak je to 230mm vent, kojem se jos moze regulirat brzina. Jasno je da dobro hladi i pri najnizoj brzini posto je tako velik vent.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Nije mi promaklo. Nabavio, posudio, svejedno. Prakticki zanima me cijena za pravu usporedbu. Nisam ni ja nest testirao ovaj cooler, ali lako sam primjetio da je od ispod hladan kad je prije bio topao/vruc. Ipak je to 230mm vent, kojem se jos moze regulirat brzina. Jasno je da dobro hladi i pri najnizoj brzini posto je tako velik vent.

Mislim da je bio oko 300 kn ako se ne varam, tako mi je rekao prijatelj kod kojeg sam posudio. Inaće da, osjeti se kad staviš ruku i na najmanje da hladi dobro. Na najjače je bolje naravno, ali nije baš puno bolje što je normalno jer nema veliki raspon u RPM. Ali planiram ga testirati sad za vrijeme praznika pa ću onda imat bolju sliku.

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...

stigao msi dominator pro gaming mašina sa mxm modulima, gtx980m i 8GB Vrama i mocan intelov cpu i7-4980HQ sa TB do 4Ghz {#}

kome treba http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=gtx980m

cijena sitnica..glavno da je ekran ostao 1080p TFT...

Mogli su za 12 milja utrpati i Windowse i neki SSD od 120GB...

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo djeluje jako izvanredno.

Laptop s 8GB rama, i3 procom, Windozama, 1TB hardom i 2g garancije, sve za 500E, stvarno odlična cijena...

Jedino ne znam kakvi su ti Medion laptopi što se tiče kvalitete...

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odlicni su sto se tice kvalitete, to su ustvari MSI laptopi sa drugacijim logom.. Samo ima hrpetina modela i treba gledat koji je noviji. Alternativa tom laptopu u Hrvatskoj je isto odlican Lenovo g710 koji se ponovno vratio na trziste u vecem broju, u vise ducana. Lenovo jos ima i graficku. Takodjer, model sa i5M vise ne kosta 4500kn nego 4250kn - klik Samo Lenovo g710 sa i3 i i5 ne dolazi sa origigi windowsima.

 

@AirLive

300kn je previse za takvo sto, vani sigurno ne kosta tolko, ali je normalno za hrv. trziste. Sa druge strane CM XL vani neces naci jeftinije nego sto je u Hrvatskoj, cak niti na ebayu, interesantan slucaj.

 

@Erda

Btw. hot buy u Njemackoj ti je v5-573g kojeg ja imam.. za svega 537 eura i navodno free shipping iz poznatog ducana ComputerUniverse: KLIK Samo je pitanje ima li IPS ekran, iako je i bez toga super kupovina, ali taj laptop je karakteristican kao jedan od najjeftinijih sa IPS.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 21:46 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@AirLive

300kn je previse za takvo sto, vani sigurno ne kosta tolko, ali je normalno za hrv. trziste. Sa druge strane CM XL vani neces naci jeftinije nego sto je u Hrvatskoj, cak niti na ebayu, interesantan slucaj.

Da, zanimljivo je. Nego jeli ovo neka nestašica notepall xl-a ili što jer ga na nabavi ima samo u adm-a. Ne pratim baš coolere pa ne znam jeli se modeli brzo mijenjaju ili znaju potrajat na tržištu na duže staze.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bilo ga je jos u Mikronisu i ExtremeDigitalu ili tak nekom ducanu, mozda i u Linksu. Znaci nije ga drzalo vise od 3-4 ducana. ADM je okej ducan, bas gledam sad ruksak koja se pojavio kao artikal kojeg su ljudi uzeli uz taj cooler.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 22:16 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Di pise cijena???

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledao sam polovan model u besprijekornom je stanju. Nigdje nikakvog traga koristenja, baterija m uje izgdrzala preko 5h. Momak trazi 280€ za njega

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za te pare je super. To je svega 2150kn. Jedino kaj vjerojatno nema jamstvo i ako ima ga nemozes ostvarit u Hrvatskoj. Cisto za podsjetnik, dijagonala je 17,3".

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
@Erda

Btw. hot buy u Njemackoj ti je v5-573g kojeg ja imam.. za svega 537 eura i navodno free shipping iz poznatog ducana ComputerUniverse: KLIK Samo je pitanje ima li IPS ekran, iako je i bez toga super kupovina, ali taj laptop je karakteristican kao jedan od najjeftinijih sa IPS.

Slažem se.

Imaju još samo jednog na stanju i dostava je besplatna, provjerio sam!!

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pisalo je i prije par dana da imaju samo jednog na stanju, mozda je mamilica, u smislu da ljudi navale jer kao ima samo 1 model, tko ce ga znat. Bas me zanima postoji li uopce verzija tog laptopa bez IPS.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Bilo ga je jos u Mikronisu i ExtremeDigitalu ili tak nekom ducanu, mozda i u Linksu. Znaci nije ga drzalo vise od 3-4 ducana. ADM je okej ducan, bas gledam sad ruksak koja se pojavio kao artikal kojeg su ljudi uzeli uz taj cooler.

Znači nema straha da će ga nestati uskoro sa tržišta? Nemam ja ništa protiv adm-a, naprotiv, y50 sa kupio kod njih i sviđa mi se kupnja pouzećem kod njih koju nude jer npr. arhiteh ne nudi to kao neki konkurent adm-u u cijenama jer većina modela kod njih imaju skoro iste cijene i to su uvijek pri vrhu najjeftinijih.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 23:22 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da nece nestat. To je zapravo jedan od novijih coolera od CM-a.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hej ljudi.

 

Trebam novi laptop za posao...Ne pratim bas hardver novosti u zadnje vrijeme i nisam u toku, a stari laptop odapeo....posao je u SolidWorks, ACad itd. Buđet je oko 1000 EUR. 

Dajte preporuke

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za malo vise para je bolje:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+i3+840m

ili se protegni na Acera, ako ti se vise svidja matt nego glossy ekran + metalna izrada odozgora (manje uvijanja..) + svjetleca tipkovnica:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=V3-572G-33X6

 

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.ekupi.hr/ACER-Aspire-FullHDCore-i31TBGT840-V3-572G-33X6-NXMPYEX007-prijenosno-racunalo-467908.aspx

ima na master card jos 10% popusta, znaci taj je isplativije uzeti nego jedan od ova dva gore, jedino nisam ovoga vidio kako izgleda uzivo..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da ce to biti moj odabir, hvala na savjetu, jos da na e-kupi ima model sam srebrnom bojom iznutra bilo bi savrseno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice