Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.066.991
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislis n551jk? Da, je, a za igranje je veci best buy n551jm.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Apsolutni najveci omjer ulozeno/dobiveno sto se performansi tice daje Asus X550JK, no to ti je 500kn vise.

Za 4000kn bih ti predlozio Lenovo z50-70.

 

Ispod 4500kn svakako gledaj 840M graficku koja je 20% jaca od Radeon M265 koja bi bila nekakva najjaca radeonka u tom i skupljem rangu.

 

850M u Asusu pripada high-end segmentu laptop grafi, 80% je jaca od 840M, a fora je sto tu dobis i vrlo vrlo dobar i5-4200H proc, jedno 35% jaci od i5U kada se oba gledaju na high-performansu, znaci kada je potegnut turbo. Tocnije, razlika je tada 0.9Ghz za obje upaljene jezgre. i5U je ULV procesor, sa tvornicki niskim naponom, i5H moze trositi 3x vise, a lako mu snizis napon i potrosnju sa power-saver modeom baterije u Windowsima.

 

A8-7100 je izmedju i3U i i5U, blize i3-4030U, znaci taj Acer kojeg gledas nije neki best buy kao ni Lenovo g50-45 jer 840M graficka se zapravo pojavljuje od 3000kn, no tada dolazi sa Pentiumom, a sa i3U od 3400kn: Lenovo z50 i3 Linkam Lenova jer pored ostalih nudi FHD rezoluciju na kojoj i sa 840M mozes zaigrat dosta starijih naslova. Pored toga tu je vrlo solidna izrada i lak pristup komponentama. Asus X550JK nema FHD, to mu je prvi kompromis, zatim izrada (cvrsta plastika), al to nije tak bitno jer ima super hladjenje. Znaci 850M na tom Asusu ce fluidno vrtiti i najnovije naslove na HD rezi, na FHD (ako bi ga prikljucio na vanjski monitor) bi ih vrtio solidno sa snizenim postavkama. Makar ima 4GB RAMa (lako nadogradis), u startu ima vrlo jak CPU i GPU sto ga cini super best buyem.

 

Ima puno komentara na tog Asusa, svi forumasi zadovoljni (pretrazi si malo temu), zadnji komentar je pod temom "Gaming laptopi" di covjek veli kak je sretan da sto igra FC4 na ultra postavkama bez trzaja (i7HQ kojeg ima u modelu koji je on kupio u igrama bas i ne daje prednost naspram i5H kada je u kombinaciji sa 850M).

 Svaka čast na odličnom predstavljanju. Stvarno mi se svidja Asus X550JK, tako da cu se probati protegnuti jos tih 500kn, nije puno, a čini mi se da se dobije puno više.
Inače sam fan Asusa, tj. ne baš fan, ali imam najviše povjerenja u tu kompaniju, tako da i tu ide jedan veliki plus.

Puno Ti hvala, puno mi pomaze u odluci. 
Potpuno nov laptop kupujem prvi put, tako da sam bio prilicno neodlucan sta da kupim a da se ne zaj. 

Nažalost, čini se da je X550JK-XO058D malo specifičniji model, ja živim u Švedskoj i uspio sam iskopati samo verziju s i7. Pokusao sam i na eBayu, i takodjer samo i7 modeli koji su dosta i skuplji. Za mene će biti malo komplicirano kupiti iz HRV ako nitko ne šalje u inozemstvo. 





I dont care that they stole my idea . . I care that they dont have any of their own. — Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 18:22 (xZero).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Linkaj onda par svedskih IT ducana gdje vec mislis kupiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 19:17 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Linkaj onda par svedskih IT ducana gdje mislis kupiti.

Zasebna trgovina: LINK #1
Nesto kao Nabava.net: LINK #2
~||~ Asus: PriceRunner Link #3
~||~ Acer: PriceRunner Link #4
Nesto kao Nabava.net 2: Prisjakt Link #5

Ima još jako puno trgovina, ali mislim da zadnja 4 linka gotovo sve pokrivaju.
Potrudio sam se da je sve svrstano od najnize do najvise cijene na svakom linku.

U Svedskim krunama, max cijena bi mi bila 5500SEK, sto nize od toga - to bolje, tek sam tu 6mj, radim, prva plaća. i nisam u mogućnosti uzeti nešto skuplje a hitno mi je za posao.
Oznaka valute: SEK, kr, :-
HRK -> SEK: 1 HRK = 1.23 SEK
Pretvorba valute: LINK

Računam ako mi je preskupo tu, naručivao bih i preko neta, EBay, Amazon i sl. 
Lako bi rađe izbjegao zafrkanciju s garancijom, i čekanje te kupio lokalno. 


Puno hvala na pomoći! 

I dont care that they stole my idea . . I care that they dont have any of their own. — Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 19:23 (xZero).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

gledam na cpubossu celeron n2940 vs pentium n3540 i ispada da su im iste performanse i sve iako je pentium na dosta visem taktu sad me zanima jeli to ok i koji odabrati?
btw ako moze malo objasnjenje razlike izmedju pentiuma i celerona bio bih jako zahvalan..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomislavivic kaže...

gledam na cpubossu celeron n2940 vs pentium n3540 i ispada da su im iste performanse i sve iako je pentium na dosta visem taktu sad me zanima jeli to ok i koji odabrati?
btw ako moze malo objasnjenje razlike izmedju pentiuma i celerona bio bih jako zahvalan..

 Celeron je okljašten Pentium. Kao da imas dva ista auta i s jednog ukloniš svu dodatnu opremu i npr turbo da bi ti se isplatilo prodati ga jeftinije (Oslabljen - Celeron).

Da ne duljim: Celeron je najniža klasa, tj low-end. Izbjegavati pod svaku cijenu.

I dont care that they stole my idea . . I care that they dont have any of their own. — Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 20:12 (xZero).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U ovom slucaju nije tako velika razlika kako si opisao:

http://www.cpu-world.com/Compare/722/Intel_Mobile_Celeron_N2940_vs_Intel_Mobile_Pentium_N3540.html

Tako da su prakticki ista stvar kako cpuboss i passmark vele, n3540 mrvu bolji radi malo veceg takta koji ne udara puno na performanse kako jezgre tak i tak nisu posebne. Imaju i istu integriranu, istu potrosnju, iste instrukcije.

 

n28x0 bi bio najniza klasa, n9x0 je napredniji jer ima 4 jezgre kao i taj Pentium.

 

Budem sad pogledo linkove.

 

EDIT: Ponuda laptopa je cudna, hrpetina touch laptopa, Chromebookova itd, a nekakav laptop sa okej performansama po nizoj cijeni se tesko nadje, nedaj boze sa FHD rezolucijom, tako da bi ti preporucio nesto iz Njemacke, Computeruniverse.de, Cyberport.de, Amazon.de ili jos koji ducan, npr. Notebooksbilliger.de ako dostavljaju u Svedsku. Radi veceg omjera ulozeno dobiveno preporucio bi da potegnes do 600-620 eura.

https://www.cyberport.de/?DEEP=1C17-1MD&APID=6 (ako ne dostavljaju, gledaj druge cijene)

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4607378_-aspire-vn7-571g-51wh-acer.html

Prvi ima jace komponente, kao i Asus X550JK, samo jos FHD rezoluciju i nest bolju izradu.

Drugi ima prosjecno jake komponente, kao npr. Lenovo z50, ali bolju izradu, FHD IPS ekran.

Acer je tanji i ima +4GB RAMa, MSI je nesto stariji laptop pa je deblji, ima 4GB RAMa, za obadva postoje reviewevi vrlo slicnih modela.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 21:40 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A koja bi bila neka alternativna verzija Asusa X550JK? Nesto sto bi mogao naci tu ili na eBayu/Amazonu/Neweggu po slicnoj cijeni +-
Da li ima neki Laptop na SE stranicama koji bi odgovarao? 

I dont care that they stole my idea . . I care that they dont have any of their own. — Nikola Tesla
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bas i ne kolko sam ja vidio, npr. tamo ukucam u trazilicu da ocu laptop sa 850M i izbaci mi nekog Acera kao najjeftinijeg za cca 5800 njihovih kruna sa i5U, HD rezom i touchom, wtf. Na ebayu opet gledas tako neke malo starije MSI laptope sa 850M ili 860M, ako se nadje po jeftinije Lenovo y50, Acer Nitro. Asusa ima hrpetina pa je najlakse trazit po grafickoj, kao nekim najpozeljnijim uvjetom, onda su pogodnosti izrada, FHD, IPS tesko da ce te potrefit sa Asusom za manje pare, tu po nizoj cijeni najvise konkuriraju Acer Nitro i Lenovo Y serija. Newegg i americki Amazon mislim da ne salje van SADa. Do kolko bi to onda dolara isao, ako ces tako?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 22:29 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Bas i ne kolko sam ja vidio, npr. tamo ukucam u trazilicu da ocu laptop sa 850M i izbaci mi nekog Acera kao najjeftinijeg za cca 5800 njihovih kruna sa i5U, HD rezom i touchom, wtf. Na ebayu opet gledas tako neke malo starije MSI laptope sa 850M ili 860M, ako se nadje po jeftinije Lenovo y50, Acer Nitro. Asusa ima hrpetina pa je najlakse trazit po grafickoj, kao nekim najpozeljnijim uvjetom, onda su pogodnosti izrada, FHD, IPS tesko da ce te potrefit sa Asusom za manje pare, tu po nizoj cijeni najvise konkuriraju Acer Nitro i Lenovo Y serija. Newegg i americki Amazon mislim da ne salje van SADa. Do kolko bi to onda dolara isao, ako ces tako?

 Cca. 660USD

Meni FHD nije toliko bitan. Zadovoljan bih bio i sa HD.
Touchscreen me ne zanima, ako ga ima a ne utjece na cijenu i ostale komponente - super.


A ovaj npr: http://www.ebay.com/itm/ASUS-Intel-Core-i5-4210-8GB-500GB-GeForce-840-2GB-USB3-0-WLAN-/231135054189?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item35d0b9096d

Izvor - eBay pretraga

I dont care that they stole my idea . . I care that they dont have any of their own. — Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 22:31 (xZero).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TTTT kaže...

 a drugi je pao sa auta pri 80km/h (ne pitajte kako :D )

 ajde necu pitat

al daj nam pliz sam reci zivo me sad zanima, jel osto na krovu auta kad si ulazio?

nista strasno, ima i jutub video di je zena tak zaboravila bebu u nosiljci i vozala po autoputu

xZero kaže...

A koja bi bila neka alternativna verzija Asusa X550JK? Da li ima neki Laptop na SE stranicama koji bi odgovarao? 

 ajde da i to dozivim, u svedskoj, zemlji meda i mlijeka nema za kupit laptopa koji je kod nas best buy vec mjesecima

trazi nekog forumasa da ti kupi pa donese ak ide u $vecku

 

p.s. good job ficho keep up the good work

i kreni ucit za ispite tisucu mu bubnjeva darkvuda

Dokument je digitalno izradjen i vrijedi bez potpisa
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
xZero kaže...

A koja bi bila neka alternativna verzija Asusa X550JK? Da li ima neki Laptop na SE stranicama koji bi odgovarao? 

 ajde da i to dozivim, u svedskoj, zemlji meda i mlijeka nema za kupit laptopa koji je kod nas best buy vec mjesecima

trazi nekog forumasa da ti kupi pa donese ak ide u $vecku

 

p.s. good job ficho keep up the good work

i kreni ucit za ispite tisucu mu bubnjeva darkvuda

A oni ovdje ne mare za cijene, kupuju sta god im se ucini dobro. Apple je uzasno rasiren.
Placa prosjecna oko 17000kn u slabije placenim poslovima. Nije ni cudno da ih nije briga. 
Msm ja bih gledao sto bolji rang ulozenog:dobivenog pa da imam i 20000KN placu...

I dont care that they stole my idea . . I care that they dont have any of their own. — Nikola Tesla
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Mislis n551jk? Da, je, a za igranje je veci best buy n551jm.

 gledo sam sad, ima neki model sa grafom od 4gb i ova od 2, jel se isplati dat vise malo novaca sa ovim sto ima 4 gb? 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za igranje, definitivno ne. Napisi za svaki slucaj o kojem cijenovnom rangu pricas.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

razlika je oko 500/600 kn, mislio sam da kad vec uzimam pa da potraje laptop dosta vremena

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

N551JM gledas, ako zelis najbolje za igre u tom rangu, all-around i nemas potrebe za i7HQ.

 

Mozda, ali mozda novi Asus K550JX nudi gddr5, a ne ddr3 950M uz i7HQ, ali isto tako mozda, vrlo mozda ima IPS ekran, tj. gotovo sigurno ga nema.

 

Nitko nezna kolko ce laptop trajati, pitanje je sto ti ocekujes od njega.. i pazi onaj ROG Asus koji se pojavio u tom rangu nema gddr5 950M, samo ddr3.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 23:33 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

izmedu ova dva sam mislio, pod trajanje sam mislio da ne pocne stekat nakon nekog vremena i to, igre mi nisu bas tolko bitne, tu i tamo fifa, pes, najvise treba za video editing

izmedu ova dva se dvoumim http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11652

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=16213

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Idi na drugog za 6200kn pa ga nadogradi sa RAMima i eventualno SSDom.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz.Zanima Jel se može dobiti solidan laptop za 3600kn za gaming?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.

Za pocetak, ispricavam se sto je mozda malo off-topic. 

Nadalje, hvala ti Fichek na preporuci laptopa, uzeo sam Asus N551JM, mogu samo reci da je odlican i da bi ga svakako preporucio dalje. I subwoofer koji ide uz njega je stvarno vrhunski.

 

Sad imam pitanje. Vecinom ga koristim za radnim stolom, pa me sad zanima dal da ga ostavim da se puni s baterijom unutra ili s izvadenom baterijom? ili da ga svaki put izstekam iz struje kad se napuni? Zanima me cisto radi baterije, tj. koja opcija je najbolja za "zdravlje" baterije.

Hvala unaprijed, 
LP

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EraserHead kaže...
TTTT kaže...

Kod mene jedan asus radi svaki dan bar 10 sati vec 5 godina, a drugi je pao sa auta pri 80km/h (ne pitajte kako :D ) i samo je ekran puko, sad je spojen na vanjski monitor i dalje radi. Sad cu kroz koji dan vjerojatno uzeti N551, ili ako za vikend dobijem na kladari bar 2000 onda N751 :D

 Sori, al stvarno me zanima kako si to uspio

 

Ma imao sam pune ruke, a auto je bio zakljucan, pa sam laptop stavio na krov, donio jos stvari 5 puta u auto jer sam nekaj selio i zaboravio laptop. Vozio sam ga neka 2 km dok nije pao na jedno 80 km/h, ali i dalje radi, samo je ekran puko. 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
threshnja01 kaže...

Pozdrav.

Za pocetak, ispricavam se sto je mozda malo off-topic. 

Nadalje, hvala ti Fichek na preporuci laptopa, uzeo sam Asus N551JM, mogu samo reci da je odlican i da bi ga svakako preporucio dalje. I subwoofer koji ide uz njega je stvarno vrhunski.

 

Sad imam pitanje. Vecinom ga koristim za radnim stolom, pa me sad zanima dal da ga ostavim da se puni s baterijom unutra ili s izvadenom baterijom? ili da ga svaki put izstekam iz struje kad se napuni? Zanima me cisto radi baterije, tj. koja opcija je najbolja za "zdravlje" baterije.

Hvala unaprijed, 
LP

 nem apotreb evadit bateriju. Meni je puna i piše 97% available (plugged in, not charging). Dakle ne puni se ako je već puna. Radi se isto u asusu n551jm

Vozdra!
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kompajler kaže...
threshnja01 kaže...

Sad imam pitanje. Vecinom ga koristim za radnim stolom, pa me sad zanima dal da ga ostavim da se puni s baterijom unutra ili s izvadenom baterijom? ili da ga svaki put izstekam iz struje kad se napuni? Zanima me cisto radi baterije, tj. koja opcija je najbolja za "zdravlje" baterije.

Hvala unaprijed, 
LP

 nem apotreb evadit bateriju. Meni je puna i piše 97% available (plugged in, not charging). Dakle ne puni se ako je već puna. Radi se isto u asusu n551jm

 neznam bas da se ne puni kad je laptop ustekan i baterija unutra- guglajte malo

ali mogu dat SVOJE ISKUSTVO©®™:

ovaj lap pod moj pc sam kupio tocno 27.12.2012.

jos uvijek radi, (world of tanks svaki bozji dan, malo wowp, kriza 1,2 i 3, far cry 2 i 3, filmovi, net) stalno je ustekan, ali je baterija izvadjena i u ladici

eventualno ju dopunim ak ga nosim negdje van

posto baterija ima odredjeni broj ciklusa punjenja / praznjenja u sebi, nema mi smisla da ju drzim na stalnom punjenju - praznjenju

 

koristim ju samo kad pocne titrat svjetlo i varirat napon (ili kad grmi i sijeva pa istekam struju) da mi se ne zgasi komp usred igre, inace ne

mislim da mi je cak i negdje u uputstvima pisalo kak se tretira baterija ak ce stajat u ladici

zguglaj si za svoj laptop user manual, skini s neta i unutra ti sve pise kak ju njegovat

 

a i malo ekoloske osvjestenosti ne boli, ak radi struja nemora radit i baterija

samo se poigraj sa power settings i za high performance stavi sve na max ak vec nije

Dokument je digitalno izradjen i vrijedi bez potpisa
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, ak se moze baterija lako vadit van i nije ju tlaka vadit, zasto ne radit tako. Na taj nacin baterija ce zasigurno najdulje moguce trajati. Moja ne ide lako van pa pazim na te modove, ne stoji na high-performansu kada nije potrebno, prek noci nikad ne ostane ustekan laptop, pokusavam pazit da baterija ne padne ispod 20%, a drzim dugo ustekan laptop, makar na 100%, samo kada mi trebaju max. performanse (cim se isteka punjac nije ista prica u npr. igrama). Na taj nacin kapacitet baterije u mom Aceru je pao za 3-4% u skoro god dana, al baterija je iznadprosjecna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2015 19:27 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako bi vi preporucili da se tretira bateriju? 
- ~ 20% - Punjač
- 100% - iskopcati - izvaditi bateriju i koristit kad je potrebna mobilnost

Ja nikad nisam imao prilike koristit novi laptop, uvije bi to bilo neko polovno smeće kojem je baterija odavno krepala. 

I dont care that they stole my idea . . I care that they dont have any of their own. — Nikola Tesla
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sa drugom opcijom puno manje koristis bateriju, tako da je to naravno bolja opcija za njen dulji vijek trajanja. Mislim da Lenovo z70-80 ima tako, lako odvojivu bateriju, dok Acer Nitro nema, ali za taj slucaj sam ti dao svoje iskustvo, koliko mozes ocekivati pad kapaciteta baterije u jednoj godini. Ja po izradi imam seriju stariji laptop od Nitroa, Nitro isto dolazi sa 4cell istog kapaciteta kao i ovaj moj, baterija je isto tako zabarikadirana ispod touchpada, sto dalje od toplih komponenti i da mjesto za dlanove bude cim hladnije. Nitro je i slabiji za samostalno prckanje po komponentama, do onog m.2 utora za SSD nije lako doci. Mislim da sam ti sad bas sve napisao sto znam, da bi ti moglo pomoci. Povezi ovo sa zadnjom PM porukom pa javi sto ces, ako nadjem jos kaj interesantnog ti posaljem link.

 

Aproksimacija pada kapaciteta nebi bila tocna npr. da uzmes onog Nitroa sa i5H jer trosi vise od i5U, 850M trosi slicno kao 750M koju ja imam, znaci vrlo tocnu aproksimaciju imas u slucaju kupnje i5U+850M/840M.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2015 21:51 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Danas u svoj Acer V3 572G ubacio Samsunga EVO SSD i to je to sad.

 

1Tb HDD je apsolutno prespor, imam osjecaj kao da radim na laptopu od 500kn, cim se malo pocne jace ga koristit.

 

Uglavnom, ako imate nov laptop, ma bilo koj, SSD je must have, sad je osjecaj da to sve radi kako je zamisljeno od prvog dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kolko giga ima taj sto si ubacio, jel dovoljno od 24 gige kaj se dobije na nekima ovako? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije isplativ N551JM sa 24GB SSDa za 7000kn, jos vise jer je ukopcan u half-msata utor i funkcionira sa HDDom kao SSHD disk, a ovo sto je BMK napravio je zaseban SSD + HDD i to bi i tebi preporucio, ako se mislis protezati do 7000kn. Za 800kn ti taman stane 4GB RAMa i posteni 120/128GB SSD, tj. probio bi malo budzet radi SSD ladice koja kosta najmanje 110-120kn u HR, a na ebayu mozes proci jeftinije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2015 8:49 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice