Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.066.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ne mozes imati i performanse i tisinu, i jos da bude extra tanko i lagano.

Svi laptopi sa HQ Intel procesorima ne gase ventilator uopce, jer se jako griju.

6000kn nije puno, al nije ni malo. Ako biras U procesore, znaci DualCore, nisko zagrijavanje, a isto tako i niske performanse.

Grafika u 2D-u ne radi nista, ako ima tehnologiju nVidija Optimus, a to je lako prepoznati, jer ako laptop ima GSync, onda nema Optimus, i obratno.

Dakle kod GSync laptopa grafika uvjek radi, a Intelova je iskljucena stalno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ne mozes imati i performanse i tisinu, i jos da bude extra tanko i lagano.

Svi laptopi sa HQ Intel procesorima ne gase ventilator uopce, jer se jako griju.

6000kn nije puno, al nije ni malo. Ako biras U procesore, znaci DualCore, nisko zagrijavanje, a isto tako i niske performanse.

Grafika u 2D-u ne radi nista, ako ima tehnologiju nVidija Optimus, a to je lako prepoznati, jer ako laptop ima GSync, onda nema Optimus, i obratno.

Dakle kod GSync laptopa grafika uvjek radi, a Intelova je iskljucena stalno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ne znam jel 7300HQ gasi ili ventove, ali u svakodnvnom radu n čujm, a kad zavrtim WoT i Lenovo sens se pokrene, ne čujem od sluški....

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Opet ja!
Naime budget sam rastegnuo jos malo pa mogu utrositi od 4000-4300
Prvenstveno FullHD i ssd za filmove i nesto tipa Dota i Lol
Zanima me razlika izmedju i5 procesora i ovih i3
Te razlika izmedju 4 i 8 gb RAM-a.
Hvala unaprijed!
watwateat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako idem van države na6mj i pošto ne mogu vući sa sobom komp i to sve... Trebao bih uzeti nekakav laptop za gejmanje,znam da su oni skupi itd ali zanima me nekakav polovni njuškalo ili bilo gdje... Ili čak novi mislim dati do 6500kn i bitno mi je da mogu igratu Pbug na njemu, inače još igram dotu kanter i ostale igre,ali pošto je pbug nova igra i još nije optimizirana,trebao bi bitk dosta jak laptop...nije mi bitno ni da je lijep niti išta jedino da ima 17" ekran 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ekipa može li preporuka laptopa.

bavim se grafikom i webom i znan nekad upalit dotu2 al' to je to od igara. 

volija bi četverojezgrenog intela, ne triba mi puno diska al' triba mi da je ssd, 8 giga rama minimalno, optički drive ne triba a dijagonala 15". može i 17 ako nije velika cjenovna razlika.

ne znan do koliko para, ne bi pretjeriva...

fala lipa!

lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ConnorKenwayJeMrgud kaže...
Opet ja!
Naime budget sam rastegnuo jos malo pa mogu utrositi od 4000-4300
Prvenstveno FullHD i ssd za filmove i nesto tipa Dota i Lol
Zanima me razlika izmedju i5 procesora i ovih i3
Te razlika izmedju 4 i 8 gb RAM-a.
Hvala unaprijed!

https://www.centro.hr/lenovo-ideapad-510-15-intel-core-i3-6100u-2-30ghz-8gb-256gb-ssd-dvdrw-freedos-15-6-ips-full-hd-nvidia-geforce-940mx-4gb-p-n-80sr00lcsc.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Frenkyca kaže...

Ovako idem van države na6mj i pošto ne mogu vući sa sobom komp i to sve... Trebao bih uzeti nekakav laptop za gejmanje,znam da su oni skupi itd ali zanima me nekakav polovni njuškalo ili bilo gdje... Ili čak novi mislim dati do 6500kn i bitno mi je da mogu igratu Pbug na njemu, inače još igram dotu kanter i ostale igre,ali pošto je pbug nova igra i još nije optimizirana,trebao bi bitk dosta jak laptop...nije mi bitno ni da je lijep niti išta jedino da ima 17" ekran 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-700-80rv009asc-core-i5-6300hq-12gb-1000gb-geforce-gtx-950m-17-3-led-fhd-kamera-wifi-hdmi-usb-3-0-dos-crno-015020060?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click 

Fox Mulder kaže...

ekipa može li preporuka laptopa.

bavim se grafikom i webom i znan nekad upalit dotu2 al' to je to od igara. 

volija bi četverojezgrenog intela, ne triba mi puno diska al' triba mi da je ssd, 8 giga rama minimalno, optički drive ne triba a dijagonala 15". može i 17 ako nije velika cjenovna razlika.

ne znan do koliko para, ne bi pretjeriva...

fala lipa!

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=13805&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ljudovi..

Iz hardverskog podrucja sam odavno ispao, pa bi mi trebala preporuka.

 

Trebam laptop isključivo za office i internet. Cijena bi bila idealna oko 3000kn, može i do 3500.

Razmisljao sam o nekom i3 procesoru, ili ako se u tu cijenu da ugurati neki slabiji i5, bolje će te znati. Veličina HDDa nije puno bitna, dvoumim se između 256GB SSD ili ako ima neka kombinacija manji SSD + HDD.

 

Unaprijed hvala na sugestijama :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
1950Killer kaže...

Laptop do nekih 3500kn. Ekran 15,6", koristit ce se za: office, filmove, yt, surfanje, znaci nista zahtjevno. Bolje da ima veliki hdd nego ssd. Ne bi bilo lose da ima predinstalirane windowse.

Hvala!

Ovako nesto?

 ljudi valja li ovo ili?

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bi preporuku za laptop 2500 kn max.
Vecinom bi se koristio za surfanje,gledanje filmova te rad u office-u.
Hvala unaprijed :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ljudi trebam preporuku laptopa do 900eura
Gaming,programiranje to bi bila namjena
Tržište Njemačka ili Hrvatska
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav kupujemo mladem bratu laptop do 4000kn.

 

Poznavajuci njega vjerojatno ce ga najvise koristit za gejming, tako da bi dobra grafa bila pozeljna. 

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
5argg kaže...

Pozdrav kupujemo mladem bratu laptop do 4000kn.

 

Poznavajuci njega vjerojatno ce ga najvise koristit za gejming, tako da bi dobra grafa bila pozeljna. 

 

Hvala :)

 Jedan od ova dva su sasvim dobri:

Acer Aspire E5-575G-31BS (NX.GLAEX.027)
Acer Aspire E5-575G-3467 (NX.GLAEX.026)

www.nabava.net

 

I ostane 300kn za hladnjak i misa.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav,

Upisujem faks, i treba mi neki laptop za laganaje programiranje rad u matlabu i surfanje internetom, koji ce durati barem 3 - 4 godine solidno. Razmialjao sam na ovaj model, cini mi se dosta povoljan s obzirom na konfiguraciju.

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-e5-575g-52dk-nxglaex023-156-fhd-intel-core-i5-7200u-up-to-310ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx950m-2gb-dvd-win-10-2-god-/ACR%2D1712/product/

S win10

Ili ovaj bez

https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-e5-575g-58a7-fhd-i5-7200u-8gb-1tb-gtx950m-2gb-15-6-linux-nx-glaex-022/proizvod/220998

Koji je jos i povoljni.

Pa ako ima kakav jos u tim omjerima cijene i kvalitete tako do do 5000 bez windowsa.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trebao bih si kupiti laptop koji bi sluzio veicnom samo za programiranje, budzet bi bio nekih 5000-6000 kuna, gledao sam mozda dell xps 13, sta mislite o tome ili da trazim nesto drugo?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok ljudi, trebala bi mi preporuka za laptop. Uglavnom za potrebe faksa (vjerojatno nesto programiranja u C-u, pmf matematika je u pitanju pa ako netko zna jos nesto sto ce bit potrebno na fakultetu, bilo bi dobro uzet i to u obzir). Osim toga sluzit ce jedino pregledavanju interneta ili nekim laksim zadatcima. Dosta je bitno da izdrzi bar sljedecih 5-6 godina, ima vec instalirane windowse i barem i3 procesor. Zna li netko za neki laptop koji bi odgovarao dosad recenom?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dikobraz13 kaže...
Pozdrav,

Upisujem faks, i treba mi neki laptop za laganaje programiranje rad u matlabu i surfanje internetom, koji ce durati barem 3 - 4 godine solidno. Razmialjao sam na ovaj model, cini mi se dosta povoljan s obzirom na konfiguraciju.

Pa ako ima kakav jos u tim omjerima cijene i kvalitete tako do do 5000 bez windowsa.

 

imaš jači četverojezgreni i5 6300HQ i 950M/960M grafička

 

https://www.nabava.net/search.php?q=15.6+6300hq+8gb

 

 

ili lakši, tanji, manje se grije, duži vijek baterije... Acer 5 sa dvojezgrenim i5 7300U i MX150 (pascal 1030), RAM lako nadogradiš s 4GB na 8

 

https://www.nabava.net/search.php?q=NX.GPCEX.022

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ab1 kaže...
Bok ljudi, trebala bi mi preporuka za laptop. Uglavnom za potrebe faksa (vjerojatno nesto programiranja u C-u, pmf matematika je u pitanju pa ako netko zna jos nesto sto ce bit potrebno na fakultetu, bilo bi dobro uzet i to u obzir). Osim toga sluzit ce jedino pregledavanju interneta ili nekim laksim zadatcima. Dosta je bitno da izdrzi bar sljedecih 5-6 godina, ima vec instalirane windowse i barem i3 procesor. Zna li netko za neki laptop koji bi odgovarao dosad recenom?

koja cijena?

 

https://www.nabava.net/search.php?q=15.6+i3+ssd+8gb+windows

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Negdje oko 3500-4000 kn bi bilo okej. Koliko je bitna stvar 8gb u ovom slucaju?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
LuctL kaže...

Bok svima!

 

Sestra uskoro kreće na fakultet, a ja sam odavno ispao iz ovh voda pa molim za pomoć.

 

Dakle, potreban mi je laptop koji će durat kojih 5-6 godina bez problema, i vrtit standardne programe poput MS OFFICE-a, CHROME i slično. Također za pogledat koji film i seriju. Osim toga, potrebno je da vrti ACad bez ikakvih problema (sestra upisala Građevinski fakultet). 

 

E sad, cjenovno neam pojma gdje stojim, no za ove potrebe nekako sam uvjeran da niti ne trebaju bijesne pare, tako da bi bilo najbolje da vidim par komada pa se onda odlučim. 

 

Zahvaljujem!

 

Netko je gore već odgovorio i zahvaljujem mu se.

 

Nažalost, moram se ponoviti i ovaj puta ubaciti ograničenje od 5.000,00 kn.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

POzdrav, moze preporuka za laptop do 2500kn max, 15 i 17 ekran, sluzit ce za surfanje, youtube.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, treba mi laptop do 6000-6500 kn (ako ima za par sto kn vise nesto isplativije moze prijedlog). Sluzija bi za crtanje u Autocadu i Catiji, kao i malo za igre novije i multitasking. Bitno mi je da je brz i da ima dobro hladenje. Hvala unaprijed :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo y520

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lenovo+y520

 

i pukneš za 1070 kn Samsung 960 Evo od 256 GB (NvME) unutra i leeeeeti

 

 

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

leti dok ne prijede svoj slc keš a onda pada brzina, za te novce ima sata dupli kapacitet.

https://www.centro.hr/crucial-ssd-525gb-crucial-mx300-m-2-type-2280ss-ssd.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ssd ionako ima nizak acces time tak da nema razloga da ne leti na "obicnom" sata ssdu

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2017 19:38 (roby27).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

trebam preporuku za laptop za posao posto ne pratim vise hardware :)

 

trebao bi vrtiti office + 1,2 browsera + jos pokoji program (ms teams, photoshop ili illustrator, nesto sitno video obrade...). pa je pozeljno neki dobar procesor i minimalno 8gb RAMa i graficka koja moze izdrzati sve to. Obavezno full HD(17" ili 15.6"), HDD 1TB ili ako ima neka opcija SSD + HDD.

 

cijena? nekih 5000-6000kn bez PDVa. moze i koja kn jos gore ako ima bolje performanse.

 

ogranicen sam na duckase: centro.hr, instar i links (a moze i neki drugi duckas ako daje opremu na leaseing)

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Y520 ima ekran sa 55% sRGB tj. 35% AdobeRGB spektra, deltaE 7

 

ako će raditi u fotošopu i ilustratoru to ne valja, boje na ekranu neće odgovarati bojama koje će ići u print

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dobra večer, forumaši. Ovako, treba mi laptop za mamu. Ona je učiteljica u razrednoj nastavi i u njezinu školu su sada uveli e-Dnevnik. Laptop bi joj služio za otvaranje e-Dnevnika u browseru, upisivanje informacija u taj dokument te za pisanje i pregledavanje Word i PowerPoint dokumenata. Dakle, minimum minimuma. Uvjet je da se mogu napraviti te radnje i da laptop obavezno ima predinstalirane Windowse. Naravno, cijena do koje je spremna ići je maksimalno 2400 kn. Sad, je li moguće dobiti za tako jeftine novce laptop koji obavlja lagane radnje sa predinstaliranim Windowsima? Hvala
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zasto joj skola ne da opremu? Ministarstbo skolstva bi trebalo rijesiti takve stvari, a ne sami profesori.

Gledaj si nekakav QuadCore Pemtium ili Celeron, i to ce joj bit Ok.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Faks uskoro počinje pa bi mi trebao nekakav laptop. Upisao sam računarstvo pa je glavni uvjet da mogu odraditi te nekakve programerske stvari na njemu, uz to planiram gledat filmove i serije i to je to otprilike. Znači gaming 0. Nemam nekakvo ograničenje u cijeni, ali ne bi želio potrošiti previše na neki overkill koji neće bit korišten do svojih mogućnosti :D

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice