Zamjena ekrana na laptopu

poruka: 32
|
čitano: 12.248
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena ekrana na laptopu

Interesuje me da li je neko mjenjao ekran na laptopu, ne interesuje me gdje se moze kupiti i slicno. Imam kupljen ekran i sve, sad me interesuje kako se to mijenja, jeli sta tesko i moze li se sta pokvariti, ako neko zna kako se mijenja nek napise neki mali tutorialcic...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Zamjena ekrana na laptopu

reci koji lap pa cu ti reci upute ili dati link ako je Dell studio mogu ti snimiti video kako se skida i montira novi

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena ekrana na laptopu

Ajde ti snimi, valjda nema veze koji je, ili barem objasni, valda se slicno montira u svih njih, interesuje me moze li se sta pokvariti...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Zamjena ekrana na laptopu

RECI TI MENI koji ti lap imas pokusam ti nabaviti video za tvoga

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena ekrana na laptopu
potrazi na netu service manual za svoj lap i tamo imas vrlo detaljno objasnjeno.
:)
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena ekrana na laptopu

ajde reci otprilike kako, imaju sarafi ili sta samo reci, kazem vam marku sutra koja je...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zamjena ekrana na laptopu

Otprilike je da odšarafiš  šarafe s donje strane laptopa. Digneš pokrov koji se nalazi iznad i oko tipkovnice (plastika ona). Makneš tipkovnicu i ispod nje ćeš vidjeti da je ekran spojen s kablom na matičnu. Isključiš ekran s matične i skineš ga s nosača (neki modeli imaju ušarafljen negdje je na drugu duminu al nebi trebalo teško biti) staviš novi i uštekaš na isto mjesto. Ne može bit jednostavnije.

ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati - Flegma
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena ekrana na laptopu
zvonebaba kaže...

RECI TI MENI koji ti lap imas pokusam ti nabaviti video za tvoga

izgleda da je "poslovna tajna" koji laptop ima :)

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena ekrana na laptopu

Najgore je  sto ni ja neznam  koji je laptop, xD, znacu sutra, hehe, samo me interesuje moze li se sta za*ebati :)---xD ali hvala car si, javim ako sta zapne...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2010 19:34 (ultraboyzz).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena ekrana na laptopu
Moze se zaj****i. Vrlo pazljivo i polako. Zabiljezi koji vijak gdje ide. Ja ti prikateljski savjetujem da bez service manuala ne ides u to. Ima puno sakrivenih kopci.
:)
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena ekrana na laptopu

Heheh, jedni kazu jedno,drugi kazu drugo, pa me inetersuje misljenje nekoga ko je mjenjao, i na sta trebam paziti i obracati paznju...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Zamjena ekrana na laptopu

moj ti je savjet onda da koristis komp da imas upute pred sobom I STOL MINIMUM 1X1 M slobodan zabiljezi si di koji vijak stoji kopce jako pazi pise ti obicno koji vijak di ide  i koje su velicine pa ti tako oznacuju ak budes trebao pomoc samo javi se neko ili ja ce ti se javiti

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena ekrana na laptopu

zanci kad mi prijatelj donese ja samo da pazim gdje je koji saraf i to je to, ima li jos sta bitno sem sarafa odnosno vijaka...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Zamjena ekrana na laptopu

(citaj bolje) kopče, vijci, razno razne plastike, kabeli

 

Nekada ti se drze dijelovi na kablovima, ja bio skido cjelu masku ono gledam skinuo sam sve vijke svu plastiku a nece da se skine i gledam sta je ono jedan kabel ju drzi

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena ekrana na laptopu

Ma citam ja odlicno, nisam imao prilike otvarati laptop, a jedni kazu jedno a drugi drugo...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena ekrana na laptopu

Sretno. Trebace ti.

:)
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena ekrana na laptopu

a da dadnes nekom 100kn i da to uradi kako treba ?

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zamjena ekrana na laptopu

Pa ja sam ih se izmijenjao preko nekoliko. To što se meni čini jednostavno možda je poslovni defekt :D.

 

Slažem se da trebaš uložiti puno pažnje, jer postoji više problema na koje možeš naići. Vijci s donje strane laptopa su nerijetko različitih veličina i moraš dobro zapamtiti koji gdje ide. Lenovo npr stavlja oznake s donje strane koji simboliziraju veličine vijaka te je u service manualu objašnjeno koja je oznaka što, a kod drugih proizvođača nerijetko trebaš malo više pažnje uložiti. Čak i kad ih odrašafiš sve često se može dogoditi da pri skidanju nekih dijelova laptopa, taj dio teže ide, vjerovatno zato što je negdje još zakačen sa plastičnim kopčicama na svojim rubovima te treba biti jako pažljiv da se nešto ne polomi.

 

Pri rastavljanju laptopa NIŠTA ne ide na silu, pa također savjetujem da potražiš service manual, čisto zbog sebe. Dakle ako neki dio slučajno zeza ili ne ide, nešto sigurno radiš krivo.

ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati - Flegma
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena ekrana na laptopu

Na HP su svi vijci isti. Barem na ono nekoliko modela koje sam ja rastavljao.

:)
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena ekrana na laptopu

E sad recimo da znam koji je laptop i sve, kako da nadjem neki tutorial ili sta vec kako se on rasklapa???

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Zamjena ekrana na laptopu

reci koji lap pa ti ja nadem

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena ekrana na laptopu

da ne otvaram novi topic, na koji nacin se bira ekran, konkretno mi treba za dell 1525. Na ka treba paziti osim dijagonale, jel mora biti bas od tog kompa lcd ili moze neki zamjenski?

14 godina
protjeran
offline
Zamjena ekrana na laptopu

kolko ja znam moras bas od njega a zamjenske neznam dali ih ima uopce dogovori se sa Dell dealerom ili Dell servisom iz zagreba pa ce ti onda oni reci cijenu i sve

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zamjena ekrana na laptopu

da ne otvaram novu temu.. zanima me da li paše ekran sa hp dv6057 na hp compaq nx7300? da li se gleda još nešto osim veličine ekrana?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zamjena ekrana na laptopu

gleda se konektor, tip osvjetljenja (led ili ccfl) i ono po cemu ces znati da li su potpuno isti-> model ekrana koji pise na naljepnici

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Zamjena ekrana na laptopu

veličina ekrana, broj pinova na konektoru, lokacija konektora na pozadini ekrana, rezolucija, tip osvjetljenja (led ili ccfl kao što reče kolega).

9 godina
offline
Zamjena ekrana na laptopu

Bok svima! Klinci su razbili ekran, pa bi ga naručio preko eBay-a i sam promijenio. Mogu li ga naručiti preko modela laptopa ili ga moram otvoriti i skinuti podatke sa ekrana kako je ovdje napisano. Ekran je još u funkciji, pa ga ne bi htio dokrajčiti prijevremenim otvaranjem.

Radi se o ACER Aspire E-15,  E5-571G-38BJ

Unaprijed hvala na pomoći!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zamjena ekrana na laptopu

teoretski.. po teh.spec tj oznaci modela-serije.. jer je jako važno da je baš taj, zbog svih žica oblika rasporeda.. i gledaš sliku artikla, jedino što ni tad nisi 100% siguran da je to isto-identično.

zato je bolje znati unutarnji izgled (mjesto i dužinu kablova, oblik/tip konektora..) ali ostaje problem da slika po kojoj naručuješ ne mora biti točna. Čak ćeš vjerojatno vidjeti više istih-sličnih (kad odabereš neki artikal, druge ponude..) i tad će ti biti jasno da ne možeš biti siguran dok ne dobiješ..

-imaš razlog ne otvarati-dokrajčiti.. ili ga možeš spojiti na neki ekran.. ja bi otvorio. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Zamjena ekrana na laptopu
Kontaktirao sam selera na eBay-u. Poslao sam mu model i tvornički broj(s/n). Piše da je to taj za koji sam poslao upit. Ima 99,8 positive feedback. Bumo vidli. Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Zamjena ekrana na laptopu

Moram provjeriti. Plaćam samo cijenu plus shiping, bez carine i PDV-a?

https://www.ebay.com/itm/381481507140

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice