AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 815.297
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Stavi barem high i moraš imati AVX za AMD ako već nemaš, pa stavi slike ovako kao ja dok traje bench da se sve ljepo vidi. Koju ploču si ti imao prije ?

Pa piše ti imao sam Asus Crosshair V Formula a sada imam Asus Crosshair V Formula-Z a prije asus sam imao Gigabyte 990xa-UD3

evo sada ću staviti 

http://valid.canardpc.com/2749994
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pa i činilo mi se da je tako bilo, zašto si mjenjao sa takve ploče na novu. Nije bilo garancije da će biti ovako s naponom. Ajd stavi slike ono sa neta upload jel se na ovim malim niš nevidi.

13 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Pa i činilo mi se da je tako bilo, zašto si mjenjao sa takve ploče na novu. Nije bilo garancije da će biti ovako s naponom. Ajd stavi slike ono sa neta upload jel se na ovim malim niš nevidi.

Nije mi ovo baš jasno sa koje misliš 

http://valid.canardpc.com/2749994
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Pa i činilo mi se da je tako bilo, zašto si mjenjao sa takve ploče na novu. Nije bilo garancije da će biti ovako s naponom. Ajd stavi slike ono sa neta upload jel se na ovim malim niš nevidi.

Idem test odvrtit je li dosta dva kruga 

http://i.imgur.com/hACiDpu.jpg

http://valid.canardpc.com/2749994
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2013 20:11 (Ivanjino96).
13 godina
offline
AMD FX Club
http://valid.canardpc.com/2749994
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Heben primjerak, kreni sada prema drugom kraju {#}.

13 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Heben primjerak, kreni sada prema drugom kraju {#}.

Danas mi se više neda sutra je cura kod mene možda tek navečer {#}

http://valid.canardpc.com/2749994
12 godina
protjeran
offline
AMD FX Club

To je bio moj proc, nije do primjerka nego do ploče

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD FX Club

Kako misliš nije do primjerka? Normalno da je do primjerka, bilo je več govora o tome, odlična ploča je samo za 24/7 stabilan takt, a za validifikaciju bi mu i neka mid range ploča isto bila dovoljna

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Patrick_cro kaže...

Kako misliš nije do primjerka? Normalno da je do primjerka, bilo je več govora o tome, odlična ploča je samo za 24/7 stabilan takt, a za validifikaciju bi mu i neka mid range ploča isto bila dovoljna

Pa imao sam ja njega na Gigabyte 990XA-UD3 i nije macan išao sa ovoliko malim naponom. I imao sam kao što sam par postova prije naveo Asus Crosshair V Formulu i sa njom je išao na 1,25V najmanji napon, a sada ide na Asus Crosshair V Formula-Z na 1,2V što je podosta manji napon. {#}

http://valid.canardpc.com/2749994
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Ivanjino96 kaže...
Patrick_cro kaže...

Kako misliš nije do primjerka? Normalno da je do primjerka, bilo je več govora o tome, odlična ploča je samo za 24/7 stabilan takt, a za validifikaciju bi mu i neka mid range ploča isto bila dovoljna

Pa imao sam ja njega na Gigabyte 990XA-UD3 i nije macan išao sa ovoliko malim naponom. I imao sam kao što sam par postova prije naveo Asus Crosshair V Formulu i sa njom je išao na 1,25V najmanji napon, a sada ide na Asus Crosshair V Formula-Z na 1,2V što je podosta manji napon. {#}

Do koliko ide na 1.45V na novoj ploci?

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
Patrick_cro kaže...

Kako misliš nije do primjerka? Normalno da je do primjerka, bilo je več govora o tome, odlična ploča je samo za 24/7 stabilan takt, a za validifikaciju bi mu i neka mid range ploča isto bila dovoljna

Prijatelju, imao sam najmanje 50 AM3+ ploča te znam šta pričam

 

Klokanje na 990FXA UD7 i nekoj slabijoj bila to sabertooth ili ud5 ili ud3 ili bilo šta drugo osjeti se vjeruj mi. Klokat na top ploči tipa Crosshair V i UD7 je strava i puno lakše te ti trebaju manji naponi itd. Nije bezveze to toliko novaca

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
13 godina
offline
AMD FX Club

Evo za one koji nisu vidjeli imaju dvije zanimljive teme u vezi AMD procesora pa se pridružite {#}

Natjecanje u OC s AMD cpu

Vaši 24/7 taktovi AMD procesora

http://valid.canardpc.com/2749994
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
oj fx boys:) ovak moze neko objasnjenje zasto fx-ovi imaju tako mali physx scor u 3dmarku2011? cak i na 5ghz nemre stici moj skoro 5god star i7 920@3.8ghz! nisam se dosao bahatiti ili svadati malo mi je to bezveze da jedan "moderni 8core" proc daje tak slab rezultat! ak neko zna neki konkretan odgovor da mi kaze zanimam me( inace u bf3 mp rade savrseno u sto sam se i sam uvjerio)...i u buducnosti ak amd tak nastavi sigurno cu se vratiti na amd...LP svima
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 4.2Ghz + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1575mhz
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pa zato što je to scriptiran benchmark i nije mjerilo "snage" procesora.

11 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

ee bok ljudi imam poitanje 

ovak kupujem novi PC pa me zanima koji fx uzet fx 4100, 4130 ili pak 4300?

lodan
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD FX Club

naravno da fx 4300, jer je noviji i bolji, ali ako jos mozes dolozit par kuna bolje upiknut jednoga fx 6300 jer je to osjetno jaci proc 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
ludi leo kaže...

ee bok ljudi imam poitanje 

ovak kupujem novi PC pa me zanima koji fx uzet fx 4100, 4130 ili pak 4300?

Kao što je kolega već spomenuo, definitivno idi na fx6300. Ja ga imam i po mome mišljenju je bang for buck. Trenutno ga drzim 24/7 na 4.0GHz (samo sam digao multiplier na 20, a napon ostavio na auto), na Gigabyte GA-970A-UD3. Kad kupim bolji cooler, nagazit ću ga još više :) 

13 godina
offline
Re: AMD FX Club
ludi leo kaže...

ee bok ljudi imam poitanje 

ovak kupujem novi PC pa me zanima koji fx uzet fx 4100, 4130 ili pak 4300?

 Štedi za FX 6300. To je daleko najbolja ponuda generalno na tržištu procesora bez ikakve dvojbe. Ako nikako nemožeš ( ili nemaš strpljenja ) onda FX 4300 .

13 godina
offline
AMD FX Club

Ima li netko neki dobar link na tutorial za clockanje 8350 na 990xa-ud3 (rev 3.0) ploči? Za sada sam uspio dignuti na 4,4 sa automatskom voltažom (1,38v u cpu-z pod primeom95) i max temperatura je bila 50C.

Što konkretno radi ovaj Vcore load line calibration? Ima li smisla podizati frekvencije northbridgea? Koji su okvirno ok naponi za jedno 4,5-4,6ghz? Što je CPU PLL Voltage?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 1:02 (Griz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Volio bih vidjeti kako se to ( i koliko ) drži u P95 pod tako dobrim naponom  {#}. LLC ti kompenzira dropove ploče pod loadom ( kako kod koje ploče ). Ako ti staviš npr BIOS napon 1.45V i uđeš u Windows te opališ P95. Napon možda padne na 1.42V i ruši ti se P95. LLC recimo staviš na neki level i on zadrži napon ili ga i digne od tih postavljenih 1.45V. NB nema smisla dizati ako samo clockađš dizanjem CPU množitelja. Naponi za 4.5 Ghz nisu generalizirani nego ovise o komponentama ( kakav ti je cpu ploča te kako rade u kombinaciji i slično ). Bitno ti je samo naći napon na kojem ti je potpuno stabilan CPU i da to bude idealno naravno što niži napon. Sad, nekom je to 1.38V a nekom 1.45V. Nema tu pravila. Ovo zadnje neznam šta je a vidim i po stranim forumima da nitko manje više to baš i nezna i nedira.

13 godina
offline
AMD FX Club

Koji bi onda bio postupak za ručno namiještanje? Krenuti od 4,5ghz i onda malo po malo podizati napon sa stocka dok u primeu ne prestane izbacivati greške? Također, koja je onda idealna postavka za LLC? Imam auto, normal, medium, high, ultra high, extreme.

 

EDIT: na 4,4 auto naponi mi je izdržao jedno 7-8min u primeu dok nije izbacio greške.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 1:20 (Griz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pa možeš tako. Staviš ga ručno na 4.5Ghz ( željeni takt ) i onda staviš recimo tih 1.38V pa onda testiraj i diži postepeno napon dok nebude prolazio P95 Blend i OCCT ( kad ti to prolazi onda je beton stabilan ). Mada se lome koplja malo oko P95 za FX-ove ali ok. A ja imam sličnu ploču ( moja je malo bolji model ) i neznam 100% jel moje postavke su iste kao kod tebe za LLC. Mislim imam iste te kao ti od auto do extreme, samo neznam jel identičan efekt ili ne. Ja sam stavio na extreme ili na very high ( nisam siguran 100% ). Uglavnom kod mene radi da ako je BIOS napon 1.4V onda kod mene pod full opterečenjm P95 ili OCCT digne napon za 0.025V na 1.425V. Po meni je to dobor jel bolje da je startni napon manji pa diže pod loadom jel je u biti pod full loadom cpu tijekom korištenja kompa izuzetno rijetko. Znači ili stavi da je napon isti ili što sličniji BIOS vs Windows ili da ga digne.

13 godina
offline
AMD FX Club

Mali problem mi je što mi se napon pod loadom prema cpu-z povećava umjesto da pada. Trenutno sam na +0,025 što mi je u cpu-z na 1.356v u idleu, a 1,404v pod full loadom. Na extreme llc je 1,356 idle a 1,44 pod loadom. Može li se ovaj llc nekako potpuno ugasiti? Normal i regular daju identične rezultate.

 

EDIT: na +0,050, napon pod loadom u primeu oscilira između 1,404 i 1,440 sa llc-om na normal. Temperatura je max 59C, ali mi dolazi to kratih padanja frekvencije i napona na 1,4ghz i 0,9v?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 3:01 (Griz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

HPC enable.

15 godina
offline
AMD FX Club

Uzeo bih si ovaj fx 6100,pa me zanima ako ga tko koristi kak se ponasa u igrama i tako to.

I Koliko je bolji 6300 i zobg cega

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Imao sam i FX 6100 i FX 8120. Ako možeš idi na Piledriver ( FX 6300 ), osjeti se napredak sa buldozera.

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Hpc je već bio upaljen. Zasad je na 4,5 +0,025v, auto llc, napon pod prime95 loadom je između 1,392 i 1,404v. Nakon pola sata još nema grešaka. Temperatura mi iz nekog razloga raste  pada između 51C i 59C za vrijeme primea.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 16:03 (Griz).
11 godina
offline
AMD FX Club

Koji procesor za dvije hd 7870 do 1250kn

Work hard play harder
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
Vuk15 kaže...

Koji procesor za dvije hd 7870 do 1250kn

Amd fx8320!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice