AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 815.178
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Pa ako netko igra stare igre onda samo naprijed makar ne vidim zašto bi to radio  

 

edit: i daj mi napiši kaj si to u zadnjih nekoliko godina odigrao na FX 6300/FX 8300 i koliko iz tog aspekta pišeš iz vlastitog iskustva. Čisto da vidimo da li sam i ja to igrao ili barem probao da usporedimo iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2016 9:49 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD FX Club

Pa dobro jer tebi ima smisla kupovina fx danas?? pogotovo fx6300 pored i3 6100??

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
Patrick_cro kaže...

Pa dobro jer tebi ima smisla kupovina fx danas?? pogotovo fx6300 pored i3 6100??

 Pa gle najva debelog rezanja cijena je došla...bude li FX 8300 nekih 500 kn a M 2 i UB3.1 ploče su tu uz fer cijenu ne vidim problem. Izlaze igre gdje taj FX na samo 4.0 fino pere 6100. Po sadašnjim cijenama ne ali osobno nikada ne bi išao ispod i5 6400 koji bi bio moj izbor da kupujem danas.

 

Znam da ovaj i3 možeš nadograditi, treba jeftinija ploča i ne treba dodatni hladnjak...a FX nemožeš i mrtva je platforma. Sve to stoji, Ali pričamo li ovdje prvenstveno o kupovini novih procesora ili dozvoljavaš trenutnim vlasnicima FX-a koji su tu kupovinu napravili prije 3-4 godine da postaju benčeve iz novih naslova i guštaju u svom odabiru? Ili moraš dolaziti kontrirati i uvjeravati u nekim svojim mišljenjima. Kaj si na kraju odigrao na FX-u u zadnjih nekoliko godina. Igraš li uopće igre?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2016 10:00 (XXX).
16 godina
offline
Re: AMD FX Club
XXX kaže...
Patrick_cro kaže...

Pa dobro jer tebi ima smisla kupovina fx danas?? pogotovo fx6300 pored i3 6100??

 Pa gle najva debelog rezanja cijena je došla...bude li FX 8300 nekih 500 kn a M 2 i UB3.1 ploče su tu uz fer cijenu ne vidim problem. Izlaze igre gdje taj FX na samo 4.0 fino pere 6100. Po sadašnjim cijenama ne ali osobno nikada ne bi išao ispod i5 6400 koji bi bio moj izbor da kupujem danas.

 

Znam da ovaj i3 možeš nadograditi, treba jeftinija ploča i ne treba dodatni hladnjak...a FX nemožeš i mrtva je platforma. Sve to stoji, Ali pričamo li ovdje prvenstveno o kupovini novih procesora ili dozvoljavaš trenutnim vlasnicima FX-a koji su tu kupovinu napravili prije 3-4 godine da postaju benčeve iz novih naslova i guštaju u svom odabiru? Ili moraš dolaziti kontrirati i uvjeravati u nekim svojim mišljenjima. Kaj si na kraju odigrao na FX-u u zadnjih nekoliko godina. Igraš li uopće igre?

 

 Ajde postaj par igri gdje fx8350 dere i3 6100, mozes ih nabrojati na prste jedne ruke, znaci 8core vs dual core. Ako ides na visu rezulocuji onda cpu toliko ne utjece na perfomanse. Pricamo o kupnji novog procesora, jer kao sta je receno fx6300 je bolji od i3 gdje sam to demantirao i nema razloga da se danas kupuje fx. Pa neka benchaju nitko nista ne brani, ali kad se vidi da i3 6100 dere fx8350 onda se to pod tepih odmah baci da se slucajno ne vidi gdje dualac dere proc s 8 jezgri. Igram ali samo starije, cekam remastered. Jos sam na staroj grafi tako da nove ni ne mogu probavat, crkla mi 780ti koju sam kupio prije na ebayu. 

Eto napravi par bencheva sa fx8350 i siguran sam da ce netko sa i3 6100 izvrtjeti jer ima ih dosta na forumu. Sad to rezanje cijena cemo tek vidjeti kako ce ici. Cekam da vidim jer ce konacno Zen donijeti bolji ipc i po kojoj cijeni.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club

Meni je Witcher 3, kako se igra pokazala, zna iskoristiti hardver, sve sve ultra(aa off, hairworks nisam siguran) u kombinaciji GTX 970 i FX 6300(4.5ghz) radio u rasponu od 40-60FPS(vsyn on). Veliki fps dropovi bi naravno bili u većim gradovima, gdje je igra zakucavala procesor 99-100%( :O ) a GPU bi padao na ~80%. Eto primjer...

 

past comp:

fx 6300

ga970aud3

ddr3 8gb 1600mhz

gtx 970

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
Patrick_cro kaže...
Ajde postaj par igri gdje fx8350 dere i3 6100, mozes ih nabrojati na prste jedne ruke, znaci 8core vs dual core. 

 Doom, Gears of war(novi), Mafia 3, Total War, BF1 ovak iz glave...vjerovatno ih ima još. I kave veze ima broj jezgri ako je cijena tu negdje? I slobodno kupi jedan FX pa probaj iz prve ruke 

 

I sad je odjednom 8 vs 2...kad se priča drugačije onda to nisu prave jezgre a ovaj ima HT pa su 4 vs 4, lol. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2016 10:24 (XXX).
7 godina
offline
Re: AMD FX Club
XXX kaže...
Patrick_cro kaže...

Pa dobro jer tebi ima smisla kupovina fx danas?? pogotovo fx6300 pored i3 6100??

 Pa gle najva debelog rezanja cijena je došla...bude li FX 8300 nekih 500 kn a M 2 i UB3.1 ploče su tu uz fer cijenu ne vidim problem. Izlaze igre gdje taj FX na samo 4.0 fino pere 6100. Po sadašnjim cijenama ne ali osobno nikada ne bi išao ispod i5 6400 koji bi bio moj izbor da kupujem danas.

 

Znam da ovaj i3 možeš nadograditi, treba jeftinija ploča i ne treba dodatni hladnjak...a FX nemožeš i mrtva je platforma. Sve to stoji, Ali pričamo li ovdje prvenstveno o kupovini novih procesora ili dozvoljavaš trenutnim vlasnicima FX-a koji su tu kupovinu napravili prije 3-4 godine da postaju benčeve iz novih naslova i guštaju u svom odabiru? Ili moraš dolaziti kontrirati i uvjeravati u nekim svojim mišljenjima. Kaj si na kraju odigrao na FX-u u zadnjih nekoliko godina. Igraš li uopće igre?

 

 Slažem se da je sve ispod i5 6400 od intela bacanje love.

16 godina
offline
Re: AMD FX Club
XXX kaže...
Patrick_cro kaže...
Ajde postaj par igri gdje fx8350 dere i3 6100, mozes ih nabrojati na prste jedne ruke, znaci 8core vs dual core. 

 Doom, Gears of war(novi), Mafia 3, Total War, BF1 ovak iz glave...vjerovatno ih ima još. I kave veze ima broj jezgri ako je cijena tu negdje? I slobodno kupi jedan FX pa probaj iz prve ruke 

 

I sad je odjednom 8 vs 2...kad se priča drugačije onda to nisu prave jezgre a ovaj ima HT pa su 4 vs 4, lol. 

 U danasnje vrijeme nema sanse da kupim fx8xxx, radije i5 6400 i jeftinu maticnu cijena ista kao fx a bolje perfomanse. Ili rabljeno staru i5 2500, 3570k ili i7 2600k cca 1k kuna. Dobiveno ulozeno je na strani intela, jos da ne mijenjaju socket tako cesto bilo bi jos bolje. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

OK

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD FX Club

Molio bih vlasnike FX procesora da nabace koji rezultat u novom Geekbenchu 4

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD FX Club

Ja sam kupio fx 8350 2013 kad mu je bila cijena koja je trenutno sad i koji je imao garanciju 3 godine istekla garancija i naravno odmah prodaja.Ispalo mi pristupacno da kupim i7 i kupio sam ga ispod trenutne cijene koja je u trgovini.Tako mogu reci da ce biti i sa Zenom i bilo kojim drugim primjerkom sve ispod cijene gdje nema poreza itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD FX Club
nicky.sl kaže...

Molio bih vlasnike FX procesora da nabace koji rezultat u novom Geekbenchu 4

 Kaj taj bench simulira?

10 godina
offline
Re: AMD FX Club
BOOMboy kaže...
nicky.sl kaže...

Molio bih vlasnike FX procesora da nabace koji rezultat u novom Geekbenchu 4

 Kaj taj bench simulira?

 Each CPU workload models a real-world task or application, ensuring meaningful results. These tests are complex, avoiding simple problems with straightforward memory-access patterns, and push the limits of your system.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
BOOMboy kaže...
nicky.sl kaže...

Molio bih vlasnike FX procesora da nabace koji rezultat u novom Geekbenchu 4

 Kaj taj bench simulira?

 Dužinu e penisa.

10 godina
offline
Re: AMD FX Club
XXX kaže...
BOOMboy kaže...
nicky.sl kaže...

Molio bih vlasnike FX procesora da nabace koji rezultat u novom Geekbenchu 4

 Kaj taj bench simulira?

 Dužinu e penisa.

 Kao i svaki bench 

16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Pa ne jer meni ne govori koliko će kvalitetno moći igrati neku igru, za neke profi alate kao kućnog korisnika koji proc za igru i multimediju me zaboli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
XXX kaže...

Pa ne jer meni ne govori koliko će kvalitetno moći igrati neku igru, za neke profi alate kao kućnog korisnika koji proc za igru i multimediju me zaboli.

 Ali govori drugima kakav je koji cpu u odnosu na drugi cpu, ne koriste svi komp samo za igre i bilo bi lijepo da podjelite mogučnosti svog cpu-a

16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Pa ako netko taj program koristi svakodnevno svakao će mu poslužiti takve informacije 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
XXX kaže...

Pa ako netko taj program koristi svakodnevno svakao će mu poslužiti takve informacije 

 Očito te sramota vlastitog CPU-a kad si tako zapeo 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
nicky.sl kaže...
XXX kaže...

Pa ako netko taj program koristi svakodnevno svakao će mu poslužiti takve informacije 

 Očito te sramota vlastitog CPU-a kad si tako zapeo 

 Pa da je. U odnosu na Intele je blaga katasrtofa. Detektira mi ga iz nekog razloga na 3.7 iako radi na 4.3 a tako ga vide i svi ostali od windowsa pa na dalje. Također kaže da je četverojezgreni ali nema veze. Evo čisto da znaš reultat i ne želim na ljestvicu od sramote, e penis mi je mlohav .

 

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/711457

2615/10118

Igre i dalje rade odlično 

7 godina
offline
AMD FX Club

Ja bum odbencho navečer dok dite zaspi. Mene nije sram ja sam seljačina,agroseksualac.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club

Imao sam ja FX 8350 i nisam imao problema sa igrama tako da nemoraš mene uvjeravat. Moji sinovi vječito igraju igre a nisu niti skužili da umjesto FX-a imaju i7 2600k na 4 GHz. Oni i neznaju niti ih zanima što je to fps i totalno im je nebitno ide li igra na 60 ili 160 sličica. To je ionako bitno samo fps frikovima.

Bilo bi mi drago kad bi mi dopustio da tvoj score uvrstim u tablicu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2016 11:54 (nicky.sl).
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Ma stavi, kao da je bitno 

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
XXX kaže...
nicky.sl kaže...
XXX kaže...

Pa ako netko taj program koristi svakodnevno svakao će mu poslužiti takve informacije 

 Očito te sramota vlastitog CPU-a kad si tako zapeo 

 Pa da je. U odnosu na Intele je blaga katasrtofa. Detektira mi ga iz nekog razloga na 3.7 iako radi na 4.3 a tako ga vide i svi ostali od windowsa pa na dalje. Također kaže da je četverojezgreni ali nema veze. Evo čisto da znaš reultat i ne želim na ljestvicu od sramote, e penis mi je mlohav .

 

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/711457

2615/10118

Igre i dalje rade odlično 

 https://browser.geekbench.com/v4/cpu/711591

 

single nam skoro identičan, a i meni kaže da je trojezgreni a ne 6

10 godina
offline
Re: AMD FX Club

To s jezgrama je sigurno ona vječna borba jesu li jezgre ili moduli ili šta ja znam šta.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
Del_Boy97 kaže...

 

single nam skoro identičan, a i meni kaže da je trojezgreni a ne 6

 Pa mora i biti kada su to iste jezgre, samo kaj su kod tebe dvije neispravne pa to prodaju po FX 6300 imenom.

11 godina
offline
AMD FX Club

Trenutna MB mi je MSI 760GM-P23 (FX) i na nagradnoj igri sam dobio fx 6100 proc pa me zanima dal to samo promjenim i gotovo ili treba još nešto?
Oprostite ako ovo nije baš tema za takvo pitanje ali sam ovu jedinu našao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD FX Club
Koliko vidim taj proc je podrzan na toj ploci. Svakako prije ugradnje novog procesora nadogradi bios na zadnju verziju ako vec nisi.
https://www.msi.com/Motherboard/support/760GM-P23-FX.html#support-test
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: AMD FX Club
Iamdanny kaže...

Trenutna MB mi je MSI 760GM-P23 (FX) i na nagradnoj igri sam dobio fx 6100 proc pa me zanima dal to samo promjenim i gotovo ili treba još nešto?
Oprostite ako ovo nije baš tema za takvo pitanje ali sam ovu jedinu našao 

 Probaj, ako en radi, vrati stari CPU, flashaj novi BIOS i onda stavi FX-a

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Patrick_cro kaže...
Koliko vidim taj proc je podrzan na toj ploci. Svakako prije ugradnje novog procesora nadogradi bios na zadnju verziju ako vec nisi.
https://www.msi.com/Motherboard/support/760GM-P23-FX.html#support-test

 Da, to sam već pročitao za update biosa ali ne znam kako to napraviti. Ima dosta objašnjenja po forumima ali svi kažu drugačije pa sad nisam siguran. Može mala pomoć? 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice