AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.208.779
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U nekim igrama HT od Intela ili SMT od AMDa daju fps, u nekima ne. Ne preporucuju zato kaj rezultati nisu konzistentni sa HT/SMT. Uostalom hebes kaj preporucuju, bitno da su napravili opsiran test pa sam zakljucis jel odgovara ili ne. 6jezgreni i5 se po meni drze i dalje. Da Zen2, npr. 3600, ide na sigurnih 4.5GHz bi vjerojatno bila druga prica. Steta, opet im je malo falilo u nesretnom gamingu.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
loncaric kaže...

AMD Ryzen 5 3600 CPU Review & Benchmarks: Strong Recommendation

 

 

uz bok i5-9600K, samo sto je 3600 jeftiniji 60 eura

i5 9600k na 5.2 ghza je brži a razlika u cijeni je 100 kn.

Da moš mislit, a kolko košta CPU hladnjak za 5ghz na žutanjku.Može to ič na stock hladnjaku, ili bude dosta običan jefitn CPU hladnjak od 20$.

 

Jezuš kristuš, kak neki ljudi nemaju logike+matematika je otplavila riječicom Savom.

 

Isti šipak ide i za skuplje intel procove, svi računaju/glava u pijesku samo Defoltne CPU cijene fučkaj ga sad.

 

Ryzen 7 3700X vs i9 9900K=kaj koja je konačna cjenovna razlika? Oče bit dosta CPU hladnjak od 20$ za 5ghz i9 9900K, ili moš ga držat i na defoltu ali treba ti CPU hladnjak kojeg moraš kupit.

 

Ako se kupuje novo ili Intel CPU 4/4 ili 4/8 ekipa prelazi na AM4, kak moš zanemarit da preskupi Intel procovi uopče nemaju stock CPU hladnjak.Dakle ajmo dalje gurat glavu u pijesak, pa ne vidit kakav CPU hladnjak dolazi sa R7 3700X.

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-3700x/20.html

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-3700x/2.html

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Svaka ploca je dobra, nabavis onu xa koju imas para...

A ovi propovjednici skupih ploca jos nisu odgovorili na konkretno pitanje - koliko brze ce raditi bilo koji ryzen na najskupljoj ploci u odnosu na bilo koju b350 za 300kn?

Bilo kakav postotal,bilo kakav bechmark, dajte nesto, bilo sto..... Da vidimo sto propustamo ako ne dajemo 1000kn za plocu...
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
EDIT: Kaj nisi ti dao otkaz na forumu? 

 Došao sam se naslađivati 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Damir22

Svaka ploca je dobra, ako je uparena s dobrim procom. B350 ne ide od 300kn. ~900kn je srednji skupi segment za plocu, sto got mislio o tome. Naravno tko ne zeli OC, ne radi nista posebno na kompu i sve mu je stock moze uzet sta hoce. Maticnu bez VRM (za CPU) hladnjaka ne bih preporucio nikome tko misli imati maticnu cim je dulje moguce. Znaci prva takva je po meni Asrock B350 Pro4 od 560kn. Zna se da Friday zivi u Irskoj, tako da ipak preporuka neceg boljeg za gospodina za kojeg se zna kakav hardver ima :)

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Svaka ploca je dobra, nabavis onu xa koju imas para...

A ovi propovjednici skupih ploca jos nisu odgovorili na konkretno pitanje - koliko brze ce raditi bilo koji ryzen na najskupljoj ploci u odnosu na bilo koju b350 za 300kn?

Bilo kakav postotal,bilo kakav bechmark, dajte nesto, bilo sto..... Da vidimo sto propustamo ako ne dajemo 1000kn za plocu...

Što se samog chipseta tiče nema, ali skuplje ploče obično imaju i bolji VRM pa se može postići veći boost, oc-anjem ili XFRom.

Od prve generacije (B350/X370) jako malo ploča podnosi i 3900X (ustvari samo flagship modeli tipa Taichi i Crosshair) dok je kod druge (B450/X470) to znatno poboljšano, posebno MSI sa B450.

Naravno, tu su još i "sitnice" koje nisu svakome jednako važne, bolja mrežna, bolja zvučna, Wi-Fi & BT, RGB (khm, :)), hladnjaci za M.2 itd. ... što sve dodatno povećava cijenu.

 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Slazem se ja s vama....

Ok, karikirao sam, ali 400-500kn se moze pronaci b350 ploca.

A pitanje je relativno jednostavno....

Ako bih pitao, u cemu je prednost i sto dobivam ako bih kupio 1080ti naspram 1050ti, ili 1200 naspram 2800 ryzena, ili ovaj ssd naspram ovoga.... Jedbostavno je odgovoriti, dokazati, s necim mjerljivim.

No kad se isto pitanje postavi za plocu - nema mjerljivog odgovora.

Kvalitetnije komponente,bolje hladjenje, sve to stoji, i uvazavam, isplati se do neke granice, ali.... I dalje nigdje ne mogu naci razliku u radu s ovom ili onom plocom, nesto mjerljivo....

Sto se tice 3900x podrske, evo moja ploca ga po tvrdnjama proizbodjaca podrzava. Nazalost vjerovatno ga nikad necu isprobati na toj ploci, ali eto.... Nije da samo flagship ploce podrzavaju.....
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 19:47 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Svaka ploca je dobra, nabavis onu xa koju imas para...

A ovi propovjednici skupih ploca jos nisu odgovorili na konkretno pitanje - koliko brze ce raditi bilo koji ryzen na najskupljoj ploci u odnosu na bilo koju b350 za 300kn?

Bilo kakav postotal,bilo kakav bechmark, dajte nesto, bilo sto..... Da vidimo sto propustamo ako ne dajemo 1000kn za plocu...

Imenjače, ovo pod tvoj Moj PC(ako je to uopče tvoj komp) takva Gigabituša matična pod tim oznakama ne postoji to valjda znaš?

 

Vjerojatno imaš ovu matičnu, pa na njoj taj R3 2200G pa je to onda ok.Matična podržava čak i R7 3900X, a za tebe kao logičan upgrade najbitnije R5 3600 i bez testa(CPU frekvencija) radit če isto kao i na skupoj matičnoj ploči.

 

Zelenaš troši vrlo malo struje, a tvoja matična/naponski dio bez frke proguta i R7 3700X.Na toj matičnoj ja ne bi išel dalje od 8/16 proca, iako Gigabitovci eto kažu da može i 12/24 Ryzen 3000

 

https://www.gigabyte.com/us/Motherboard/GA-AB350M-D3H-rev-10#support-cpu

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisu ga ni počeli prodavat več 140 prodano, hoče li se išta drugo osim njega prodavat od danas.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Nisu ga ni počeli prodavat več 140 prodano, hoče li se išta drugo osim njega prodavat od danas.

 Ne, pa vidiš da proc gleda 8600 potencijalnih kupaca.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Nisu ga ni počeli prodavat več 140 prodano, hoče li se išta drugo osim njega prodavat od danas.

 Nisi vidio 3700x, 290 prodano i 11200 gledatelja 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Slazem se ja s vama....

Ok, karikirao sam, ali 400-500kn se moze pronaci b350 ploca.

A pitanje je relativno jednostavno....

Ako bih pitao, u cemu je prednost i sto dobivam ako bih kupio 1080ti naspram 1050ti, ili 1200 naspram 2800 ryzena, ili ovaj ssd naspram ovoga.... Jedbostavno je odgovoriti, dokazati, s necim mjerljivim.

No kad se isto pitanje postavi za plocu - nema mjerljivog odgovora.

Kvalitetnije komponente,bolje hladjenje, sve to stoji, i uvazavam, isplati se do neke granice, ali.... I dalje nigdje ne mogu naci razliku u radu s ovom ili onom plocom, nesto mjerljivo....

Sto se tice 3900x podrske, evo moja ploca ga po tvrdnjama proizbodjaca podrzava. Nazalost vjerovatno ga nikad necu isprobati na toj ploci, ali eto.... Nije da samo flagship ploce podrzavaju.....

Rad je jako jako opcenit pojam. Ne znam uopce koja je tebi referenca? Ako ti komp treba samo za surfanje i casual igranje je vjerojatno dovoljno dobra bilokoja AM4 ploca da. Ako radis ista ozbiljnije s procom, stavljas neki load na njega onda barem da ima VRM hladnjak na mosfetima za CPU, znaci komad aluminija lijevo od procesora. Te ploce idu od 500-550kn i kolko vidim i tvoja ima taj VRM hladnjak (GA-AB350M-D3H ti je maticna? promijeni pod MojPC:).  Noviji chipset min. +100kn za 4xx seriju naspram 3xx. X570 chipset kosta koliko jeftinija B350 ili B450 ploca. M.2, Intel LAN, Wifi, zvuk (kondenzatori, chip, PCB odvojeni lijevi i desni kanal), memory layout, sata kontroleri itd. ne kome znaci nekome ne. Sve se dodatno naplacuje znao to iskoristiti ili ne. I na kraju estetika, featuri (pogotovo za OC), BIOS, kontrola ventilatora, I/O itd. Znaci tesko je odrediti sto bi tocno ti dobio. Ja sam nabrojao stvari koje se naplacuju, nekome znace, nekome ne. Evo ti datasheet gdje je sve mjerljivo:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/htmlview?sle=true#

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma to su intel prebjezi pokupovali, mi smo se nagledali jezgri a oni su gladni toga.

 

11680 gledatelja 3700x

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 20:25 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

Nisu ga ni počeli prodavat več 140 prodano, hoče li se išta drugo osim njega prodavat od danas.

 Nisi vidio 3700x, 290 prodano i 11200 gledatelja 

Da, ili i9 9900K verzija za sirotinju ili seljačine u državnim firmama itd.

 

A joj kak če past prodaja Intel procova, pa to bude jako grdo izgledalo bogu za plakati.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fichek Rambox... je, nisam ni skuzio, pogresno je napisano. 

 

ne nije ta ploca, jos gora je od te 

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-HD3-rev-1x#kf

 

ova je ploca.... nema hladnjak na vrm-u....

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 20:26 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

Nisu ga ni počeli prodavat več 140 prodano, hoče li se išta drugo osim njega prodavat od danas.

 Nisi vidio 3700x, 290 prodano i 11200 gledatelja 

Da, ili i9 9900K verzija za sirotinju ili seljačine u državnim firmama itd.

 

A joj kak če past prodaja Intel procova, pa to bude jako grdo izgledalo bogu za plakati.

 

 

 pa bilo bi i vrijeme da se dođu barem do 10% udjela i da barem malo smanje ogromnu intelovu zaradu koja je uii rangu totalnog monopola

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Intel

https://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Micro_Devices

 

21 milijarda$ vs 337 miliona$ samo za prošlu godinu. Ovo više nema smisla jednostavno, užasno su financijski jaki i sada kad su Keller i Raja u Intelu i sa tom lovom Bože me sačuvaj kaj bu bilo za 2-3 godine.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 20:33 (XXX).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Fichek Rambox... je, nisam ni skuzio, pogresno je napisano. 

 

ne nije ta ploca, jos gora je od te 

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-HD3-rev-1x#kf

 

ova je ploca.... nema hladnjak na vrm-u....

 Ma na nju ide i 3950x. Pa vidis da pise da je ultra durable

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa da, ide..... sto je najzalosnije, ide.... a od tud i moja pitanja....

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Staviš 8cm vent da puše direktno na vramove, ne klokaš i moralo bi raditi. Nebi stavili podršku kroz bios da ne podržava. Pitanje je da li bi taj 12/24 105 tdp procesor throttlao na donju baznu frekvenciju, moguće po svim jezgrama na minimum kada bi se jače opteretio, ali možda i ne.

Ti 12/24 procevi će biti od najboljeg dijela wafera tj. silicija i po ovim nekim testovima bez klokanja potrošnja im je tj. tdp fenomenalan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma imam neku shemu, vjerovatno cu mjenjati plocu, mozda za ovu 

 

GA-B450M-DS3H

 

ili imate bolju preporuku, neovisno o novoj generaciji ryzena, nesto ok,a ne preskupo... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Ma imam neku shemu, vjerovatno cu mjenjati plocu, mozda za ovu 

 

GA-B450M-DS3H

 

ili imate bolju preporuku, neovisno o novoj generaciji ryzena, nesto ok,a ne preskupo... 

 Ma kupis nesto malo bolje i odmah si miran, tipa ovako nesto:

 

https://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/maticna-ploca-gigabyte-b450-aorus-pro-oglas-28953207

 

https://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/gigabyte-x470-aorus-ultra-gaming-oglas-28957390

 

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 21:07 (Tomo53nja).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Ma imam neku shemu, vjerovatno cu mjenjati plocu, mozda za ovu 

 

GA-B450M-DS3H

 

ili imate bolju preporuku, neovisno o novoj generaciji ryzena, nesto ok,a ne preskupo... 

Asrock B350 Pro4, što ti je već Fichek preporučio, je odlična za te novce.

Imam jedan render-slave sa R1700@3.8GHz na njoj i već preko 2 godine šuti i radi :)

U početku je bilo malo peglanja BIOSa zbog RAMa, ali je već mjesec-dva poslije RAM proradio na XMPu (Corsair LPX 2x16GB 3000MHz (2933MHz XMP)).

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 21:12 (Mladen).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Fichek Rambox... je, nisam ni skuzio, pogresno je napisano. 

 

ne nije ta ploca, jos gora je od te 

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-HD3-rev-1x#kf

 

ova je ploca.... nema hladnjak na vrm-u....

Da je, ili ima još siromašniji naponski dio to je očito.Ali opet nebitno za R5 3600, mali potrošač koji nikako ne može preopteretit takvu naponsku regulaciju.

 

Ukratko opet isto, žutanjak je idealan buduči upgrade=čekaj jesen ili kraj ove godine za 20-30dolara nižu cijenu.

 

Ali eto prema Gigabitovcima, gle čuda čak i na takvu matičnu hm može sjest 12/24 Ryzen 3000.

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-HD3-rev-1x#support-cpu

 

Goli VRM bez pasivnog hladnjaka, to se lako rješi kupiš 8 ili 9cm vent do 1500 okretaja(nema nikakve buke) i namjestiš da puše na taj dio.Defoltni CPU hladnjak je uvijek Topdown/Downdraft orjentacije=puše prema dole i okolo na matičnu.

 

https://www.protis.hr/products/details/ventilator-xilence-808025mm-crnocrveni/122080

 

Ponuda jačih zelenaš CPU hladnjaka je prilično slaba, ali nebitno to lako rješi 9cm vent i eto sve ok.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/scythe-katana-3-ac-freezer-7-pro-rev2/99961.aspx?page=0&jumpto=1931244&sort=asc&view=flat

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 21:32 (rambox).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hebiga morao sam ovo napisat AND STILL INTEL is heavyweight champion in gaming.

Ali i Ryzen odličan nema tu priče jako male su to razlike sada.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 21:44 (mislioc).
 
2 5 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
Damir22 kaže...

Ma imam neku shemu, vjerovatno cu mjenjati plocu, mozda za ovu 

 

GA-B450M-DS3H

 

ili imate bolju preporuku, neovisno o novoj generaciji ryzena, nesto ok,a ne preskupo... 

 Ma kupis nesto malo bolje i odmah si miran, tipa ovako nesto:

 

https://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/maticna-ploca-gigabyte-b450-aorus-pro-oglas-28953207

 

https://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/gigabyte-x470-aorus-ultra-gaming-oglas-28957390

 

 

 Ta niti jedna nije nesto, bolja je nova B450 Tomahawk ili Carbon Pro AC.. Ovo 2 sta si tagao su 2 losije ploce.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A asrock b450 steel legend?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Hebiga morao sam ovo napisat AND STILL INTEL is heavyweight champion in gaming.

Ali i Ryzen odličan nema tu priče jako male su to razlike sada.

 istina. megaherzi ih još drže na prvom mjestu. ali dolaskom ps5 i novog xboxa, koji će oboje bit na zen2 platformi, moguće je da će optimizacije za zen2 biti mnogo bolje, pa se taj jaz i još više smanji.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

A asrock b450 steel legend?

 Ak gledas za tu lovu onda gledaj MSI B450 A-Pro, na razini B450 Tomahawk sto znaci da je odma jedna od boljih B450 ploca.

 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
mislioc kaže...

Hebiga morao sam ovo napisat AND STILL INTEL is heavyweight champion in gaming.

Ali i Ryzen odličan nema tu priče jako male su to razlike sada.

 istina. megaherzi ih još drže na prvom mjestu. ali dolaskom ps5 i novog xboxa, koji će oboje bit na zen2 platformi, moguće je da će optimizacije za zen2 biti mnogo bolje, pa se taj jaz i još više smanji.

Prije 2 godine su se morali početi ograđivati sa "samo za gaming", sada treba dodati "... u nekim igrama", a kad se igre rastom udjela počnu optimizirati i za AMD ... :)

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

A asrock b450 steel legend?

 za tu plocu znam da je stock 2700x clocko se dole na 2GHZ cak i peakove od 500mhz.pa je kasnije ta ploca dobila reviziju sa boljim termal padom izmedju vrm-a i heatsinka...

za te pare dobije bazooku ili gaming plus od msi-a 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 21:55 (HCgamingCRO).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice