AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.090.240
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

Jel radi na kraju 3600 na skupljim b350 pločama? Jel netko probao, neda mi se nova ploča kupovati...

 Zasto ne bi radio?

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
BeLLicus kaže...

Jel radi na kraju 3600 na skupljim b350 pločama? Jel netko probao, neda mi se nova ploča kupovati...

 Zasto ne bi radio?

 Vrati se unazad i citaj... Ljudi ne mogu podici sustave, gase im se kompovi itd itd...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

 Vrati se unazad i citaj... Ljudi ne mogu podici sustave, gase im se kompovi itd itd...

 Radi uredno na mojoj X370 ploci, te ploci kolege koji ima B350

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zavisi o revizijama ploca, BIOS-ima itd. Hebiga, treba imati srece i strpljenja i zivaca to malo podesit, ako ne stima. Medju onima koji se zale na redditu ili overclock.net ima puno onih koji ne citaju upute, ali i puno korisnih savjeta. Na overclock.net ima thread za svaku imalo poznatiju B350, X370 pa nadalje plocu sve do X570, samo treba malo citati iskustva ljudi. Vjerujem da ima i forumasa koji bi posudili svoj 1xxx proc nekome za bios flashback, ako mu maticna nema tipku za to. Kom se neda nimalo zezati, za njega je X570, iako X570 + Ryzen dolazi u teritorij da se pitas vrijedi li naspram (novog, polovnog) Intela, ako je konfa uglavnom za gaming.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

 Vrati se unazad i citaj... Ljudi ne mogu podici sustave, gase im se kompovi itd itd...

 ma nemaju oni pojma 

kradem mine iz minskog polja
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da sam naišao na zanimljivu situaciju sa R5 3600... Naime, danas sam se malo pobliže družio sa dotičnim i primjetio sam da mi svaki monitoring program baca drugaćije vrjednosti na Vcore naponu... U BIOSu je postavljeno ručno na 4,1Ghz sa 1,33v naponom, sve auto OC điđe isključene... No nekim slučajem RM (Rayzen Master) mi baca 1.1v... HWinfo se drži postavka u biosu (-+ 0.1v)... HWmonitor isto kao i HWinfo, dok mi CPU-Z kaže 1.32v u idile, al ga baca na 1.30v u loadu što mi baš i nema nekog smisla... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 3:51 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ocito je bug u pitanju...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...

Mislim da sam naišao na zanimljivu situaciju sa R5 3600... Naime, danas sam se malo pobliže družio sa dotičnim i primjetio sam da mi svaki monitoring program baca drugaćije vrjednosti na Vcore naponu... U BIOSu je postavljeno ručno na 4,1Ghz sa 1,33v naponom, sve auto OC điđe isključene... No nekim slučajem RM (Rayzen Master) mi baca 1.1v... HWinfo se drži postavka u biosu (-+ 0.1v)... HWmonitor isto kao i HWinfo, dok mi CPU-Z kaže 1.32v u idile, al ga baca na 1.30v u loadu što mi baš i nema nekog smisla... 

 Iz AMD-a su rekli da ne smiješ imati upaljeno više monitoring programa u isto vrijeme, to zbunjuje očitanje napona.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Iz AMD-a su rekli da ne smiješ imati upaljeno više monitoring programa u isto vrijeme, to zbunjuje očitanje napona.

 Onda su slabi za multitasking, a to im je glavni forte.

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imaš zadnji bios i zadnji ryzen master ?

 

na GBT-u sve radi uredno.. meni svugdje čita sve super

 

a ovo šta imaš tipa u idle 1.320 a u load 1.300 je sasvim normalno

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
XXX kaže...

Šteta, jedan od najbolji novinara iz tech svijeta, jako detaljan...shebao se jer je vjerovao pogrešnim likovima i pustio to u javnost,buthurt je jer AMD ga nije upozorio 

da širi lažne vijesti, iako je uvijek napomenuo da sve kaj govori treba uzeti sa zrnom soli. Svejedno ispao naivan ko sobarica.

Zakaj bi AMD upozoraval na bilo kaj, tak to ne ide osim u vrtiču za malu djecu.

 ionako to nije nikakav tech novinar, nego teoretičar zavjera

novinar provjeri vijest iz više izvora, zatim sam traži službenu/neslužbenu potvrdu i onda piše činjenice uz mrvu nagađanja za koje triput naglasi da je nagađanje, a ne kilometarske wannabe analize koje izvlači iz vlastitog dupeta na osnovu neprovjerenih tračeva  

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

trebate se zapitat koliko uopče znači average očitanje napona na cpu koji dobiva tu svoju poznatu efikasnost pomoču "vršnog" napona jako kratkog trajanja i raznih verzija power gatinga i par levela regulacije.

klokeri dragi bez osciloskopa nema kruha.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 10:17 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koga briga za multitasking, igre rastura ko beba.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...

Mislim da sam naišao na zanimljivu situaciju sa R5 3600... Naime, danas sam se malo pobliže družio sa dotičnim i primjetio sam da mi svaki monitoring program baca drugaćije vrjednosti na Vcore naponu... U BIOSu je postavljeno ručno na 4,1Ghz sa 1,33v naponom, sve auto OC điđe isključene... No nekim slučajem RM (Rayzen Master) mi baca 1.1v... HWinfo se drži postavka u biosu (-+ 0.1v)... HWmonitor isto kao i HWinfo, dok mi CPU-Z kaže 1.32v u idile, al ga baca na 1.30v u loadu što mi baš i nema nekog smisla... 

 

 

s obzirom kak skaču ti naponi svaku sekundu ja bi rekao da se radi o delay-u jednog od njih ( od sekunde )  pa je tu i razlika u vrijednostima

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ej  Rambox, nije prava tea da pitam, ali što je bilo sa malim AMD-ovim Bobcatima, Jaguarima? Da li se još razvijaju, zašto nema laptopa s njima kao što ima Intelovih s Atomima? I zašto ni Intel ni AMD nisu još pokušali izvest big.LITTLE konfiguraciju?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Ej  Rambox, nije prava tea da pitam, ali što je bilo sa malim AMD-ovim Bobcatima, Jaguarima? Da li se još razvijaju, zašto nema laptopa s njima kao što ima Intelovih s Atomima? I zašto ni Intel ni AMD nisu još pokušali izvest big.LITTLE konfiguraciju?

 Kakve ovo ima veze s Ryzenima?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

 Iz AMD-a su rekli da ne smiješ imati upaljeno više monitoring programa u isto vrijeme, to zbunjuje očitanje napona.

Koristim samo HWinfo za monitoring... RM ne računam jer je pun bugova... Na primjer, ručne postavke ni ne očitava, samo ti pokaže 1.1v na Vcore i što god promjenio ne vidi se u RM... CPUZ nije baš striktno "monitoring"... 

Bulldozer kaže...

Imaš zadnji bios i zadnji ryzen master ?

 

na GBT-u sve radi uredno.. meni svugdje čita sve super

 

a ovo šta imaš tipa u idle 1.320 a u load 1.300 je sasvim normalno

 

 

 Zadnji BIOS, zadnji RM... Sad sam vratio BIOS jednu verziju niže i nema više Undervolta, jedino je RM i dalje u banani kad sve staviš ručno... BTW normalno je da CPU dinamično diže i spušta voltažu (ovisno o loadu), isto je i na Intelu... Razlika je samo što na Intelu nije normalno da ti CPU "samovoljno" baci napon dok imaš sve postavke na ručno...

dabar_solta_V2 kaže...

trebate se zapitat koliko uopče znači average očitanje napona na cpu koji dobiva tu svoju poznatu efikasnost pomoču "vršnog" napona jako kratkog trajanja i raznih verzija power gatinga i par levela regulacije.

klokeri dragi bez osciloskopa nema kruha.

 

 OK.... jasno mi je kad ideš razbijat rekorde u sintetičkim benchmarcima da napon i temperaturu pratiš osciloskopom i termoelementom... Al budimo realni, što će mi termoelement i osciloskop za ovo banalno dizanje taktova koje PBO i sam diže dok je na automatici? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 18:58 (NoDe31).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nego šta se tiče zadnje verzije beta biosa za msi, oni su radi nedostatka memorije promjenili izgled biosa u nekakvu lite verziju bez grafičkih fičrsa da bi podržavalo nove procove.

Kako su mogli biti tako neuračunljivi i stavljati malo bios memorije kreteni.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 17:51 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ne bacajte novac na x570 ploče kad i sa 320 imate više fps i bolje scorove ;) za r5 3600

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

ne bacajte novac na x570 ploče kad i sa 320 imate više fps i bolje scorove ;) za r5 3600

 

 

 Tko god da dobre pare na ploču, daje ih zato što mu ploča izgleda super, il se misli malo više igrati sa naponima za OC... Nitko zdrave pameti ne uzima ploču i pita kakav će FPS imati u igrama...

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 18:25 (NoDe31).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

ne bacajte novac na x570 ploče kad i sa 320 imate više fps i bolje scorove ;) za r5 3600

 

 

 Eto za 350kn bolje radi nego na ovoj od 1500kn+ .AMD je uvijek mislio i na sirotinju, no sada su otišli i korak dalje pa ponudili bolje performanse na low end chipsetu.Čak niti sa biosom nema problema kod ove jeftilenke.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 18:46 (mislioc).
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
dejo74 kaže...

ne bacajte novac na x570 ploče kad i sa 320 imate više fps i bolje scorove ;) za r5 3600

 

 

 Eto za 350kn bolje radi nego na ovoj od 1500kn+ .AMD je uvijek mislio i na sirotinju, no sada su otišli i korak dalje pa ponudili bolje performanse na low end chipsetu.Čak niti sa biosom nema problema kod ove jeftilenke.

 sarcasm is strong with this one 

Al ima to svojih prednosti, ako ju skuriš uzmeš drugu i još si u plusu u odnosu na onu za 1500kn 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 19:05 (NoDe31).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...
Jakovp kaže...

 

 Iz AMD-a su rekli da ne smiješ imati upaljeno više monitoring programa u isto vrijeme, to zbunjuje očitanje napona.

Koristim samo HWinfo za monitoring... RM ne računam jer je pun bugova... Na primjer, ručne postavke ni ne očitava, samo ti pokaže 1.1v na Vcore i što god promjenio ne vidi se u RM... CPUZ nije baš striktno "monitoring"... 

Bulldozer kaže...

Imaš zadnji bios i zadnji ryzen master ?

 

na GBT-u sve radi uredno.. meni svugdje čita sve super

 

a ovo šta imaš tipa u idle 1.320 a u load 1.300 je sasvim normalno

 

 

 Zadnji BIOS, zadnji RM... Sad sam vratio BIOS jednu verziju niže i nema više Undervolta, jedino je RM i dalje u banani kad sve staviš ručno... BTW normalno je da CPU dinamično diže i spušta voltažu (ovisno o loadu), isto je i na Intelu... Razlika je samo što na Intelu nije normalno da ti CPU "samovoljno" baci napon dok imaš sve postavke na ručno...

dabar_solta_V2 kaže...

trebate se zapitat koliko uopče znači average očitanje napona na cpu koji dobiva tu svoju poznatu efikasnost pomoču "vršnog" napona jako kratkog trajanja i raznih verzija power gatinga i par levela regulacije.

klokeri dragi bez osciloskopa nema kruha.

 

 OK.... jasno mi je kad ideš razbijat rekorde u sintetičkim benchmarcima da napon i temperaturu pratiš osciloskopom i termoelementom... Al budimo realni, što će mi termoelement i osciloskop za ovo banalno dizanje taktova koje PBO i sam diže dok je na automatici? 

 

 

Nije točno, Intel je prvi taj na kojem se i počelo dešavat vDrop i overvoltage.. 

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bulldozer kaže...

 

 

Nije točno, Intel je prvi taj na kojem se i počelo dešavat vDrop i overvoltage.. 

 Kod intela na Undervolt možeš naiči u dvije situacije... Prva je kad je sve automatski pa pustiš da CPU dinamički sam uzima napon koji treba (što je sasvim normalno za današnje procesore) i druga je kad si na ručnom al ti se VRM pregrijava i počinje throttlati... Nema govora o samovoljnom spuštanju napona na ručnim postavkama... 

Od kad sam bacio BIOS verziju niže ni ovaj moj R5 3600 više ne spušta napon na ručnim postavkama, dakle nije problem u Hadrwareu...

 

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prestar sam za objašnjavanje.. ugl kopaj po hw-u zadnjih 20 god i kako šta radi pa jednom negdje naiđi na mene

 

Ovim putem također molim pošto admini ne gledaju poruke.. tražim ban ili brisanje accounta hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bulldozer kaže...

Prestar sam za objašnjavanje.. ugl kopaj po hw-u zadnjih 20 god i kako šta radi pa jednom negdje naiđi na mene

 

Ovim putem također molim pošto admini ne gledaju poruke.. tražim ban ili brisanje accounta hvala

 Napisi PM baksi i u minut ce ti odjaviti account . Mislim da obicni admini niti ne mogu to napraviti. Mozda se i varam.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ryzeni mijenjaju napone i po 1000 puta u sekundi, mozda su napravljeni tako da ni bios ne moze potpuno fiksirati napon na cpu, ili mozda proizvidjaci ploca jos nisu savladali tu promjenu :) :
I'm specifically looking for reports where the voltage is stuck at a particular value, or a small range of values, around 1.4V--no matter how long you sit there and watch it. It is perfectly okay if your CPU is periodically using 1.4-1.5V to achieve boost frequencies, and you should see dips into sub-1.0V as the CPU goes into idle. These dips may be brief, and that's okay. Load voltages of around 1.2-1.3V are perfectly okay also. This is the processor working as expected. Ryzen is a highly dynamic system, with up to 1000 voltage and clockspeed changes every second. You will see a lot of bouncing around as you work with your system.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...

 Kod intela na Undervolt možeš naiči u dvije situacije... Prva je kad je sve automatski pa pustiš da CPU dinamički sam uzima napon koji treba (što je sasvim normalno za današnje procesore) i druga je kad si na ručnom al ti se VRM pregrijava i počinje throttlati... Nema govora o samovoljnom spuštanju napona na ručnim postavkama... 

 

Cuj njega - "nema govora". E ima govora, moja zadnja 2 intela su bili clockani "rucnim" namjestanjem multija i max napona u kombinaciji sa spustanjem takta i napona debelo ispod 1V u idle-u... 

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Cuj njega - "nema govora". E ima govora, moja zadnja 2 intela su bili clockani "rucnim" namjestanjem multija i max napona u kombinaciji sa spustanjem takta i napona debelo ispod 1V u idle-u... 

 Isključiš C stanja, isključiš Intel Speed Step, Isključiš Intel Speed shift i tada si doista na ručnom i nema nikakvog bacanja napona... Prednost toga je potpuna kontrola nad CPUom, mana je što će u idileu bez veze trošit više struje...BTW ja ne govorim o idile stanju...

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 20:40 (NoDe31).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice