AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.217.416
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato kaj povezes komp s TVom i ggwp :)

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Zato kaj povezes komp s TVom i ggwp :)

 Jasno, ali ne odigraš na taj način neke najbolje single player igre današnjice ili odograš tek neke sa višgodišnjim kašnjenjem.

Hardver bi trebao bit tek alat za projekciju softvera a ne samom sebi svrha...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Zato kaj povezes komp s TVom i ggwp :)

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

XXX

Znao sam da ces to spomenut, pazi ovo: https://rpcs3.net/ Bit ce isto i za PS4.. Ma oke je kasnit, nothing wrong with that. Ima dosta i onih kaj se bave preprodajom playstationa pa se danas za relativno malu lovu moze ugrabit PS3 pa i PS4. Problem je kaj te igre kostaju koda su ne znam sta. To je razlog zasto od PS2 nemam plejku, al oke, trebaju i oni od neceg zaradit. Zapravo i ne pratim te cijene, mozda su pojeftinile. Opet offtopic, al kgj..

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Zato kaj povezes komp s TVom i ggwp :)

Imam jedan TV, taj je u dnevnom boravku, a to je zenina domena. Dok sam ja na kompu, ona gleda TV, mir u kuci.

:)

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne kužim te ništa...kupim AAA ekskluzive na popustima ili polovne, odigram i prodam dalje...igra me košta cc 50 kn, nekad manje nekad malo više...konzola je sama po sebi bagatela a sobzirom da bum je prodao kad sve odigram praktički besplatna...i sad biti na gaming postu i ne priuštiti si najbolje igre meni više nije imalo smisla, pričam ovo kao zadrti PC gamer.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neko 50kn, a neko.. Salu na stranu, 50kn je super. Kaj se tice akcija nisam vidio jeftinije od 100kn i to rijetko. Smuci mi se kad vidim cijene od 300+kn za plejku i da ce neka budala uzet istu, al fala bogu za preprodavanje, kom se da zajebavat s tim.

 

Ugl, nek uziva ko zeli u cem hoce vise  Problem potencijalnog igranja na plejki je i ovo kaj metallic spominje, nekome i prednost..

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
The_Fichek kaže...

Zato kaj povezes komp s TVom i ggwp :)

 Jasno, ali ne odigraš na taj način neke najbolje single player igre današnjice ili odograš tek neke sa višgodišnjim kašnjenjem.

Hardver bi trebao bit tek alat za projekciju softvera a ne samom sebi svrha...

 misliš ko ekskluzive za konzole šta rade? xD

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Neko 50kn, a neko.. Salu na stranu, 50kn je super. Kaj se tice akcija nisam vidio jeftinije od 100kn i to rijetko. Smuci mi se kad vidim cijene od 300+kn za plejku i da ce neka budala uzet istu, al fala bogu za preprodavanje, kom se da zajebavat s tim.

 

Ugl, nek uziva ko zeli u cem hoce vise  Problem potencijalnog igranja na plejki je i ovo kaj metallic spominje, nekome i prednost..

Kupiš na akciji po 100 kn i mijenjaš za drugu ili prodaš kad nema akcije opet za 100 i igraš za 0, čak ni za nih 50...npr. igram sad spidermana kojeg sam uzeo polovnog za 200 kn a prodal bum ga za 150 bez problema, jer bu 150 kn najjeftinije na njuškalu u ovom trenutku...

50 kn za dva tjedna dobre zabave meni nije puno. Ista stvar sa god of warom, the last of us i drugim igrama. Jedino kaj me koštalo "gubitka" preko 50 kn za sada je bio RDR II. Igre na diskovima imaju svoju praktičnu prednost na više razina...od nepotrebnog preuzimanja sa neta do preprodaje jer

su doslovno tvoje...A sad koliko je to zajebancija da se sa nekime nađeš u gradu dok ti je usput za vrijeme ili nakon radnog vremena je drugi par cipela.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Aha, 50 kao 200-150. Ne znam kak je to kad igru imas samo 2 tjedna, ali npr. na FF12 na PS2 sam se vracao i vracao nazad. Sigurno da npr. imam God of War za plejku 4 ga nebi prodavao. Neka remek dijela je grijeh po meni prodavat, a ovo za spidermana i te neke igre mi je jasno.

 

Davno sam presao na ovisnicke multiplayer igre i nakon toga mi SP nije jednako napet, al ima dosta naslova koje bi trebalo odigrati iz opce kulture. S TVom se prav da ti kazem skoro ni ne sluzim i rijetko je kad slobodan navecer, sve PC i mob..

 

Btw. ove nagle startne reakcije su refleksi pc master racea. Sorry za dogshit kvalitetu slike, treba nabavit novi mob.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 23:00 (The_Fichek).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rekoh da sve ovo pišem kao zadrti PC gamer i u principu mrzitelj konzola i ekskluzivnosti...ali kud svi tud i mali Mujo, nema druge

 

Kaj se teme tiče Ryzeni su super

 

Vratite nam chart temu., ali onu staru.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da da super je Ryzen  Cim dodje 3rd gen nosim nonX model Stjepanju da ga delida i clocka 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 3 puno ljudi čeka i to se slažem.

Konzole kaj ste se dotakli... kamo sreće da nestanu u potpunosti i da se konačno na PC-u mogu vrtit sve igre... konzola je u biti lockani linux PC - "appliance" - i hrpa igara koje su lockane u neke opcije da optimalno rade na tom PC-u.

 

Meni je jasno da igre na konzoli koštaju koliko koštaju - Sony mora nadoknadit gubitak od prodaje konzola kroz zaradu na igrama, uglavnom ekskluzivama, i PS+ programu.

Ono što meni NIJE pak jasno je zašto igre danas isto koštaju za PC kao za konzole (nikad nije bila praksa upravo zato što je PC tvoj i sam ga slažeš, dok ti kod konzole primjerice Sony "slaže" PC i ima gubitke na njemu. PS4 je izašo sa 500$ gubitka po konzoli).

 

Drugo što mi nije jasno, kad igre za PC već koštaju koliko koštaju, zašto su to loši portovi sa konzola, neki ćak napravljeni da se vidi emulator (neki final fantasy, znam da sam instalirao, pokrenuo, deinstalirao i tražio refund).

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

  

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

mozda i bolje ne jel ryzen cpu je ionako svaki soldered ispod heat spreadera(ono sto intel vec neradi generacijama) zato je bolje delidati intelov proc i staviti neki tekuci metal ali ryzen nes imati velikih promjena kad su to vec u kuci svojoj uradili...nisam probao osobno pa neznam,mogu samo reci ono sto sam skupio iskustva od nekih youtubera

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ljudi koja bi bila neka best buy ploca trenutno za R5 2600 ? nisam pratio temu jedno vrijeme pa sorry ako je vec bilo..

 

pretpostavljam da je B450 chipset neki best buy ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

B450 MSI Tomahawk 900kn

B450 Gigabyte Aorus Elite 800kn

B450 Asus Strix 1030kn

 

MSI ima najbolje VRM, Asus najbolji zvuk, Giga najjeftinija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2019 12:49 (The_Fichek).
9 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li velike razlike između b450 i x470? Dvoumim se između tih ploča pošto planiram i OC radit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bas i nema, X470 obicno imaju malo/nesto/dosta bolje VRM hladjenje zavisi koju kupis, bolji chip za zvuk i mozda koji feature vise. Na kolko ces clockat proc ce uglavnom ovisit o primjerku proca. Kaj se zvuka tice nedavno sam napravio downgrade sa SupremeFX 2015 Realtek 1150 (Z170 Maximus Ranger VIII) na obicni ALC887 (H170 Asus Pro) i ne osjetim neku posebnu razliku na Hyperx Cloud slusalicama, osim sto zvuk na 887 treba dosta pojacat da bude jednako glasan (tipa 40 i nest vs 10-12 u Windowsima), no isplati se Realtek S1220A na Strix B450 (jedina B450 koja ima taj audio chip). Tomahawk ima vrlo vrlo dobro VRM hladjenje, dok je Gigabyte tu zakazao, a Strix ima prolaznu ocijenu:

Dobro prouci uvjete testiranja jer su najgori slucajevi bez case fana, znaci ne bas realni jer vecina ljudi pozadi u kucistu stavi ventilator.

 

Ak imas love po meni je najbolje B450 Tomahawk + ovako neki FX Audio DAC-X6 DAC za zvuk, ako ce trebat bolja kvaliteta zvuka.

 

Ako jos nisi kupio 2600 i mozes se strpit nije lose ni sacekati izlazak Ryzen 3000 za malo manje od 2 mj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2019 16:52 (The_Fichek).
9 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po nekim recenzijama sam gledao da je VRM na nekim B450 i X470 pločama isti, a razlika u cijeni je opipljiva, pa se ne isplati uzimati skuplju ploču (eventualna razlika je broj SATA konektora i neke ne toliko bitne stvari). Još uvijek se dvoumim dal pričekati novi Ryzen ili uzeti 2600. Dobra stvar je da koju god ploču uzmem, podržavat će oba modela proca.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, ali novi chipset bi mogao podrzavat bolji clock i timinge memorija. Ryzen 2xxx ima bolji Memory Controller od 1xxx pa bi trebalo nastaviti u tom slijedu. Samo ne znam kolko maticna ima veze sa postenim ustimavanjem memorije ili to kao i kod proca ponajprije zavisi o primjerku kojeg dobijes.

 

U svakom slucaju Bx50 je way to go po meni, zasto ne iskoristiti to kaj AMD daje OC po jeftinijoj cijeni. Za memoriju sam siguran da ce netko jos nesto nadodat.. Eh da, PCIE 4 ce doci sa novim chipsetom, ali nezz koliko ce to znaciti u realnost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2019 17:21 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Da, ali novi chipset bi mogao podrzavat bolji clock i timinge memorija. Ryzen 2xxx ima bolji Memory Controller od 1xxx pa bi trebalo nastaviti u tom slijedu. Samo ne znam kolko maticna ima veze sa postenim ustimavanjem memorije ili to kao i kod proca ponajprije zavisi o primjerku kojeg dobijes.

 

U svakom slucaju Bx50 je way to go po meni, zasto ne iskoristiti to kaj AMD daje OC po jeftinijoj cijeni. Za memoriju sam siguran da ce netko jos nesto nadodat.. Eh da, PCIE 4 ce doci sa novim chipsetom, ali nezz koliko ce to znaciti u realnost.

Ako se dobro sjećam, gledao sam nekoliko testova kad su nove ploče dolazile, OC Ryzena starije vs novije ploče i razlike nije bilo. Ja bi svakako čekao novu seriju Ryzena, a sad za ploče ono...B550 će se vjerojatno čekati još neko vrijeme nakon izlaska Ryzena 3, to bi moglo potrajati. Ovisi koliko čovjek dugo može čekati ako govorimo o nekakvoj best buy kupnji.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 3 je navodno spreman, ili skoro, a ploče kasne, pa se zato čeka srpanj.

Ja bih čekao, jer iako će "stare" imat update BIOSa, bit će limitacija, a obečano je i dosta toga za memoriju...

 

vidjet ćemo, 3 mjeseca smo od Ryzena 3 ako sve bude po najavama... ja bih čekao!

Tj. ja čekam... ne znam kome je toliko hitno da sada uzima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moraju na nekom sajmu otvorit, nemre sam tak bit launch. Uostalom oko Computexa je 50. godisnjica od osnutka AMDa i 20. godisnjica AMD64 + najavljene i Navi kartice (vjerojatno paper launch na Computexu, pravi launch za 3.-4. kvartal) = hype train.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad se očekuju prvi primjerci nuklearnog Ryzena 2?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Kad se očekuju prvi primjerci nuklearnog Ryzena 2?

 Sto to i ti razmisljas o ryzenu ili samo onako te zanimaju ti testovi kakvi ce biti 

AMD AntiBoy
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...

Kad se očekuju prvi primjerci nuklearnog Ryzena 2?

 Sto to i ti razmisljas o ryzenu ili samo onako te zanimaju ti testovi kakvi ce biti 

 Pa ako će performanse bit nešto bolje što se tiče single core performansi uzeo bih Ryzena. Jer trenutno sam na i3 8350k sa samo štiri jezgre.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Pa ako će performanse bit nešto bolje što se tiče single core performansi uzeo bih Ryzena. Jer trenutno sam na i3 8350k sa samo štiri jezgre.

Ajde da i zakleti Intel fanboy prijeđe na AMD, još čekamo miceka i rata, pa smo svi na istoj strani.

Bit će barem mirnije na forumu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da jedan od gore spomenutih ima AMD proc i sigurno ga imao (ryzen), a drugi će vjerojatno kao i ostali sa budućim upgrade planom(cpu) završit na AMD-u.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno pod uvijetom da bude bolji. Ne zanima me nešto slabije ili jednako.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice