AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.208.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...

Nego jel ima kakvih vijesti o nekom B550 chipsetu (ako će uopće postojat takav), pa da se upari sa nekim recimo R5 3600 u dogledno vrijeme? Ove X570 mi i nisu baš neki best buy.

Sto ce ti B550 chipset? B550 = B450, X470, X370 po funkcionalnosti. 99% da ce bit sve isto kao te ploce i da nece imati PCIE4 kao X570 (kome uopce treba bandwidth PCIE4?). Vrati se par stranica nazad pa citaj di smo pisali o plocama, evo link ustvari: https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?jumpto=5942792&sort=asc&view=flat&page=396 Znaci savjet mislioca je totalno pogresan u ovom slucaju. Nema nekog smisla dati preko 1100kn za AM4 plocu sada ni za x mjeseci. Btw. X570 je funkcionalno namijenjen iskljucivo onima koji idu na 12-16 jezgrene Zen2, iako i 12 jezgrene mogu vrtit ploce iz linka, znaci VRM im je sposoban za 150 ampera kroz CPU. Guglaj, citaj na redditu ili pozornije slusaj neke jutubere, ako mi ne vjerujes. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 10:06 (The_Fichek).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U gamingu i ovdje poravnat sa i5 8400, ali to je manje bitno osim ak strimaš nezna zakaj bi išao kupovati 12/24 cpu za gaming. košta isto kao i 8/16 intel i rastura ga na proste faktore u poslovnim aplikacijama uz manju potrošnju. AMD je uz tom segmentu u potpunosti rasturio.

Za iste pare 4/8 jezgri više i manja potrošnja, tu je stvar jasna jer ne znam zakaj bi itko kupio i9 9900k za gaiming pored puno jeftinijeg i7 8700 naprimjer.

Moj PC  
6 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Preporuka neke best-buy ploce za 3600x? Trebao bi 1220 zvuk, min 6 sata utora, 8 pozeljno, ostalo nebitno, hvala.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
IvanBrekalo kaže...
Preporuka neke best-buy ploce za 3600x? Trebao bi 1220 zvuk, min 6 sata utora, 8 pozeljno, ostalo nebitno, hvala.

Asus X370 Prime Pro, ako imas 3000-3200Mhz memoriju (mala sansa da nece radit pri stock clocku, ali imas rok za vratit).

MSI B450 Carbon Pro AC, ako imas ili u buducnosti mislis ici na 3466+Mhz memoriju ili neku memoriju s kojom bi tweakao subtiminge.

 

Asus nema, a MSI ima flashback tipku za update BIOSa bez proca. S obzirom na ovo malo testova sa Zen2 i high-end memorijama ja si mislim uzet Asus plocu, ako ne pobjegne s trzista do iduce place. Sve je super na njoj, osim ne bajnog memory layouta. 6 fazi (iste ko na CH VI) s te ploce bi trebalo dati stabilniji napon od MSI, ali MSI moze povuc vise struje s 8+4 pin CPU napajanjem i 4 faze + doubleri = efektivno 8 faza, iako je izgleda sve ispod 12 jezgrenog Zen2 slabo binnano pa nema nekog OC potencijala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 10:21 (The_Fichek).
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

vidim da ove nove ploce imaju duple konektore za napajanja (2x8 ili 8+4?), nisam ziher da moje napajanje ima toliko konektora za cpu(naravno budem pogledao), no zanima me jeli dovoljan samo jedan od 8?

VelvetOverlap
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da za 6-8-12 jezgrene (za 6 i 8 jezgrene nije tolko vazan VRM, za 12 jezgrene je), za 16 jezgrene je pozeljan 8+4 ili 2x8.

5 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja mislim da sam generalno zadovoljan performansama nove generacije. Velik napredak u odnosu na Zen+ po svim kategorijama, a sudeći po Intelovim planovima, bit će još jedna iteracija Ryzena prije nego li Intel uopće bude u stanju odgovoriti.

 

Uzimajući u obzir kroz koliko je generacija i iteracija prošao Intel da dođe do preformansi kojima se dići, to što ga je AMD umalo sustigao u 2.5 generacije uz dosta nižu potrošnju je impresivno, to say the least.

Apoc
Moj PC  
20 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Tu se pol godine drukalo sa gamingom na novom ryzenu, gaming i gaming i sad nije samo gaming, opet su bitne neke druge stvari a ne samo gaming...jer je novi ryzen 10% brži od starog u gamingu. Pa se drukalo sa 5.0 ghza pa to bu boostalo, reko škot a cijene će biti kikirki, intel bu propao skroz na čisto i na mrtvo a ono u prošloj godini debelo u vrijeme ryzena zaradio 21 milijardu dolara, dok je amd zaradio 337 milona dolara. O kavom se tu propadanju satalno piše?? Pa se stalno linka koliko je švapski šop prodao a ono na steamu nikako da dođu do 10% udjela, štoviše intel i dalje raste.

I sad toliko su se tresla brda, kao da dolazi Isus na zemljau a sve skupoa ispalo OK. U gamingu ponekad nema nikave razlike u odnosu na prošli ryzen a ponekad se novi ryzen izjednačio sa i5 9400f procesorom od 1200 kn, napominjem u igrama. Ali sad opet nije sve u igrama, ajde molim vas.

 Da li imalo pratis sta se dogadja sa ryzenom, mbo problemi, starija agesa i nekakvi problemi sa windowsom ? + je zanimljivo da ryzen 3000 ima nekakav cudan "bug" ili sta je vec to, znaci kad strimas da imas vece performanse (tj. veci fps) i to je rekao sam Linus pa si opet pogledaj njegov video...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
XXX kaže...

Tu se pol godine drukalo sa gamingom na novom ryzenu, gaming i gaming i sad nije samo gaming, opet su bitne neke druge stvari a ne samo gaming...jer je novi ryzen 10% brži od starog u gamingu. Pa se drukalo sa 5.0 ghza pa to bu boostalo, reko škot a cijene će biti kikirki, intel bu propao skroz na čisto i na mrtvo a ono u prošloj godini debelo u vrijeme ryzena zaradio 21 milijardu dolara, dok je amd zaradio 337 milona dolara. O kavom se tu propadanju satalno piše?? Pa se stalno linka koliko je švapski šop prodao a ono na steamu nikako da dođu do 10% udjela, štoviše intel i dalje raste.

I sad toliko su se tresla brda, kao da dolazi Isus na zemljau a sve skupoa ispalo OK. U gamingu ponekad nema nikave razlike u odnosu na prošli ryzen a ponekad se novi ryzen izjednačio sa i5 9400f procesorom od 1200 kn, napominjem u igrama. Ali sad opet nije sve u igrama, ajde molim vas.

 Da li imalo pratis sta se dogadja sa ryzenom, mbo problemi, starija agesa i nekakvi problemi sa windowsom ? + je zanimljivo da ryzen 3000 ima nekakav cudan "bug" ili sta je vec to, znaci kad strimas da imas vece performanse (tj. veci fps) i to je rekao sam Linus pa si opet pogledaj njegov video...

 Ništa čudno od uvijek je kotirao kao streamerski procesor.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 10:44 (mislioc).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Ništa čudno oduvijek je kotirao kao streamerski procesor.

 Da ali opet nije normalno ponasanje, izgleda da ovi beta biosi + windows scheduler imaju neke prste u tome...

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja samo cekam da ga netko nabavi, pa da napise nesto konkretno, ove rasprave "neki lik s jutuba reko"...... nula bodova....

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prvi ryzen izbačen malo pre rano, zbog raznih pritisaka da konačno nešto izbace pa smo imali problema sa memorijom i peglanjem biosa. Drugi ryzen je izbačen kako treba a za ovaj su trebali ispeglati od dječijih bolesti, izbaciti zajedno sa novim pločama, pošteno nadograđenim satrim pločama gdje su stvari jasne.

Nije bilo mjesta žurbi ili nekoj panici.

Opet su propustili priliku i rade si negativni marketing...također trebali su se na vrijeme javiti na nebuloze škota i sl. i prtekinuti takve špekulacije, ovako su samo doživjeli overhajp i hladan tuš.

Moj PC  
1 6 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Prvi ryzen izbačen malo pre rano, zbog raznih pritisaka da konačno nešto izbace pa smo imali problema sa memorijom i peglanjem biosa. Drugi ryzen je izbačen kako treba a za ovaj su trebali ispeglati od dječijih bolesti, izbaciti zajedno sa novim pločama, pošteno nadograđenim satrim pločama gdje su stvari jasne.

Nije bilo mjesta žurbi ili nekoj panici.

Opet su propustili priliku i rade si negativni marketing...također trebali su se na vrijeme javiti na nebuloze škota i sl. i prtekinuti takve špekulacije, ovako su samo doživjeli overhajp i hladan tuš.

 Gdje su dozivjeli overhajp i hladan tus ? Po tebi je ovaj R5 3600 slabiji od i5 9400f kolko ja citam ove tvoje odgovore, a gdje se onda nalazi R5 2600 u toj prici koji je isti kao 9400f ? Pogledaj si malo vise recenzija, svatko ima razlicite rezultate dok je jedino Linus iskoristio i vidio priliku za nekakvim poboljsanjem sto se vidi u performansama na njegovom videu. Opet, dok on daje veci fps dok se strima nesto nije u redu ili sa biosom ili windowsom...

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
XXX kaže...

Prvi ryzen izbačen malo pre rano, zbog raznih pritisaka da konačno nešto izbace pa smo imali problema sa memorijom i peglanjem biosa. Drugi ryzen je izbačen kako treba a za ovaj su trebali ispeglati od dječijih bolesti, izbaciti zajedno sa novim pločama, pošteno nadograđenim satrim pločama gdje su stvari jasne.

Nije bilo mjesta žurbi ili nekoj panici.

Opet su propustili priliku i rade si negativni marketing...također trebali su se na vrijeme javiti na nebuloze škota i sl. i prtekinuti takve špekulacije, ovako su samo doživjeli overhajp i hladan tuš.

 Gdje su dozivjeli overhajp i hladan tus ? Po tebi je ovaj R5 3600 slabiji od i5 9400f kolko ja citam ove tvoje odgovore, a gdje se onda nalazi R5 2600 u toj prici koji je isti kao 9400f ? Pogledaj si malo vise recenzija, svatko ima razlicite rezultate dok je jedino Linus iskoristio i vidio priliku za nekakvim poboljsanjem sto se vidi u performansama na njegovom videu. Opet, dok on daje veci fps dok se strima nesto nije u redu ili sa biosom ili windowsom...

 Gdje sam napisao da je slabiji, citiraj me? Lažeš. Overhajp sam detaljno objasnio, ne namjeravm se ponavljati. Napisao sam i gdje se nalazi R2600. Čitaj.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali kad pogledaš koliko brže 3700x obavlja zadatke od intelove perjanice . Na primjer minutu i po brži u firefox compile te ostalim testovima isto.

Nisu u pitanju sekunde več minute što je strašno puno.To je prava snaga i nadmoč po čemu se gledaju procesori jer su za to i napravljeni.

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 11:19 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo stigli i u links.,....

 

https://www.links.hr/hr/procesor-amd-ryzen-3-3200g-box-s-am4-3-6ghz-quadcore-rx-vega-wraith-stealth-050600101

 

https://www.links.hr/hr/procesor-amd-ryzen-5-3600-box-s-am4-3-6ghz-hexacore-wraith-stealth-050600100

 

https://www.links.hr/hr/procesor-amd-ryzen-5-3400g-box-s-am4-3-7ghz-quadcore-rx-vega-wraith-stealth-050600102

 

1700kn za 3600-..... ne cini se strasno.... s tim vise sto se links tvrdoglavi sa 1xxx i 2xxx cijenama, pa tako novi 3600 ispadne 200lm skuplji od 2600... 

 

I nije neka dilema... Eh, links, links...... a da malo skinete cijene?

Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Gdje su dozivjeli overhajp i hladan tus ? Po tebi je ovaj R5 3600 slabiji od i5 9400f kolko ja citam ove tvoje odgovore, a gdje se onda nalazi R5 2600 u toj prici koji je isti kao 9400f ? Pogledaj si malo vise recenzija, svatko ima razlicite rezultate dok je jedino Linus iskoristio i vidio priliku za nekakvim poboljsanjem sto se vidi u performansama na njegovom videu. Opet, dok on daje veci fps dok se strima nesto nije u redu ili sa biosom ili windowsom...

 To zapažanje se dogodilo na 3900x kojemu rade dva die-a kojeg svakog čine 2 ccx-a sa po 4 jezgre i ako se ne varam 3900x radi na način da je u svakom ccx-u ugašena po jedna jezgra. Moglo bi se sumnjati u scheduler pošto 3900x koristi 2 die-a pa da u tom grmu leži zec, ali primjerice 3700x koristi samo jedan die pa opet ima iste rezultate u bf V kao i 3900x. Osim toga čisto sumnjam da bi AMD šutio da ga koči tako nešto.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ali kad pogledaš koliko brže 3700x obavlja zadatke od intelove perjanice . Na primjer minutu i po brži u firefox compile te ostalim testovima isto.

Nisu u pitanju sekunde več minute što je strašno puno.To je prava snaga i nadmoč po čemu se gledaju procesori jer su za to i napravljeni.

 

 

 Iskreno, mislim da nikog ovdje ne zanima kolko obavlja neke zadatke bolje, to se vec znalo od prije.. Glavni su ti frejmovi 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
hahhaajaads kaže...

 Gdje su dozivjeli overhajp i hladan tus ? Po tebi je ovaj R5 3600 slabiji od i5 9400f kolko ja citam ove tvoje odgovore, a gdje se onda nalazi R5 2600 u toj prici koji je isti kao 9400f ? Pogledaj si malo vise recenzija, svatko ima razlicite rezultate dok je jedino Linus iskoristio i vidio priliku za nekakvim poboljsanjem sto se vidi u performansama na njegovom videu. Opet, dok on daje veci fps dok se strima nesto nije u redu ili sa biosom ili windowsom...

 To zapažanje se dogodilo na 3900x kojemu rade dva die-a kojeg svakog čine 2 ccx-a sa po 4 jezgre i ako se ne varam 3900x radi na način da je u svakom ccx-u ugašena po jedna jezgra. Moglo bi se sumnjati u scheduler pošto 3900x koristi 2 die-a pa da u tom grmu leži zec, ali primjerice 3700x koristi samo jedan die pa opet ima iste rezultate u bf V kao i 3900x. Osim toga čisto sumnjam da bi AMD šutio da ga koči tako nešto.

 Okej slazem se, ali nemres reci da nema problema... Evo bar jedne stvari, zar ti nije cudno da daje cirka 10-15fpsa vise sa strimanjem ? Kao sto i drugi govore, mislim da je sad vrijeme cekanja na nove bencheve sa novijim validiranim biosima sa fixanim schedulerom, a kad ce to bit ko zna...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Iskreno, mislim da nikog ovdje ne zanima kolko obavlja neke zadatke bolje, to se vec znalo od prije.. Glavni su ti frejmovi 

 Po tome se mjeri snaga procesora samo ovde izgleda iako su sad frejmovi podjednaki. Ondje gdje to ne gledaju se prodaju ko vruće kifle. Na mindfactory sve razgrabljeno i rekordi prodaje se obaraju. Švabo je lud jel.

 

 

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vidim dobra se prašina digla oko novih ryzena. Znači da će bit nešto od njega. Samo vi linkajte tekstualne bencheve. Ove YouTube mi se ne da gledat. Ako baš nemoram. Pa eto nastavite. Kad dođem doma s posla da imam što više za listat.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Generalno gledano Ryzen 2 je bolji cpu od intelove 9-te generacije to se triba priznat.

U igrama je jako blizu a u svemu ostalom je bolji. Sad vrti li se igra na 100 ili na 110fps mislim da zbilja nije bitno (barem meni nije).

Ljudi moji mlatite praznu slamu

Moj PC  
17 0 hvala 2
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

3900X na B350... 

Moj PC  
2 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Okej slazem se, ali nemres reci da nema problema... Evo bar jedne stvari, zar ti nije cudno da daje cirka 10-15fpsa vise sa strimanjem ? Kao sto i drugi govore, mislim da je sad vrijeme cekanja na nove bencheve sa novijim validiranim biosima sa fixanim schedulerom, a kad ce to bit ko zna...

 Ne daje 10-15 fpsa više sa strimanjem već kad affinity staviš na jedan die na kojem se nalazi 6 jezgri sa 12 threadova. Ako je problem pri korištenju obadva die-a onda bi 3700x trebao imati bolje performanse pošto on koristi tj ima samo jedan die, ali to niej slučaj. No dobro, kao što si rekao treba vidjeti što će još biti i kad će to biti.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Slažem se sa Nickyem da je novi Ryzen bolji cpu od devete generacije Intela, stvarno je razlika u igrama statistička greška. Ako me sada pitate za gaming i sve ostalo Ryzen.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 11:48 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, ok, radi...... 20 minuta videa da bi dosao do zakljucka da RADI....

 

I onda ce iscudjava - vidiiii bootao je.... vidiiiii otvorio mi je prozor.... vidi, nije eksplodirao od pregrijavanja..... 

 

Sto kolega rece, drame se prave nepotrebno.....

 

Manje ubrzanje u odnosu na prethodnu generaciju, kao sto je i generacija 2 malo brza od prve.... nista revolucionarno, idemo dalje, kome treba kupit ce, vecina ljudi ce ostati na 1xxx ili 2xxx jer realno davati novce - nema se bas razloga....

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Prvi ryzen izbačen malo pre rano, zbog raznih pritisaka da konačno nešto izbace pa smo imali problema sa memorijom i peglanjem biosa. Drugi ryzen je izbačen kako treba a za ovaj su trebali ispeglati od dječijih bolesti, izbaciti zajedno sa novim pločama, pošteno nadograđenim satrim pločama gdje su stvari jasne.

Nije bilo mjesta žurbi ili nekoj panici.

Opet su propustili priliku i rade si negativni marketing...također trebali su se na vrijeme javiti na nebuloze škota i sl. i prtekinuti takve špekulacije, ovako su samo doživjeli overhajp i hladan tuš.

 Ja stvarno ne znam kolega što ti čitaš po bespućima neta, ili kako tumačiš neke stvari kad ovako pišeš.  Ovo što si ti tu nadrobio ti ne priliči, odnosno ovo je baš ono hrpa gluposti. Ne znam stvarno kako ti to rezoniraš. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Slažem se sa Nickyem da je novi Ryzen bolji cpu od devete generacije Intela, stvarno je razlika u igrama statistička greška. Ako me sada pitate za gaming i sve ostalo Ryzen.

Najlakše se sad složit s Nicky-jem, ali ti mjenjaš mišljenja kao kameleon boju! Znaš i sam, valjda.

 

Btw, sori, ali ko je tebe ikad pitao koji proc ili nešto drugo da kupi tu na forumu..? Bez uvrede.

 

FULL Ontopic: ajmo ko prvi kupi nek se javi da vidimo kako novi Ryzen posta po forumu ili triba i 144hz monitor uzet odma?!?!

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 

3900X na B350... 

 Baš me zanima kombo 3600x i AB350...

 

EDIT :

 

Kad mrcina 3950 dolazi ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 12:06 (DarthMarkus).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
hahhaajaads kaže...

 

3900X na B350... 

 Baš me zanima kombo 3600x i AB350...

 cemu? memorijski kontroler je garbagge na toj liniji...boje 450 i470 padaju ko ludi sa cijenama

3950 negdje nakon ljeta vjv rujan jos nema sluzbeno od amd-a

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 12:09 (HCgamingCRO).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice