AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.090.088
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tišina, prekrasno izgleda, i to mi je bila želja još kao klincu ah to vodeno, pa sad kad sam imao priliku kupio sam si, i stari moj 15 stupnjeva razlike je tu što je je :)

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad prodaj taj stock kuler nekome sto je uzeo X model i to je to 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Friday kaže...
BeLLicus kaže...

Ja ti imam 4x4 G Skill 3200mhz i nema šanse da rade na 3200mhz čak i na 3000 imam problema na stres testu,a kada upalim igru ruši se svaka u roku od 5 minuta. 

 

Toliko o "nema vise problema sa memorijom na ryzenu".

 Problema ima na sve strane.

 Pa ne mijenjaju ljudi i daju utamar te ryzene po njuskalu za intele uz doplatu, sta vam je, o tome sam davnih dana pricao, sa intelom si sigurica i nikom nije bitan taj multithread na kraju krajeva jer ljudi imaju kompove uglavnom za igranje 

 

Treba se tog rijesit dok se jos da nesto izvuc, vani se vec moze po 1200kn nabavit R5 1600....

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Šta če ti vodeno na tom procu, zbog čega osim da imaš grobnu tišinu, ali realno to je okvirno skroz nepotrebno hlađenje za taj proc.

 

Čega se ti zapravo bojiš, pa sad več pola interneta zna da njegov stock CPU hladnjak bez frke hladi do 3.8ghz.

 A i ovo su bajke i navlakuse za taj hladnjak, eto sa PCEksperta vlasnik KLIK

 

Znaci decko ima r5 1600 i sam je napisao iskustvo tako da ne lupate gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 17:53 (Lucidius).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedno je ohladiti procesor a posve drugo je ohladiti procesor bez buke... 

Freak Show Inc.
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...Pa ne mijenjaju ljudi i daju utamar te ryzene po njuskalu za intele uz doplatu, sta vam je, o tome sam davnih dana pricao, sa intelom si sigurica i nikom nije bitan taj multithread na kraju krajeva jer ljudi imaju kompove uglavnom za igranje 

 

Treba se tog rijesit dok se jos da nesto izvuc, vani se vec moze po 1200kn nabavit R5 1600....

Rista, probaj se suzdržati od $ranja bar koju stranu teme o procesorima.

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Luci moje iskustvo je suprotno, bez problema ide do 3.8 sa stock hladnjakom i to drzi bez problema iapod 70°C

Ja ovdje postao slike sa stock hladnjakon i sa mugen maxom, naravno da je bolje sa aftermarket coolerom ali sa stock je sasvim prihvatljivo

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

Luci moje iskustvo je suprotno, bez problema ide do 3.8 sa stock hladnjakom i to drzi bez problema iapod 70°C

Ja ovdje postao slike sa stock hladnjakon i sa mugen maxom, naravno da je bolje sa aftermarket coolerom ali sa stock je sasvim prihvatljivo

 Ha drze i Corsairovi AIO proc na 45 stupnjeva al na 50DB, nije pitanje samo hladenja u vidu temperature 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U redu, imaš svog iskustva i to se može cijeniti, ali previše generaliziraš radi nekolicine neinformiranih.

 

Mislio sam također na tvoj post o buci coolera nekog lika na PCE, ne znamo kakvo mu je kučiše ni ventovi, niti jel patnik na buku...

 

Koliko sam vidio kupuje BeQuiet cooler, a znamo tko to ima na Bugu, hint: picajzla0707 . Malo si prenapet oko Ryzena, kao da su ti nešto krivi, a Intel ti je kao familija.

 

Ne kužim te i gotovo.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
11 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ja kloknuo 1700 na 3.8 i stabilan je... Samo me zanima šta se gleda u HWinfu za voltažu, Vcore ili cpu core voltage?

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...
lav1000 kaže...

Luci moje iskustvo je suprotno, bez problema ide do 3.8 sa stock hladnjakom i to drzi bez problema iapod 70°C

Ja ovdje postao slike sa stock hladnjakon i sa mugen maxom, naravno da je bolje sa aftermarket coolerom ali sa stock je sasvim prihvatljivo

 Ha drze i Corsairovi AIO proc na 45 stupnjeva al na 50DB, nije pitanje samo hladenja u vidu temperature 

 Evo kad si bas napomenu te DB mene zivo zanima koliko kod tebe db proizvodi vodeno hlđenje odnosno citavo kuciste kad radis neki prime 95 test 

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 Evo kad si bas napomenu te DB mene zivo zanima koliko kod tebe db proizvodi vodeno hlđenje odnosno citavo kuciste kad radis neki prime 95 test 

 Nemam dB metar, ali ventovi na kucistu idu max 1100rpm, na vodeno sam stavio bitfenix spectre pro ventove koji idu max 1200RPM jer sam potrgao zice na Swiftechovim helix ventovima, tj samo na jednom, pa sam izvadio oba i stavio bitfenixove.

 

Tih je komp dosta, obicno na vodenima dobijes ventove od 1800-2500RPM

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro sad neznam koliko je mobitel mjerodavan sto se tice mjerenja decibela ali sam dobro upoznat da njegov mic kupi sve zive zvukove cak i sitne sumove i ako je u sobi ili prostoriji tisina.Sto znaci ako cemo gledati podatke mobitela onda ja sa noctua nh d14 nema zvukove vece od 25dB a to je visina zvuk kad cujes sat kako kuca mislim na onaj kucni ne na rucni sat.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
tino26 kaže...

Evo ja kloknuo 1700 na 3.8 i stabilan je... Samo me zanima šta se gleda u HWinfu za voltažu, Vcore ili cpu core voltage?

 

 

 Gledas Vcore napon,imas negdje pri vrhu HWinfo VID napon,to je napon koji je "zatrazen" od procesora a Vcore je onaj koji dobija tj. ona vrijednost koji su unio rucno u bios-u.

 

To je dobro,znam da ocitanje putem software-a ima marginu pogreske pa pretpostavljam da ti je zadani napon u bios-u 1.2750v.

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako god se okrene, zanimljiv video.

 

 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledam da napravim mini-ITX build sa ryzenom, al na nabava.net sam našao samo jednu matičnu (1300kn), dok za intelove modele (jače) ih ima pun kufer.

Dali ima još modela samo in nemogu nači il je ovo jedini? 

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Imas nesto na casekingu, nema puno ploca mini itx formata koliko sam gledao, mozda bolje da se odlucis za matx jer cjenovnom su puno prihvatljivije.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...
Imas nesto na casekingu, nema puno ploca mini itx formata koliko sam gledao, mozda bolje da se odlucis za matx jer cjenovnom su puno prihvatljivije.

 Kako god uklopim ako želim da bude "prihvatljivih" dimenzija mini itx je naidealnija, a ako stavim matx poremeti mi cijeli dizajn, al ako ne bude nokog izbora, morat ču povečat.

Vidim na stranici koju si preporučio imanu 5 modela, nije neka ponuda, al opet bolje nego kog nas, hvala

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NiramX kaže...

Kako god se okrene, zanimljiv video.

 

 Hvala ti za video.

Dakle novi AC iskoristava jezgre i vidi se kakao i5 7600k i slicni quadovi odu pa cak i na 4k.

Odlicno skaliranje na 2, 4 , 6 i 8 jezgri svakim paljenjem jezgri vise frejmova.

 

Pa zatim usporedba po grafama, kada koji cpu pocne stucat i to na 1920 x 1080, jako dugo nisam vidio bolji video.

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Glavas_ZG kaže...
toxic kaže...
Friday kaže...
BeLLicus kaže...

Ja ti imam 4x4 G Skill 3200mhz i nema šanse da rade na 3200mhz čak i na 3000 imam problema na stres testu,a kada upalim igru ruši se svaka u roku od 5 minuta. 

 

Toliko o "nema vise problema sa memorijom na ryzenu".

 Problema ima na sve strane.

 Jesi požalio ''upgrade'' sa i7 3770k

U planu je 8700k ili 8400 jel

 Nisam.

Nije.

Uopce nemam u planu uzeti Intela, velim imam sve što mi treba.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivan262 kaže...

Gledam da napravim mini-ITX build sa ryzenom, al na nabava.net sam našao samo jednu matičnu (1300kn), dok za intelove modele (jače) ih ima pun kufer.

Dali ima još modela samo in nemogu nači il je ovo jedini? 

 Imas ovu (ja je imam) za 990kn:

https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/16312-asrock-ab350-gaming-itxac.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivan262 kaže...

Gledam da napravim mini-ITX build sa ryzenom, al na nabava.net sam našao samo jednu matičnu (1300kn), dok za intelove modele (jače) ih ima pun kufer.

Dali ima još modela samo in nemogu nači il je ovo jedini? 

 Imaš više manje sve modele na caseking i alzashop, pa vidi di je jeftinije. Na alzi je puno jeftinija dostava.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ono što je meni malo glupo je to da nema matx, znači srednja veličina matične kakva je moja, a da je x370 chipset

itx x370 mislim da za sad ima samo asus, govorim o ovim proizvođačima koji su zastupljeni kod nas, i koje je kod nas lako za nabaviti

da ima koja da matx x370, ozbiljno bi razmotrio to da promijenim matičnu 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nek se kloni te asrock itxice.. imaju malo probleme sa izgaranjem vrm-a i varanjem korisnika

 

na review bace reviziju sa većim vrm coolerom i nekim sitnicama za regulaciju drugačije a u prodaju drugo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moze link/info o tome o cemu pises?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa imas matx x370 na casekingu i na alzashopu, a vjerojatno se i kod nas da naci.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
djigibao kaže...
Moze link/info o tome o cemu pises?

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bulldozer kaže...

nek se kloni te asrock itxice.. imaju malo probleme sa izgaranjem vrm-a i varanjem korisnika

 

na review bace reviziju sa većim vrm coolerom i nekim sitnicama za regulaciju drugačije a u prodaju drugo

 

matija656 kaže...
djigibao kaže...
Moze link/info o tome o cemu pises?

 

 

Video je o Asus MBO, a pitanje se odnosi na Asrock MBO.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 10:03 (djigibao).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
djigibao kaže...

Video je o Asus MBO, a pitanje se odnosi na Asrock MBO.

 sry, my bad, nisam dobro pročitao 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ako netko treba AM4 mouting kit za scythe mugen max( odgovara za još neke modele od scythe-a, moram pogledati točno koje) i AM4 mounting kit za AC liquid, poklanjam može kontakt na PM

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice