Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

poruka: 45
|
čitano: 11.342
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Pozdrav

 

Sta mislite o ovoj maticnoj ploci ? Imal ko iskustva s ovim, Asus P5K, Intel P35, FSB 1333 ?

 

Bilo mi je u prvom planu da uzmem GIGABYTE P35-DS3P iP35 ali posto ovakvu nema uzet u mom mjestu, izabrao sam Asusovu kao zamjenu. Takođe mislim uzet E6750 cpu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Ja imam p5k-e/wifi-ap (to je jedan od okusa u kojima dolazi p5k) i zadovoljan sam ali ne i odusevljen. Meni radi solidno ali ne mogu ram natjerati preko 750 MHz (sa 2 GB sa mogao preko 800, sa 4 GB ne). Imao sam P5B Deluxe prije ove i mogu reci da je ova puno bolja, ali savjetujem ti da odes na asus forum i procitas probleme kojih je jako puno. Pogotovo obrati paznju da li su neki problemi vezani uz tvoje ostale komponente. Zadnja stvar: ako imas vistu x64 nemoj slucajno raditi update bios-a iz windowsa sa onim asusupdate, poslaces je na drugi svijet.


C2Duo 6400@3 GHz , 4 GB Transcend Jetram 667 MHz@750 MHz, 4-4-4-12, Radeon X1950pro@615/700, Asus P5K-E/Wifi-ap
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

OK, tnx puno, korisni savjeti. Bila je u planu i ta Asus P5K-E /Wifi mozda i bude nesto od nje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Remijus kaže...

OK, tnx puno, korisni savjeti. Bila je u planu i ta Asus P5K-E /Wifi mozda i bude nesto od nje.

Da se citiram s druge teme:
mbaksa kaže...
Wolverine_pce kaže...

Sve je to P35 čip i sve se to da overclockirat

iako bi od one tri najradije uzeo Asus P5K no ona je najskuplja (oko 800kn)

Ne bi da znas da imaju velike probleme - pogledaj malo na Asusovom forumu. Namigiva Imaju cold-boot probleme izmedju ostalog (zeznuli su nesto i s mreznom karticom) - zanimljivo, na Linksovim stranicama dva su komentara vezana uz tu plocu i oba spominju cold-boot problem. I ja imam tu nesrecu, a i u nekim igrama racunalo zatrzava, neki playeri videodatoteka ne rade kako treba, ne mozes u BIOS-u iskljucit SpeedStep (mislim, mozes, ali ce i dalje ostat ukljucen) itd. Losa ploca.
Ako se ipak odlucis za ovu maticnu plocu, kupi je negdje gdje nece biti problema s vracanjem u roku 7 dana i vrati je na prvi znak problema. Namigiva Meni je prvi znak bio problem kod instalacije drivera - nakon sto je Asusov softver instalirao drivere za mreznu karticu (ili je bilo za maticnu plocu?) Windowsi se nisu digli. Sljedece podizanje je bilo OK. Dakle, ne mogu iskljucit SpeedStep, neke igre mi trzaju i neki playeri videodatoteka, tu i tamo me pocasti plavim ekranom smrti i barem jednom u mjesec dana racunalo se ne zeli ukljuciti, sto se rjesava brisanjem CMOS-a (vadjenje baterije i premjestanje kratkospojnika - vrlo neugodno iskustvo u mom kucistu). Updatei BIOS-a ne pomazu. Uglavnom, jako sam razocaran i trazit cu drugu kad mi se sljedeci put racunalo nece htjeti pokrenuti.
16 godina
moderator
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Kako se manifestuje taj cold-boot problem?


C2Duo 6400@3 GHz , 4 GB Transcend Jetram 667 MHz@750 MHz, 4-4-4-12, Radeon X1950pro@615/700, Asus P5K-E/Wifi-ap
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
DrNasty kaže...

Kako se manifestuje taj cold-boot problem?

U mom slucaju desava se ovo - pritisnes prekidac za ukljucenje, racunalo se ukljuci na sekundu (upale se diode, zavrte ventilatori) i iskljuci na sekundu, opet se ukljuci na sekundu, opet iskljuci na sekundu - taj ciklus se ponavlja unedogled. Jedini nacin da to prekinem je da pritisnem prekidac na napajanju.

Vjerojatno cesca manifestacija cold-boota je kad je racunalo iskljuceno neko vrijeme (recimo kroz noc) pa ujutro pritisnes prekidac za ukljucenje i nista se ne dogadja - tad pritisnes prekidac na napajanju (ili iscupas kabel ako nemas prekidac) na neko vrijeme, ponovno pritisnes prekidac i tad se racunalo normalno ukljucuje pritiskom na odgovarajuci prekidac. Prepostavljam da postoje i jos neke varijante problema.
16 godina
neaktivan
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

To je bija i problem sa mojon P35C-DS3, i prominili su mi za novu ( bar su rekli ) i opet ista stvar, dok in nisan reka da mi daju običnu P35-DS3.

 

Uzmi P35-DS3P + E8200

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Ja nemam taj problem. Mozda revizija ploce je drugacija? Meni je ovo zamjenska za P5B Deluxe kojoj je otisao bios tako da sam je dobio nedavno.


C2Duo 6400@3 GHz , 4 GB Transcend Jetram 667 MHz@750 MHz, 4-4-4-12, Radeon X1950pro@615/700, Asus P5K-E/Wifi-ap
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
DrNasty kaže...

Ja nemam taj problem. Mozda revizija ploce je drugacija? Meni je ovo zamjenska za P5B Deluxe kojoj je otisao bios tako da sam je dobio nedavno.

Pa nije bas svaka maticna ploca pogodjena tim problemom - ali ih jest prevelik postotak. Ako se dobro sjecam, moja je 1.02 (necu moci koristiti svoj kompjuter do sljedeceg tjedna pa ne mogu provjeriti).
16 godina
neaktivan
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Asus P5KC i 8200,rade ko vurica za sada (BIOS rev 1.03 G)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2008 23:44 (Brada).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
mbaksa kaže...
DrNasty kaže...

Ja nemam taj problem. Mozda revizija ploce je drugacija? Meni je ovo zamjenska za P5B Deluxe kojoj je otisao bios tako da sam je dobio nedavno.

Pa nije bas svaka maticna ploca pogodjena tim problemom - ali ih jest prevelik postotak. Ako se dobro sjecam, moja je 1.02 (necu moci koristiti svoj kompjuter do sljedeceg tjedna pa ne mogu provjeriti).
Tek sam naknadno vidio da imas P5K-E - kad sam (prvi i) zadnji put posjetio Asusov forum (ili sam procitao negdje na webu?), bilo je rijeci o tome kako je to jedina ploca iz te grupe koja nema te probleme.
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Brada kaže...

Asus P5KC i 8200,rade ko vurica za sada (BIOS rev 1.03 G)

To je nesto novija ploca mi se cini... Tu mozes birat hoces li umetnut DDR2 ili DDR3... Eto, mozda su popravili greske...
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2008 23:54 (mbaksa).
16 godina
moderator
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Ja sam negdje procito da je vecina tih P5K ploca radjena sa istim pcb-om samo onda mjenjaju opremu i naziv ploce. Kod mene natpis P5K-E/wifi-ap je napisan isto tako na komadu papira i zaljepljen na plocu, a neko je na netu skinuo to i pise neka druga varijanta p5k. Ja nisam skido papir na svojoj ploci ali hocu, bas me sad zainteresovalo :)


C2Duo 6400@3 GHz , 4 GB Transcend Jetram 667 MHz@750 MHz, 4-4-4-12, Radeon X1950pro@615/700, Asus P5K-E/Wifi-ap
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

E ovako ljudi, ovdje gdje uzimam konfiguraciju imam izbor oko 3 maticne ploce, da vidim sta mi vi mozete preporuciti:

 

1. Asus p5kr


2. Asus p5k-v


3. Asus p5w dh deluxe (uz napomenu da je ploca sa starijim cispetom i975x - ploca koja je obrađena u BUG-u br. 169 uz preporuku ...

 

Gori mi, pa eto koja vise nije na odmet.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Ni P5K Pro nije za bacit.


Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACHI Deskstar GST T7K160 160Gb, Corsair 450W VX, DVD±RW LITEON LH-18A1P,CoolerMaster Centurion5 - 2x80mm + 2x120mm, Logitech Z3, Samsung SyncMaster 931BF, Samsung SWT1200, Logitech RX1000
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Remijus kaže...

E ovako ljudi, ovdje gdje uzimam konfiguraciju imam izbor oko 3 maticne ploce, da vidim sta mi vi mozete preporuciti:

 

1. Asus p5kr


2. Asus p5k-v


3. Asus p5w dh deluxe (uz napomenu da je ploca sa starijim cispetom i975x - ploca koja je obrađena u BUG-u br. 169 uz preporuku ...

 

Gori mi, pa eto koja vise nije na odmet.

 

 Sve su dobre i ok, pa čak i Elvisova (hhehe)
15 godina
neaktivan
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

pozzz...ja imam p5k maticnu a imo sam p5q..pokvario..n00b..eh ona ima dva utora (p5q) za grafu..ocel meni druga radit u kako treba kad bi stavio....imam 9800gt hocu jis jedu..ocel radid na 16x

intel-core 2 duo e8500 3.16 ghz -palit gf9800gt 1 gb ddr-3 -3 gb ram kingston 800mhz -wsd 320gb hdd -anet gamer 500w -thermaltlake soprnao vb1000bws case -sasmung 225mw 22" wide
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Nvidia maniak kaže...

ocel radid na 16x

 Nece, na P35 chipsetu drugi PCIE utor radi max na x4.

BTW, ploca puno bolje radi s 1202 verzijom biosa, ja sam imao 0804 koja je imala velikih vdroop problema.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast.
15 godina
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Ja imam isto Asus P5K-E WiFi-AP i za sad dosta me dobro služi, nikad nikakvih problema s njom ni na prijašnjim verzijama biosa ni na 1202.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

ja sam imo problema sa p5q pro....grid mi štopo,,,,sme mi stekalo

intel-core 2 duo e8500 3.16 ghz -palit gf9800gt 1 gb ddr-3 -3 gb ram kingston 800mhz -wsd 320gb hdd -anet gamer 500w -thermaltlake soprnao vb1000bws case -sasmung 225mw 22" wide
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
da ne otvaram novu temu.

sutra mi stiže iz austrije ta ASUS P5K/wi-fi , pa me zanima, je li se što promijenilo u zadnje dvije godine na bolje s biosom, i ostalim problemima koje ovdje čitam da su ljudi imali ??!!

sad sam tek vidio temu, a po ostalim forumima (PC Ekspert itd) u Rvackoj se ne žale baš na tu matičnu, već je hvale !!
Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Ja sam svoju P5K reklamirao nakon pola godine, dobio P5K/EPU koja je neko vrijeme radila relativo OK (ali je i dalje imala neke probleme), no pred koji mjesec sam bio sretan kad sam uspio pokrenuti racunalo. Na kraju sam po*zdio i kupio Gigabyteovu plocu s P43 chipsetom, koja radi savrseno od trenutka kad sam je stavio u racunalo (ima sad vec nekih dva mjeseca ako se ne varam) - jos mi se ni jedan jedini put racunalo nije srusilo. S Asusovim plocama racunalo mi je znalo tu i tamo zablokirati, povremeno sam imao problema s ukljucivanjem (cold-boot, "korumpirani" CMOS - ti problemi su se znali javljati i kod drugih ploca zasnovanih na tom chipsetu - P35), mislim da sam imao problema s nekim programima, itd.

 

Uglavnom, ne bih krivnju nuzno svaljivao na Asus i njihove P5K ploce - mozda je stvar chipseta ili cega vec... No cinjenica je da u mom racunalu jednostavno nisu radile kako treba - vjerojatno nekompatibilnost s memorijom ili procesorom (Q6600). Ili s napajanjem? Mozda im nije odgovarao napon? Iako sam privremeno prikljucio drugo napajanje, drugog proizvodjaca, nije bilo razlike...

 

Pa sad - ako ce ti raditi stabilno, vjerujem da ces biti zadovoljan. Ako nece - nabavi plocu s novijim chipsetom, bjezi od P35.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Trebalo bi da znači da podržava DDR3 memoriju
Polje Vrijednost
Sjeverni most opcije 
Sjeverni most Intel Bearlake P35
Podržavane FSB frekvencije FSB800, FSB1066, FSB1333
Podržani tipovi memorije DDR2-667 SDRAM, DDR2-800 SDRAM, DDR3-800 SDRAM, DDR3-1066 SDRAM, DDR3-1333 SDRAM
Maksimalna memorijska vrijednost 8 GB
Revizija / Stepping 02 / A2
Pakovanje 1226 Pin FC-BGA
Dimenzije 3.4 cm x 3.4 cm
Napon jezgra 1.25 V
In-Order Queue Depth 12
 
Memorijski kontrolor 
Tip Dual Channel  (128 bit)
Aktivni mod Dual Channel  (128 bit)
 
Memorijski tajminzi 
CAS Latency (CL) 5T
RAS To CAS Delay (tRCD) 6T
RAS Precharge (tRP) 6T
RAS Active Time (tRAS) 18T
Row Refresh Cycle Time (tRFC) 42T
Command Rate (CR) 2T
RAS To RAS Delay (tRRD) 3T
Write Recovery Time (tWR) 14T
Read To Read Delay (tRTR) Same Rank: 4T, Different Rank: 6T
Read To Write Delay (tRTW) 8T
Write To Read Delay (tWTR) Same Rank: 11T, Different Rank: 5T
Write To Write Delay (tWTW) Same Rank: 4T, Different Rank: 6T
Read To Precharge Delay (tRTP) 5T
Write To Precharge Delay (tWTP) 14T
Precharge To Precharge Delay (tPTP) 1T
Refresh Period (tREF) 3120T
DRAM Read ODT 3T
DRAM Write ODT 6T
MCH Read ODT 8T
Performance Level 3
Read Delay Phase Adjust Neutral
DIMM1 Clock Fine Delay 0T
DIMM2 Clock Fine Delay 5T
DIMM3 Clock Fine Delay 0T
DIMM4 Clock Fine Delay 6T
 
Popravljanje pogreški 
ECC Nije podržano
ChipKill ECC Nije podržano
RAID Nije podržano
ECC Scrubbing Nije podržano
 
Memorijski utori 
DRAM utor 1 1 GB  (DDR2 SDRAM)
DRAM utor 2 1 GB  (DDR2 SDRAM)
DRAM utor 3 1 GB  (DDR2 SDRAM)
DRAM utor 4 1 GB  (DDR2 SDRAM)
 
PCI brzi kontrolor 
PCI-E 1.0 x16 port #2 U upotrebi @ x16  (nVIDIA GeForce 9600 GT Video Adapter)
 
Proizvođač čipseta 
Naziv tvrtke Intel Corporation
Informacije o proizvodu http://www.intel.com/products/chipsets
Nadogradi drajver http://support.intel.com/support/chipsets
BIOS nadogradnje http://www.esupport.com/biosagent/index.cfm?refererid=40
Nadogradnja drajvera http://driveragent.com?ref=59

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2010 23:27 (sayrus).
15 godina
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Bugofil kaže...
da ne otvaram novu temu.

sutra mi stiže iz austrije ta ASUS P5K/wi-fi , pa me zanima, je li se što promijenilo u zadnje dvije godine na bolje s biosom, i ostalim problemima koje ovdje čitam da su ljudi imali ??!!

sad sam tek vidio temu, a po ostalim forumima (PC Ekspert itd) u Rvackoj se ne žale baš na tu matičnu, već je hvale !!

Imam P5K Premium WI-Fi AP.

To je mislim bio top-model P5K serije.

 

Ploca je imala problem sa detektiranjem IDE uredjaja, ali SATA radi besprijekorno.

Na mojoj je takodjer debilan problem u designu da su SATA konektori direk na putu grafickoj kartici, a kako je GTX260 poprilicno dugacka morao sam koristiti one L-konektore, te sam time izgubio 2 SATA konektora.

Ostalo sve OK (jos je ovaj moj model natrpan opremom) i jedina nazovimo mana je da vjerovatno na FSB 450 dodje na FSB Wall. Dok sam ga clockao Q9550 je uredno radio na FSB450 sa 1,136V, a na FSB451 nije htio taman da ga nasopas i sa 1,3+V

16 godina
protjeran
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
mbaksa kaže...

Ja sam svoju P5K reklamirao nakon pola godine, dobio P5K/EPU koja je neko vrijeme radila relativo OK (ali je i dalje imala neke probleme), no pred koji mjesec sam bio sretan kad sam uspio pokrenuti racunalo. Na kraju sam po*zdio i kupio Gigabyteovu plocu s P43 chipsetom, koja radi savrseno od trenutka kad sam je stavio u racunalo (ima sad vec nekih dva mjeseca ako se ne varam) - jos mi se ni jedan jedini put racunalo nije srusilo. S Asusovim plocama racunalo mi je znalo tu i tamo zablokirati, povremeno sam imao problema s ukljucivanjem (cold-boot, "korumpirani" CMOS - ti problemi su se znali javljati i kod drugih ploca zasnovanih na tom chipsetu - P35), mislim da sam imao problema s nekim programima, itd.

 

Uglavnom, ne bih krivnju nuzno svaljivao na Asus i njihove P5K ploce - mozda je stvar chipseta ili cega vec... No cinjenica je da u mom racunalu jednostavno nisu radile kako treba - vjerojatno nekompatibilnost s memorijom ili procesorom (Q6600). Ili s napajanjem? Mozda im nije odgovarao napon? Iako sam privremeno prikljucio drugo napajanje, drugog proizvodjaca, nije bilo razlike...

 

Pa sad - ako ce ti raditi stabilno, vjerujem da ces biti zadovoljan. Ako nece - nabavi plocu s novijim chipsetom, bjezi od P35.

hvala Mario !

 

eto, ja imam baš gigabyte s 43 chipsetom EP43 DS3L i novu HD5850. ploča mi pravi probleme, jer se ventilator grafičke često zablokira. nekakva nekompatibilnost je na djelu. druge grafičke rade ok na njoj.

 

isprobao sam na mini atx-ploči asus P5KPL g31 tu grafičku i na tom malom jadu od ploče grafička radi besprijekorno.

 

mučio sam se s tim problemom mjesec dana, dok nisam shvatio u čemu je štos i hajde ti sad budi pametan.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2010 11:09 (Bugofil).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333

Msi Neo P35 1333 Fsb

Hoće li mi raditi na DDR3 memoriji pošto mislim da se utori ne slažu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2010 11:23 (sayrus).
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Bugofil kaže...
eto, ja imam baš gigabyte s 43 chipsetom EP43 DS3L i novu HD5850. ploča mi pravi probleme, jer se ventilator grafičke često zablokira. nekakva nekompatibilnost je na djelu. druge grafičke rade ok na njoj.

 

isprobao sam na mini atx-ploči asus P5KPL g31 tu grafičku i na tom malom jadu od ploče grafička radi besprijekorno.

 

mučio sam se s tim problemom mjesec dana, dok nisam shvatio u čemu je štos i hajde ti sad budi pametan.

Eto, dogadjaju se takve stvari - protiv toga nema lijeka, osim da uvijek kupujes kompletno racunalo pa, ako se poslije pokaze da su komponente nekompatibilne, da sastavljac racunala to rijesi bez da ti imas troskove. Neki ducani dopustaju vracanje ispravne robe u roku od tjedan dana ako nisi zadovoljan, a isto je moguce i ako robu kupis na daljinu (u pravilu preko Interneta) pa se i te mogucnosti mogu iskoristiti.

 

Ja nemam ventilator na grafickoj pa probleme poput tvojeg ni ne mogu imati. Osmijeh Sad sam pogledao - moja ploca je P43-ES3G.

 

 

sayrus kaže...

Msi Neo P35 1333 Fsb

Hoće li mi raditi na DDR3 memoriji pošto mislim da se utori ne slažu.

Ako je ovo tvoja ploca, onda ne da ni DDR3 memorijski moduli nece raditi, nego ih neces moci ni utaknuti u maticnu plocu, jer tvoja maticna ploca podrzava samo DDR2 memoriju.

16 godina
protjeran
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Bugofil kaže...
da ne otvaram novu temu.

sutra mi stiže iz austrije ta ASUS P5K/wi-fi , pa me zanima, je li se što promijenilo u zadnje dvije godine na bolje s biosom, i ostalim problemima koje ovdje čitam da su ljudi imali ??!!

sad sam tek vidio temu, a po ostalim forumima (PC Ekspert itd) u Rvackoj se ne žale baš na tu matičnu, već je hvale !!

evo, stigla mi je ta ploča, no pojavi se isti problem kao i kod MBakse. ploča prvo nije prepoznala procesor q8400, no to je ok jer je bios na njoj bio od prije izlaska te novije revizije procesora.

 

flashao sam bios na zadnji iz veljače 2009. sad je procesor prepoznat, no čujte ovo:

 

opcija brzine vrtnje ventilatora na CPU i ventilatora na kućištu koji su priključeni na ploču su stalno na max.

 

dobro, uđem u bios i tamo ima opcija podešavanja optimalne vrtnje, podesio sam i Ahci za disk, napravio još pojedine sitne preinake i spremio postavke te podigao windowse i isključio računalo.

 

to računalo koje mi služi za igre i obradu glazbe nisam uključivao jedno 7-8 sati.

 

kad sam ga uključio, ekran crn, ne želi dići windowse. prisjetio sam se posta MBakse s ove teme, ponovo ju pročitam i napravim što i on; prebacim sklopku napajanja na off i ponovno ju uključim.

 

sada se windoze digoše, no ventilator na CPU ponovno podivljao, što sad ?

 

ja nazad u bios, a ono sve postavke koje sam napravio se vratile na prvobitno stanje, kao da sam napravio clear cmos...užas

 

da ne pominjem da su se vratili i problemi s grafičkom karticom (pad vrtnje ventilatora u igrama, RPM)

 

ploču sam vratio i grafičku karticu odnio na servis, jer mi nitko nije rekao da postoji mogućnost nekompatibilnosti HD 5850 s "pojedinim" matičnim pločama ??!!

 

i baš ja naletio na obje !!!!!!!!!!!!!

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
moderator
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
Bugofil kaže...
Bugofil kaže...
da ne otvaram novu temu.

sutra mi stiže iz austrije ta ASUS P5K/wi-fi , pa me zanima, je li se što promijenilo u zadnje dvije godine na bolje s biosom, i ostalim problemima koje ovdje čitam da su ljudi imali ??!!

sad sam tek vidio temu, a po ostalim forumima (PC Ekspert itd) u Rvackoj se ne žale baš na tu matičnu, već je hvale !!

evo, stigla mi je ta ploča, no pojavi se isti problem kao i kod MBakse. ploča prvo nije prepoznala procesor q8400, no to je ok jer je bios na njoj bio od prije izlaska te novije revizije procesora.

...

ploču sam vratio i grafičku karticu odnio na servis, jer mi nitko nije rekao da postoji mogućnost nekompatibilnosti HD 5850 s "pojedinim" matičnim pločama ??!!

Inzistiraj na drugoj ploci, doplati ako treba - uzmi neku s novijim chipsetom, nikako ponovno P35... Ne znam jel je to neka serijska greska na tim plocama ili mozda fatalna nekompatibilnost s cetverojezgrenim procesorima (obojica imamo cetverojezgrene procesore - mozda ima nesto u tome...) ili koji vrag - bjezi od toga!

16 godina
protjeran
offline
RE: Asus P5K, Intel P35, FSB 1333
mbaksa kaže...

Inzistiraj na drugoj ploci, doplati ako treba - uzmi neku s novijim chipsetom, nikako ponovno P35... Ne znam jel je to neka serijska greska na tim plocama ili mozda fatalna nekompatibilnost s cetverojezgrenim procesorima (obojica imamo cetverojezgrene procesore - mozda ima nesto u tome...) ili koji vrag - bjezi od toga!

evo, danas sam je vratio.

 

pomozi mi molim te u odabiru između ove dvije i jedna opcionalno:

 

1. gigabyte GA-EP45-UD3L intel P45/ICH 10R 749 kn Links (zadnji Bios 27.1. 2010)

 

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2951

 

2. AsRock  P45D intel P45/ICH 10  589 kn Links

 

http://www.asrock.com/MB/overview.asp?Model=P45DE

 

opcija je gigabyte X48DQ6 iz Konikoma, dosta je skupa, ali tamo imam sindikalni na 10 rata, pa ne znam, isplati li se davati toliko para za "stari" hardver ?

 

ako imaš koji bolji prijedlog ti Mario, ili netko drugi, slobodno derite.

 

btw: kolika je prednost tih 8 faza kod napajanja za procesor kod ASROCk ploče ??

 

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 0:12 (Bugofil).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice