CPU zakucavanje

poruka: 6
|
čitano: 1.121
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
CPU zakucavanje

Poštovani,

imam novi comp sa solidnom konfiguracijom (slike u prilogu)

pitanje glasi 

zašto mi se procesor zakucava na 100 % kod obrade manje zahtjevnih zadataka (razne video obrade i obrade slika ili konvertiranja formata)...

malo sam čeprkao i po biosu ali kak s ebaš ne razmem nisam puno iščeprkao.

Ima li neka dobra duša da mi pomogne da uredim svoj procesor najoptimalnije za ovu konfiguraciju.

No Guts No Glory !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: CPU zakucavanje
MEGATRONman kaže...

Poštovani,

imam novi comp sa solidnom konfiguracijom (slike u prilogu)

pitanje glasi 

zašto mi se procesor zakucava na 100 % kod obrade manje zahtjevnih zadataka (razne video obrade i obrade slika ili konvertiranja formata)...

malo sam čeprkao i po biosu ali kak s ebaš ne razmem nisam puno iščeprkao.

Ima li neka dobra duša da mi pomogne da uredim svoj procesor najoptimalnije za ovu konfiguraciju.

 pa to je normalno da proc skočo kad mu daš da nekaj radi, nije normalno da ak mu niš ne daš da je na 100%. Naravno i da ovisi kaj radi al u principu je normalno da varira pa eto i do 100%. Bitno da kad nema niš u opterećenju da je proc oko 0-5% u idlu ..

 

 

lp

12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU zakucavanje

thx .... pomislil sam da ako je jači procesor nema tako velike amplitude u radu ....

No Guts No Glory !!!
11 godina
offline
Re: CPU zakucavanje
Zasto ne bi imao, proc radi punom snagom kad god mu das zadatak da to radi.
Odnosno radit ce neki posao punom snagom kao i slabiji, samo sto ce taj posao zavrsiti prije od slabijeg proca
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU zakucavanje
MEGATRONman kaže...

"kod obrade manje zahtjevnih zadataka (razne video obrade..."

 Video obrada (rendiranje) je jedan od najzahtjevnijih zadataka za računalo, odnosno procesor.
 Možda da probaš podesiti da iskoristiš i snagu grafičkog procesora za rendiranje, putem CUDA.

12 godina
neaktivan
offline
CPU zakucavanje

... upravo radim u pinnaclovoj 19ci sa CUDA obradom .... doduše skoro sve radim u u full HD obradi 1920x1080 tako da sad kad sam malo pročitao po netu još mi dobro i brzo procesor sve to odradi .... thx folx ....

 

p.s. bio je u pinnaclu neki bug kojeg su riješli sa updateom gdje se je jednostavno proces ponekad zamrzavao usred obrađenog zadatka .... ali to očito nije bilo do proca nego do programa ......

No Guts No Glory !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice