Intel 65 ili 45 nm

poruka: 86
|
čitano: 10.030
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Intel 65 vs 45 nm
pitanje

Imam u planu kupiti intelov proceosr pa me zanima koji je trenutno bolji za uzeti iz serije QX dali QX6850 65nm ili QX9650 45nm (jednake su brzine (4x3.0GHZ))


*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
Uzmi 45 nm,definitivno,QX9650 45nm .
Preporučam
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
Nisu isti.
Ovaj QX9650 ima 12 mb Cache
i trebao bi se manje grijati nego ovaj QX6850.
A i ovaj drugi ima 8mb
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
autorov komentar
LUXX kaže...
Nisu isti.
Ovaj QX9650 ima 12 mb Cache
i trebao bi se manje grijati nego ovaj QX6850.
A i ovaj drugi ima 8mb
 To znam da nisu isti ali govoreći o gigaherzima su isti

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm

Nije sve u gigahercima.
Slobodno ti uzmi ovaj sa 12mb

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 19:32 (LUXX).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
autorov komentar
PCMaster kaže...
Uzmi 45 nm,definitivno,QX9650 45nm .
Preporučam
 To sam i ja mislio uzet jer cijena je skoro ista (par stotina kuna razlika)

izvor: protis
QX9650 - cca 6500kn

QX6850 - cca 6300kn



*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
OMFG, zasto kupujes taj procesor?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
autorov komentar
Razer kaže...
OMFG, zasto kupujes taj procesor?
 zbog programiranja, modeliranja (3d), obrade fotografija itd i zbog toga da ako kupim npr sa dvije jezgre ne moram za godinu dana mjenjati

(inaće kad sam kupio prvi komp isto sam kupio najjači na tržišti (onaj pentium serije Intel 80486) i drugi Pentium 4)

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm

Tako je,zato sam mu i preporučio ovaj QX9650,jer ima 12 MB Cache.
--
Kao što rekoh,uzmi ga i bez brige :)

--

Meni jako dobro služi:)

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 20:04 (PCMaster).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm

Ljudi, u ime svega sto vam je sveto, nemojte stavljati u imena threadova "X vs Y" - stavite mozda "X, Y - sto kupiti?" ili tako nesto. Barem sad dok jos ne mozemo mijenjati naslove jer ovo automatski asocira ljude na neke divlje usporedbe i nadmetanja i onda se na kraju zakljucava thread i dijele kartoni samo zato jer je netko napisao proklti "vs" u naslovu!


Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
PCMaster kaže...

 

 

Meni jako dobro služi:)

 
Može CPU-Z validacija s tvojim nickom (XPCBIT ili ovim)?

Za dečka koji ide u 8 razred, imaš dobar procesor Izlanuo se

Evga 680i SLI, E6700, 2x2 GB OCZ 800MHz 5-5-5-15, Club3D 8800GT, barica 320GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
Gilbert kaže...
Može CPU-Z validacija s tvojim nickom (XPCBIT ili ovim)?

Za dečka koji ide u 8 razred, imaš dobar procesor Izlanuo se

 QFT :)

► Intel Core 2 Duo E6750 (L719A782) || abit iX38 QuadGT || 2x1GB Crucial Ballistix PC5300 || XFX GF8800GT 512MB DDR3 || Western Digital Caviar 320GB AAKS || LG GSA-H66N || Corsair VX450W || Antec SLK3000B-EU ||
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm

Nemojmo se unaprijed smijat.
Možda ga stvarno ima.
Vidjet ćemo

 

 

EDIT:

Izgleda  niš  od  CPU-Z  validacije.

HeHe  imao  si  pravo    Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 20:41 (LUXX).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
miller1985 kaže...
Razer kaže...
OMFG, zasto kupujes taj procesor?
 zbog programiranja, modeliranja (3d), obrade fotografija itd i zbog toga da ako kupim npr sa dvije jezgre ne moram za godinu dana mjenjati

(inaće kad sam kupio prvi komp isto sam kupio najjači na tržišti (onaj pentium serije Intel 80486) i drugi Pentium 4)

 
Ali da ti baš treba extreme verzija u to fakat sumnjam, reci mi što taj može a običan Q9450 ne

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
16 godina
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm

45nm Core 2 prockasi su definitivni zakon, samo za sada ti ne treba više od 2 jezgre.

4vero jezgreni CPU će se isplatiti ubosti tamo negdje za godinu, godinu i pol dana kada će im cijena i karakteristike biti na 'best buy' točki.

 

99% softvera još uvijek optimalno radi sa do 2 jezgre (75% koristi u potpunosti samo 1), pa dok se programeri malo ne nauče iskorištavati svu tu sirovu snagu, ne znam čemu ulagati novac u višak 'konja' Bogataš


Intel Core2 Duo E6400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
Dado_ZG78 kaže...

45nm Core 2 prockasi su definitivni zakon, samo za sada ti ne treba više od 2 jezgre.

4vero jezgreni CPU će se isplatiti ubosti tamo negdje za godinu, godinu i pol dana kada će im cijena i karakteristike biti na 'best buy' točki.

 

99% softvera još uvijek optimalno radi sa do 2 jezgre (75% koristi u potpunosti samo 1), pa dok se programeri malo ne nauče iskorištavati svu tu sirovu snagu, ne znam čemu ulagati novac u višak 'konja' Bogataš


 
Ako se baviš 3D-om itekako ti koristi četverojezgraš Namigiva

 

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 21:26 (Wolverine_pce).
16 godina
neaktivan
offline
Intel 65 vs 45 nm

Imam osjećaj da ću sutra reći šefu "moj rad vs. moja plaća" ... ali ovaj

đir sa vs ovo protiv vs ono je dobar za probavu,jer mi proradi stomak od 150 teme vs.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
Gilbert kaže...
 
Može CPU-Z validacija s tvojim nickom (XPCBIT ili ovim)?

Za dečka koji ide u 8 razred, imaš dobar procesor Izlanuo se


 

Ne boj se, ja sam ga prije uhvatio :D
16 godina
odjavljen
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm

dupli ***

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 21:39 (Baja 001).
16 godina
odjavljen
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
Wolverine_pce kaže...
Dado_ZG78 kaže...

45nm Core 2 prockasi su definitivni zakon, samo za sada ti ne treba više od 2 jezgre.

4vero jezgreni CPU će se isplatiti ubosti tamo negdje za godinu, godinu i pol dana kada će im cijena i karakteristike biti na 'best buy' točki.

 

99% softvera još uvijek optimalno radi sa do 2 jezgre (75% koristi u potpunosti samo 1), pa dok se programeri malo ne nauče iskorištavati svu tu sirovu snagu, ne znam čemu ulagati novac u višak 'konja' Bogataš


 
Ako se baviš 3D-om itekako ti koristi četverojezgraš Namigiva

 

 Ma to sigurno ne bi pita neki profesionalac, jer takvi kao ti znaju šta treba za posao!

Intel E4400 @ 3204(359*9) & 1.36V w/ TT BigTyphoon || Gigabyte P35-DS3 rev 1.0 F12 || 2*1GB KingMAX 800@890 MHz CL4 & 2.1V || PowerColor X800XL 430-1000 MHz || Hitachi T7K250 @ 7200RPM || LG GSA-H10A || Codegen 480X || CustomCase + 120 mm TT || Logitech Mouse & X-210 sound || Philips 200WS @ DVI ||
16 godina
neaktivan
offline
Intel 65 vs 45 nm

Iskreno, Extreme procesor kupuju samo:

a) oni koji imaju toliko love da si njome mogu brisat... znate vec sto.

b) kojima tatica ima toliko love da si njome mogu....

c) koji se zele preseravati na forumu da bi kupili taj procesor, a u biti ce kupit neki celeron dual core

 

Ako hoces Quad core, nema smisla kupit 65nm, jer je star. Nije los, ali ima novi model sa vise cache-a i novim instrukcijama... u biti 45nm model je bolji u svemu. Po benchovima od 2 - 20% ovisno o cemu se radi.

 

Sad, koji procesor da kupis? prvi na prodajnoj listi koji ima 12Mb cache-a, i onda ga OC na 3.4 (ili vise ako imas OK hladjenje)

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
d) ljudi koji od sponzora dobiju procesore za benchanje i rusenje rekorda

I ja bi sponzore :((
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
Razer kaže...
d) ljudi koji od sponzora dobiju procesore za benchanje i rusenje rekorda

I ja bi sponzore :((
 Sponzorušo!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
Tko ne bi bio da dobija HW za djabe, pih...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm
Za to bi i ja digo suknju
16 godina
neaktivan
offline
Intel 65 vs 45 nm

Fascinatno jednostavno zapanjujuce. Nemam nikakvih primjedbi na temu osim što je autor krivi naslov stavio ovo VS. treba zamjeniti sa ILI no dobro zato su tu moderatori da to isprave.

 

Fasciniria  me  kako  svaki  forum  ima  politiku  tj.  nije  to  do  foruma  vec  ocito  do  ljudi  koji  se  nalaze  na  njemu.

Cim  se  pojavi  neki  takav  lik  da  ima  namjeru  kupiti  nešto  što  košta  debelo  iznad  prosjeka  90%  ekipe  ga  popljuje.  Uvjek  se  pitam  zašto  je  to  tako?  Cemu  to?

Ako  je  covjek  odlucio  da  mu  treba  ili  ima  izricitu  zelju  za  takvim  komadom  hardvera  neka  ga  onda  kupi.  Ne  dajete  mu  vi  novce.

Ako  je  u  financijskoj  mogucnosti,  ima  zelju,  takvo  nešto  mu  je  potrebno  za  rad  jer  mozda  od  toga  zivi  i  zaraduje  za  kruh  onda  neka  i  kupi  a  ako  je  i  tako  on  ce  vec  za  2,3  mjeseca  profitirati  Osmijeh

Ako  je  jedan  od  klinaca  koji  se  samo  preseravaju  na  forumu  da  ce  kupiti  to  i  to  zašto  vas  to  uopce  smeta?  Neki  oblik  ljubomore?  I ko vam uopce garantira da ce on nešto takvo kupiti?

BTK  kaj  ce  on  sa  time  raditi  vec  mu  daj  savjet  a  ne  sad  tu  pljuvati  po  covjeku  njegov  novac  i  kao  što  vec  reko  BTK  ako  je  bacio  novce  u  "vjetar"

BTW  uzmi  QX9650  svakako  bolji  izbor  a  sad  dali  ti  dosita  treba  CPU  od  7  tisuca  kuna  tvoja  stvar  i  ti  to  znaš  najbolje.


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm

Osoba koja kupuje QX9650 ima dovoljno novca da joj 250% viša cijena za 6% veće ubrzanje ne znači ništa.

Osoba koja daje 250% više novca za minimalno ubrzanje očito ne zna da može dobiti brži procesor za iste novce (Xeon), dakle kupuje samo s cjenika.

 

Na kraju, osoba koja kaže "zbog programiranja, modeliranja (3d), obrade fotografija itd" ne radi ništa od toga nego to govori ili da opravda suludu investiciju ili suludo glumatanje o investiciji koja se nikada neće dogoditi ili da kad tati pokaže da su "forumaši rekli da je taj dobar", tata vidi da se ovaj bavi s puno toga.

 

Programeri znaju što će kupiti, 3D modeleri uzmu dual config za tu lovu, a fotografima je apsolutno nebitno.

 

Autor teme niti programira niti modelira niti je fotograf, a vjerujem da neće kupiti ništa od toga.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
protjeran
offline
Intel 65 vs 45 nm

a kaj znaci ovo 65 45 nanometarski

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Intel 65 vs 45 nm

Tehnologija izrade čipa. Sitnija tehnologija = više tranzistora, manja potrošnja po tranzistoru...


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
moderator
offline
Intel 65 vs 45 nm

Još jedna stvar koju treba imati na umu pri izboru 45 ili 65 nm procesora je matična ploča. Neke matične ploče imaju problema s 45 nm procesorima, pogotovo četverojezgrenim.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice