Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 551.455
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
8 godina
offline
Re: Intel i5 Club

evo i update biosa napravio imao sam 503 verziju sad je 1701 ili tako nešto i u biosu je pokazivalo na auto 1.296 a sad je 1.184 medjutim kad odem opet na CPU Z  CPU stress test  pokazuje u istom programu voltazu 1.250  u hw monitor programu 1.255 max peak 1.259 pod opterecenjem  a asus suite 1.232...pa kojem je vise vjerovat ne znam

13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

OC i5 3570k/ASRock z77 extreme4-m

 

Flešao sam bios na zadnju verziju.
Imam offset opciju namještanja voltaže, uz par pokusaja kroz nekakvo znanje skupljeno kroz vodice i YT uratke stavio samo offset na -0.050 i dignuo proc na 4.2GHz, ocitanja na tim postavkama min voltaža 1.008 max 1.256.
Pokušao sam ga sa navedenim postavkama offset-a -0.050 dignuti sa 4.2 na 4.3 ali se sistem srušio, mijenjao offset voltažu u plus/minus ali bezuspješno, svaki put se sruši.


Cilj mi je stabilnih  4.4/4.5GHz.

Gdje griješim? Jel problem uz matičnoj? 

Jel ok kad mi tako skace raspon voltage od stanja mirovanja do full pogona?
Što da pokušam kao sljedeci korak?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
sseennoonn kaže...

evo i update biosa napravio imao sam 503 verziju sad je 1701 ili tako nešto i u biosu je pokazivalo na auto 1.296 a sad je 1.184 medjutim kad odem opet na CPU Z  CPU stress test  pokazuje u istom programu voltazu 1.250  u hw monitor programu 1.255 max peak 1.259 pod opterecenjem  a asus suite 1.232...pa kojem je vise vjerovat ne znam

 To je normalno i moj ide na max 1.250 ali ugl je oko 1.17-19v

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Lykos kaže...

OC i5 3570k/ASRock z77 extreme4-m

 

Flešao sam bios na zadnju verziju.
Imam offset opciju namještanja voltaže, uz par pokusaja kroz nekakvo znanje skupljeno kroz vodice i YT uratke stavio samo offset na -0.050 i dignuo proc na 4.2GHz, ocitanja na tim postavkama min voltaža 1.008 max 1.256.
Pokušao sam ga sa navedenim postavkama offset-a -0.050 dignuti sa 4.2 na 4.3 ali se sistem srušio, mijenjao offset voltažu u plus/minus ali bezuspješno, svaki put se sruši.


Cilj mi je stabilnih  4.4/4.5GHz.

Gdje griješim? Jel problem uz matičnoj? 

Jel ok kad mi tako skace raspon voltage od stanja mirovanja do full pogona?
Što da pokušam kao sljedeci korak?

 Stavi offset na +, ok ti je to za 4.2 i normalno, jesi pratio temperature pod opterecenjem jer ces se po tome mjerit koliko ces dizat. Cooler ti baš nije za 4.4..

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2016 0:42 (bik).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

Moj bivsi 3570k je isao na 4,5ghz sa 1,136V na asrock z77 extreme4 maticnoj.

Normalno je da napon raste i pada kada je u idle ili working modu.

Moguce da si dobio los primjerak procesora.Na jednom 4770k nisam mogao napraviti stres test na 4,3ghz koliko god sam mu voltaze dodavao, uvijek bi dobio bsod,

a na 4,2ghz bi radio normalno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
bik kaže...

 Stavi offset na +, ok ti je to za 4.2 i normalno, jesi pratio temperature pod opterecenjem jer ces se po tome mjerit koliko ces dizat. Cooler ti baš nije za 4.4..

 Ma jesam i na plus probao, a temp su ok, prime i intel stres test na ovih 4.2 ne dizu preko 80c, u igrama kad je u full-u temp su ispod 60c, znam da cooler nije tipa hyper evo 212 ali dosta dobro radi.

Yamacha kaže...

Moj bivsi 3570k je isao na 4,5ghz sa 1,136V na asrock z77 extreme4 maticnoj.

Normalno je da napon raste i pada kada je u idle ili working modu.

Moguce da si dobio los primjerak procesora.Na jednom 4770k nisam mogao napraviti stres test na 4,3ghz koliko god sam mu voltaze dodavao, uvijek bi dobio bsod,

a na 4,2ghz bi radio normalno.

 Moguce da je "loš" primjerak, nisam do sada OC pa bih iz znatiželje probao dici na 4.4/4.5 ali i ovih 4.2 me zadovoljava, radi brže a na manjoj voltazi nego u idle i nesto nizoj u load-u nego na stock-u tako da nisam generalno nezadovoljan.

8 godina
offline
Intel i5 Club

Novi problem...u istoj igri proc udara  i do 100% usagea...wtffff.....do neki dan imam snimljen gameplay  nije dolazio ni blizu 90% a kamoli 100...pa.eben ti vise

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
sseennoonn kaže...

Novi problem...u istoj igri proc udara  i do 100% usagea...wtffff.....do neki dan imam snimljen gameplay  nije dolazio ni blizu 90% a kamoli 100...pa.eben ti vise

Kada si snimao mozda nisi imao popaljene browsere i neke programe. Svi i5 ce imati visok usage ako se igra i npr. na drugom monitoru gleda twitch. Dok ti ne usporava grafu nemoras brinut. Probaj ostale igre, prati usage svake jezgre i clockove na drugom monitoru (ako imas) za vrijeme igre

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
offline
Intel i5 Club

nemam ni sad sve je pokrenuo origin i igra i Msi Afterburner kao i do sad ....pa mi usage nikad nije dostizao 90% a kamoli 100....i ofc kad udare do 100% jezgre zatilta igra na kratko ..battlefront igram vise od 50h i nikad nije bilo ovoliki usage 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Pa kad je na 100% onda definitivno nesto i usporava grafu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

A clockovi/turbo sve radi normalno ? Hmm cudno ja nemam nigdje 100% ni sa starim ni sa naj novijim biosom. Neznam jedino da vratis bios, ali mislim da je problem u necem drugom, nešto ga koci. Neznam za Battlefront ali BF4 je na slicnom engineu i svima sa i5 je usage dosta visok, tako frostbite radi.

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
offline
Intel i5 Club

evo od nedavno 

 snimljen moj i tek sa znaci to je sve na ultra itd  i snimanje i nije udaralo nikad u 100% ..bilo je blizu oke ali kad ugasim sve padne na ispod 80 ..a evo slika od danas popodne ..a na staru verziju biosa se nemrem vratit jer najstarija je 800 nešto ...a bila je 504 ili tako nešto

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i5 Club

Ako si iz ST,možemo testirat tvoj proc na mojoj ploči!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
sseennoonn kaže...

evo od nedavno 

 snimljen moj i tek sa znaci to je sve na ultra itd  i snimanje i nije udaralo nikad u 100% ..bilo je blizu oke ali kad ugasim sve padne na ispod 80 ..a evo slika od danas popodne ..a na staru verziju biosa se nemrem vratit jer najstarija je 800 nešto ...a bila je 504 ili tako nešto

 Instaliraj ponovno Windowse i stavi drugi najnovini BIOS na ploču, sve ostavi na default nista ne mjenjaj, ako i tad bude prisutan problem onda na servis ili testiranje kod nekoga.

BTW - CPU cooler koji imas u potpisu ne postoji  Mozda si mislio na CM Hyper 212 Evo.

Battlelog: Glavas_ZG
8 godina
offline
Re: Intel i5 Club
volegradele kaže...

Ako si iz ST,možemo testirat tvoj proc na mojoj ploči!!

 Nisam,Dugo Selo(blizu Zga)

Glavas_ZG 

 Instaliraj ponovno Windowse i stavi drugi najnovini BIOS na ploču, sve ostavi na default nista ne mjenjaj, ako i tad bude prisutan problem onda na servis ili testiranje kod nekoga.

BTW - CPU cooler koji imas u potpisu ne postoji  Mozda si mislio na CM Hyper 212 Evo.

 Da na 212....ispravio ,nisam ni skuzio ;) ha pokusat cu i sa tom opcijom iako mi je to tlaka radit malo  zesca.ujedno razmisljam da li da idem na win 7 ili 10 zbog kompatibilnosti

8 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Nije nikakva tlaka, to sam ti predlozio jer vidim da u nazad dosta postova je svasta pokusano i predlozeno, a nista nije uspjelo - dakle napravi Dual Boot tj na ove koje imas dodaj windows 7 ili 10 i onda vidi jel rjeseno.

Od ovog sto imas instalirano ne moras nista dirati. Ako sa svjezim windowsima bude sve u redu (a jako sam siguran da hoce) onda sve instaliras na njih i to je to. 

 

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Intel i5 Club

Pozdrav forumasi, nakon desetak godina na AMD-u sam konacno odlucio preci na Intela, pa citajuci ovdje na Bug forumu i gledajuci video uratke (a i odvojivsi 3000 kuna za tu namjenu,to je maksimum maksimuma) sam blizu odluke da si kupim sljedece:

MSI B150M MORTARi5-6600K i 16GB (2x8GB) DDR4

Ostatak cu iskoristiit od "stare" konfiguracije. R9 280x, Corsair 650W, ssd 120GB.....

Osobno mislim da je to OK kombinacija, narocito jer planiram iducih 5 godina da nediram navedeno (osim mozda VGA, ali tko zna), igram se povremeno, vecinom pucacine i to vikendom kad uhvatim vremena (Doom je stigao).

 

Pa ako tko ima tu MBO moze kakav savjet, nesto slabo nalazim pokude na njezin racun, vecino govore da je ok za cijenu koliko kosta.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club

 B150 matična i K procesor nemaju smisla. Ili idi na Z170 chipset koji je skuplji naravno ili na i5 6500.

9 godina
offline
Re: Intel i5 Club
itomic009 kaže...

 B150 matična i K procesor nemaju smisla. Ili idi na Z170 chipset koji je skuplji naravno ili na i5 6500.

 

Navedeni chipseti/MBO su mi duplo skuplji od ove Mortalke, a razlika u cijeni procesora mi je 100kn. Pa sto ga nebih uzeo onda. A limit mi je 3000 kuna. Da imam vise znam i ja sto bih. Ali gledam ono sto ploca ima i sto meni treba a da opet nije preskupo, tako da ako budem prodavao za par mjeseci opet ne gubim puno. Barem ja tako razmisljam. Mozda krivo.

8 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Pozz ljudi, treba mi preporuka procesora s kojim ću moći na wotu imati blizu max settingsa posto najviše igram ovu igru i možda katkad fallout 4, ograničen sam s parama pa bih htio da je cijena stvarno što manja, neki bestbuy procesor, najvjerojatnije AMD tu ne dolazi u obzir ali nezz...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
HolyPotato kaže...
Pozz ljudi, treba mi preporuka procesora s kojim ću moći na wotu imati blizu max settingsa posto najviše igram ovu igru i možda katkad fallout 4, ograničen sam s parama pa bih htio da je cijena stvarno što manja, neki bestbuy procesor, najvjerojatnije AMD tu ne dolazi u obzir ali nezz...

 Koliko love možeš dati, ako je isključivo WOT onda je i Pemtium G3258 dovoljan, ali kad već kupuješ idi na i5, rabljenih imaš odličnih već za cca 800 do 1000Kn.

Battlelog: Glavas_ZG
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
FrostyDog kaže...
itomic009 kaže...

 B150 matična i K procesor nemaju smisla. Ili idi na Z170 chipset koji je skuplji naravno ili na i5 6500.

 

Navedeni chipseti/MBO su mi duplo skuplji od ove Mortalke, a razlika u cijeni procesora mi je 100kn. Pa sto ga nebih uzeo onda. A limit mi je 3000 kuna. Da imam vise znam i ja sto bih. Ali gledam ono sto ploca ima i sto meni treba a da opet nije preskupo, tako da ako budem prodavao za par mjeseci opet ne gubim puno. Barem ja tako razmisljam. Mozda krivo.

 

 

Nema smisla taj K procesor na maticnoj na kojoj ne mozes clockati. Maticna koja ti omogucuje klokanje k procesora nije duplo skuplja nego 100kn skuplja GIGABYTE Z170-HD3.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Da išao bih na i5 i mogao bi uzet rabljenog, dao bih oko 1200-1300kn možda malo više ako je dobra ponuda
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
HolyPotato kaže...
Da išao bih na i5 i mogao bi uzet rabljenog, dao bih oko 1200-1300kn možda malo više ako je dobra ponuda

 pa ne isplati se, za "malo" vise naidu i i7(1700kn), i5 4690 za 1200kn maximala, sve iznad toga je neisplativo za bilo koji i5!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Ma kakav i7 4770 za 1700 pokraj i5 3470 za 750kn, ili 4570 za 900kn, za igre mu i7 nije potreban.

Biraj:

http://www.bug.hr/forum/post/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver/5029080.aspx

Battlelog: Glavas_ZG
 
7 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Intel i5 Club
O super hvala vam puno
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Evo samo pitanje dali je intel i5 6600 za 135dolara dobra ponuda, procesor je nov zapakiran pronašao na ebayu
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intel i5 Club
To je taman 900kn
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Jel ima ponosnih vlasnika i5 4570 da malo opišu rad procesora pod stock coolerom u igrama tipa gta v, witcher 3 i ostalim novijim igrama?

Ponuda je trenutno jako slaba na njuškalu i procesori tipa 4460 drže cijenu od 1200kn što je malo puno, jedino ako su tek iz trgovine izneseni mogu držat tu cijenu.

Naravno ako netko ima želju prodati i5 za oko 1000kn slobodno se javite.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Svi ti i5 zadnjih generacija su sasvim dobri za normalan gaming i normalnog gamera tako da nemaš brige.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice