Otopljeni cooler

poruka: 20
|
čitano: 3.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Otopljeni cooler

Mada je prvi april nije šala. Sjedim za kompjuterom i pogledam kučište kad primjetih da mi ne svjetli potenciometar. Brzi pregledom kučišta ustanovljujem da mi svi ventilatori stoje. Naravno temperature nebu pod oblake. Otvorim kučište i ustanovm da sam kod zatvaranja stranice slučajno iskopčao molex koji napaja potenciometar te samim time i sve ventove na kučištu. Dobro sve ja to spojim provjerim i pustim u pogon. Komp se začas ohladio i temperature dobre. Ali pogledom prema cooleru ostavljam vilicu na podu. Naime otopio mi se cooler, tj vrhovi "toplovodnih" cijevi su se obesili. {#}

 

Cooler i dalje savršeno obavlja svoju funkciju te se nikakva plastika nije otopila ni ništa slično samo cooler. Primjer je na slici. Sad bih ja trebao vaš savjet dali da to nosim na garanciju i dali to spada u kvar.

 

Napominjem ovo nije prvi april.

21 Nositi na RMA
4 Ostaviti i imati unikat!
Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 16:39 (strit).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Otopljeni cooler

na slici ništa nevidim a neće ti to proći na garancji nema teorije

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Otopljeni cooler
seth kaže...

na slici ništa nevidim a neće ti to proći na garancji nema teorije

Pgledaj vrhove toplovodnih cijevi koji su do prije dva sata paralelno i uspravno ravno stajali. U živo je puno drugačiji dojam i odmah se vidi.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
14 godina
neaktivan
offline
Otopljeni cooler

captain obvious, termalna zaštita bi ti izgasila pc puno prije nego bi dosega temperaturu taljenja coolera,a i da ne ugasi proc bi crka oko 110-120c i ugasia se.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Otopljeni cooler

To su ja mislim samo ukrasne kapice za vrhove bakrenih cijevi..ali mi nije jasno kako su se skrivile, da se možda bočna stranica ne naslanja na njih? Ako ne onda je možda samo ljepilo koje ih drži na cijevima popustilo od topline.. probaj rukom skinuti ih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otopljeni cooler

Mislim da ti to nebudu priznali pod garu jer izgleda ko fizičko oštečenje !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Otopljeni cooler
athlon64 kaže...

captain obvious, termalna zaštita bi ti izgasila pc puno prije nego bi dosega temperaturu taljenja coolera,a i da ne ugasi proc bi crka oko 110-120c i ugasia se.

Svjestan sam ja svih termodinamičkih zakona. Proc se kretao oko 85°C. Zamisli čuđenje na mom licu.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
13 godina
offline
Re: Otopljeni cooler
Haf932 kaže...

Mislim da ti to nebudu priznali pod garu jer izgleda ko fizičko oštečenje !

Vrlo dobro se vidi da nema nikakvih oštečenja(tipa udaranje bejzbol palicom ili čekičem). Ja ću to klasificirati(™ by Vlada) kao termalno oštečenje.

 

Penryn@ ne ide, zavareno.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 16:44 (strit).
15 godina
offline
Re: Otopljeni cooler
strit kaže...
Haf932 kaže...

Mislim da ti to nebudu priznali pod garu jer izgleda ko fizičko oštečenje !

Vrlo dobro se vidi da nema nikakvih oštečenja(tipa udaranje bejzbol palicom ili čekičem).

Zašto su se savili samo neki a ne svi? Više mi liči na mehanički utjecaj nego na toplotni.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
offline
Re: Otopljeni cooler
boxer kaže...

Zašto su se savili samo neki a ne svi? Više mi liči na mehanički utjecaj nego na toplotni.

Svi su se savili. Neki više neki manje. Vrlo je nezahvalno to vidjeti na slikama. Uživo je drugi dojam i sve ti je odma jasno. Stranica je 4-5 cm udaljena od tih vrhova.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
13 godina
offline
Otopljeni cooler

A nist , reklamiraj pa bus videl kaj bude s toga !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Otopljeni cooler

Pa ako ti hladi kao i prije tog incidenta nemaš ga zašto nosit na reklamaciju. I šta ćeš tamo njima reći kad ga odneseš, da se samo od sebe to dogodilo, jer ako ispričaš što je bilo sigurno ti neće uvažit reklamaciju

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Otopljeni cooler
bradonja_85 kaže...

Pa ako ti hladi kao i prije tog incidenta nemaš ga zašto nosit na reklamaciju. I šta ćeš tamo njima reći kad ga odneseš, da se samo od sebe to dogodilo, jer ako ispričaš što je bilo sigurno ti neće uvažit reklamaciju

Pitanje estetike, a također cooler ne zadovoljava više propisane gabarite.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
16 godina
offline
Re: Otopljeni cooler
strit kaže...
boxer kaže...

Zašto su se savili samo neki a ne svi? Više mi liči na mehanički utjecaj nego na toplotni.

Svi su se savili. Neki više neki manje. Vrlo je nezahvalno to vidjeti na slikama. Uživo je drugi dojam i sve ti je odma jasno. Stranica je 4-5 cm udaljena od tih vrhova.

Drugi put pazi kaj radiš neopreznost i šlamperaj,{#} kod zatvaranja kucišta i eto problema ako izgleda ko mehaničko oštečenje hladnjaka u bilo kom obliku iako on nije pao na pod i slično na garanciju moš zaboravit.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
offline
Otopljeni cooler

Lako moguće da ti je popustilo ljepilo pod utjecajem viših temperatura, koje drži te kapice na toplovodnim cijevima.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otopljeni cooler
strit kaže...

Penryn@ ne ide, zavareno.

Ako je zavareno/zalemljeno kako kažeš onda nema nikakve šanse da se iskrivilo od malo veće temperature. Znači fizičko oštećenje je 99% i nije za reklamaciju. Ali, možda i griješim, tko zna..

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 17:22 (Penryn).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otopljeni cooler
strit kaže...
athlon64 kaže...

captain obvious, termalna zaštita bi ti izgasila pc puno prije nego bi dosega temperaturu taljenja coolera,a i da ne ugasi proc bi crka oko 110-120c i ugasia se.

Svjestan sam ja svih termodinamičkih zakona. Proc se kretao oko 85°C. Zamisli čuđenje na mom licu.

to znaci da cooler nije bia vise od 65-70, ta temperatura skoro pa uopce ne utjece na svojstva bakra.

 

bar se naući trollat ;)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Otopljeni cooler

Mislim da je kolega Branimir najbliže onom što se desilo. Pošto su to ukrasne kapice najvjerojatnije je zbog temperature popustilo ljepilo. Odnest ću na servis pa ćemo vidit šta oni kažu.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otopljeni cooler

Danas stiglo sa servisa. Zaključak je da je problem estetske prirode i ne podliježe garanciji.

Ali ipak su dečki skinuli kapice, očistili "silikon" koji se otopio i stavili termalno ljepilo te sve kapice vratili na mjesto.

Sad se navodno više nebude otopio!{#}

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Otopljeni cooler

ja neznam šta ti radiš al i na matičnoj ploči ima oznaka kak je zagorila malo :S

d4rkd3atH
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice