Vodič kroz matične ploče za početnike izdvojena tema

poruka: 2.018
|
čitano: 705.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Eee hvala  puno

16 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Ma kakvih problema, samo ti stavi win 10 bez problema ce to raditi. To sta nema na sluzbenoj stranici napisano win10 nema nikakve veze. Win 10 ce ti najvjerojatnije sam staviti drivere a vjerojatno od win 8.1 rade i na win 10.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Kakve su mi mogućnosti u budućnosti za nadogradnju procesora na GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3 ploči? Sad bi stavio i5 4690k.

SVEMOGUĆI
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 20:46 (Nisam Ja,Nisi Ti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav. Kolega sa foruma mi je preporucio msi z170 pro za i5 6600k. Može li ista jeftinije od toga a da ne izgubim nista previse.

 

Koristio bih 2x4GB i R3 AMD SSD.

 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

To je već jedna od najjeftinijih z170 ddr4 ploča tako da nemaš baš puno izbora.

14 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
_mark0_69 kaže...

To je već jedna od najjeftinijih z170 ddr4 ploča tako da nemaš baš puno izbora.

 A što dobivam s njom a da ne mogu neke jeftinije? DDR4  i 1151

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Mogućnost overkloka, kad već uzimaš otključan procesor.

14 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
_mark0_69 kaže...

Mogućnost overkloka, kad već uzimaš otključan procesor.

 Ma nebi ja ništa overkloko. Da je običan 6600.

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Onda uzmi 6500 i neku h110 ili b150 ddr4 ploču, zavisi koliko želiš uštedit.

12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Decki bok....otisla mi maticna GA-990FXA-UD3 pa me interesira koju uzeti sad? Da li opet istu tu ili ima kaj bolje v tom rangu? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
kicmabrajker kaže...

Decki bok....otisla mi maticna GA-990FXA-UD3 pa me interesira koju uzeti sad? Da li opet istu tu ili ima kaj bolje v tom rangu? Hvala

Otisla? Kako je otisla? Crklo nesto posebno ili cijela ploca ne daje znakove zivota? Koliko novaca mislis izdvojit i gdje kupujes?

 

Asus M5A99X Evo sto novije revizije, opet UD3 sto novije revizije ili ako imas vise para Asus Sabertooth ili Gigicu UD5...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
12 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Tomo53nja kaže...
kicmabrajker kaže...

Decki bok....otisla mi maticna GA-990FXA-UD3 pa me interesira koju uzeti sad? Da li opet istu tu ili ima kaj bolje v tom rangu? Hvala

Otisla? Kako je otisla? Crklo nesto posebno ili cijela ploca ne daje znakove zivota? Koliko novaca mislis izdvojit i gdje kupujes?

 

Asus M5A99X Evo sto novije revizije, opet UD3 sto novije revizije ili ako imas vise para Asus Sabertooth ili Gigicu UD5...

 ma grom ju sprzio....ma isao bih do max 950 kn,u adm r5 gigice ud3 dode 915 kn

8 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Zagasim PC i nova maticna mi jos dostavlja struju u usb portove,jel to dobro plssss pomoc

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

 

Zanima me da li je potrebno spojiti kabal od napajanja i na ovaj auxiliary power  na matičnoj kod PCI-E slota?

 

I zašto on zapravo služi kada 1) grafičke kartice koje ne trebaju dodatno napajanje dovoljno dobiju struje iz PCI-E slota, 2) grafičke koje trebaju dodatno napajanje to dobivaju iz napajanja (6 i 8 pin) 3) koliko struje se isporučuje na taj 4pin auxiliary ?

 

Kada je zapravo potrebno spojiti taj auxiliary power na matičnoj?

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 2:07 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Ne vidim dobro, al brijem da piše AUXPWR1 kod konektora,jel ?

Ak je to, onda ti je taj konektor za dodatnu struju za grafičku.Ak misliš OC-at grafu il tak nekaj (makar sumnjam jer vidim da je ploča stara ko isusov magarac :D ). Koristilo se i za SLI/Crossfire al pošto ti nemaš tu mogućnost, brijem da nema potrebe da spajaš taj konektor.

 

AUXPWR1: Auxiliary Power for Graphics
This connector is an auxiliary power connection for graphics cards. Exclusive
power for the graphics card provides better graphics performance, and its there to add more possible rails connections to your video card(s) & supply more power to the pci bus, which in effect allows the board to supply more power to your graphics cards.. this is usually required for stable operation of sli/crossfire and not needed for single card configurations.. though you can.. shouldn't really affect anything.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 23:38 (Digic).
12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Koja ja bi maticna bila dobra za FX 8300?

Mislio sam uzet ASRock 970 Pro3 R2.0.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
ivanzu kaže...

Koja ja bi maticna bila dobra za FX 8300?

Mislio sam uzet ASRock 970 Pro3 R2.0.

Nikako tu Asrokicu, to je low end ploca, mislis mozes nju ali iskljucivo samo da procesor radi na njoj...

 

Inace minimalno nesto sto bi ja preporucio je Asus M5A97ica ili Gigica 970-UD3...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
7 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
ivanzu kaže...

Koja ja bi maticna bila dobra za FX 8300?

Mislio sam uzet ASRock 970 Pro3 R2.0.

Asus M5A97 R2.0 Imam ju upravo u toj kombinaciji i zasada je super. Tak da je to moja preporuka.

8 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

pozz.izvinite sto upadam u ovu temu,znam da pitanje nije vezano za maticne.,al trebam brzu pomoc.da li je bolje uzeti haswell i5 4460 ili skylake i3 6100 ? racunar bi koristio i za gaming i nove nadolazece igre i za programiranje ?lp

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

i5 definitivno nemas kaj tu misliti, novije igre podrzavaju visejezgrene procesore i uvijek je bolje uzeti quad naspram dualca, dualan uzimas ako ces igrati samo odredene igre koje nisu cpu zahtjevne i ne mogu iskoristiti vise jezgri.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 22:40 (Patrick_cro).
8 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

a i5 4460 haswell ili i5 6400 skylake? lp

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav ekipa,

Trebao bi malu pomoć u odabiru Matične ploče posto uzimam novu konfiguraciju slijedeći tjedan.
Nešto već imam a većinu tek uzimam preko Computer Universa. Uzimam 6700k i planiram neki oc na ~4.5ghz i nemogu se odlučiti 
za cijenovni rang jer neznam koliko kvalitetna matična mi zapravo treba imao sam na umu nesto do cca. 170€ nešto ovako 

1. Asrock Z170 Ex6 

2.Gigabyte GA-Z170X-Ultra Gaming

3.ASUS Z170 PRO GAMING/AURA

4.ASUS Z170 PRO

Ako netko ima iskustva sa gore navedenim ili zna nesto bolje napišite, najvise me zanima kvaliteta naravno no i boja mi je donekle
bitna jer idem na crni (stealth look). Te ako određeni modeli imaju neke mane ili sl.
Btw ostatak konfe ide otprilike ovako (Nzxt h440, Corsair RMx 750, Gtx 1070 Strix, i cooler naravno BeQuiet! Dark Rock 3.)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Osobno bih išao na asus z170a koja je gotovo identična z170 pro koju si naveo (razlika je usb port i on-board audio - zanemarivo) a uštediš 150kn.

Estetski najpogodnija bi bila gaming aura pa ako te žulja tih 150kn bar dobiješ i RGB osvjetljenje.

7 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav,

zanima me može li mi netko ukratko objasniti kako da prepoznam koja komponenta ide na koju matičnu ploču. Početnik sam teški...

hvala lijepa unaprijed

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
mili543 kaže...

Pozdrav,

zanima me može li mi netko ukratko objasniti kako da prepoznam koja komponenta ide na koju matičnu ploču. Početnik sam teški...

hvala lijepa unaprijed

 Više-manje se svodi na odabir kompatibilnog procesora i vrste RAM memorije.

Dakle gledaš da "socket" pod specifikacijama matične i procesora bude isti - npr. neki najčešći primjeri za intel LGA1151, 1150, 2011-3 ili za amd am3+, fm2+.

I za memoriju gledaš jel DDR3 ili DDR4.

Jel imaš neke konkretne komponente na umu da ne pričam previše općenito?

12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Asus M5a97 ili gigica 970 gaming?

Fx8350 cpu

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2016 12:21 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
_mark0_69 kaže...
mili543 kaže...

Pozdrav,

zanima me može li mi netko ukratko objasniti kako da prepoznam koja komponenta ide na koju matičnu ploču. Početnik sam teški...

hvala lijepa unaprijed

 Više-manje se svodi na odabir kompatibilnog procesora i vrste RAM memorije.

Dakle gledaš da "socket" pod specifikacijama matične i procesora bude isti - npr. neki najčešći primjeri za intel LGA1151, 1150, 2011-3 ili za amd am3+, fm2+.

I za memoriju gledaš jel DDR3 ili DDR4.

Jel imaš neke konkretne komponente na umu da ne pričam previše općenito?

 to vrijedi više-manje za intel, kod amd-a ima dosta smeće matičnih ploča i tu treba pažljivo birati

ivanzu kaže...

Asus M5a97 ili gigica 970 gaming?

Fx8350 cpu

 bolje pitaj savjet u fx temi, tamo su stručnjaci i prije će ti odgovoriti

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Hvala na odgovoru, nemama ništa konkretno.

 

Ja bih recimo htio sebi sastaviti komp, znam da bih htio ssd i hdd i 16 giga rama.

Pa me zanima kako je mogu znati, koja pločica rama ide na koju matičnu, kako se to čita, to me zanima.

11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Piše ti u specifikacijama matične koje rame podržava pa po tome tražiš. Ako imaš određen budžet, možeš pitat u odgovarajućoj temi ovdje da ti predlože konfu uzimajući u obzir tvoje uvjete.

7 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Bok ljudi, pitanje vezano za matičnu ploču :)

 

Imam ovu matičnu: https://www.msi.com/Motherboard/support/B75IA-E33.html#support-cpu

 

Na njoj je sad I3-3210, a naručio sam si xeon e3-1270.

 

Pitanje je vezano za drivere, 

na stranici od matične driveri za i3 su: 7733vH1.zip (taj driver sad imam),

a za xeona su 7733vH0.zip.

 

Pitanje je dal ja moram staviti drivere za xeona ili ne trebam jer mi se čini da je H1 novija verzija drivera, tj dal ta verzija koju sad imam ima i drivere za xeona?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice