Izrada OS-a (pravi bootabilni OS) zaključana tema

poruka: 141
|
čitano: 20.296
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

da ali iz te "dvi ure" :D dobiješ nešto , i nešto što će ti u budućnosti koristiti...

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Dvi ure :)

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

U potpunosti se slazen.I usput to ces sigurno zapamtit a ne ka ovaj sa ambicijama da napravi OS a nije nikad napravia ista bez Youtuba ili Foruma...Ja priznajen i ja nisan neki strucnjak ali ako nesto neznan pa cak i ako to bila osnova prvo cu probat sam a ako neide skok na Net malo procitan te opet proban sam.I tako da se ja vjerojatno svoje zivotne teorije skoro uvik drzin.A i moja poslovica je da tvoje Znanje niko ne moze ukrast.

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
tnakir kaže...

Dvi ure :)

Ća ćemo se sad zezat s Dalmatincima aa??xD

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
16 godina
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Jao sto ga vi s dretvama i GUIjem....

 

Pa i DOS je OS ma koliko mi sutjeli o tome.. i nema dretvi.. a bogami ni GUIja...

A sto se tice dretvi i ostalih OS stvari, mnogi minijaturni procesori sa nekoliko kb rama imaju razne varijante OS-ova, sve zajedno imaju mozda 10-20kb koda jer jednostavno ne stane vise u njih... A sigurno ne trebaju desetljeca da se napise par kb koda...

Naravno da za OS tipa Windows7, MacOS10 i sl. treba puno vremena i znanja, ali autor ove teme nigdje nije rekao da pokusava raditi OS koji ce biti konkurencija windowsima...

 

 

Think locally, act globally...
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
SupremeCommander kaže...

Jao sto ga vi s dretvama i GUIjem....

 

Pa i DOS je OS ma koliko mi sutjeli o tome.. i nema dretvi.. a bogami ni GUIja...

A sto se tice dretvi i ostalih OS stvari, mnogi minijaturni procesori sa nekoliko kb rama imaju razne varijante OS-ova, sve zajedno imaju mozda 10-20kb koda jer jednostavno ne stane vise u njih... A sigurno ne trebaju desetljeca da se napise par kb koda...

Naravno da za OS tipa Windows7, MacOS10 i sl. treba puno vremena i znanja, ali autor ove teme nigdje nije rekao da pokusava raditi OS koji ce biti konkurencija windowsima...

 

 

Autor ove teme naglasio je da će raditi GUI OS kad nauči "kodove za grafiku" po nekim Photoshop konceptima. Za pretpostaviti je da je htio raditi GUI OS - a uz to naravno, ide jako puno posla...

Potpis ;)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

My thoughts exactly. U najboljem slucaju OS ce imati CLI i izgledat ce poput DOS-a/linux terminala. Za ista naprednije potrebno je natezati se sa VGA grafickim modovima, a da ne pricam o VESA ekstenzijama. Treba osmisliti i nekakav datotecni sustav, i sam FAT je u ovom slucaju prekompliciran a da ne pricam o NTFS/EXT2-3-4. Jos bi bilo zgodno i da se osmisli nekakav izvrsni format umjesto da se koriste obicni binarni blobovi...

Treba i odluciti hoce li kernel biti monolitni ili mikro ili ce se ici na nekakav hibrid.

Posla ima previse i bez kompliciranja.

15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Jedino sto sam ja isao na youtube je bio VB stanford. Nemojte srati govna jer vidim da se zabijate u zemlju koliko ste jadni!!!! Ja bi se kladio da ste vi išli na youtube "how to turn on computer" ili pak "how to delete file on WINDOWS". Sada cu se zakaciti za neke autore pa cu vas je**t cjelo vrijeme :-)

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

lol Smijeh

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Autore h_rca777 sjeti se jučer kako si "programirao" u VB-u. Ovako ja sam njemu i prijatelju dao cjeli komplet Microsoft Express-a i on i prijatelj su si instalirali. Ja sam prijatelja ucio kako napraviti Virus Maker i onda je sljedio "test" da vidimo jel frend to naucio. Kada je on zapeo na pocektu on mu je poceo govoriti da kuca ovako :

 

if checkedbox1 = true then    //kao prvo mora dodati pokraj checkedbox1 .checked

virus.write("" + controlchars.newline)  //algoritam uopce ne valja, dobiti cete gresku

End If

 

Nije znao naredbu za pokretanje datoteka

 

Shell("notepad")

 

 

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 9:26 (hacker-goran).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
hacker-goran kaže...

Autore h_rca777 sjeti se jučer kako si "programirao" u VB-u. Ovako ja sam njemu i prijatelju dao cjeli komplet Microsoft Express-a i on i prijatelj su si instalirali. Ja sam prijatelja ucio kako napraviti Virus Maker i onda je sljedio "test" da vidimo jel frend to naucio. Kada je on zapeo na pocektu on mu je poceo govoriti da kuca ovako :

 

if checkedbox1 = true then    //kao prvo mora dodati pokraj checkedbox1 .checked

virus.write("" + controlchars.newline)  //algoritam uopce ne valja, dobiti cete gresku

End If

 

Nije znao naredbu za pokretanje datoteka

 

Shell("notepad")

 

 

Shame on him.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
16 godina
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
hacker-goran kaže...

Autore h_rca777 sjeti se jučer kako si "programirao" u VB-u. Ovako ja sam njemu i prijatelju dao cjeli komplet Microsoft Express-a i on i prijatelj su si instalirali. Ja sam prijatelja ucio kako napraviti Virus Maker i onda je sljedio "test" da vidimo jel frend to naucio. Kada je on zapeo na pocektu on mu je poceo govoriti da kuca ovako :

 

if checkedbox1 = true then    //kao prvo mora dodati pokraj checkedbox1 .checked

virus.write("" + controlchars.newline)  //algoritam uopce ne valja, dobiti cete gresku

End If

 

Nije znao naredbu za pokretanje datoteka

 

Shell("notepad")

 

 

Điiiiiz... hvala na ovome, ovo nisam znao... sa ovim sam dozivio prosvjetljenje na programerskom nivou!

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Nisi ti vidio što je imam na svom kompu!!!!

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Na mojem je obično prašina.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
hacker-goran kaže...

Nisi ti vidio što je imam na svom kompu!!!!

Sto... postaj screenshot...

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Radim novu temu na forumu postam malo kasnije!!! Cool

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Daj nam link :()

 

Edit: Evo nasao ga [link]

 

Hebote pa ovo je serious business. Ja nisam ni blizu ovom nivou :))))

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 10:41 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
h_rca777 kaže...
. kaže...
h_rca777 kaže...
xnight_hunterx kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

...nešta je rekao...

Ima ovdje puno više takvih... ima zapravo i još gorih...ima onih koji nađu neke kodove za gotove programe i onda kažu da je njihov program(samo promjene ime autora)... i ima onih koji ne mogu nista naucit bez neta, po meni to nije znanje...nije znanje ako ću ja sve nać na forumu i sličnome...

A kako ti ucis ako ti nauceno sa neta nije znanje? I net i forumi su izvor znanja. Problem je ako nadjes na netu i kazes da je tvoje kao sto si i sam rekao.

evo odgovora za podcrtano: vjerovatno sam se krivo izrazio...ali ipak u tome sto sam rekao ima nesto istine; rekao sam:...i ima onih koji ne mogu NISTA naucit bez neta, po meni to nije znanje...nije znanje ako ću ja SVE nać na forumu i sličnome...

Da ne filozofiram kao obično:

šta mi vrijedi ako ja nađem kako promjeniti sliku na msnu na youtubeu...neke osnovne stvari(ne uključujući programiranje) moras na uciti sam da dobijes "osjecaj" -nisu to moje rječi to su riječi mog kuma :D(neki informatičar)

a sto se podebljanog tiče  vidim da si shvatio :D

kada bi kod naseg "gorana hakera" pogledali history vidjeli bi sigurno: youtube - how to change account picture on windows 7; youtube - how to change account password without cmd on windows 7; i milion drugih stvari koje su zapravo gluposti...

P.S

Sry ako sam napisao puno gluposti(a mislim da jesam), nisam se bas naspavao a jos je i kasno :D

nije znanje ako ti ne mozes naucit iz foruma i blogova... imho, cini mi se da je tako puno jednostavnije i brze nego razne knjige i sta sve ne...

naravno bez zdravog razuma i vizije nema nista...

15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Ja NIKAD nisam rekao da nzam programirat u visual basicu, glavno da si ti znao programirat u html-u preko notepada kao ja u dreamweaveru i da znas sve... a kada smo na informatici pravili internet stranice za ocjenu(preko  front pagea) rekao si profesoru da si navikao u dreamweaveru i da neznas preko front pagea ....-i onda je nas "haker" dobio 4 iz informtike(nema veze sta desi se)-kada si tako pametan sta nisi radio u notepadu..

i jučer kada sam otisao u Microsoft System Configuration Utility(za koji si 1. put čuo ali nema veze) i poisključio sve u kartici startup rekao si da ću tako srušit windowse (u sebi sam puko od smjeha).. onda sam restartirao komp i disketa mi je bila unutri, windowsi se nisu htjeli podići zbog diskete a naš goran haker je vikao: hahahaha gric(lik kod kojeg smo bili) srušio ti hrca windowse, bravo hrca!!! ja izvadio disketu i reseto komp i sve valjalo :D

a oni tvoji keyloggeri i ostali programi sto si nam jučer pokazivao... nebi vjerovali ali ja sam ih našao sve na youtubeu hahahaHAha :D 

sory adminima i moderatorima na offtopicu i samo mi vi dajte limun nema veze no onda dajte i nasem "hakeru"

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 11:03 (h_rca777).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
h_rca777 kaže...

Ja NIKAD nisam rekao da nzam programirat u visual basicu, glavno da si ti znao programirat u html-u preko notepada kao ja u dreamweaveru i da znas sve... a kada smo na informatici pravili internet stranice za ocjenu(preko  front pagea) rekao si profesoru da si navikao u dreamweaveru i da neznas preko front pagea ... kada si tako pametan sta nisi radio u notepadu...

i jučer kada sam otisao u Microsoft System Configuration Utility(za koji si 1. put čuo ali nema veze) i poisključio sve u kartici startup rekao si da ću srušit windowse (u sebi sam puko od smjeha).. onda sam restartirao komp i disketa mi je bila unutri, windowsi se nisu htjeli podići zbog diskete a naš goran haker je vikao: hahahaha gric srušio ti hrca windowse, bravo hrca!!! ja izvadio disketu i reseto komp i sve valjalo :D

a oni tvoji keyloggeri i ostali programi sto si nam jučer pokazivao... nebi vjerovali ali ja sam ih našao sve na youtubeu hahahaHAha :D 

Jel ovo postaje bitka školskih kolega u programiranju?

15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

mene to nikad nije zanimalo, jesam li prvi ili zadnji, nije me zanimalo što kažu ostali jer: ja znam koliko znam o informatici...

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Jesno pitanje:Oce li taj tvoj OS moc pokretat igrice pogonjene DX10-etkom?xD xD xD

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Bit ćemo mi sretni ako se taj OS napravi photoshopom XD

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Usput kako ces nazvat svoj "OS"???I hoce li bit 32-bitni ili 64-bitni???xD

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Ko hoće u tanka crijeva proučavati operativne sustave, već ima Minix i Linux tako da ne vidim svrhu cijelog "projekta"

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Moguće da nisu djeca kriva nego škola, jer recimo on možda zbilja vjeruje da se web browser "napiše" tako da ga pozoveš iz Visual Basica

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Ma svrha ovog projekta je ruganje (bez uvrede Gorane)..Jer OS zahtijve veliko znanje za napravit,puno solobodnog vremena te imati ljubav prema onome sto radis.A usput Gorane ocel biti bar 16 bitni???

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Ono što si ti rekao da si napravio u javascript-u za download videa sa youtube-a NAŠAO SAM NA YOUTUBE-u!!!

PS.A koliko znam nemaš pojma o javascriptu-

LOCK teme jer je ošla u k***c

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
hacker-goran kaže...

Ono što si ti rekao da si napravio u javascript-u za download videa sa youtube-a NAŠAO SAM NA YOUTUBE-u!!!

PS.A koliko znam nemaš pojma o javascriptu-

LOCK teme jer je ošla u k***c

Nemoj Lockat...Tema je bas odlicna.

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

hrca neka ti kaže Bruno šta radim kod njega, pao bi na guzicu jer nemaš pojma o progrmiaranju a mislim ni o racunalima!!! Bez uvrede

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice