Java programiranje izdvojena tema

poruka: 402
|
čitano: 172.417
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Java security settings block

Jeste bolje radi na mozili, ali opet isto. Nece, pa nece. Treba mu taj sa HIGH spustit na MEDIUM, ali to vise ne moze. Svakako ti hvala od srca.

10 godina
neaktivan
offline
Java programiranje

Dobar dan,

Ovako, imam problem u vezi jave...zapeo sam skoro na samom kraju. Radim sa jacksonom mapperom jedan program koji je skoro došao do kraja,te je došao problem kako taj file  json napuniti sa podacima...pokušao sam svašta ali ne znam,vjerojatno sam baksuz...
Jedini je problem što je taj file meni uvijek prazan,a iskreno u kodu ga ne znam napisati da ga popunim, pa ako netko išta kužiš šta sam ja sad napisao,te ako netko ima ideju kako bi to napravio,bio bih zahvalan da mi se obrati tu na forumu,u poruci, kako god :)


LP 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Java programiranje
laci445 kaže...

Dobar dan,

Ovako, imam problem u vezi jave...zapeo sam skoro na samom kraju. Radim sa jacksonom mapperom jedan program koji je skoro došao do kraja,te je došao problem kako taj file  json napuniti sa podacima...pokušao sam svašta ali ne znam,vjerojatno sam baksuz...
Jedini je problem što je taj file meni uvijek prazan,a iskreno u kodu ga ne znam napisati da ga popunim, pa ako netko išta kužiš šta sam ja sad napisao,te ako netko ima ideju kako bi to napravio,bio bih zahvalan da mi se obrati tu na forumu,u poruci, kako god :)


LP 

 Ostavi ovdje kod koji ti ne radi, pa da vidimo

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
11 godina
neaktivan
offline
Java programiranje
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Java programiranje

Kako koristit char? Imam zadatak gdje trebam napisat temperaturu i uz nju slovo C ili F,a program bi trebao automatski preracunat C u F i obrnuto.

Di2 & EPS FTW!
8 godina
protjeran
offline
Java programiranje

Zašto mi kompajler šizi?

 


public class Exercise_09 {

public static void main(String[] args) {

}

Exercise_09(){
this.Exercise_09(5);
System.out.println("First constructor.");
}

Exercise_09(int i)
{
System.out.println("Second constructor");
}

}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Java programiranje

Parametarski ctor pozovi sa this(5); unutar podrazumijevanog.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje

Koja je točno razlika kada u constructor stavim this. ili super()?

 

Dali kada napišem this. onda koristim samo jednu određenu metodu od super classe?

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
13 godina
offline
Re: Java programiranje

This je implicitna referenca koju ima svaka metoda tvoje klase. Referenca je na samog sebe, odnosno na objekt na kojem je pozvana dana metoda. Čak i ako ne pišeš na svakom mjestu u svojoj klasi this.foo() nego samo foo(), implicitno se podrazumijeva ovo prvo. Kada kao u primjeru iznad rabis this(9) poziva se parametarski konstruktor te klase s argumentom 9.

 

Super poziva podrazumijevani konstruktor (moze i parametarski, ovisi o pozivu) osnovne (super, base, nadređene - kako god) klase i koristi se kod nasljeđivanja. Recimo da imaš hijerarhiju klasa Zivotinja → Pas, u konstruktoru psa možeš koristiti parametarski konstruktor osnovne klase kako bi na odgovarajući način stvorio Zivotinja dio objekta, jer svaki se pas sastoji od dijela Zivotinja i dijela Pas.

 

Dakle, nisu iste stvari. thisom mozes pozvati bilo koju metodu koja se moze pozvati na danom objektu, ali radit ce i bez thisa iako je bolje koristiti radi čitljivosti, Uz to koristi se kao u navedenom primjeru iznad. Super koristiš kada trebaš pozvati konstruktor osnovne klase u konstruktoru izvedene, implicitno će se pozvati podrazumijevani, ali možeš navesti i parametarski.

 

12 godina
neaktivan
offline
Java programiranje

Treba mi mala pomoć  riješavanju jednog zadatka. Ako je ko voljan pomoći neka se javi u PP. :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje

Koja je dobra knjiga za swing? Želim puno bolje naučiti swining jer tu mogu jako dobro uviježbati apsolutno sve osnove jave koje sam prošao u knjizi "Hed first Java", knjiga je objasnila osnove za swining ali koliko vidim na netu ima puno više o tome. A usput imam i nekih manjih problema kod swininga ne ide mi baš super.

Ne mora biti knjiga al bilo bi super ako ima knjiga nekakva.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 20:11 (77ari).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Java programiranje

Ako si radio u .Netu, pripremi se na gadno razočaranje

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
8 godina
protjeran
offline
Java programiranje

Jel mi može netko malo bolje objasniti zašto imam ovakav output:

 


class Super {
   public int field = 0;
   public int getField() { return field; }
}

class Sub extends Super {
   public int field = 1;
   public int getField() { return field; }
   public int getSuperField() { return super.field; }
}

public class FieldAccess {
   public static void main(String[] args) {
     Super sup = new Sub(); // Upcast
     System.out.println("sup.field = " + sup.field +
     ", sup.getField() = " + sup.getField());
     Sub sub = new Sub();
     System.out.println("sub.field = " +
     sub.field + ", sub.getField() = " +
     sub.getField() +
     ", sub.getSuperField() = " +
     sub.getSuperField());
}
} /* Output:
sup.field = 0, sup.getField() = 1
sub.field = 1, sub.getField() = 1, sub.getSuperField() = 0
*///:~

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Java programiranje

Imaš base klasu koju naslijeđuješ i u izvedenoj klasi overrideaš (prepisuješ) metodu getField. Kad stvoriš objekt izvedene klase, a koristiš referencu na osnovnu klasu (upcastaš) onda se to tretira kao objekt osnovne klase. Kako prepisivanje podatkovnih članova iz osnovnih klasa nije moguće, dok je prepisivanje funkcijskih članova apsolutno legalno, korisno i radi bez greške - kod prvog ispisa dobivaš izravnim pristupom atributu field vrijednost sadržanu u osnovnom dijelu objekta, dok se kod poziva gettera koristi overrideana metoda i ispisuje se vrijednost iz izvedenog dijela objekta (jer to je upravo i poanta, iako imas referencu osnovnog tipa - ti zapravo radis s objektom izvedenog tipa i zelis da se, ukoliko postoji, pozove specificna metoda pisana bas za tu klasu).

 

U drugom slučaju radiš s referencom na izvedenu klasu, pristupaš izravno podacima iz izvedenog dijela, a metode koje pozivaš rade očekivane stvari.

 

Zapamti da kod naslijeđivanja imas ovu situaciju: new Sub()  objekt izgleda ovako [Base dio | Extended dio] , odnosno [field = 0 | field = 1] - u sebi sadrži i jedno i drugo, bez obzira što se atributi isto zovu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 11:08 (Arto).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje
Sum_of_all_fears kaže...

Ako si radio u .Netu, pripremi se na gadno razočaranje

 Na netu sam mislio internetu, dok sam surfao vidjeo sam da ima puno puno više o swiningu nego što mi je u knjizi pokazano.

 

Ugl, našao sam nešto.

http://grid.cs.gsu.edu/~cfrederick/csc4380/slides/The_Java_Swing_tutorial.pdf

 

Iz ovoga se može puno naučti, i na kraju se pokaže kako se radi igrica tetris. Pa ako nekoga zanima GUI neka pogleda :D

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Java programiranje

Java Swing, ne swining. Mislim, donekle je ok ali ni blizu ostalim UI frameworcima.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
neaktivan
offline
Java programiranje

Trebala bi mi pomoć u Javi, Eclipse SWT i WindowBuilder.

 

Na koji nači se povezuju slider textbox da rade zajedno. Ili dali postoji neki drugi BOX u koji mogu ispisati sadržaj a da već ima ukomponiran slider. Potreban mi je slider da mogu scrollati gore dolje po ispisanom teksu.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Java security settings block

Koja je razlika između java SE i java EE? Znam što znače kratice, koliko kužim EE je za velike sisteme itd. Ali zanima me razlika u kodu? Dali je ima, ili EE ima samo neke "dodatne" kodove i klase. Koliko znam EE je napravljena na SE.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Java security settings block

Kod je isti, EE je za enterprise primjenu (serverske app) a SE (standard edition) za desktop. Ukratko. Ne zamaraj se sa EE osim možda sa GlassFish.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
neaktivan
offline
Java programiranje

Poslat cu kod ispod a Vi mi recite gdje je problem jer mi covjek kaze : Opet nije ispravno. Ciljni nizovi su fiksne duzine, i to duzine izvornog niza. A to nije ispravno.

 

  1. public static void main(String[] args) {

  2.  

  3. int i,a,b;

  4. int [] array1 = new int[] {12, 23, -22, 0, 43, 545, -4, -55, 43, 12, 0, -999, -87};

  5.  

  6.  

  7.  

  8. int [] arrayPlus = new int[array1.length];

  9. int [] arrayMinus = new int[array1.length];

  10.  

  11.  

  12. a=b=0;

  13.  

  14.  

  15. for (i = 0; i < array1.length; i++) {

  16.    if (array1[i] > 0 || array1[i] == 0) {

  17.      arrayPlus[a] = array1[i];

  18.      a++;

  19.    } else {

  20.      arrayMinus[b] = array1[i];

  21.      b++;

  22.    }

  23. }

  24. System.out.println("Positive array numbers");

  25. for (i = 0; i < a; i++) {

  26. System.out.println(arrayPlus[i]);}

  27.  

  28.  

  29. System.out.println("");

  30.  

  31. System.out.println("Negative array numbers");

  32. for (i = 0; i < b; i++) {

  33. System.out.println(arrayMinus[i]);}

  34.  

  35. }

  36. }

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje

Kako bi trebao izgledati rezultat? Jer kako se meni čini ti si htio iz array1 izdvojiti pozitivne i negativne brojeve i staviti ih u 2 arraya.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
8 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje

Kaze pfor  Mora biti dinamicki odredjen broj ciljnih nizova. Ja vise ne znam gdje udaram. Pegla me 6 dana oko ovog zadatka odbija mi svaki rad a treba mi hitno 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Java programiranje

Malo prouči ovo. Ukratko, spremaj rezultate u dvije liste i onda ih pukni u array sa .ToArray

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje

Problem je što tip ne da ni ArrayList da se koristi. Već sam na zivcima otisao, radim 2 posla da platim skolovanje on me pegla oko ove gluposti i svaki rad vraca. 

 

Ovako glasi zadatak:

 

 

 

Dat je sledeći niz:

int[] array = {12, 23, -22, 0, 43, 545, -4, -55, 43, 12, 0, -999, -87}.

Potrebno je napraviti dva niza, jedan za smeštanje pozitivnih, a drugi za smeštanje negativnih elemenata niza arrayi potrebnu logiku koja će obaviti izvlačenje odgovarajućih elemenata u odgovarajući niz.

Drugim rečima, potrebno je iz niza array, koji je dat, izvući sve pozitivne elemente i smestiti u zaseban niz i izvući sve negativne elemente i smestiti u zaseban niz.

Takođe je potrebno odrediti i broj duplikata u nizu array.

Naravno, potrebno je da napisana funkcionalnost bude primenljiva na bilo koji niz celobrojnih vrednosti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje

Moraž maknuti duplikate? npr umjesto da piše 2 puta 12 da se napiše samo 1. Ili trebaš napraviti poseban system.out.println i napisati koji brojevi se ponavljaju?

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje

hm, prođeš prvo kroz originalni array i prebrojiš pozitivne ili negativne brojeve, napraviš dva arraya točno one veličine koliko trebaju biti pa u njih smjestiš pozitivne/negativne brojeve?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje

Ima li kakva knjiga s java zadacima? Npr neka koja ide od laganih zadataka do težih? To bi meni bilo super za vježbu.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
8 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje
preksi kaže...

hm, prođeš prvo kroz originalni array i prebrojiš pozitivne ili negativne brojeve, napraviš dva arraya točno one veličine koliko trebaju biti pa u njih smjestiš pozitivne/negativne brojeve?

 Tako bi mislim trebalo biti, znas li kako ide taj nacin ?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje
johny88 kaže...
preksi kaže...

hm, prođeš prvo kroz originalni array i prebrojiš pozitivne ili negativne brojeve, napraviš dva arraya točno one veličine koliko trebaju biti pa u njih smjestiš pozitivne/negativne brojeve?

 Tako bi mislim trebalo biti, znas li kako ide taj nacin ?

 Mozes li pogledati da li ovaj kod radi to sto si ti opisao ? http://pastebin.com/VUf3zy14

13 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje
  • // declare arrays of correct length

 

  int[] arrayPlus =newint[nonNegativeCount];
  int[] arrayMinus =newint[negativeCount];
komentar nije u skladu s kodom ;-)
hint: array počinje s indeksom 0
kopipejstaj kod na https://ideone.com/ pa isprobaj

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice