Prijedlog Open Source projekta

poruka: 151
|
čitano: 52.173
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

Ja sam preveo na norveski (bokmal, jer norvezani lagano _mrze_ nynorsk), vidim da je engleski vec napravljen. Kako da ti predam file?

 

Intoxicate your brain with what I say - if not, you'll lie knee-deep in trouble.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2010 16:56 (Deus ex machina).
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

-----

 

hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2010 9:11 (Tracer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

Poslano.

Btw, mozda bi bilo sigurnije da je taj mail isao preko privatnih poruka? Da te ne uhvati kakav spambot.

Intoxicate your brain with what I say - if not, you'll lie knee-deep in trouble.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta

Sređeno :) Iako, na serveru postoje razni filtri za spam.

 

Znači, nekakav opis prijevoda bi bio

Norway (Bokmal)

 

Edit:

Već si stavio

Norwegian (Norsk)

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2010 9:21 (Tracer).
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Evo i nove verzije:

Open Install Client (Release Candidate)


- Kompletna unicode podrška za strane jezike i znakove
- Detekcija, download i instalacija .NET frameworka za x86 i x64 platforme (v1.0 samo detekcija)
- Kompletan redizajn sučelja TMS Smooth komponentama
- Dodan izbor stranog jezika u listi prije instalacije
- Prijevod kompletnog sučelja na odabrani jezik (osim njemačkog, što se očekuje uskoro)
- Dodan Norveški jezik
- Ugovor o korištenju (License Agreement) na odabranom jeziku ili uklanjanje ugovora
- Mogućnost pokretanja aplikacije nakon instalacije
- U Add/remove listi dodano: Publisher info, size info, version info i ikona
- Odstranjen pozadinski prozor (stilski zastario)
- Uklonjen sitni bug prilikom pretrage mapa gumbom browse

TODO:
Stilski urediti uninstall.

Klijent aplikacija je skoro pa gotova. Sada ju treba samo detaljno testirati :)

 

Rađeno u C++ Builderu 2010.


http://www.box.net/shared/3xyg2e9g21

 

EDIT:

Instalacija na novreškom jeziku trenutno nije moguća jer nisam za nju mogao pronaći GNU licencu na norveškom jeziku. Datoteka za licenčni ugovor na norveškom se može podesiti u tablici TTranslation (setup.conf), ili se zahtjev za licenčnim ugovorom može ukinuti u tablici TConfig.

 

Sorry Deus Ex.. :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 21:05 (Tracer).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Ok. Sada očekujem testere da detaljno testiraju aplikaciju i daju svoje primjedbe. Možete posjetiti i

 

www.open-install.com

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta

Ne bi bilo loše da napraviš update svog prvog posta sa svim relevantnim informacijama/linkovima objavljenim kroz postove teme.. 

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Meni izbaci upozorenje da moram instalirat .NET Framework 1.1 prije instalacije ( a već ga imam na kompu, nedavno instalirao, trebao mi je za jedan program )..

Aj dobro, stisnem ja nek skine i instalira svejedno, nakon sto je skinulo, izbaci gresku "Cannot start process!" (mislim, tako nesto)

 

Stisnem OK, kad ono odjednom bez pitanja pocne skidat .NET Framework 3.0 :((

 

Sreca u nesreci, lijep dizajn Cool

 

EDIT: Evo nakon downloadanja nframeworka 3.0 (te bez instalacije istoga), program se sam zatvorio,

pokrenuo sam ponovno u admin modu (win7) te je instalacija ovaj put započela (pjesnički rečeno xDDD) Cool

 

EDIT 2:

Skuzio sam u cemu je problem.. ako pokrenes kao admin, onda uspije detektirati .NET Framework, inace program smatra da .NET Framework X.X nije instaliran

Jednostavno moras pokrenit u admin modu.. mozda ima neki nacin da zatrazis ovlasti ili nesto, ali i ako ne, mozes ti obavijestit korisnika da mora pokrenut u admin modu,

barem to nije tesko

 

15 tisućiti EDIT lol:

Problem kod deinstalera - izbaci msgbox i pise broj 2 samo u njemu, stisnes OK i tek onda deinstalira program

 

Sry sto moram rec, al nemoj ovo smatrat kao RC, jer imam clean Windowse 7 (64 bit, nezz, jel mozda to problem?), prekjucer sam ih instalirao (original ofc),

a program ima problema dosta jos. Za razliku od prosle verzije (beta 3, ako se nevaram), ova ima puno vise problema, te razlika nema (dizajn, te vjerujem optimizacija koda).

 

btw ja nisam tester, nego ovako usput

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 21:16 (ScorpioN60).
 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Šta sad mogu s tim?

Kada nesto ne trebas doc ce kada trebas nece doc....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

@ScorpioN60

 

Zanimljivo.. jer sam i ja sve pokušao na dva čista OS-a preko virtualne mašine (win7, xp). No iskreno, nisam se sjetio da bi moglo biti problema s admin ovlastima, a ima ih jer oni koji nemaju admin ovlasti ne mogu pročitati dio windows registry-a u kojemu su zapisane informacije o instaliranim .NET frameworcima. A što se tiče uninstall-a to će u završnoj verziji još biti detaljnije obrađeno, no nije mijenjan u odnosu na betu 3. Vjerovatno si ručno izbrisao shortcutove pa onda pokrenuo deinstalaciju pa je ovaj javio grešku jer nije mogao izbrisati taj shortcut.  Uostalom, ova RC verzija donosi dosta noviteta pa je sasvim razumno da su se negdje potkrale i greške. Zašto "RC"? Jer preko 95% feature-a je već ugrađeno i nadolazeće verzije će tek biti ispravci grešaka (poput navedenih) s tek minimalno noviteta. Ali, očito ćemo imati i RC2 :)

 

Zahvaljujem, i drago mi je da je bar dizajn bolji :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
Tracer kaže...

@ScorpioN60

 

Zanimljivo.. jer sam i ja sve pokušao na dva čista OS-a preko virtualne mašine (win7, xp). No iskreno, nisam se sjetio da bi moglo biti problema s admin ovlastima, a ima ih jer oni koji nemaju admin ovlasti ne mogu pročitati dio windows registry-a u kojemu su zapisane informacije o instaliranim .NET frameworcima. A što se tiče uninstall-a to će u završnoj verziji još biti detaljnije obrađeno, no nije mijenjan u odnosu na betu 3. Vjerovatno si ručno izbrisao shortcutove pa onda pokrenuo deinstalaciju pa je ovaj javio grešku jer nije mogao izbrisati taj shortcut.  Uostalom, ova RC verzija donosi dosta noviteta pa je sasvim razumno da su se negdje potkrale i greške. Zašto "RC"? Jer preko 95% feature-a je već ugrađeno i nadolazeće verzije će tek biti ispravci grešaka (poput navedenih) s tek minimalno noviteta. Ali, očito ćemo imati i RC2 :)

 

Zahvaljujem, i drago mi je da je bar dizajn bolji :)

U vezi deinstalera, ne, nisam ručno izbrisao shortcutove, nego sam deinstalaciju odmah nakon instalacije pokrenuo u RevoUninstalleru (2.0.5). Šutim

15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
ScorpioN60 kaže...
Tracer kaže...

@ScorpioN60

 

Zanimljivo.. jer sam i ja sve pokušao na dva čista OS-a preko virtualne mašine (win7, xp). No iskreno, nisam se sjetio da bi moglo biti problema s admin ovlastima, a ima ih jer oni koji nemaju admin ovlasti ne mogu pročitati dio windows registry-a u kojemu su zapisane informacije o instaliranim .NET frameworcima. A što se tiče uninstall-a to će u završnoj verziji još biti detaljnije obrađeno, no nije mijenjan u odnosu na betu 3. Vjerovatno si ručno izbrisao shortcutove pa onda pokrenuo deinstalaciju pa je ovaj javio grešku jer nije mogao izbrisati taj shortcut.  Uostalom, ova RC verzija donosi dosta noviteta pa je sasvim razumno da su se negdje potkrale i greške. Zašto "RC"? Jer preko 95% feature-a je već ugrađeno i nadolazeće verzije će tek biti ispravci grešaka (poput navedenih) s tek minimalno noviteta. Ali, očito ćemo imati i RC2 :)

 

Zahvaljujem, i drago mi je da je bar dizajn bolji :)

U vezi deinstalera, ne, nisam ručno izbrisao shortcutove, nego sam deinstalaciju odmah nakon instalacije pokrenuo u RevoUninstalleru (2.0.5). Šutim

Ne vidim zašto to? Samo uninst.exe "zna" kako treba deinstalirati aplikaciju i koje datoteke. Onda je vjerovatno taj Revo nešto zbrisao što je ovaj tražio i zato je uninst javio grešku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2010 16:26 (Tracer).
15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
Tracer kaže...
ScorpioN60 kaže...
Tracer kaže...

@ScorpioN60

 

Zanimljivo.. jer sam i ja sve pokušao na dva čista OS-a preko virtualne mašine (win7, xp). No iskreno, nisam se sjetio da bi moglo biti problema s admin ovlastima, a ima ih jer oni koji nemaju admin ovlasti ne mogu pročitati dio windows registry-a u kojemu su zapisane informacije o instaliranim .NET frameworcima. A što se tiče uninstall-a to će u završnoj verziji još biti detaljnije obrađeno, no nije mijenjan u odnosu na betu 3. Vjerovatno si ručno izbrisao shortcutove pa onda pokrenuo deinstalaciju pa je ovaj javio grešku jer nije mogao izbrisati taj shortcut.  Uostalom, ova RC verzija donosi dosta noviteta pa je sasvim razumno da su se negdje potkrale i greške. Zašto "RC"? Jer preko 95% feature-a je već ugrađeno i nadolazeće verzije će tek biti ispravci grešaka (poput navedenih) s tek minimalno noviteta. Ali, očito ćemo imati i RC2 :)

 

Zahvaljujem, i drago mi je da je bar dizajn bolji :)

U vezi deinstalera, ne, nisam ručno izbrisao shortcutove, nego sam deinstalaciju odmah nakon instalacije pokrenuo u RevoUninstalleru (2.0.5). Šutim

Ne vidim zašto to? Samo uninst.exe "zna" kako treba deinstalirati aplikaciju i koje datoteke. Onda je vjerovatno taj Revo nešto zbrisao što je ovaj tražio i zato je uninst javio grešku.

Evo maloprije testirao i sa običnim uninst.exe i ista stvar..

 

15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
ScorpioN60 kaže...
Tracer kaže...
ScorpioN60 kaže...
Tracer kaže...

@ScorpioN60

 

Zanimljivo.. jer sam i ja sve pokušao na dva čista OS-a preko virtualne mašine (win7, xp). No iskreno, nisam se sjetio da bi moglo biti problema s admin ovlastima, a ima ih jer oni koji nemaju admin ovlasti ne mogu pročitati dio windows registry-a u kojemu su zapisane informacije o instaliranim .NET frameworcima. A što se tiče uninstall-a to će u završnoj verziji još biti detaljnije obrađeno, no nije mijenjan u odnosu na betu 3. Vjerovatno si ručno izbrisao shortcutove pa onda pokrenuo deinstalaciju pa je ovaj javio grešku jer nije mogao izbrisati taj shortcut.  Uostalom, ova RC verzija donosi dosta noviteta pa je sasvim razumno da su se negdje potkrale i greške. Zašto "RC"? Jer preko 95% feature-a je već ugrađeno i nadolazeće verzije će tek biti ispravci grešaka (poput navedenih) s tek minimalno noviteta. Ali, očito ćemo imati i RC2 :)

 

Zahvaljujem, i drago mi je da je bar dizajn bolji :)

U vezi deinstalera, ne, nisam ručno izbrisao shortcutove, nego sam deinstalaciju odmah nakon instalacije pokrenuo u RevoUninstalleru (2.0.5). Šutim

Ne vidim zašto to? Samo uninst.exe "zna" kako treba deinstalirati aplikaciju i koje datoteke. Onda je vjerovatno taj Revo nešto zbrisao što je ovaj tražio i zato je uninst javio grešku.

Evo maloprije testirao i sa običnim uninst.exe i ista stvar..

 

Instaliraj aplikaciju i onda deinstaliraj.

15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
Tracer kaže...
ScorpioN60 kaže...
Tracer kaže...
ScorpioN60 kaže...
Tracer kaže...

@ScorpioN60

 

Zanimljivo.. jer sam i ja sve pokušao na dva čista OS-a preko virtualne mašine (win7, xp). No iskreno, nisam se sjetio da bi moglo biti problema s admin ovlastima, a ima ih jer oni koji nemaju admin ovlasti ne mogu pročitati dio windows registry-a u kojemu su zapisane informacije o instaliranim .NET frameworcima. A što se tiče uninstall-a to će u završnoj verziji još biti detaljnije obrađeno, no nije mijenjan u odnosu na betu 3. Vjerovatno si ručno izbrisao shortcutove pa onda pokrenuo deinstalaciju pa je ovaj javio grešku jer nije mogao izbrisati taj shortcut.  Uostalom, ova RC verzija donosi dosta noviteta pa je sasvim razumno da su se negdje potkrale i greške. Zašto "RC"? Jer preko 95% feature-a je već ugrađeno i nadolazeće verzije će tek biti ispravci grešaka (poput navedenih) s tek minimalno noviteta. Ali, očito ćemo imati i RC2 :)

 

Zahvaljujem, i drago mi je da je bar dizajn bolji :)

U vezi deinstalera, ne, nisam ručno izbrisao shortcutove, nego sam deinstalaciju odmah nakon instalacije pokrenuo u RevoUninstalleru (2.0.5). Šutim

Ne vidim zašto to? Samo uninst.exe "zna" kako treba deinstalirati aplikaciju i koje datoteke. Onda je vjerovatno taj Revo nešto zbrisao što je ovaj tražio i zato je uninst javio grešku.

Evo maloprije testirao i sa običnim uninst.exe i ista stvar..

 

Instaliraj aplikaciju i onda deinstaliraj.

Pa to sam i napravio Sramim se

15 godina
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
Tracer kaže...

Ne vidim zašto to? Samo uninst.exe "zna" kako treba deinstalirati aplikaciju i koje datoteke. Onda je vjerovatno taj Revo nešto zbrisao što je ovaj tražio i zato je uninst javio grešku.

Revo prvo pokrene "standardnu" deinstalacijsku proceduru(znači uninst.exe), a nakon njega ide pogledati u registry i na disk, da li je nešto ostalo...

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
dado2202 kaže...
Tracer kaže...

Ne vidim zašto to? Samo uninst.exe "zna" kako treba deinstalirati aplikaciju i koje datoteke. Onda je vjerovatno taj Revo nešto zbrisao što je ovaj tražio i zato je uninst javio grešku.

Revo prvo pokrene "standardnu" deinstalacijsku proceduru(znači uninst.exe), a nakon njega ide pogledati u registry i na disk, da li je nešto ostalo...

Ali uninst.exe se pokreće preko parametara koji su zapisani u win registry-u.

15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Tracer, baci oko na ovo (u vezi administratorskih prava, nisam siguran jel ih mozes s time zatraziti, ali nesto sam gledao, pa procitaj, meni se neda lol).

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 16:23 (ScorpioN60).
 
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
ScorpioN60 kaže...

Tracer, baci oko na ovo (u vezi administratorskih prava, nisam siguran jel ih mozes s time zatraziti, ali nesto sam gledao, pa procitaj, meni se neda lol).

Da.. ali ovo je tek trik koji ne mora nužno uvijek paliti. Ovdje se provjeravaju admin ovlasti na način da za trenutnog korisnika aplikacija pokuša stvoriti datoteku u program files mapi. No za to se mogu i eksplicitno dati ovlasti nekome tko nema nužno sva ostala admin prava. Svejedno hvala. No već sam i sam tražio pa sam našao ovo

 

BOOL IsUserAdmin(VOID)
/*++
Routine Description: This routine returns TRUE if the caller's
process is a member of the Administrators local group. Caller is NOT
expected to be impersonating anyone and is expected to be able to
open its own process and process token.
Arguments: None.
Return Value:
TRUE - Caller has Administrators local group.
FALSE - Caller does not have Administrators local group. --
*/
{
BOOL b;
SID_IDENTIFIER_AUTHORITY NtAuthority = SECURITY_NT_AUTHORITY;
PSID AdministratorsGroup;
b = AllocateAndInitializeSid(
&NtAuthority,
2,
SECURITY_BUILTIN_DOMAIN_RID,
DOMAIN_ALIAS_RID_ADMINS,
0, 0, 0, 0, 0, 0,
&AdministratorsGroup);
if(b)
{
if (!CheckTokenMembership( NULL, AdministratorsGroup, &b))
{
b = FALSE;
}
FreeSid(AdministratorsGroup);
}
return(b);
}

15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
Tracer kaže...
ScorpioN60 kaže...

Tracer, baci oko na ovo (u vezi administratorskih prava, nisam siguran jel ih mozes s time zatraziti, ali nesto sam gledao, pa procitaj, meni se neda lol).

Da.. ali ovo je tek trik koji ne mora nužno uvijek paliti. Ovdje se provjeravaju admin ovlasti na način da za trenutnog korisnika aplikacija pokuša stvoriti datoteku u program files mapi. No za to se mogu i eksplicitno dati ovlasti nekome tko nema nužno sva ostala admin prava. Svejedno hvala. No već sam i sam tražio pa sam našao ovo

 

BOOL IsUserAdmin(VOID)
/*++
Routine Description: This routine returns TRUE if the caller's
process is a member of the Administrators local group. Caller is NOT
expected to be impersonating anyone and is expected to be able to
open its own process and process token.
Arguments: None.
Return Value:
TRUE - Caller has Administrators local group.
FALSE - Caller does not have Administrators local group. --
*/
{
BOOL b;
SID_IDENTIFIER_AUTHORITY NtAuthority = SECURITY_NT_AUTHORITY;
PSID AdministratorsGroup;
b = AllocateAndInitializeSid(
&NtAuthority,
2,
SECURITY_BUILTIN_DOMAIN_RID,
DOMAIN_ALIAS_RID_ADMINS,
0, 0, 0, 0, 0, 0,
&AdministratorsGroup);
if(b)
{
if (!CheckTokenMembership( NULL, AdministratorsGroup, &b))
{
b = FALSE;
}
FreeSid(AdministratorsGroup);
}
return(b);
}

hmm, al kak onda, mislis reći krajnjem korisniku da pokrene program u admin ovlastima ili što?

malo mi je glupo što MS nije izdao nekakavu funkciju kojom bi mogao zatražiti ovlasti (mislim da iskoči onaj msgbox što pita korisnika jel dozvoljava to i to, bla bla...)

15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
ScorpioN60 kaže...
Tracer kaže...
ScorpioN60 kaže...

Tracer, baci oko na ovo (u vezi administratorskih prava, nisam siguran jel ih mozes s time zatraziti, ali nesto sam gledao, pa procitaj, meni se neda lol).

Da.. ali ovo je tek trik koji ne mora nužno uvijek paliti. Ovdje se provjeravaju admin ovlasti na način da za trenutnog korisnika aplikacija pokuša stvoriti datoteku u program files mapi. No za to se mogu i eksplicitno dati ovlasti nekome tko nema nužno sva ostala admin prava. Svejedno hvala. No već sam i sam tražio pa sam našao ovo

 

BOOL IsUserAdmin(VOID)
/*++
Routine Description: This routine returns TRUE if the caller's
process is a member of the Administrators local group. Caller is NOT
expected to be impersonating anyone and is expected to be able to
open its own process and process token.
Arguments: None.
Return Value:
TRUE - Caller has Administrators local group.
FALSE - Caller does not have Administrators local group. --
*/
{
BOOL b;
SID_IDENTIFIER_AUTHORITY NtAuthority = SECURITY_NT_AUTHORITY;
PSID AdministratorsGroup;
b = AllocateAndInitializeSid(
&NtAuthority,
2,
SECURITY_BUILTIN_DOMAIN_RID,
DOMAIN_ALIAS_RID_ADMINS,
0, 0, 0, 0, 0, 0,
&AdministratorsGroup);
if(b)
{
if (!CheckTokenMembership( NULL, AdministratorsGroup, &b))
{
b = FALSE;
}
FreeSid(AdministratorsGroup);
}
return(b);
}

hmm, al kak onda, mislis reći krajnjem korisniku da pokrene program u admin ovlastima ili što?

malo mi je glupo što MS nije izdao nekakavu funkciju kojom bi mogao zatražiti ovlasti (mislim da iskoči onaj msgbox što pita korisnika jel dozvoljava to i to, bla bla...)

Pa baš preko ove funkcije. Kada se program pokrene onda će pomoću ove gore funkcije vidjeti da li je pokrenut pod admin korisničkim računom ili nekim drugim (vraća true ili false), i ako je false onda će se izbaciti poruka.

15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta - Open Install RC2

I konačno, ovo bi trebala biti krajnja testna verzija tj. Open Install Client 1.0 ukoliko nakon testiranja se ustanovi da aplikacija nema nikakvih ozbiljnijih bugova i grešaka u radu.

Open Install Client (Release Candidate 2)

- Dodani neki grafički elementi
- Njemački jezik kompletno implementiran u aplikaciju
- Setup se pokreće samo uz admin ovlasti (iz niza razloga..)
- Popravljen bug glede detekcije .NET frameworka
- Popravljen bug koji javlja grešku prilikom deinstalacije
- Niz sitnih prepravki i poboljšanja

http://www.box.net/shared/4rb93ercdu

U pravilu, ovo bi bilo to što se tiče prve verzije Open Install-a. U sljedećim verzijama će se napraviti sljedeće:

- Kompletni Vista dijalozi s emulacijom na XP-u i niže
- Kompresija setup-a u self-extracting EXE
- Vlastiti skriptni jezik umjesto baze
- Razni načini kompresije
- Dodavanje zaštite pomoću custom key-generatora i serial key generatora
itd itd..

Cilj prve verzije Open Install Client-a jest da ponudi onu osnovnu funkcionalnost potrebnu za instalaciju nekog programa, a to je dekompresija datoteka u odabranu lokaciju, izrada shortcutova, pokretanje programa nakon instalacije, mogućnost popravljanja instalacije, deinstalacijski proces, detekcija već postojeće instalacije, više-jezično sučelje, detekcija i instalacija .NET frameworka itd itd.. A za ostale verzije koje će se pojavljivati naknadno će se implementirati i dodavati nove stvari koje će tek olakšati ove postojeće feature, dok sve ono što je zapravo bitno je sada ovdje.

Molim da sada maksimalno testirate ovu RC 2 verziju, te ako u njoj ne bude nikakvih ključnih grešaka onda ćemo ju do kraja ovog mjeseca proglasiti verzijom 1.0, a tada prelazimo na Open Install Manager.

 


Sada možete već napraviti i vlastiti setup tako da izmjenite sadržaj datoteke setup.conf (pomoću MS Accessa) i da instalacijske datoteke nekim od besplatnih alata kompresirate kao datoteku data.cab.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2010 16:21 (Tracer).
Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Evo ja sam upravo testirao (više površno nego detaljno Nevinašce) i sve je proteklo u redu..

Samo jedan prijedlog - neka deinstalacijsko sučelje izgleda slično onom koji je prilikom instalacije

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta - Client 1.0

Klijent verzija aplikacija je završena i spremna za upotrebu. Cool Možda u nekim dijelovima izgleda drukčije nego standardne instalacijske procedure, no vjerujem da će poslužiti za većinu malih i srednje složenih instalacija.

Features:
- Više-jezično sučelje (CRO, ENG, GER, NORV)
- Vista dijalozi (emucija na windowsima xp)
- Kompletna unicode podrška
- Detekcija, download i instalacija .NET frameworka za x86 i x64 platforme (v1.0 samo detekcija)
- Detekcija prijašnje instalacije iste aplikacije (repair, remove)
- Ugovor o korištenju (License Agreement) na odabranom jeziku ili uklanjanje ugovora
- Mogućnost instalacije za trenutnog ili sve korisnike sustava
- Kreiranje prečica na desktopu i u start menu/programs
- Pokretanje instalirane aplikacije nakon instalacije
- Resetiranje računala
- Opis instalirane aplikacije u Add/remove programs listi
- Deinstalacija (setup ili add/remove programs lista)
itd itd...

Program sam napravio u najboljoj namjeri ali ipak se moram ograditi od bilo kakve eventualne štete koju bi mogli prouzročiti korištenjem ove aplikacije. Aplikacija je testirana i trenutno nisam našao nikakve bugove (što ne znači da ih uopće nema). Ako primjetite nešto slobodno javite, a isto tako javite ako imate prijedloge za poboljšanje.

Pošto tim za izradu manager aplikacije nije više aktivan i nema ih po foruma opisati ću vam ručno kako možete modificirati setup aplikaciju:

1. U MS Accessu otvorite setup.conf datoteku. U tablici TConf definirate osnovne informacije o instalaciji (ime, verzija, publisher..), pa čak i slike koje će biti u welcome screenu i headeru instalacije.
2. U tablicama TDesktopShortcuts i TStartMenuShortcuts stavljate popis aplikacija za koje želite napraviti prečice(shortcut) na desktopu ili start meniju.
3. U tablici TDotNetFrameworkDetection označite koje .NET framework biblioteke želite provjeriti prije instalacije. Ukoliko nekih od njih ne bude setup će ih odmah downloadati s interneta i pokrenuti instalaciju.
4. Dodatne prijevode je moguće staviti u tablici TTranslation, gdje ujedno definirate i License Agreement datoteku za pojedini jezik.
5. Potrebno je kreirati CAB arhivu pod nazivom data.cab. U toj arhivi bi trebale biti sve datoteke koje će setup instalirati. Za to možete koristiti besplatne alate poput Cab Maker 2.0 (http://www.brothersoft.com/cab-maker-71732.html).
6. I to je to.. veselje može početi :)

Inače, ovi svi koraci su bili zamišljeni da se obave kroz manager aplikaciju. Ali kao što sam napomenuo, manager tim je odustao pa ću vjerovatno ja kroz skoro vrijeme početi raditi na manager aplikaciji, a za sada slijedite ove gore opisane korake.

I eto, nadam se da ćete biti zadovoljni Osmijeh
Tracer

 

Program + source (C++ Builder 2010)
http://www.box.net/shared/v7nuxuxgre

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2010 16:33 (Tracer).
Moj PC  
0 0 hvala 6
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta - Client 1.0

SVAKA ČAST.

Nadam se da će ti se Bug odužiti najmanje uvršavanjem ove aplikacije u sadržaj DVD-a. Čak štoviše bilo bi "lijepo" od urednika časopisa da ti ponude koju karticu teksta o samom radu, svakako zaslužuješ to.

Eto za kraj još samo mogu reć hvala ti što si podjelio s nama svoj rad, trud i znanje.

 

http://www.woodgamesfx.com
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Hvala ;) No nisam jedini zaslužan. Bilo je tu i drugih koji su pomagali pri izradi, a neki i s ovog foruma:

 

1) DragonSoul (Testiranje:  Beta, Beta 2, Beta 3 Programiranje: Detekcija .NET Frameworka, Prijevod (GER))
2) ScorpioN60 (Dizajn: Prijedlozi za welcome screen, dijalog za odabir jezika, Testiranje: RC)
3) dado2202 (Dizajn: Prijedlog sučelja manager aplikacije)
4) bed (Dizajn: Prijedlozi za welcome screen)
5) dncrmt (Dizajn: Prijedlozi za welcome i license screen, prijedlozi web dizajna, Prijevod (HRV))
6) matija32956 (Web hosting, domena)

 

..nadam se da nisam nikoga zaboravio? :)

 

Još treba manager aplikaciju napraviti koja će automatski generirati instalacije da bi sve bilo kompletno, a to ću vjerovatno početi raditi preko ljeta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2010 13:44 (Tracer).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Nego, slučajno da sada možda ima zainteresiranih za izradu drugog dijela projekta tj. aplikacije koja bi generirala setup? Sam setup je gotov i vidjeli ste kakav je. Sad bi trebalo samo pojednostaviti njegovo automatsko generiranje kroz manager aplikaciju. To bi trebao biti trivijalan dio posla za bilo koga tko je malo radio s bazama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Prijedlog Open Source projekta

Tracer,  hoće li biti nešto od ovoga? Web stranica vam ne radi.

Bilo bi šteta da ovo propadne.

We come to love not by finding a perfect person, but by learning to see an imperfect person perfectly.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prijedlog Open Source projekta
Luka P. kaže...

Tracer,  hoće li biti nešto od ovoga? Web stranica vam ne radi.

Bilo bi šteta da ovo propadne.

Pa glavni dio projekta je gotov i gore je opisano kako se može koristiti dok se ne izradi manager aplikacija. Ona čak nije niti nužna za funkcioniranje klijent aplikacije. A Web stranica ne radi jer ne možemo plaćati hosting.

14 godina
neaktivan
offline
Prijedlog Open Source projekta

Jel vaš installer uvršten na Bug DVD ili nije ?

http://www.woodgamesfx.com
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice