VB pomoć

poruka: 18
|
čitano: 6.993
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
VB pomoć

Trebam pomoć iz VB 2008 express

Napravio sam web browser i sad me zanima kako da mi se otvori stranica kad netko pristisne enter nakon sto ukuca adresu

napravio sam da funkcionira na gumb ali ne shvacam kako da stvorim da kad se pritisne enter da se isto otvori...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: VB pomoć

    Private Sub TextBox1_KeyDown(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles TextBox1.KeyDown
        If e.KeyData = Keys.Enter Then
            MsgBox("ovo je test")
        End If
    End Sub

 

Ova akcija se odvija nakon što korisnik pritisne enter (znači dok je tipka enter dolje (down)), isto tako možeš napraviti i dok korisnik pusti tipku (UP), ili dok je samo tipka pristisnuta (bez obzira dolje gore) itd...

 

    Private Sub TextBox1_KeyUp(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles TextBox1.KeyUp
        If e.KeyData = Keys.Enter Then
            MsgBox("ovo je test")
        End If
    End Sub

 

    Private Sub TextBox1_KeyPress(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyPressEventArgs) Handles TextBox1.KeyPress
        If e.KeyChar = Microsoft.VisualBasic.ChrW(Keys.Enter) Then
            MsgBox("ovo je test")
        End If
    End Sub

 

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
15 godina
protjeran
offline
RE: VB pomoć

Hvala!

 

16 godina
neaktivan
offline
VB pomoć

Svi poludili za webbrowser kontrolom :D

 

Je li bio neki tekst u Bugu o tome?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
VB pomoć

a ti kao nemas svoj webbrowser? :P

 

Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VB pomoć

Svoj? Ne.

 

A i ne vidim smisao izrade browsera kad najbitnija komponenta - rederer - nije moja nego je drag'n'dropana. WebBrowser je odlična komponenta, ali ne za te namjene. Neznam jeste li primjetili, ali ta kontrola je IE u malom :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
VB pomoć

Meni je IE kontrola jednostavno nepouzdana. Zbog nje sam imao ogromnih problema kada sam trebao integrirati web browser u aplikaciju zbog izvršavanja php skripti. Pod IE kontrolom se znalo dogoditi da uopće tu skriptu niti ne izvrši ili mu treba 20ak sek za njeno izvršavanje, što u praksi je neupotrebljivo. I na kraju umjesto IE kontrole koristio sam Firefox kontrolu koja je bar 10x brža i 100% pouzdana i još nikada s njom nisam imao problema. Ako će kome trebati:

 

http://www.iol.ie/~locka/mozilla/control.htm

 

a primjer njene instalacije i upotrebe:

http://www.paranoia.clara.net/articles/taming_the_lizard_with_delphi.html

 

Evo, sad svi možete vrlo lako napraviti svoj vlastiti web browser :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2009 13:29 (Tracer).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: VB pomoć

Ma samo onako se zezam malo da nesto probam napraviti,a ne sad neki pro browser lol

 

VB pomoć

Meni je IE kontrola jednostavno nepouzdana. Zbog nje sam imao ogromnih problema kada sam trebao integrirati web browser u aplikaciju zbog izvršavanja php skripti. Pod IE kontrolom se znalo dogoditi da uopće tu skriptu niti ne izvrši ili mu treba 20ak sek za njeno izvršavanje, što u praksi je neupotrebljivo. I na kraju umjesto IE kontrole koristio sam Firefox kontrolu koja je bar 10x brža i 100% pouzdana i još nikada s njom nisam imao problema. Ako će kome trebati:

 

http://www.iol.ie/~locka/mozilla/control.htm

 

a primjer njene instalacije i upotrebe:

http://www.paranoia.clara.net/articles/taming_the_lizard_with_delphi.html

 

Evo, sad svi možete vrlo lako napraviti svoj vlastiti web browser :)

 

Koristim VB ne C

15 godina
offline
RE: VB pomoć
ScorpioN60 kaže...

Koristim VB ne C

 

 Moze se koristit i u vb

Evo jos ima jedan projekt glede Mozille i .neta
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2009 16:15 (Been27).
14 godina
neaktivan
offline
VB pomoć

pisao sam program u VB sve je radilo i odjednom mi VB izbaci gresku na dijelu na kojem je malo prije prosao

 

dio koda:

For i As Integer= 0 To (red.Length - 1)

 

greška:

Object reference not set to an instance of an object.

 

jer netko zna kaj mu je???

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2010 12:53 (random89).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
VB pomoć

jer mi moze netko objasniti zasto mi ova funkcija uvijek vrati 0 (prvi clan u listBox-u) a ja bi zelio da mi vrati clan koji ima najmanji broj zapisan

di grijesim?

 

    Private Sub NadiMin(ByRef min As Integer)
        Dim i As Integer

        min = integer.MaxValue
        For i = 0 To Login.AsistentZauzetListBox.Items.Count - 1
            If min > Login.AsistentZauzetListBox.Items.Item(i) Then
                min = i
            End If
        Next
    End Sub

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: VB pomoć

Logika ti je kriva. Nigdje ne pamtis indeks najmanjeg elementa, tj. vrijednost varijable i u slucaju kad je najmanja!

 

Pazi sto radis - usporedjujes je li min > Login.AsistentZauzetListBox.Items.Item(i), a ako je, onda umjesto da stavis da je min=Login.AsistentZauzetListBox.Items.Item(i), ti varijabli min dajes iterator i! Ne moze to tako! Varijabli min moras dodijeliti Login.AsistentZauzetListBox.Items.Item(i), a za indeks moras imati dodatnu varijablu, kojoj ces dodijeliti i. Znaci, nesto tipa:

 

        Dim i As Integer

        Dim indeks as Integer

        min = integer.MaxValue
        For i = 0 To Login.AsistentZauzetListBox.Items.Count - 1
            If min > Login.AsistentZauzetListBox.Items.Item(i) Then
                min = Login.AsistentZauzetListBox.Items.Item(i)

                indeks = i

            End If
        Next

 

 

E, da - nisam siguran bas sto si mislio s tim da ti ta "funkcija" uvijek vrati 0 - koliko vidim, to nije funkcija (function) da bi vracala vrijednost, nego potprogram (sub - a potprogrami ne vracaju nikakvu vrijednost, odnosno ako si i dobio nekakvu vrijednost, to je defaultna prazna vrijednost iliti 0 za brojeve).

14 godina
neaktivan
offline
VB pomoć

opet problem kak oduzeti dva datuma, npr 24.12.2010 i 23.11.2011

rezultat treba biti broj dana izmedu dva datuma

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
14 godina
neaktivan
offline
VB pomoć

nema oduzimanja da mi kao rezultat dao broj dana kolika je razlika, trazio sam vec

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: VB pomoć

Potrebne su naredbe DateAdd() i DateDiff() uz google bi trebalo bacit pogled na msdn, technet i vb siteove.

za obične operacije npr dodati ili oduzeti dan dovoljno je ovo NewDate= Date+1 -> dodali smo jedan dan. Razlika bi bila od većeg datuma oduzeti x dana, =Date-x.

No to je sve napamet, previše raznih verzija i promjena u sintaksi, pa provjeri...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: VB pomoć

Možda Link......U C# liijepo radi {#}.

Osim toga ,da samo malo potražiš po forumu našao bi naslov koji u sebi sadrži "datetimepicker" problem a tamo je slično tvom problemu postavljeno pitanje .

 

Private
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 23:33 (Private).
13 godina
neaktivan
offline
RE: VB pomoć

Mislim da bi ti ovo trebalo pomoći....

 

Dim date1 As New System.DateTime()
        Dim date2 As New System.DateTime()

        Dim diff1 As System.TimeSpan
        diff1 = date2.Subtract(date1)

 

u zagrade upisujes datume koje zelis...

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice