Airflow

poruka: 8
|
čitano: 1.054
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Airflow

Imam bitfenix kuciste sa prednjim 230mm ventom. kad stavim ruku cini se da uopce ne puse, jedva da i osjetis da puse.

 

imam jos jedan kojeg sam skinuo sa gornje strane i upalio ga van kucista i stavio papir na vrh, papir je skoro okomit na vent koliko jako puse i stvarno ima dobar airflow. al mi je problem kuciste jer je tako napravljeno da doslovno tri sloja ima ispred venta, evo mozete viditi na slikama. da li bi mozda radilo bolje sa 2-3 od 120-140mm ili jednostavno ne moze zbog kucista. 

 

 

slike kako sta stoji

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Airflow

Najbolja ti je opcija promjena kućišta, ulaganje cca. 600 kn i dobiješ kvalitetne 140 mm ventilatore s njime.

Ali za početak možeš probati vaditi van višak filtera koje imaš na prednjoj strani kućišta.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Airflow
dennocro kaže...

Imam bitfenix kuciste sa prednjim 230mm ventom. kad stavim ruku cini se da uopce ne puse, jedva da i osjetis da puse.

 

imam jos jedan kojeg sam skinuo sa gornje strane i upalio ga van kucista i stavio papir na vrh, papir je skoro okomit na vent koliko jako puse i stvarno ima dobar airflow. al mi je problem kuciste jer je tako napravljeno da doslovno tri sloja ima ispred venta, evo mozete viditi na slikama. da li bi mozda radilo bolje sa 2-3 od 120-140mm ili jednostavno ne moze zbog kucista. 

 

 

slike kako sta stoji

 A u cemu je problem? Pretiho ti kuciste? Ako ti sve radi ne diraj. Dobices samo vecu buku....Ocisti te filtere sko su zaprljani i vrati sve kako je bilo.....

11 godina
offline
Airflow

ne zelim novo kuciste jer mi je ovo ok zbog velicine, a ovo sam platio 160€

filtere sam ocistio. ovo gore zuto to su spuzvice, one su bile tako zuckaste kad sam uzeo komp.


jedino mogu jedan filter koji se vidi na drugoj slici al donji izvaditi, al ne znam dal ce puno prasine onda ulaziti. 

 

 

sad kad mi stigne 1080 i kad sklopim vodeno do kraja cu zatvoriti i istestirati temp bez filtera i sa filterima.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Airflow

bez obzira na filterti opet imaš dvije guste mrežice i vent se guši jer ne dobija zraka skini filter mislim da će biti bolje, onaj zadnji vent u kućištu ti mora biti snažniji od ovoga što ubacuje zrak, zapravo nije ni cilj da ovaj prednji snažno ubacuje zrak jer ukoliko ovaj zadnji ne bude u mogućnosti izbaciti topao zrak tada ti bude u kućištu toplije nego da nemaš nijedan vent. Sve rupe na kućištu zatvori osim tih gdje su ventilatori.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Airflow

kad slozim vodeno do kraja. cu zatvoriti kuciste(inace bude zatvoreno) i kupit cu jaci vent za iza, i skinuti mrezicu pa cemo viditi onda stanje.

 

koja preporuka za zadnji vent, moze i 3 pin jer imam regulaciju preko kucista, planiram staviti od bitfenixa na vodeno 2 komada pa moda da uzmem odma tri pa namontiram iza.


Za vodeno za radijator da li bi bilo bolje ako bi stavio naprijed na ovo mjesto di je vent od 230mm a gore di mi je trenutno aio vodeno da stavim od 230mm za ispuh?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Airflow
dennocro kaže...

kad slozim vodeno do kraja. cu zatvoriti kuciste(inace bude zatvoreno) i kupit cu jaci vent za iza, i skinuti mrezicu pa cemo viditi onda stanje.

 

koja preporuka za zadnji vent, moze i 3 pin jer imam regulaciju preko kucista, planiram staviti od bitfenixa na vodeno 2 komada pa moda da uzmem odma tri pa namontiram iza.


Za vodeno za radijator da li bi bilo bolje ako bi stavio naprijed na ovo mjesto di je vent od 230mm a gore di mi je trenutno aio vodeno da stavim od 230mm za ispuh?

 kod mene su GlideStream 120 mm ventilatori i nikad nisu max nije niti potrebno, kada budeš uzimao vent uzmi bolje da je veći jer će tako biti tiši zbog manje obrtaja a imat će jednak/ skoro isti airflow kao manji ali na max brzini. Ne mogu ti dati proporuku za neki vent jer u zadnje vrijeme ne pratim tržiše, neka ti neko drugi daa preporuku.

Ako imaš za zadnje  odnosno zadnje-gornje strane ležište za vent možeš i tu postaviti kao pripomoć ovom zadnjem za ispuh.

Za vodeno ti ne mogu pomoći jer nisam siguran kako bi to izgledalo takom/ nakon montiranja, samo ne stavljaj jedan vent pored drugog da jedan upuhuje a drugi ispuhuje jer ne bi trebalo tako da bude.

11 godina
offline
Airflow

gore mogu staviti od 230mm vent kojeg sam izvadio radi vodenog, trenutno je gore vodeno sa dva venta od 120mm i jedan iza koji se vidi na slici. al to skidam ovih dana i posto stavljam custom mogu birati di cu radijator staviti naprijed ili gore. treba viditi kako je bolje zbog temp

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice