Asus rampage 2 extreme popravak pinova na socketu

poruka: 15
|
čitano: 2.276
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Asus rampage 2 extreme popravak pinova na socketu

Pozdrav, u mogucnosti sam uzeti ovu ploču jako jako jeftino.  Za sada kvar jer diagnosticiran u obliku par spiganih pinova.  Pitanje:  ukoliko je korisnik probao pokrenuti takvu ploču, jel mogao spaliti nešto dodatno?

 

imam mikroskop, povečalo, urarskog alata...probao bi DIY popravak tih spiganih pinova..   Steta ploče ako je to jedini kvar

 

jeli itko ikada pokusao popraviti spigane pinove na 1366 socketu?

noob al volim učit
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2016 12:10 (smak420).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Asus rampage 2 extreme popravak pinova na sock
smak420 kaže...

Pozdrav, u mogucnosti sam uzeti ovu ploču jako jako jeftino.  Za sada kvar jer diagnosticiran u obliku par spiganih pinova.  Pitanje:  ukoliko je korisnik probao pokrenuti takvu ploču, jel mogao spaliti nešto dodatno?

 

imam mikroskop, povečalo, urarskog alata...probao bi DIY popravak tih spiganih pinova..   Steta ploče ako je to jedini kvar

 

jeli itko ikada pokusao popraviti spigane pinove na 1366 socketu?

 mislim da ne bi nista spalio ako pinovi nisu puknuti. iskrivljenje je vec lakse, ne bi trebalo biti stete. ja sam pokusao na 1150 ploci popravit iskrivljeni pin, nazalost dok sam to radio totalno je puknuo. Ploca ne daje nikakve znakove zivota a prije toga nisam mogao dva RAM slota koristit. dosta je riskantno a ako je pin nepotreban za rad (moze se vidit na shemi za taj socket) onda ce ploca radit.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus rampage 2 extreme popravak pinova na sock

kaze da ploca pali tj probao ju je upaliti i crn je ekran, ventilatori svi rade.  Onda je pregledao socket i vidio "nekoliko" pinova savinutih.   Imam X5650 doma i ova bi mi ploča došla kao budali šamar

noob al volim učit
12 godina
offline
Asus rampage 2 extreme popravak pinova na socketu

Koliko je to točno jako jeftino? Ako je neka cijena tipa 50-100kn po isplati se kockat.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Asus rampage 2 extreme popravak pinova na sock
smak420 kaže...

kaze da ploca pali tj probao ju je upaliti i crn je ekran, ventilatori svi rade.  Onda je pregledao socket i vidio "nekoliko" pinova savinutih.   Imam X5650 doma i ova bi mi ploča došla kao budali šamar

 isti simptomi ko kod mene. ako imas zivaca, puno vremena i mirnu ruku a ne zalis za parama ako nesto pukne, slobodno je kupi. pokusat cemo ti pomoci sto je vise moguce oko popravka! 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2016 14:45 (Arnel16).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus rampage 2 extreme popravak pinova na sock

ploča naručena za 200 kn sa poštarinom. Doci ce u utorak srijedu najkasnije, pa cu detaljne slike pokusaja popravka postati ovdje

 

hvala na bilo kakvoj pomoci i savjetima koje dobijem.  Imam i usb mikroskop pa se nadam da ce mi pomoci 

noob al volim učit
8 godina
offline
Re: Asus rampage 2 extreme popravak pinova na sock
smak420 kaže...

ploča naručena za 200 kn sa poštarinom. Doci ce u utorak srijedu najkasnije, pa cu detaljne slike pokusaja popravka postati ovdje

 

hvala na bilo kakvoj pomoci i savjetima koje dobijem.  Imam i usb mikroskop pa se nadam da ce mi pomoci 

 onda si se dobro pripremio za popravak. nadam se da ce sve dobro proci. kako to da vlasnik nije htio popraviti pinove? 

Precision beats power and timing beats speed
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus rampage 2 extreme popravak pinova na sock

kaze da ju je nosio na servis neki lokalni i da oni ne vrše takav vid popravka

noob al volim učit
12 godina
offline
Re: Asus rampage 2 extreme popravak pinova na sock
smak420 kaže...

kaze da ju je nosio na servis neki lokalni i da oni ne vrše takav vid popravka

 Koliko sam ja čitao, ljudi su ti nosili u zlatarne ili kod urara na popravak.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus rampage 2 extreme popravak pinova na sock

pokusat cu sam popraviti.. imam strpljenja i alata, volje i želje.  Te ploce su skupe i rijetke, procesor je zvijer....sve skupa je malo para i potencijano u rangu i7 4770k za 10% para

noob al volim učit
8 godina
neaktivan
offline
Asus rampage 2 extreme popravak pinova na socketu

pogledaj si to tamo ti če objasnit kako popravit taj kvar 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Asus rampage 2 extreme popravak pinova na socketu

ili javi se u IT Elektronika pa ti zamjene socket .)

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Asus rampage 2 extreme popravak pinova na sock
smak420 kaže...

pokusat cu sam popraviti.. imam strpljenja i alata, volje i želje.  Te ploce su skupe i rijetke, procesor je zvijer....sve skupa je malo para i potencijano u rangu i7 4770k za 10% para

 
U rangu i7 4770k 1336 socket oO?

12 godina
protjeran
offline
Re: Asus rampage 2 extreme popravak pinova na sock
Ma kao od sale proc s 40-50% manjim ipc-om stize kao od sale slabasni 4770k! Lol
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
neaktivan
offline
Asus rampage 2 extreme popravak pinova na socketu

tako je, dakle u onome u cemu cu ja koristit PC je isplativo odnos uloženo PARA dobiveno performansi. A amd nevolim. dakle za 1000 kn cca nemogu dobit bolje performanse

noob al volim učit
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice