Crn ekran - Komp radi

poruka: 24
|
čitano: 9.052
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Crn ekran - Komp radi

Sve se upali i radi ali slike nema i lampica od monitora blinka, kao da čeka sliku da dođe..

Probao sam integriranu grafu, isti problem.. Hard, memorija, cpu mislim da su ispravni, također i napajanje..

 

Kad izvadim memoriju ništa ne pišti, uopće nema beep-ova.. Ja sumnjam na matičnu

 

Može savjet neki što da probam, jumper sam prebacio da resetira postavke, bateriju sam vadio isto..

 

Matična je Asrock AliveNF4G, sve komponente su stare oko 8-10godina, jedino novi rami i probao sam i sa starima isto nema promjene

 

Znači matična je mrtva? Jer nema uopće slike, BIOSa ni ničega..

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran - Komp radi

Imao sam isti problem sa prescottovim maticnama, iz iskustva ti mogu reci da je problem u maticnoj. ;)

11 godina
offline
Crn ekran - Komp radi

Da ju probam u pećnicu ubaciti ili u smeće s njom?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Crn ekran - Komp radi

Pozdrav,

i ja imam problem sa kompjuterom naime nekidan se računalo u sred rada zablokiralo te sam ga ugasio na dugme kada sam ga upalio svijetlila je samo lampica da je ukljucen unutra svi ventilatori su radili i hdd je radio ali nije bilo beepa ni slike,

zatim sam sutradan izvadio obje plocice rama i kompjuter je 3 puta pisto kada sam stavio natrag jedan ram kompjuter se upalio i normalno radio onda sam vratio i drugu plocicu rama opet sve isto nije radilo pa sam ostavio samo jedan ram.

I danas sam opet vratio taj jedan ram i kompjuter se upalio i sve normalno radio i samo usred gaming mi se crasho i dobio sam poruku od Windowsa "Your PC ran ito an problem" tako nešto i tu je stajao... Sada opet radi samo sa jednom plocicom rama.

Mene zanima sto je pokvareno ali me i zanimaju ove voltaze zasto su tako velika odstupanja.

Komponente su: MSI 870-C45

              AMD Phenom ll X4 955

              Apacer 4 gb 1333 mhz x2

              Radeon HD6770 1gb

              SSD 840 EVO Samsung 120 gb

              HDD 1 tb Samsung

              OCZ 500w

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran - Komp radi

Nebi bas rekao da ce ti to biti od pomoci ali pokusaj, mozda je do spojeva.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran - Komp radi

Poz

Ocito je problem u ram plocicama ako bez te jedne plocice komp radi normalno, takoder ili ti ovaj software ne pokazuje dobro voltazu ili ti nesto nije u redu sa napajanjem, +5V mora biti oko 5v, par mv vise manje, takoder isto i sa +12v, kao imas tester za napajanje preporucujem ti da provjeris dali je sve ispravno sa napajanjem, ako rijesis da je problem u napajanju onda bi ti rame trebale biti ispravne, ukoliko je napajanje ispravno onda je do rama...evo to ti je moje misljenje ali moguca opcija ti je da ti oboje neradi :/

12 godina
offline
Crn ekran - Komp radi

@lepi91

 

90% sam siguran da je maticna. imao asrock extreme z77 isti problem, sve komponente sam izmjenio i nista nije pomoglo osim promjene maticne.

 

@zvrle

 

probaj tu istu plocicu rama stavit na mjesto gdje ti je ova koju ne vadis jer moze bit da je do samog keksa rama ili do slota na maticnoj odnosno memorijskom kontroleru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Crn ekran - Komp radi

Hvala na odgovoru, tak sam i mislio.. Bit će neka nova matična onda. Kad se odlučim na kupovinu otvoriti ću temu na forumu pošto nisam u toku s tim komponentama i šta bi bilo najbolje uzeti...

 

Što se mene tiče može lokot 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Crn ekran - Komp radi

Imam jedan problem.. kupio sam komp u admu danas je stigao i spojim ga ukljucim i crn ekran... izvadim graficku i normalno radi preko integrirane grafe... komponente: 

Gigabyte gtx 970 gaming

i5 4690k

asrock z97 pro4

1x8 gb kingston 

fortron 750w raider

 

trtrtr
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Crn ekran - Komp radi

Ja sam imao isti problem sa time da slika mi se nije htjela pojavit. Koristio sam VGA kabel, no da stvar bude bolja imao sam sliku i bila je dobra do neko vrijeme kad je počela plavkasta bit. Nakon stavljanja grafičke više uopče nije pokazivao sliku. Stavio sam na matičnu kabel (integrirana grafičak), ni tad nije pokazao sliku. Kupio novi kabel i proradilo je sve. Zaključak: Kabel je kriv.

S tim da sam tada kupio DVI kabel. Dok je VGA cjelo vrijeme nakon gašenja izbacivao poruku da traži Analog/digital izlaz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 17:29 (tonik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Crn ekran - Komp radi
balooog92 kaže...

Imam jedan problem.. kupio sam komp u admu danas je stigao i spojim ga ukljucim i crn ekran... izvadim graficku i normalno radi preko integrirane grafe... komponente: 

Gigabyte gtx 970 gaming

i5 4690k

asrock z97 pro4

1x8 gb kingston 

fortron 750w raider

 

 

Nemoj ni pomišljat otvarat komp jer gubiš garanciju. Probaj samo sa drugim kabelom, ali predlažem da im ga vratiš neka oni probaju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran - Komp radi
balooog92 kaže...

Imam jedan problem.. kupio sam komp u admu danas je stigao i spojim ga ukljucim i crn ekran... izvadim graficku i normalno radi preko integrirane grafe... komponente: 

Gigabyte gtx 970 gaming

i5 4690k

asrock z97 pro4

1x8 gb kingston 

fortron 750w raider

 

Jesi gledao u biosu da nije integrirana podešena kao default ili  je disablean PCI-express port?

tonik kaže...
balooog92 kaže...

Imam jedan problem.. kupio sam komp u admu danas je stigao i spojim ga ukljucim i crn ekran... izvadim graficku i normalno radi preko integrirane grafe... komponente: 

Gigabyte gtx 970 gaming

i5 4690k

asrock z97 pro4

1x8 gb kingston 

fortron 750w raider

 

 

Nemoj ni pomišljat otvarat komp jer gubiš garanciju. Probaj samo sa drugim kabelom, ali predlažem da im ga vratiš neka oni probaju.

Najveća glupost ikad, svaka komponenta ima garanciju za sebe ako je problem do grafe spakiraj i reklamiraj.

13 godina
offline
Crn ekran - Komp radi

Glupost? Ispravi me ako sam u krivu ali jel se ne stavljaju one naljepnice na stražnjem djelu, da se ne skidaju jer se inaće gubi garancija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran - Komp radi
tonik kaže...

Glupost? Ispravi me ako sam u krivu ali jel se ne stavljaju one naljepnice na stražnjem djelu, da se ne skidaju jer se inaće gubi garancija?

Da stavljaju se pri slaganju, tako da možeš  cijelo računalo poslat na servis i stime dobiješ besplatnu defektažu kvara, čišćenje od prašine ovisi od firme do firme. Ako nemaš naljepnicu platit ćeš defektažu ali roba/komponente unutra  su pod garancijom (svaka komponenta ima svoj garantni list i vrijeme trajanja garancije).

Isto tako primjera radi bubam links prodaje konfiguraciju na koju daje 2 godine garancije(dijelovi nabavljeni od asbisa ili koga kod vec), nakon tri godine ti rikne intelov ssd koji ima garanciju 5 godina, odneses samo disk koji ce zamjenit ili cijelu kantu ukoliko neznas sto je, zelis da oni to odrade(neznas o cemu se radi blabla) onda ne vrijedi ta "naljepnica" i servis ce ti naplatit ruke za zamjenu diska, ali ne i disk jer je pod garancijom.

9 godina
neaktivan
offline
Crn ekran - Komp radi

Kad bih vam rekao u cemu je bio problem smijali bi mi se... ugl 5 dana sam zivcanio i pokusavao... da bih skontao da kuciste ne odgovara grafickoj i onda onaj lim od kucista malo ali jako malo prelazi preko ulaza na grafickoj da je to ne primjetno i imas osjecaj da kad ukopcavas kabl da ude do kraja... i to sam skonto tek kad sam pokusao hdmi ukljucit koji nikako nije mogao uci od tog lima... 

trtrtr
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran - Komp radi

onda super :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.12.2014 22:48 (Coki123).
10 godina
neaktivan
offline
Crn ekran - Komp radi

Ljudi moze li meni pomoc 

Znaci komps sve radilo normalno dok nisam danas iso promjenit ram ali su mi dali prevelike pa mi nisu stale obje plocice vec samo jedna pa sam ga tako probao pokrenut da vidim oce prepoznat noci ram (1*2 i 1*4gb nova plocica)

 

Onda mi je odjenom ekran bio crn i pisalo je no signal a kad sam hdmi ukopcao na maticnu (integriranu) sve je radilo iako u bijednoj rezoluciji

 

U kompu se sve cini da radi normalno cak i moja graficka iako nedobiam sliku od nje 

 

Ciji mi se da je onda problem u tome da moram prebaciti opet sa integrirane na svoju (r9 270x) a neznam kako i jeli to bas taj problem

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Crn ekran - Komp radi
ivanculo12 kaže...

Provjeri da li radna memorija sjedi do kraja u svome utoru, možeš sve module povaditi van, dobro ispuhati utore, zatim vratiti natrag, testirati samo sa starim modulima, pa samo s novim.

Provjeri da li su svi kabeli napajanja sjeli do kraja u svoje utore, možda si dok si ugrađivao RAM nešto slučajno izvukao van, ovo osobito vrijedi da dodatno napajanje grafičke kartice.

Izvadi grafičku karticu van, dobro ispuši PCI-E utor, vrati natrag.

Izvadi CMOS bateriju s matične na 5 minuta, vrati natrag, probaj upaliti.

ps. pojasni mi ovo "prevelike", da li koristiš RAM kompatibilan sa svojom matičnom pločom?

ps. 2. slika kad si se spojio na integriranu grafičku karticu ti je bila takva kakva je je zbog toga što nemaš instaliran odgovarajući driver za nju, to je normalno.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 16:32 (Valentin17).
10 godina
offline
Crn ekran - Komp radi

U koliko ces ti tema postavit isto pitanje ?!!?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran - Komp radi

Ma to zato sto sam imam ogromni hladnjak za cpu pa on prelazi preko jednog ram slota 

 

Zato mogu stat samo ram sa niskim profilom a ne viskom koje sam ja zabunom kupio 

 

Mislim da je moja najveca greska bila to sto sam stavio 2 razlicita rama u isto vrijeme a sto se tice ciscenja i svega mislim da je vec prilicno cist i da to nema nikakve veze 

Glavna fora bi bilo to da mi nekako opet komp prebaci sa posao sa integrirane na moju normalnu graficku karticu 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran - Komp radi

U svim ako treba hahaha (za sad samo dvije)

13 godina
online
Re: Crn ekran - Komp radi
ivanculo12 kaže...

U svim ako treba hahaha (za sad samo dvije)

Ne znam da li znaš, ali to je protiv pravila foruma.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
10 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran - Komp radi

Znaci ja sam cisti kreten jaaoooo hvala ti puno kako si rekao da odem pocistit sve skuzio sam da mi je graficka kartica lagano iskocila iz utora i kad sam je vratio nazad sve je bilo normalno 

 

Uf koliko sam se izivcirao i onda ovo bude problem 

 

Svejedno hvala puno 

I takodzer hvala na upozorenju

13 godina
online
Re: Crn ekran - Komp radi
ivanculo12 kaže...

Znaci ja sam cisti kreten jaaoooo hvala ti puno kako si rekao da odem pocistit sve skuzio sam da mi je graficka kartica lagano iskocila iz utora i kad sam je vratio nazad sve je bilo normalno 

Vjeruj mi, nisi ni prvi ni zadnji.

Zato sam i rekao da provjeriš da li sve dobro sjedi u svojim utorima.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice