Crosshair V Formula-Z problem?

poruka: 15
|
čitano: 954
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
ASUS Crosshair V Formula-Z problem?

Pozdrav,

nedavno sam kupio Crosshair V Formula-Z maticnu. Kada sam ju stavio u komp umjesto stare ASRock 970 Extreme4 i stavio komponenete na nju, maticna mi u BIOS-u pokazuje da imam samo 4GB memorije iako je stavljeno 2x4GB. Kao sto vidite iz slika, u windowsima mi pise da imam 8GB ali je 3,92 usable, a u BIOS-u da imam toatal 4GB iako BIOS prepoznaje da su i u 2. i u 4. slotu po 4 GB. Probavao sam stavljati po jednu plocicu memorije i obadvije rade dobro ako ih stavim same u A1 ili A2 slot. Ako stavim bilo koju plocicu samu ili u B1 ili B2 slot, maticna uopce nece krenuti s POST-om i na Q-Code LED displayu pise code 50 koji po manualu znaci "Memory initialization error. Invalid memory type or incompatible memory speed". Sad mi nije jasno zasto za B1 i B2 slotove pise da je memorija nekompatibilna a za A1 i A2 je sve ok. BIOS je flashan na zadnju verziju jer je i na verziji koja je bila bio isti problem. Memorija je Corsair Vengeance Low Profile 1600MHz. Na staroj ploci je sve radilo bez problema. I ne znam da li je bitno, kupio sam i novu graficku Sapphire Radeon R9 290 a na staroj ploci je bila GTX560-Ti. Windowsi su naravno novi, stavljeni nakon ugradnje ploce, a driveri za plocu su skinuti s ASUS-ove stranice, najnovije verzije. I kao sto vidite na screenshotu, u windowsima razni programi pokazuju da imam 8GB ali su u single channelu a ne dual, i da je samo 3,92 usable jer je 4183 Hardware Reserved??? U BIOS-u sam samo promjenio Memory Speed s Auto na 1600MHz te u CPU postavkama iskljucio Cool'n'Quiet, C1E i Core C6 State.

Screenshot iz Windowsa: https://imageshack.com/i/f017aecej

BIOS Screenshot 1 BIOS Screenshot 1
BIOS Screenshot 2 BIOS Screenshot 2
BIOS Screenshot 3 BIOS Screenshot 3
BIOS Screenshot 4 BIOS Screenshot 4
Do not let your anger blind you. Let it consume you and in the purity of your hatred you will find the deaths of your enemies.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 15:20 (m3phisto80).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Crosshair V Formula-Z problem?

Koji win imas i kolko bita 32 ili 64?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Crosshair V Formula-Z problem?

Win 7 Ultimate sa SP1, x64 naravno.

Do not let your anger blind you. Let it consume you and in the purity of your hatred you will find the deaths of your enemies.
13 godina
offline
Crosshair V Formula-Z problem?

Jesi napravio update biosa na najnoviji. Imašovdje skineš ga prebaciš na usb koji mora biti u FAT 32 formatu odeš u BIOS i pod karticu tool imaš za flash i samo flashas bios i onda probaj jel radi.

Sada sam pročitao da si flashao na zadnju verziju

Probaj resetirat bios pomoću tipke iza na matičnoj

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 15:36 (Ivanjino96).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Crosshair V Formula-Z problem?

....probaj sa memory remapping opcijom u biosu ako već nisi/sa drugog screenshota -  Advanced > North Bridge > Memory...

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 15:45 (lion002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Crosshair V Formula-Z problem?

Probao sam Clear CMOS tipku, nije pomoglo. Memory Remapping sam isto probavao, ukljucen je, kad ga iskljucim onda mi BIOS pokazuje da imam total 3072MB memorje...

Do not let your anger blind you. Let it consume you and in the purity of your hatred you will find the deaths of your enemies.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 15:53 (m3phisto80).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Crosshair V Formula-Z problem?
m3phisto80 kaže...

Probao sam Clear CMOS tipku, nije pomoglo. Memory Remapping sam isto probavao, ukljucen je, kad ga iskljucim onda mi BIOS pokazuje da imam total 3072MB memorje...

Ako imaš garanciju nosi na servis. 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
15 godina
offline
Crosshair V Formula-Z problem?

Moguce da ti CPU nije dobro sjeo ili je savinut pin... Svejedno, izvadi CPU i pogledaj da li ima koji savinut pin na njemu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Crosshair V Formula-Z problem?

Hmm, nekoliko pinova (3-4) u prvom redu ne stoji potpuno ravno, znaci nisu pod 90°, nego malo ukoso, ali cisto malo, gotovo neprimjetno, jer procesor sjeda lagano na plocu bez ikakvih problema. Vjerovatno sam ih nepaznjom malo stisnuo prstom dok sam cistio procesor. Znaci to bi mogao biti problem?

Do not let your anger blind you. Let it consume you and in the purity of your hatred you will find the deaths of your enemies.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 19:44 (m3phisto80).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Crosshair V Formula-Z problem?
m3phisto80 kaže...

Hmm, nekoliko pinova (3-4) u prvom redu ne stoji potpuno ravno, znaci nisu pod 90°, nego malo ukoso, ali cisto malo, gotovo neprimjetno, jer procesor sjeda lagano na plocu bez ikakvih problema. Vjerovatno sam ih nepaznjom malo stisnuo prstom dok sam cistio procesor. Znaci to bi mogao biti problem?

Da nazalost, to bio mogao biti problem, tj. 100% sam uvjeren da je zbog toga. Dosta ljudi sa tvojim problemom je na kraju shvatilo da je problem u CPU-u, tj. svinutim pinovima.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Crosshair V Formula-Z problem?

I sta bi ti sad meni savjetovao da napravim? Isprobati neki drugi procesor na njoj?

Do not let your anger blind you. Let it consume you and in the purity of your hatred you will find the deaths of your enemies.
15 godina
offline
Crosshair V Formula-Z problem?

Hmm.. pokusat ispravit pinove, ali samo i jedino ako znas kako i kojim alatom!

U protivnom probaj proc na drugoj ploci ako jos imas onu Asrokicu, ili neki drugi proc na Formuli.

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Crosshair V Formula-Z problem?

Da, imam jos ASRockovu plocu, pa cu probati procesor na njoj. Nisam nikad imao problema sa pinovima procesora tako da ne znam kako ih izravnati. Ukoliko se pokaze da je to razlog mojih problema mislis li da bi mi priznali garanciju na procesor jer jos imam jamstvo do kraja godine? Procesor je kupljen u ADM-u.

Do not let your anger blind you. Let it consume you and in the purity of your hatred you will find the deaths of your enemies.
15 godina
offline
Crosshair V Formula-Z problem?

Mislim da garancija ne bi prosla jer bi se to smatralo kao nestrucno rukovanje. Ali nikad ne znas, mozda i prode uspjesno. Sve zavisi koliko su zaista svinuti.

Eventualno (ako je zaista do CPU-a), odes do servisa i ako ne uvaze garanciju, zamolit ih da ti istestiraju proc, pa makar i platio testiranje cisto da ti oni potvrde da je do CPU-a. Ako si plocu (Asusicu) kupio kod njih onda nosi obavezno i nju tako da naprave testiranje i na njoj.

Cisto da ubijes dvije muhe jednim udarcem!

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 20:43 (Rupy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Crosshair V Formula-Z problem?

Prvo cu preko vikenda staviti procesor na staru maticnu da vidim kako ce se tamo ponasati, a onda posuditi neki drugi AMD procesor pa njega isprobati na Formuli-Z. Hvala na pomoci.

Do not let your anger blind you. Let it consume you and in the purity of your hatred you will find the deaths of your enemies.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice