Čudan zvuk kod aktivnosti (npr. skrolanje)

poruka: 5
|
čitano: 4.351
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Čudan zvuk kod aktivnosti (npr. skrolanje)
pitanje

Prilikom skrolanja i učitavanja u internet exploreru, se čuje čudan piskutavi zvuk.

Nemogu točno locirati otkuda dolazi zvuk, hard disk, matična ili ovo di napajanje dođe u komp (razdjelnik? radi se o laptopu).

 

Primjetio sam da zvuk nestane kad iskopčam napajanje, odnosno pri radu na baterije. HDD provjerio sa HDD life i sve je na 100% (dobro)

Ima tko rješenje ovog problema? Zvuk je iritantan, jer zvuči ko da bu nešt crklo svaki čas.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Čudan zvuk kod aktivnosti (npr. skrolanje)

Najvjerojatnije zuji neka zavojnica na ploči ili unutar napajanja i to prilikom promjene opterećenja, i to ne znači nikakav kvar, jednostavno dotični element nije dovoljno zaliven lakom (ili čime već proizvođači to izoliraju) pa proizvodi zvuk.

 

Npr. sličan slučaj imam i ja - meni zuji napajanje i to samo kad je notebook na standby (ne zuji dok je notebook u radu ili kad je isključen). Radi tako već 3 godine...

Također mi zuji i punjač Nokijinog mobitela kad je bez opterećenja (npr. kad je baterija puna) - isto neki visokofrekventni zvuk.

KaeR
15 godina
neaktivan
offline
Čudan zvuk kod aktivnosti (npr. skrolanje)

probaj isključit mikrofon na lapu... neki put zna pojačavat vibracije koje se dešavaju na njemu.... 

imam život, nemam grobno mjesto
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Čudan zvuk kod aktivnosti (npr. skrolanje)

Kreni redom od jednostavnijih do slozenijih dok ne eliminiras problem:

1. iskljuci mikrofon

2. provjeri konektor od zvucnika (ako koristis vanjske zvucnike i u njima cujes taj zvuk) - probaj lagano prstom vrtiti spoj kabela i tijela konektora

3. premjesti napajanje prijenosnika na drugu uticnicu u zidu - ako ti to rijesi problem, a smeta ti tako spojeno, probaj s drugim produznim kabelom

4. pogledaj postoje li noviji driveri za tvoju zvucnu

5. ako nista od ovoga ne rijesi problem, nema panike - na jednom prijenosniku kod skrolanja tako zuji vec godinama, ali radi bez problema

 

Sasa

you don't have to be crazy to work here, but it helps
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan zvuk kod aktivnosti (npr. skrolanje)
majkell kaže...

Prilikom skrolanja i učitavanja u internet exploreru, se čuje čudan piskutavi zvuk.

Nemogu točno locirati otkuda dolazi zvuk, hard disk, matična ili ovo di napajanje dođe u komp (razdjelnik? radi se o laptopu).

 

Primjetio sam da zvuk nestane kad iskopčam napajanje, odnosno pri radu na baterije. HDD provjerio sa HDD life i sve je na 100% (dobro)

Ima tko rješenje ovog problema? Zvuk je iritantan, jer zvuči ko da bu nešt crklo svaki čas.

 

Odgovor: edit > slika u prilogu. Možda pomogne. Meni je.
Isključi Aux i Video Isključi Aux i Video
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice