Disk C pun

poruka: 34
|
čitano: 11.577
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Disk C pun

Nedugo nakon što sam kupila lap.počela mi je iskakati ob.da je disk C pun. Laptop mi je spor,nekad neće otvarati net. Obrisala sam sve moguće prog.i uvijek isto. Najradije bi stavila nove windowse al pošto mi tipkovnica ne radi navodno se nemože. Pojma nemam o ničemu, molim pomoć.

 

Disk je 43GB slobodno 0

win xp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disk C pun

-to je vjerojatno samo dio diska-particija, na tom dijelu (recimo C:\) treba osloboditi mjesto tj XP+normalne app bi zauzelo cca 10-20GB, tako da imaš nešto... nešto dovoljno veliko kao npr dropbox/cloud i sl. što bi vjerojanto moglo stati ne neki drugi dio diska (jer su normalne veličine 100GB-1TB.. vjerojatno imaš disk veći od recimo 160GB, samo trebaš 'pronaći'. To možeš DiskManagerom (i STOP, jer dalje ovisi što vidiš..).

-bez dovoljno slobodnog mjesta na sys.disku za rad OSa (par GB) ne možeš ništa... dok ostatak vjerojatno zjapi beskorisno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Disk C pun
kisica87 kaže...

Nedugo nakon što sam kupila lap.počela mi je iskakati ob.da je disk C pun. Laptop mi je spor,nekad neće otvarati net. Obrisala sam sve moguće prog.i uvijek isto. Najradije bi stavila nove windowse al pošto mi tipkovnica ne radi navodno se nemože. Pojma nemam o ničemu, molim pomoć.

 

Disk je 43GB slobodno 0

win xp

to si kupila rabljeni laptop? (retoričko pitanje obzirom na navedene podatke- disk od 43gb , winxp , tipkovnica ne radi)

da li imaš još koju particiju osim te gdje su windowsi?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Disk C pun

Rabljeni je, tipkovnica je krepala kod mene (polila sam ju).

Ako je particija isto što i disk, imam i D 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Disk C pun

Ishus

 

Piše mi ovako:

c kapacitet 43,95gb   free 44mb

d         49,21gb      45,59b

 

DISK BASIC

93,16 GB

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 18:34 (kisica87).
15 godina
offline
Re: Disk C pun
kisica87 kaže...

Rabljeni je, tipkovnica je krepala kod mene (polila sam ju).

Ako je particija isto što i disk, imam i D 

 da, to je taj 'D:' .. (btw, disk je fizički, particije su umjetne-logički diskovi, od jednog fizičkog, više dijelova... al to nije ono što te zanima? Može malo o mom autu, što bi reko batman..{#})

 

-sad 'samo' trabaš vidjeti što/gdje imaš (pict, music..), prebaciti 'višak' na D: kao i vidjeti (ako ti je promako) npr iCloud/DropBox i sl.. sve to na D: tad bi OS trebao imati dovoljno slobodnog mjesta na C: sys.disku.

 

kad oslobodiš na C: nekoliko GB, (mada ne vidim što bi trebalo biti preko 20GB od 40).. win bi trebao normalno proraditi, pa je to dovoljno ta ovaj fix.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 18:37 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Disk C pun

Slike, dokumente, muziku i sve takvo, download držim na disku D. 

Ovo dvoje što ste napisali ne nalazim da imam.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 18:41 (kisica87).
15 godina
offline
Re: Disk C pun
kisica87 kaže...

Slike, dokumente, muziku i sve takvo, download držim na disku D. 

- Desktop? Imaš li na njemu neke foldere sa sličnim stvarima? Ako imaš, muvni s desktopa na dokumente.. D:

 

i nakon toga, vidi stanje C: diska.

 

ako nije dovoljno slobodnog:

otvori win.explorer, u adresu utipkaj bez navodnika ''%temp%'' +enter, u tom folderu selektiraj sve CTRL+A i obriši DEL, XP će te gnjaviti-prekidati.. ali ponovi par puta, preskoči file koji ne može brisati.. kad ostanu neizbrisivi nastaviš. Browsaš do C:\windows\temp\ opet CTRL+A DEL.. ista stvar. opet dalje browsaš do C:\windows\softwaredistributions\downloads\ opet CTRL+A +DEL..

to bi moglo biti dovoljno.

 

ako nije, (pa što imaš na računalu??).. možda neka npr igra (jer programi ne zauzimaju toliko puno). Pogledaj u ControlPanell AddRemove Programs.. i vidi što bi moglo biti. Ako je igra, može deinstall, pa ako je potrebna install na D: gdje ima mjesta... Ili update stanja pa nešto smislimo.

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 18:48 (ihush).
10 godina
offline
Re: Disk C pun

install "CCleaner" i uključi čišćenje a ovo za "desktop" što kaže ihush obavezno makni foldere! .. ( lako kasnije napraviš shortcut do njih ).

15 godina
neaktivan
offline
Disk C pun

Preporučam SpaceSniffer za vizualizaciju zauzeća diska. Tako je najlakše pronaći krivca koji guta bajtove.

 

http://www.uderzo.it/main_products/space_sniffer/download.html

 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Disk C pun

Imam jedan čudan problem. Nešto mi troši slobodan prostor na tvrdom disku. Svakih pet minuta pogledam na količinu preostalog prostora na disku i primjetim da je oko 100-200 MB slobodnog prostora jednostavno nestalo. Stvarno ne znam što bi to trebalo značiti. Je li to možda virus ili neko oštećenje ili greška na operativnom sustavu ili se možda radi o nekakvom fizičkom oštećenju na matičnoj ploči ili procesoru? Radi se o računalu starom preko 9 godina,to je Dell Optiplex GX 620 računalo koje ima instaliran Windows XP Black 27 operativni sustav. Znam da sigurno nije kvar na tvrdom disku jer se ovaj problem ne pojavljuje kada disk koristim na drugom računalu. Na drugi tvrdi disk sam prije par dana instalirao Windows 8,ali ga računalo ne prihvaća,valjda zato što je prestaro za novije operativne sustave. Zbog toga moram nastaviti sa korištenjem Windows XP sustava,ali kakve koristi od toga kada nešto nepoznato na računalu stalno troši slobodan prostor na disku. Napominjem da nisam otvarao nikakve sumnjive stranice gdje bih mogao s virusima zaraziti računalo,a operativni sustav sam instalirao neki dan i odmah nakon toga sam instalirao besplatni Avast antivirus. Antivirusom sam skenirao računalo i nije bio pronađen niti jedan virus,a skeniranje sam namjestio na FULL. No,jučer sam primjetio da mi nešto stalno troši prostor na tvrdom disku. Ponovio sam skeniranje antivirusom nekoliko puta,ali virusi opet nisu pronađeni. Također moram napomenuti da je se ovaj problem pojavljivao i prije 15 godina na mojem drugom računalu u doba kada nisam imao Internet,a to znači da nikakav virus nije tada mogao utjecati na gubljenje slobodnog prostora na disku jer viruse tada nisam ni mogao pokupiti jer nisam imao Internet.. Znači,vjerojatno se radi o nekom drugom problemu. Čak i nadogradnja najnovijih drivera nije pomogla. Drivere sam skinuo sa službene Dellove stranice koja je odmah prepoznala računalo i odmah ponudila instalaciju svih novih drivera na što sam pristao. Tko zna,možda je se pojavio neki problem ili fizički kvar na matičnoj ploči,ali kakav god ovo problem bio,znam da se nikada dosada nije pojavljivao na ovom računalu niti sam ikada čuo da je netko imao sličan problem. Probao sam riješiti ovaj problem tako što sam računalo palio bez pržilice i Floppy čitača i FIireWire kartice,ali problem je i dalje ostao prisutan. Čak sam računalo prebacivao i u SAFE MODE,ali nikakve koristi. Napominjem da je tvrdi disk sasvim uspješno radio na ovom računalu punih 6 godina,ali od jučer je počeo gubiti slobodan prostor iz nepoznatog razloga. Kada ga stavim u drugo računalo,problem se ne pojavljuje. Znam da je baterija na matičnoj ploči sasvim ispravna i puna jer nikada dosada nisam primjetio da su postavke u BIOS-u resetirane čak i ako po nekoliko dana ne uključujem računalo,a u BIOS-u nikada nisam ništa dirao tako da je sasvim sigurno da BIOS nema niti jednu pogrešno namještenu postavku koja bi izazivala ovaj problem. Prilikom svakog paljenja računala nisam primjetio nikakve znakove upozorenja koji bi mi davali do znanja da nešto ne štima s tvrdim diskom. Stvarno nemam pojma kako riješiti ovaj bizarni problem. Napominjem da je Avastova antivirusna zaštita stalno uključena i da je na maksimumu,ali još nije otkriven niti jedan virus. Ali svejedno ću i dalje redovito skenirati računalo s Avastom. Također nisam instalirao nikakve sumnjive programe na računalo koji bi mogli izazvati ovaj problem. Instalirao sam samo ova tri programa - Nero,Audacity i LightWorks,a jako se dobro zna da ti programi ne sadržavaju viruse. Dva od ova tri navedena programa su crackirani,ali njihovi crackovi nikada dosada nisu negativno utjecali na rad tvrdog diska i računala. Čak nikada nisu usporili ni operativni sustav. Napominjem da je računalo sve do sada uspješno radilo i nije imalo nikakvih problema,ali od jučer je se pojavio ovaj čudni problem s tvrdim diskom. Naravno,ja ne mogu znati u čemu leži problem,ali sigurno nije u tvrdom disku jer disk ne pokazuje ovaj problem kada je u drugom računalu. Ali negdje sigurno mora biti neki problem. Ako je se netko na ovom forumu nekada slučajno susreo s ovim čudnim problemom nestajanja slobodnog prostora na tvrdom disku i zna kako ga se može riješiti,neka postupak za rješavanje napiše ovdje. Bio bih vrlo zahvalan.


KONFIGURACIJA RAČUNALA:
-Proizvođač i model: Dell Optiplex GX 620
-Procesor: Intel Pentium 4 2.80 GHz (proizvodni proces je 90 nanometara,a priključak je LGA 775 socket)
-Na matičnoj ploči piše Foxconn L S-36 ali ne znam da li je to model ploče jer ima hrpa drugih oznaka pokraj ove
-Ram: 1GB (nigdje ne piše naziv proizvođača memorije,samo piše da je proizvedena u Maleziji)
-FireWire kartica: Sansui (4 priključka)
-DVD pržilica: SAMSUNG SH-224 (SATA priključak)
-Dodatni CD-ROM čitač: SAMSUNG SC-152L (IDE priključak)
-USB 2.0 (8 priključaka)
-6 SATA priključaka
-3 IDE priključka
-Tvrdi disk: Western Digital Green Caviar 1TB (SATA priključak)
-Čitač Floppy disketa
-Ugrađena Intelova grafika na matičnoj ploči
-SoundMax zvučna kartica ugrađena na matičnoj ploči
-Napajanje: Dell L-305P -00 (305 vati)

To su svi podaci o računalu koje sam uspio pronaći. Ako netko slučajno zna kako se može riješiti ovaj problem s nestajanjem slobodnog prostora na tvrdom disku,neka rješenje tog problema napiše ovdje.

Unaprijed se zahvaljujem.

https://www.youtube.com/channel/UCyoGUvyD-jd0No-7KaWxpEA
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 21:16 (Sky-Cola).
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Disk C pun

Desktop prazan, nakon ovog free je 207mb

Igre nemam..

U programima mi upada u oko Avast 417mb, Chome 285mb, Microsoft.Net Framework 2.0 service pack 185mb,Microsoft.Net Framework 3.0 service pack 169mb,Office 593mb

14 godina
offline
Re: Disk C pun

Provjeri, Dell Optiplex GX 620 trebalo bi ima Intel 945 chipset koji je kompatibilan sa Windows 7. Nabavi još 1GB RAM-a i možeš instalirati i ugodno koristiti Windows 7. Elem, ja imam jedan takav na poslu i samo problemi sa njim (dok je bio pod XP-om). HDD melje, melje i ne prestaje. Računalo zapinje, zaglavi itd, itd. Matična ploča je veoma podložna kvarovima a najčešće se napušu kondezatori. Uđi u BIOS i uključi Enhanced opciju za HDD kao i S.M.A.R.T, HyperTreading za CPU. Što se tiče nestajanja prostora Dell zajedno sa svojim računalima isporučuje software koji služi za backup. Ukoliko ga ne koristiš deinstaliraj ga. Također isključi Windows backup i System restore. Uradi Disk cleanup i uključi čišćenje sistemskih opcija. Ne zaboravi instalirati HDTune pa skeniraj i sam HDD.

Da ponovim, najlakše ti je nabaviti gigu RAM-a i instalirati 7-cu. U suprotnom samo ćeš izgubiti živce.

9 godina
neaktivan
offline
Disk C pun

Taj Space pokazao ovo

ki ki
kii kii
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 21:32 (kisica87).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Disk C pun
Hvala na informacijama. Probat ću sve to što ste naveli,možda i uspije. Zaboravio sam reći da se operativni sustav totalno uspori i zamrzava nakon samo par tjedana od instalacije čak i ako na njega ne instaliram nijedan program. To se uvijek događa nakon instalacije OS-a.
https://www.youtube.com/channel/UCyoGUvyD-jd0No-7KaWxpEA
15 godina
offline
Re: Disk C pun
AF139 kaže...

install "CCleaner" i uključi čišćenje a ovo za "desktop" što kaže ihush obavezno makni foldere! .. ( lako kasnije napraviš shortcut do njih ).

 ..

Tom69 kaže...

Preporučam SpaceSniffer za vizualizaciju zauzeća diska. Tako je najlakše pronaći krivca koji guta bajtove.

 

http://www.uderzo.it/main_products/space_sniffer/download.html

..

---

-u slučaju kao gore.. 0 free, ne može se ništa instalirati. (uz btw, cc je rizik ako user počne klikati.. neki ne razumiju pitanje i tad se svašta desi)

-snifer je OK. Lakše se pronađe, ali i sam explorer bi morao biti dovoljan.

 

kisica87 kaže...

Desktop prazan, nakon ovog free je 207mb

Igre nemam..

U programima mi upada u oko Avast 417mb, Chome 285mb, Microsoft.Net Framework 2.0 service pack 185mb,Microsoft.Net Framework 3.0 service pack 169mb,Office 593mb

 to sve je ok, btw, gladaj grupe, win je OK, programs je ok... tipično to dvoje na XPu su cca 10GB.

 

kisica87 kaže...

Taj Space pokazao ovo

 -restore tj kompletan backup od 20GB.. to je to, obrisati (ako znaš da nije potreban). Može kroz diskcleanup ili ručno.. ali možda je zaključan-ovisi koj soft ga kontrolira.

-btw, restore/backup se u pravilu ne stavlja na isti disk/particiju, trebao se nalaziti na 'd'.

 

Sky-Cola kaže...
Hvala na informacijama. Probat ću sve to što ste naveli,možda i uspije. Zaboravio sam reći da se operativni sustav totalno uspori i zamrzava nakon samo par tjedana od instalacije čak i ako na njega ne instaliram nijedan program. To se uvijek događa nakon instalacije OS-a.

-to je 'normalno', tj što stariji OS više updateova treba, uz problem da je za XP ukinut support od 4tog.. mora se ići na novije osim ako ne koristiš internet i sl. (stvari koje te natjeraju).

-defaultne postavke nakon installa .. treba podesiti OS, npr backup-recovery-update .. + sav ostali soft.

-već je dobro predloženo, dodati RAMa i koristiti noviji OS (današnji realni minimum je 2GB, ali 1GB može proći uz obavezno podešavanje 'sitnica'..). Win7-8/Linux.. svejdno, req. su slični, tj aplikacije kao browser-flash.. traže iste stvari.

-naviše problem amože biti zbog starog CPU tj nema novije MMX instrukcije (sporo) + VGA koja spada u intelove DEacceleratore.. pitanje dali zadovoljava AERO req. .. danas sav 'multimedialni' soft korisit VGA za npr YT-flash, forum itd.. U ovom slučaju su sve tri kritične komponente CPU+RAM+VGA slabije od poželjnih, bar nešto bi trebalo pojačati..

 

btw, može biti problema s pronalaženjem drivera, Foxconn je OEM proizvođač, starije računlao možda nema novije drivere nego za XP (može biti važno za VGA, tj ako je chipset 915 i noviji, postoji WDM driver od XPa koji se može instalirati). Pošto nemaš 'previše' RAMa svakako idi na 32bitni OS, tad se driveri od XP-32bit mogu iskoristiti. Naravno, uvjek probaš prvo pronači odgovarajući za konkretan OS.. Sve bi trebalo biti na Dellovim str, ali može i bilo koji drugi brand, MBO.. bitan je konkretan chip (VGA-Audio-LAN..). Noviji Ubuntu je izbacio support za stariji HW, ali treba probati.. (poželjno je imati neki liveOS pri ruci, ako zatreba).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 22:09 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Disk C pun

Molim Vas samo kako obrisat restore?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Disk C pun

Pregledaj da li na matičnoj ploči ima napuhanih kondezatora. Ukoliko matična ploča ima Intel 945 chipset, radiće Aero. Računar super radi pod 7-com. Ne zaboravi podešavanja BIOS-a koja sam ti već napisao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disk C pun
kisica87 kaže...

Molim Vas samo kako obrisat restore?

 u spacesnifferu ga vidiš, desni klik... del, s explorerom ista stvar.

 

-ako se pojavi poruka.. pročitaj, permisionsi. Tad treba preuzeti vlasništvo ili ugasiti aplikaciju/servis koja kontrolira. Možda i poneki utils koji može ubiti sve procese, mislim da i MBAM ima tu opciju.. više načina, ali probaj pa da vidimo što kaže običan delete.

-ako se boota s bilo kojeg live medija, može se obrisati bilo što...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Disk C pun

Neda :) Kaze nešo da ga koristi druga osoba il program

10 godina
offline
Re: Disk C pun
kisica87 kaže...

Molim Vas samo kako obrisat restore?

start>control panel>system>system restore i kvačica na turn off syst. restore pa restart.

 

ja to napravim a kad se digne system nakon restarta uključim "monitoring" samo na c: disk ( tj. disk na kome je system)

i ponekad kad sam u nedostatku prostora  na disku i ograničim veličinu tih podataka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 22:31 (AF139).
9 godina
neaktivan
offline
Disk C pun

Na Turn off mi stoji kvačica {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disk C pun
kisica87 kaže...

Neda :) Kaze nešo da ga koristi druga osoba il program

 

AF139 kaže...
..

start>control panel>system>system restore i kvačica na turn off syst. restore pa restart.

 

..

-to, pa pogledaj dali je oslobođeno mjesto, .. ili neka druga app to korisit.

 

edit: ako je to windowsov tad ga može počistiti disk cleanup.. potraži u start meniju /program/accessories...

Ako je neka druga app, treba je isključiti/deinstalirati.. možda čak nije ni aktivno..

 

-tad možda u safemodu ili desni klik na taj folder, ... (previše napamet) listaj po share/permisions, treba preuzeti vlasništvo (take ovnership) s admin/nešto na tvoj acc. Nakon tog se obično može obrisati (jer ga štiti sistem do tad).

-ili bootmedij.. bilo bi dobro imati Hirens/Linux.. može i install winsa, u CMDu..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 22:44 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Disk C pun

Ništa.. Free 18mb

  1.  Na disku mapa Sistem Volume inf. (ako je to) mi je sivo..desni klik mi nudi Unlocker..kad kliknem na to, otvori mi i ima opcija del? Jel to?
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 22:48 (kisica87).
15 godina
neaktivan
offline
Disk C pun

PRIJE NEGO STO BILO STO POCNES RADITI, MOLIM TE DA PRVO PROCITAS POST DO KRAJA, TNX

 

- Otvori "My Computer" ili "Moje racunalo" (ovisi o jeziku)

- Desni klik na C 

- Properties(Svojstva)

- desno ispod grafikona koji ti predstavlja zauzece prostora imas dugme "Disc cleanup" - klik (sl.3)

- ostavi ga dok malo izracuna sta sve treba obrisat

- klik na karticu "More Options"(sl.1)

- Pod opcijom system restore and shadow copies klikni na "Clean up" (sl.2)-> delete i sacekaj dok zavrsi

- vrati se na karticu disc clean up i zakvaci sve sto ti nudi tamo

 

Sacekaj dok zavrsi i oslobodit ces si hrpu prostora na najsigurniji nacin, bez instaliranja dodatnih programa, cackanja tamo gdje nebi trebala/o i bez opasnosti za privatne dokumente (tipa pjesme, slike, video, tekstovi,...)

 

Uzivaj ;)

Sl.1 Sl.1
Sl.2 Sl.2
sl.3 sl.3
Grow old or die trying
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 23:08 (ne0n).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Disk C pun
AF139 kaže...
kisica87 kaže...

Molim Vas samo kako obrisat restore?

start>control panel>system>system restore i kvačica na turn off syst. restore pa restart.

 

ja to napravim a kad se digne system nakon restarta uključim "monitoring" samo na c: disk ( tj. disk na kome je system)

i ponekad kad sam u nedostatku prostora  na disku i ograničim veličinu tih podataka.

To je ispravan postupak samo za iskljucivanje system restore funkcije ali ne i za brisanje prethodno napravljenih restore pointova. U mom prethodnom postu je najlaksi i najsigurniji nacin za brisanje smeca sa diska za koje korisnik obicno ne zna i to bez instalacije dodatnih programa i cacknja po sistemskim folderima.

 

U nekim ekstremnim slucajevima sam isao brisati podake iz %appdata% (win tipka + r i upisati %appdata% - OPREZ S OVIM FOLDEROM) foldera. Ali nije mi bas puno pomoglo.

 

CCleaner je dobar program za osvjezavanje Windowsa ali, kao sto je ihush rekao, jedan pogresan klik i eto ti zla :(

Grow old or die trying
14 godina
offline
Re: Disk C pun
kisica87 kaže...

Neda :) Kaze nešo da ga koristi druga osoba il program

Uzrok je najvjerojatnije virus. Najbolje da deinstaliraš taj Avas i instaliraš Microsoft Security Essentials ili Eset Smart Security. Uz to najbolje još da računalo skeniraš sa Malwarebytes https://www.malwarebytes.org/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Disk C pun
kisica87 kaže...

Neda :) Kaze nešo da ga koristi druga osoba il program

Koriste ga Windowsi kao super user i taj file je nedostupan drugim korisnicima na racunalu (osim ako Win nije zarazen). Unutar windowsa, samo windowsi mogu modificirati taj file. Ako zelis pocistiti taj prostor - koristi "Disc cleanup" koji je sastavni dio Windowsa(procedura opisana u mom prvom postu u ovoj temi).

 

I da! Trebalo bi racunalo preskenirati sa Malwarebytesom barem jednom mjesecno. To vrijedi za sva racunala.

Grow old or die trying
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 23:20 (ne0n).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Disk C pun
ne0n kaže...

PRIJE NEGO STO BILO STO POCNES RADITI, MOLIM TE DA PRVO PROCITAS POST DO KRAJA, TNX

 

- Otvori "My Computer" ili "Moje racunalo" (ovisi o jeziku)

- Desni klik na C 

- Properties(Svojstva)

- desno ispod grafikona koji ti predstavlja zauzece prostora imas dugme "Disc cleanup" - klik (sl.3)

- ostavi ga dok malo izracuna sta sve treba obrisat

- klik na karticu "More Options"(sl.1)

- Pod opcijom system restore and shadow copies klikni na "Clean up" (sl.2)-> delete i sacekaj dok zavrsi

- vrati se na karticu disc clean up i zakvaci sve sto ti nudi tamo

 

Sacekaj dok zavrsi i oslobodit ces si hrpu prostora na najsigurniji nacin, bez instaliranja dodatnih programa, cackanja tamo gdje nebi trebala/o i bez opasnosti za privatne dokumente (tipa pjesme, slike, video, tekstovi,...)

 

Uzivaj ;)

 

 

 

Sada free 4gb

 

9 godina
neaktivan
offline
Disk C pun

Malwarebytes pronasao hijack i jos 63 nečeg.

Bacam se traženje Eseta

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 10:13 (kisica87).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice