Ne rade sve jezgre procesora

poruka: 10
|
čitano: 2.362
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Ne rade sve jezgre procesora

Pozdrav,

 

Imam problem sa procesorom, radi se o Intel core i3 4005u, koji je dual core,

a radi samo jedna jezgra, drugu mi uopće ni ne nalazi. Nema je ni u System Configurationu.

Ako mi netko može pomoći bio bi zahvalan :D

 

msconfig

 

task manager

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ne rade sve jezgre procesora

Što vidiš tu u task manageru ako napraviš desni klik>Change graph to>Logical processors ?

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ne rade sve jezgre procesora

ovo:

 

graph

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ne rade sve jezgre procesora
Pogledaj da ti nije ukljucena neka powersave opcija. Isto tako jer ti je lap prikljucen na adapter ili samo na bateriju. Pogledaj bios postavke. Jesi probao opteretiti cpu? npr occt par min test da vidis jer ce se onda upaliti druga jezgra. Mozda softwer krivo ucitava. Skini cpuz pa vidi sta tamo kaze, isto tako mozes i hwmonitor tamo imas detaljno kako koja jezgra radi.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ne rade sve jezgre procesora

Nije uključena ni jedna powersave opcija zato što je baterija izvađena. U BOIS-u ne mogu nista podesiti osim virtualizacije (isto je bila uključena ili isključena).

Proc sa uključenim browserom i task managerom vrti na 100% skoro pa stalno, zato što je proc sam po sebi slab, a sad jos radi samo jedna jezgra.

 

CPU-Z i HWMonitor pokazuju isto (samo jednu jezgru)

 

CPU-Z

 

HWMonitor

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2016 15:34 (Darth Vader96).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ne rade sve jezgre procesora

daj na servis jer bi trebao imati 2 fizičke jezgre  i 4 logičke jezgre skini cinebench i kaži koliko kvadratiča radi u jednom trenutku

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 17:33 (martinocko9).
13 godina
offline
Re: Ne rade sve jezgre procesora
Imao taj problem jednom na dell xps studio 16 sa i7 720qm. U device manaheru je očitavalo 6 jezgri (ht) umjesto 8. Probao riješiti sa power options, updateom biosa a na kraju sam odustao i stavio friške winse(7) nakon čega je prepoznao sve jezgre. Čuj ovog gore, 'psihičke' jezgre. Lol.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ne rade sve jezgre procesora

Hvala, odnesti cu ga ovaj tjedan, znam i ja da bi trebale bit dvije fizične i još dvije virtualne jezgre...

 

Cinebench učitava jedan po jedat kvadrat, pretpostavljam da to znači da radi samo jedna jezgra.

 

Cinebench

11 godina
neaktivan
offline
Ne rade sve jezgre procesora

dal-lax, hvala ti na savjetu, poslušao sam ga i stavio nove windowse

problem je rješen i tema se može zatvoriti :D

 

Hvala 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ne rade sve jezgre procesora
I drugi put
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice