PC crash i vertikalne linije na ekranu

poruka: 16
|
čitano: 5.477
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
PC crash i vertikalne linije na ekranu

Znaci ovo se dogada sasvim random (1x na dan otprilike, mozda rjede), naime zna se desiti dok surfam netom, dok sam u winsima, dok gledam video, ali mi se nije niti jednom desilo u zahtjevnim igrama i benchmarcima (ac unity, 3d mark, bf4 itd.)

Nemam pojma sta bi moglo biti, temperature su uvijek dobre (odlicne), driveri su zadnji, dali je softverski ili hardverski problem?

Znaci na ekranu se samo pojave te pravilne linije, obicno bijelo-sive, ali mi se desilo i smede, te onda moram resetirati.

 

nasao sam sliku na netu i tocno ovako izgleda

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 11:36 (alien20).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC crash i vertikalne linije na ekranu

Testiraj ispravnost RAM-a. Možeš koristiti Memtest 86+ http://www.memtest.org/

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: PC crash i vertikalne linije na ekranu

probaj spustiti takt rama, ja sam imao slican problem, međutim meni ni memtest nije naso nista ali sam spustio takt sa 1866 na 1600 ili nize onda je sve proradilo. 

9 godina
neaktivan
offline
PC crash i vertikalne linije na ekranu

Budem probao testirati

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC crash i vertikalne linije na ekranu

Ram je prosao memtest. Windowsi reinstalirani, novi driveri stavljeni, sve frisko, ali opet mi se javlja to.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC crash i vertikalne linije na ekranu

vrtio sam ungine valley, heaven, sve prolazi, prime95 nekih pola sata, isto sve ok, neznam sta je lol

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC crash i vertikalne linije na ekranu

Mozda ti je kabal od monitora otisao , probaj sa drugim ili skopcaj kompjuter na neki drugi monitor pa vidi jel do monitora ..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PC crash i vertikalne linije na ekranu
hawkhawk kaže...

Mozda ti je kabal od monitora otisao , probaj sa drugim ili skopcaj kompjuter na neki drugi monitor pa vidi jel do monitora ..

 Imam vga kabel i jos jedan vga monitor, ali grafa nema izlaz

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 17:54 (alien20).
14 godina
offline
PC crash i vertikalne linije na ekranu

Prouči temu sa linka u prilogu. Obzirom da je kako kažeš RAM ispravan, da bi bilo šta dalje radili moramo biti sigurni da je grafička kartica ispravna: http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/testiranje-stabilnosti-ispravnosti-graficke/101572.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC crash i vertikalne linije na ekranu

Drzao sam furmark pola sata, nista, nema artefakata, sve uredno, max temp je bila 69, fan je na auto, danas sam igrao ac unity par sati, sve uredno, nista, ali poslje surfam po netu i bam, pravilne plavo-svijetloplave nijie i moram hardreset, nije blue screen, neznam sta i kako?

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 21:36 (alien20).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC crash i vertikalne linije na ekranu

Ok sve si super napravio, al daj jednu stvar rijesi odi u bios i stavi memoriju na 1066, 800 ili 1333mhz. Evo nista te nekosta ali mozda ce ti rjesit problem kao meni .Btw ako ima nekakva opcija extreme memory profile iskljuci. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 21:56 (antimon95).
9 godina
neaktivan
offline
Re: PC crash i vertikalne linije na ekranu
antimon95 kaže...

Ok sve si super napravio, al daj jednu stvar rijesi odi u bios i stavi memoriju na 1066, 800 ili 1333mhz. Evo nista te nekosta ali mozda ce ti rjesit problem kao meni .Btw ako ima nekakva opcija extreme memory profile iskljuci. 

 Ram mi je g-skill ripjaws 1333mhz u biosu je nadesen na 1.5v, ali programi pokazuju 1.46 i sl. Budem se malo poigrao s ramom

14 godina
offline
PC crash i vertikalne linije na ekranu

Postavi napon ručno na 1,5V i podesi latencije također ako kojim slučajem nisu automatski postavljene na deklarisane vrijednosti (9-9-9-24 npr.).

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
PC crash i vertikalne linije na ekranu

Evo danas mi se dogodili novi problemi (artefakti), sve sam poslikao i snimio, poslao mail u links servis, najvjerojatnije cu odnijeti koji dan reklamirati.

 

Od kada sam kupio novu graficku karticu kod vas, Asus R9 270x DCII Top (prije 2mj), poceli su mi se dogadati cudni problemi, dakle racunalo se freeza potpuno random, npr. gledam film ili surfam netom, na youtubu i sl. Racunalo se freeza i pojave se vertikalne linije na ekranu, plave, bijele, smede boje. Nakon toga moram napraviti hard reset. Zanimljivo je to sto mi se to ne dogada u igrama, racunalo cak prolazi furmark test, prime95, memtest, sve je proslo, testove sam vrtio pola sata svaki cisto da vidim. Inace se problem dogada otprilike 1 ili 2x dnevno i dosta je iritantno. Ali danas mi je pojavio i jos jedan problem, nekakvi artefakti na desktopu, ali kada sam pokrenuo neku igru (ac unity u ovom slucaju, aftefakti su nestali).

 

Evo sa vertikalnim linijama su crachevi (freeze), a ovi artekti su se danas dogodili prvi put

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PC crash i vertikalne linije na ekranu

Kolega po mom misljenju najvjerojatnije je do graficke, jer da ti je ram neispravan desio bi ti BSOD. 

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PC crash i vertikalne linije na ekranu
subi91 kaže...

Kolega po mom misljenju najvjerojatnije je do graficke, jer da ti je ram neispravan desio bi ti BSOD. 

 da, nikad mi se nije desio bsod sa ovom konfom, budem izreklamirao to

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice