PC ne pali (žuta lampica na matičnoj )

poruka: 10
|
čitano: 3.825
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
PC ne pali (žuta lampica na matičnoj )
Pozdrav, imam problem sa računalom. Ne pali se, nema beepa samo žuta lampica na matičnoj. Pokušao sam vaditi ram, cmos bateriju. Također se na pali ni jedan ventilator. Vadio sam i grafičku i isključivao hdd ali nista. Neka pomoć? ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC ne pali (žuta lampica na matičnoj )
LowFamilia kaže...
Pozdrav, imam problem sa računalom. Ne pali se, nema beepa samo žuta lampica na matičnoj. Pokušao sam vaditi ram, cmos bateriju. Također se na pali ni jedan ventilator. Vadio sam i grafičku i isključivao hdd ali nista. Neka pomoć? ?

Model matične?

11 godina
neaktivan
offline
Re: PC ne pali (žuta lampica na matičnoj )
Dell optiplex u pitanju ali ne znam koji broj tacno. Testirao sam napojni kabel. Ispravan
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC ne pali (žuta lampica na matičnoj )
.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC ne pali (žuta lampica na matičnoj )

Nisi stavio fotku. Probaj odspojiti sve suvišno što imaš u kućištu i onda bootati. Ako ni to ne pomogne, reseataj memoriju i ako imaš više pločica RAM-a, probaj samo s jednom bootati.

EDIT: došla fotka, probaj se igrati s memorijom. Koliko je staro napajanje i koji je model?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2016 18:09 (softwaremaniac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC ne pali (žuta lampica na matičnoj )
Pokušao sam i to, i sam memorijom isto. Ništa se ne dešava. Ne mogu testirati napajanje posto je Dell, jebeni amer.
14 godina
offline
PC ne pali (žuta lampica na matičnoj )

Treperi li žuto ili samo svjetli? Ako treperi, znači da je ili PSU ili MB. Ako ne treperi, moguće da nešto nije dobro postavljeno na MB-u ili da je Dell vrtio svoj dijagnostički test. Jesi li dodavao kakav hardver?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC ne pali (žuta lampica na matičnoj )
Treperi, nisma ništa dodavao.
14 godina
offline
Re: PC ne pali (žuta lampica na matičnoj )
LowFamilia kaže...
Treperi, nisma ništa dodavao.

Onda je PSU ili MB. Barem tako kaže DELL: https://community.spiceworks.com/topic/473298-how-to-solve-yellow-amber-light-on-dell-optiplex-390-mini-tower

11 godina
neaktivan
offline
Re: PC ne pali (žuta lampica na matičnoj )
Znaci napajanje ili matična. Toga sam se i bojao. Hvala na pomoći
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice