Pregrijavanje

poruka: 39
|
čitano: 13.417
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Pregrijavanje

Znam da ovakvih tema ima puno ali sta cu danas mi se pocelo desavat da proc dolazi do 80 celzijusa i komp se restarta svakih 10min pa mi treba najefitniji cooler za njega

 

AMD ATHLON X2 5400

 

GIGABYTE MA78GM-S2H

 

GIGABYTE HD4870

 

2GB OCZ RAM

 

CHIEFTEC 550W

 

HITACHI 500GB

 

MAXTOR rezerva 80gb

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pregrijavanje
zvonebaba kaže...

Znam da ovakvih tema ima puno ali sta cu danas mi se pocelo desavat da proc dolazi do 80 celzijusa i komp se restarta svakih 10min pa mi treba najefitniji cooler za njega

 

AMD ATHLON X2 5400

 

GIGABYTE MA78GM-S2H

 

GIGABYTE HD4870

 

2GB OCZ RAM

 

CHIEFTEC 550W

 

HITACHI 500GB

 

MAXTOR rezerva 80gb

kako to da ti stock cooler nemoze ohladiti proc?Iznenađen

nemas jeftinijeg coolera od stocka :)

Sheldon Cooper: Hop, you little plumber! Hop, hop, hop!
16 godina
offline
RE: Pregrijavanje

Na koliko se RPM vrti kuler procesora ? Da li si cistio kuler i kolika je temperatura u idle/kada nista ne radis ?

 

Inace ti je mnogo 80C a ko zna dokle bi islo da ti se ne gasi. Ako budes uzimao neki jeftiniji, ganjaj CM TX3 ili nesto malo skuplji 212+. ja imama TX3 na 965. Nije odlican ali je u idle oko 37C (bez i jednog dodatnog ventilatora).

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2010 16:31 (DOPE).
14 godina
protjeran
offline
Pregrijavanje

je moze ovo ohladiti moj proc LINK

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pregrijavanje
Prvo pogledaj prasinu i de mi reci obrtaje kulera.
14 godina
offline
Pregrijavanje

promijeni pastu

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje

Ocisti prasinu i promjeni t.pastu...

 

Ako ne zelis trosit novac i otvarat kuciste, iskljuci u BIOSu automatski restart Belji se, jer athloni x2 idu do 90°C bez problema Belji se

http://www.speedtest.net/result/832888883.png U školi... 90Mbps DL 6Mbps UL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pregrijavanje

pa ispuši coler od proca i stavi novu pastu i problemi riješeni

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje

Ako nisi overklokirao procesor njegov hladnjak bi ga trebao moći ohladiti.

Očisti nakupljenu prašinu stavi novu pastu (Artic Silver 5).

Ako ne želiš puno izdvajati za hladnjak za početak će ti to biti dosta, a ako ne bude u ogranićeni budžet ulaze Katana 3 ili Cooler Master TX3 i malo jaći i skuplji Cooler Master Hyper 212+.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje

Pozdrav, kako i gdje u postavkama mogu vidjeti koja mi je temperatura.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje
mikica1 kaže...

Pozdrav, kako i gdje u postavkama mogu vidjeti koja mi je temperatura.

Preporučam ti da instaliraš HW Monitor koji će ti ispisati sve temperature.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje
mikica1 kaže...

Pozdrav, kako i gdje u postavkama mogu vidjeti koja mi je temperatura.

hw monitor http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

 

postupak zamjene termalne paste http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/zamjena-termalne-paste-how-to/61007.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 17:35 (robisierra92).
14 godina
offline
Pregrijavanje

jel ima termalna  pasta rok trajanja,naime pred godinu dana sam uzeo pastu i jedan dio iskoristio za proc. zaklopio i spremio

dali se ona i dalje može koristiti

pasta je  NEXUS SILVER HT (koštala je nekih 40 kunića)

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje
roki kaže...

jel ima termalna  pasta rok trajanja,naime pred godinu dana sam uzeo pastu i jedan dio iskoristio za proc. zaklopio i spremio

dali se ona i dalje može koristiti

pasta je  NEXUS SILVER HT (koštala je nekih 40 kunića)

najlakše ti je pogledati da li piše na tubi "exp date", rok trajanja ili slično. iako ja mislim da ako je dobro zatvorena da se može koristiti bez problema i nakon dvije godine.

14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje

Jesi mozda overclockao ili mijenjao napone? Ako jesi, ne moras se cudit temperaturama.

Daklem, ako nije overclockan proc, stock kuler bi ga morao hladiti bez problema.

Promijeni termalnu pastu i kuler dobro ispusi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pregrijavanje

ja imam jedan problem,svoj stari disk od 160 gb sam stavio u vanjsko kuciste,kasnije sam na njega instalirao win xp zbog red alerta 2 preko hamachia.i sve radi ali disk mi se grije,skinuo sam poklopac sa kucista i sad je disk gol ,ali i dalje nakon nekih 40 minuta tem se popne na nekih 50 stupnjeva,nakon sto se tem popne na tih 50 stupnjeva red alert2 pocinje trzati.a dok mi je disk bio u kompu tem je bila max oko 42-43.jel moguce da je krivo napajanje od vanjskog kucista,da ne daje dobru struju pa da se grije zbog toga

Sheldon Cooper: Hop, you little plumber! Hop, hop, hop!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2010 13:00 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje
crozoki kaže...

ja imam jedan problem,svoj stari disk od 160 gb sam stavio u vanjsko kuciste,kasnije sam na njega instalirao win xp zbog red alerta 2 preko hamachia.i sve radi ali disk mi se grije,skinuo sam poklopac sa kucista i sad je disk gol ,ali i dalje nakon nekih 40 minuta tem se popne na nekih 50 stupnjeva,nakon sto se tem popne na tih 50 stupnjeva red alert2 pocinje trzati.a dok mi je disk bio u kompu tem je bila max oko 42-43.jel moguce da je krivo napajanje od vanjskog kucista,da ne daje dobru struju pa da se grije zbog toga

 nema to veze s napajanjem - disk jednostavno nije dobro hlađen. vrati ga natrag u kučište i stavi neki vent da ga hladi. inače, 50 stupnjave nije neka ekstra strašna temperatura za disk.

 

a ako ti igra trza to je do grafičke ili procesora.

13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje

ja imam isto, ne jedan već tri problema.. znači jučer sam malo iš'o čistit kučište (č ili ć) i vidim ja da su dva senzora za temperaturu odljepljena od svoje komponente, u mojem slučaju HDD i northbridge. i onda meni padne na pamet, aaaa pa zato se meni prikazuju čudne temperature u Speed Fan-u. moje pitanje je sad čim da zaljepim senzore i kamo?

3. problem: ne prikazuju mi se temperature GPU-a u niti jednom programu (Speed Fan, Everest, HW Monitor)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pregrijavanje
Moja Baka kaže...

ja imam isto, ne jedan već tri problema.. znači jučer sam malo iš'o čistit kučište (č ili ć) i vidim ja da su dva senzora za temperaturu odljepljena od svoje komponente, u mojem slučaju HDD i northbridge. i onda meni padne na pamet, aaaa pa zato se meni prikazuju čudne temperature u Speed Fan-u. moje pitanje je sad čim da zaljepim senzore i kamo?

3. problem: ne prikazuju mi se temperature GPU-a u niti jednom programu (Speed Fan, Everest, HW Monitor)

mozes ih zalijepiti sa malo termalne paste,najbolje pregledaj hdd trebao bi vidjeti otisak gdje je prije bio senzor pa ocistis to mjesto i zalijepis ponovo zenzor sa malo paste

Sheldon Cooper: Hop, you little plumber! Hop, hop, hop!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje
robisierra92 kaže...
mikica1 kaže...

Pozdrav, kako i gdje u postavkama mogu vidjeti koja mi je temperatura.

hw monitor http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

 

 

Kolega, što mi preporučaš, jel HW monitor ili speed fan. ima li velike razlike?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje
mikica1 kaže...
 

Kolega, što mi preporučaš, jel HW monitor ili speed fan. ima li velike razlike?

bolji mi je hw monitor, jer se ne mora instalirati, a već sam navikao na njega i njegovo sučelje. ne vidim nekakvu razliku između njih.

 

a uvijek možeš probati i s everestom .

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje

Kako misliš , nemora se instalirati?

everest ne bih, jer je trial verzija.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje

ne mora se instalirati, klikneš na njega i on se pokrene - možeš ga držati na sticku ili slično.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje
mikica1 kaže...

Kako misliš , nemora se instalirati?

everest ne bih, jer je trial verzija.

Everest trial? Ja ga imam već 2 godine, ništa nisam platio niti ikad vidio da ima verzija kja nije u potpunosti free...

 

 

Btw., imam jedno pitanje ezano uz procesor i hladnjake - naime, moj hladnjak buči previše, cpu temp je uvijek oko 50-50°c (istina da imam komp tek dva dana)... Okretaji idu i do 7000rpm., mogu l ija kako dobit da to bude tiše, probao sam c'n'q ali nista, i smanjio takt procesora.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje

ovisi kakav je hladnjak - stock hladnjaci su često bučni. u biosu npr možeš podesiti brzinu vrtnje, i ako je brzina vrtnje postavljena tako da bi se spriječilo grijanje komponente.  ali opet, 7000 rpm..to mi je malo čudno..

15 godina
offline
Pregrijavanje

pa i ne bash.

meni je na stock cooleru išlo oko 5-6000 okretaja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje

Pa i meni je 7000rpm čudno, i vrlo bučno. I da, stock je. A neželim sam stavljat brzinu vrtnje jer ak ostavim premalo pa da mi još se nov procesor pregrije, nema šanse. Znači 'jedini' način da se riješim buke jest kupnja novog, posebnog ventilatora (moram li i hladnjak novi ili mogu ostavit ovaj?)?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pregrijavanje

Znam i meni je tako bi bučan

Uzeo ovo i ne čuje se više a broj okretaja do 2000

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_49_70&products_id=8413

 

14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje

Malo mi je taj skup, a i mora plaćat dosatvu iz Zagreba (ja sma u Rijeci).

 

Bili ovaj pomogao: http://www.hgspot.hr/45385/hladnjak-cooler-master-hyper-101-pwm-socket-1156

Nepiše za moj Athlon II x3 procesor, ali piše za socket AM3. Bili on mogao nejga ohladit, i biti relativno tih (piše 28db), ofc ako može se stavit?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje

ovaj iz hg spota bi ti bio dobar, i odgovrao bi ti sigurno (odgovara za skoro sve tipove procesora) - piše gore am2 socket to je athlon. imate li links u rijeci?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice