Problemi s hlađenjem Intel Pentiuma D 830

poruka: 5
|
čitano: 1.234
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s hlađenjem Intel Pentiuma D 830

Ljudi pomažite. Sve do nedavno temp. procesora mi je bila oko 30-39 stupnjeva. Ta je temperatura trajala oko 1 mjesec otkako sam stavio termovodljivu pastu Thermaltake CL-O0028, TG-2 Thermal Grease nakon toga mi je tmp. narasla na 45-48, zatim za par dana 50-54 i na kraju 70-80. Ja sam ponovo stavio tu pastu i pravilno sam radio (i po nekoliko sam puta ponavljao) i temp. se nikako da spušte ispod 50 u windowsima ali u biosu bude od 30 do 42. Prije ove paste sam koristio Arctic silver ceramique i na njoj mi je temp. bila max 35. Ovu pastu tg-2 sam kupio zato jer nije bilo arcticove inače bih kupio arctic. Molim vas pomozite mi i da li bih trebao kupiti novu pastu. 


Fiksy
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi s hlađenjem Intel Pentiuma D 830

Jesi dobro ocistio bazu hladanjaka i proca s alkoholom??mozda ti se jednostavno pasta zapekla?po meni nemozes nista izgubit ako stavis tu staru pastu koju si koristio...volio bih da ti mogu pomoc al neznam kaj da ti kazemNeodlučan

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s hlađenjem Intel Pentiuma D 830

Meni nešto nije baš jasno.

Što točno znači kad kažeš da u BIOS-u bude 30-42, a u windowsima nikako ispod 50?

Ne vjerujem da se temperatura spusti za 8-20 stupnjeva samim restartom i ulaskom i BIOS, pa to traje najviše minutu.

Kojim softverom mjeriš temperaturu u windowsima?

 

Što se paste tiče - mislim da niti kvaliteta niti samo postojanje paste ne može smanjiti hlađenje za 30 stupnjeva.

 

Nešto drugo tu nije u redu, možda hladnjak ne liježe dobro na procesor - recimo jedan dio hladnjaka ne drži dobro

i polako popušta pa ti prvih par dana bude 40, a nakon 10 dana kad popusti pojavi se razmak između procesora

i hladnjaka pa se temperatura popne na 80. Onda ti opet sve očistiš složiš hladnjak on drži i nakon par dana malo

popusti i sve u krug.

 

Moguće i da je nešto treće, a možda je samo pasta - provjeri za svaki slučaj da nije ovo što sam napisao.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s hlađenjem Intel Pentiuma D 830

Nešto tu ne štima. Ovakvih razlika u temp. ne može biti ida si stavio hladnjak bez paste. Vjerojatno ti ne liježe dobro na proc. Provjeri sve još jedanput i bez žurbe

16 godina
neaktivan
offline
Problemi s hlađenjem Intel Pentiuma D 830

riješia sam problem. Kukice koje bi se uhtvatile za matičnu nisu bile dobro spojene jer su se dvije raširile pa ne bi ušlo do kraja. thx


Fiksy
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice