Problemi sa slikom

poruka: 14
|
čitano: 2.031
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problemi sa kompjutorom

Pozdrav svima.

Znači kad pritisnem tipku za paljenje kompjutor se upali ali mi ne rade ni miš ni tipkovnica, a nema ni slike na monitoru.

Pa me zanima dal netko zna šta je greška?

Hvala unaprijed.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa kompjutorom

Pozdrav Dominik, ovako imao sam takav problem i ja u glavnom rijesio sam ga tako sto sam mis i tipkovnicu spojio na maticnom u p/2 ulaz ili kak se vec tocno zove onaj ljubicasti/zeleni i napravio sam update biosa, e sad pitanje je dali si prije nekog vremena slagao pc tj konfiguraciju ako jesi moguce da nisi update-ao bios za proc, sljedece sto moze biti da ti nije dobro sjela graficka u utor na maticnoj pa provjeri i to, i provjeri dali su ti dbro spojeni kablovi koji spajaju monitor sa pc-jem, ako ti je spojeno preko hdmi mozda je i tp problem pa bih ti preporucio da ga spojis preko DVI-D - DVI-D kabla mozda rijesi stvar, nadam se da sam malo pomogao, javi u svakom slucaju, i da pitam dali mozes uci u bios jer si napisao da ti nema slike na monitoru, e sad dali nemas slike opcenito ili samo nemozes na desktop tj njega ti ne prikazuje,lp

11 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa kompjutorom
Barracuda727 kaže...

Pozdrav Dominik, ovako imao sam takav problem i ja u glavnom rijesio sam ga tako sto sam mis i tipkovnicu spojio na maticnom u p/2 ulaz ili kak se vec tocno zove onaj ljubicasti/zeleni i napravio sam update biosa, e sad pitanje je dali si prije nekog vremena slagao pc tj konfiguraciju ako jesi moguce da nisi update-ao bios za proc, sljedece sto moze biti da ti nije dobro sjela graficka u utor na maticnoj pa provjeri i to, i provjeri dali su ti dbro spojeni kablovi koji spajaju monitor sa pc-jem, ako ti je spojeno preko hdmi mozda je i tp problem pa bih ti preporucio da ga spojis preko DVI-D - DVI-D kabla mozda rijesi stvar, nadam se da sam malo pomogao, javi u svakom slucaju, i da pitam dali mozes uci u bios jer si napisao da ti nema slike na monitoru, e sad dali nemas slike opcenito ili samo nemozes na desktop tj njega ti ne prikazuje,lp

Znači nemam mi opće slike na monitoru.

Slagao sam konfiguraciju prije nekoliko tjedana ali nisam update-ao bios za procesor jer nisam znao da je to potrebno.

Probao sam spojiti monitor i na matičnu ali opet isto.

Mislim da je graficka dobro spojena jer radi ventilator na njoj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2015 13:59 (DoMiNiK1310).
9 godina
neaktivan
offline
Problemi sa slikom

Da kak sam i mislio vrati stari proc ili neki drugi koji podrzava taj stari bios na tvojoj maticnoj i napravi update, i mora raditi, btw koji si imao proc i maticnu tada a koji imas sad i dali si samo nadogradivao proc na staru maticnu ili si kupio obadvoje novo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problemi sa slikom

Imao sam dva kučišta, jedan je imao ovaj procesor Intel Core 2 Duo E7400 3M 2.8 GHz i matičnu Asrock G41M-VS.

A drugi je imao procesor Intel Pentium E5500 2M 2.8 GHz i matičnu Asrock G41M-VS.

I sad sam stavio na ovaj jaći komp procesor E7400 i matičnu Asrock G41M-VS, a na ovaj slabiji ostalo.

Na ovom jaćem kompu sve normalno radi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2015 15:00 (DoMiNiK1310).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problemi sa slikom

Znaci na slabijem ne radi a na jacem radi dobro ako sam dobro shvatio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa slikom
Barracuda727 kaže...

Znaci na slabijem ne radi a na jacem radi dobro ako sam dobro shvatio?

 Da, ali vidiš i sam da su to skoro isti modeli i od matične i od procesora.

9 godina
neaktivan
offline
Problemi sa slikom

Da vidim neznam sto bih rekao probaj nekako uc u bios i napraviti update neznam sto drugo da kazem ako je ikako mopguce nije, onda vrati sve kak je bilo napravi update na obje ploce  i ponovo stavi kak ti je sad, pa ces vidjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problemi sa slikom

Može pomoć oko ovoga, komp mi stoji a nemogu nista radit.

Znači ja dok upalim komp monitor je u istom položaju kao i dok ne radi. Zanima me dali je to 100% do matične ili postoji mogućnost da je nesto drugo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problemi sa slikom

položaj monitora nema pretjerane veze s radom PCa kao ni njegovim stojanjem.. formuliraj pitanje, npr ne pali/nema slike.. ima li ikakav signal? (uobičajeno kad odspojiš VGA kabel treba pisati 'no input signal'.. itd..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa slikom
ihush kaže...

položaj monitora nema pretjerane veze s radom PCa kao ni njegovim stojanjem.. formuliraj pitanje, npr ne pali/nema slike.. ima li ikakav signal? (uobičajeno kad odspojiš VGA kabel treba pisati 'no input signal'.. itd..)

 Nisam mislio doslovno položaj monitora xd Nego to da se slika uopće u nijednom trenutku ne prikazuje na ekranu nego je isto kao i da nije upaljen.

Problem nije u ekranu on radi sve dobro, naravno ako nije uštekan piše da nema signala.

Kad otvorim kutiju ventilator za hlađenje procesora i grafičke mi rade kao i CD čitač, mislim čini mi se da sve dobro radi.

15 godina
offline
Re: Problemi sa slikom
DoMiNiK1310 kaže...
ihush kaže...

položaj monitora nema pretjerane veze s radom PCa kao ni njegovim stojanjem.. formuliraj pitanje, npr ne pali/nema slike.. ima li ikakav signal? (uobičajeno kad odspojiš VGA kabel treba pisati 'no input signal'.. itd..)

 Nisam mislio doslovno položaj monitora xd Nego to da se slika uopće u nijednom trenutku ne prikazuje na ekranu nego je isto kao i da nije upaljen.

Problem nije u ekranu on radi sve dobro, naravno ako nije uštekan piše da nema signala.

Kad otvorim kutiju ventilator za hlađenje procesora i grafičke mi rade kao i CD čitač, mislim čini mi se da sve dobro radi.

-da.

-ako piše da nema signala, može se predpostaviti da je monitor OK, problem na PCju.. (ali ne mora biti, ako je moguće spojiti ga na drugo računalo za potvrdu..).

-ventilatori ne znače baš ništa, može biti napajanje, mbo, bilo koja komponenta.. (osim ventilatora). Statistički, kreneš od VGA. Možeš i sve rastaviti, sve odspojiti, samo spojiti MBO+CPU+napajanje, pa probati paljenje/alarm. Ovisno o tom testu znaš dalje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa slikom
ihush kaže...

-da.

-ako piše da nema signala, može se predpostaviti da je monitor OK, problem na PCju.. (ali ne mora biti, ako je moguće spojiti ga na drugo računalo za potvrdu..).

-ventilatori ne znače baš ništa, može biti napajanje, mbo, bilo koja komponenta.. (osim ventilatora). Statistički, kreneš od VGA. Možeš i sve rastaviti, sve odspojiti, samo spojiti MBO+CPU+napajanje, pa probati paljenje/alarm. Ovisno o tom testu znaš dalje.

 Monitor radi probao sam ga na drugom kompu.

Napajanje isto nije probao sam stavit drugo, nije ni procesor, tako da nema šta drugo biti nego matična.

Kao što sam već gore napisao nadavno sam mjenjao procesor na toj matično a nisam updateao bios i vjerovatno se nešto poremetilo. Neznam sada dal je to moguće vratit ili moram kupovat novu matičnu.

15 godina
offline
Re: Problemi sa slikom
DoMiNiK1310 kaže...
..moguće vratit ili moram kupovat novu matičnu.

-garancija? = APP. (ako prođe.. zašto ne, nije to CSI koji otkrije što si radio.. ali jednako te može odbiti pa se natežeš tko je u pravu). Krenemo robinhudovskom logikom, lakše je njima prežaliti ploču nego tebi, samo budi uvjerljiv i ne priznaj da si nešto majstorirao ili da si nestručan i sl. Jednostavno, ne radi i nadaš se.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice