Procesor prestao raditi?

poruka: 6
|
čitano: 1.562
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Procesor prestao raditi?

Pozdrav, imam AMD Athlon 7750 Black Edition i dok sam igrala igricu i imala par pokrenutih programa procesor mi je prestao raditi (znam jer imam lampicu na kucistu za procesor), a na monitoru su mi se pojavile zeleni trouglovi. Ovo mi se vec treci put desava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procesor prestao raditi?
itech56 kaže...

Pozdrav, imam AMD Athlon 7750 Black Edition i dok sam igrala igricu i imala par pokrenutih programa procesor mi je prestao raditi (znam jer imam lampicu na kucistu za procesor), a na monitoru su mi se pojavile zeleni trouglovi. Ovo mi se vec treci put desava.

 Na kućištu sigurno nemaš lampicu za procesor, imaš lampicu za rad računala (najčešće zelena) i za rad diska (najčešće crvena).

Zeleni "trouglovi" bi pak bili grafički artifakti.

Pošto vidim da se ne razumiješ (ni najmanje), odnesi računalo na servis (vjerojatno će trebati čišćenje, a možda i zamjenu ponečega).

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Re: Procesor prestao raditi?

Obicno na kucistu imas 2 lampice, jedna uvijek gori kad je komp ukljucen, a druga pokazuje rad hard diska, i obicno treperi onako 

Sumaljm da je u procesoru problem, po opisu to bi prije bio problem graficke kartice, memorije, same maticne... a moze bit i pregrijavanje procesora

9 godina
neaktivan
offline
Procesor prestao raditi?

Da, pogresila sam. Lampica je crvena, a trenutno sve normalno radi. Verovatno nije u pitanju procesor. Pregrevanje nije sigurno jer je trenutna temperatura procesora 45°, a maticne 32°. Sada skeniram hdd sa HD Tune pa cu videti ima li bad sectora na hddu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Procesor prestao raditi?

trenutna je 45 ali neznas do koliko se dize pod opterecenjem

Takoder obavezno skeniraj komp s nekim programom tipa malwarebytes anti malware

Update drivera graficke takoder

9 godina
neaktivan
offline
Procesor prestao raditi?

45° je bilo sa svim pokrenutim programima kao i pre nego sto je problem nastupio. Sada radim HD Tune Error Scan i za sad nema bad sectora, a zavrsio je 1/2. Ako bude bilo bad sectora, bacam se na spasavanje bitnih stvari, a ako ne skeniracu sa Malwarebytes. Driveri graficke su najnoviji (doduse, u compatibility sa Windowsom 7 jer su za njega izasli poslednji). Nisam napomenula da je graficka integrisana Nvidia GeForce 7025/nForce 630a koja je prematora, i smatram da je Windows 8 preveliki zalogaj za nju mozda.. Ako nije hdd, ona je. Izvinjavam se na mom neznanju hahah

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice