Računalo jako šteka

poruka: 27
|
čitano: 12.003
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Računalo jako šteka

Prije sam imao windows xp i 1gb rama, a igrice i sve ostalo radilo normalno i to sve na high postavkama. Prošle godine je počeo štekat na igricama i kod nekih većih procesa i nabavio sam jos 2gb rama i instalirao windows 7, ali se nista nije promijenilo i dalje steka. Vratio sam na xp misleći da je windows 7 prezahtijevan za moje računalo, ali iz dana u dan još više i više šteka i počele su mi igrice od 300mb štekati. Je li zna netko u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka
batak kaže...

Prije sam imao windows xp i 1gb rama, a igrice i sve ostalo radilo normalno i to sve na high postavkama. Prošle godine je počeo štekat na igricama i kod nekih većih procesa i nabavio sam jos 2gb rama i instalirao windows 7, ali se nista nije promijenilo i dalje steka. Vratio sam na xp misleći da je windows 7 prezahtijevan za moje računalo, ali iz dana u dan još više i više šteka i počele su mi igrice od 300mb štekati. Je li zna netko u čemu je problem?

Koliko ti je staro racunalo?Provjeri temperature.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka

Temperature?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka
batak kaže...

Prije sam imao windows xp i 1gb rama, a igrice i sve ostalo radilo normalno i to sve na high postavkama. Prošle godine je počeo štekat na igricama i kod nekih većih procesa i nabavio sam jos 2gb rama i instalirao windows 7, ali se nista nije promijenilo i dalje steka. Vratio sam na xp misleći da je windows 7 prezahtijevan za moje računalo, ali iz dana u dan još više i više šteka i počele su mi igrice od 300mb štekati. Je li zna netko u čemu je problem?

Testiraj sa Memtestom, skeniraš sa jednim keks memorijom ako nema errore onda nastaviš sa drugom keks memoriju. Ako keks memorije nema errore znači da je ispravna.

 

Drugo, testiraj sa HD tune da skreniraš ali sa sporim skenom na error scan ako ima crvene kocke onda znači da ima bad sector i treba spremit ako imaš neke važnosti npr dokumenti, slike i slićno spremiš kao backup na DVD, usb memori stick i sl. onda nabavišnovi hard disk.

 

Treće. Kakve su temperature Procesora, grafičke i matićne ploče?

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
Računalo jako šteka

Računalo je staro 4 godine. Temperature su na slici.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka

Temperature su dobre, provjeri disk.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka
Nello kaže...
batak kaže...

Prije sam imao windows xp i 1gb rama, a igrice i sve ostalo radilo normalno i to sve na high postavkama. Prošle godine je počeo štekat na igricama i kod nekih većih procesa i nabavio sam jos 2gb rama i instalirao windows 7, ali se nista nije promijenilo i dalje steka. Vratio sam na xp misleći da je windows 7 prezahtijevan za moje računalo, ali iz dana u dan još više i više šteka i počele su mi igrice od 300mb štekati. Je li zna netko u čemu je problem?

Testiraj sa Memtestom, skeniraš sa jednim keks memorijom ako nema errore onda nastaviš sa drugom keks memoriju. Ako keks memorije nema errore znači da je ispravna.

 

Drugo, testiraj sa HD tune da skreniraš ali sa sporim skenom na error scan ako ima crvene kocke onda znači da ima bad sector i treba spremit ako imaš neke važnosti npr dokumenti, slike i slićno spremiš kao backup na DVD, usb memori stick i sl. onda nabavišnovi hard disk.

 

Treće. Kakve su temperature Procesora, grafičke i matićne ploče?

Skenirao sam memoriju i nema errora i skenirao sam hard i on je u redu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka
batak kaže...

Testiraj sa Memtestom, skeniraš sa jednim keks memorijom ako nema errore onda nastaviš sa drugom keks memoriju. Ako keks memorije nema errore znači da je ispravna.

 

Drugo, testiraj sa HD tune da skreniraš ali sa sporim skenom na error scan ako ima crvene kocke onda znači da ima bad sector i treba spremit ako imaš neke važnosti npr dokumenti, slike i slićno spremiš kao backup na DVD, usb memori stick i sl. onda nabavišnovi hard disk.

 

Treće. Kakve su temperature Procesora, grafičke i matićne ploče?

Skenirao sam memoriju i nema errora i skenirao sam hard i on je u redu.

Ok, a jesi provjerio koliki je temperature grafe? Pusti igru i malo zaigraš i nakon igre dali se osjet jel prilično vruč? Ili može bit da napajanje preslab? Kakve napajanje imaš?

 

I

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka
Nello kaže...
batak kaže...

Testiraj sa Memtestom, skeniraš sa jednim keks memorijom ako nema errore onda nastaviš sa drugom keks memoriju. Ako keks memorije nema errore znači da je ispravna.

 

Drugo, testiraj sa HD tune da skreniraš ali sa sporim skenom na error scan ako ima crvene kocke onda znači da ima bad sector i treba spremit ako imaš neke važnosti npr dokumenti, slike i slićno spremiš kao backup na DVD, usb memori stick i sl. onda nabavišnovi hard disk.

 

Treće. Kakve su temperature Procesora, grafičke i matićne ploče?

Skenirao sam memoriju i nema errora i skenirao sam hard i on je u redu.

Ok, a jesi provjerio koliki je temperature grafe? Pusti igru i malo zaigraš i nakon igre dali se osjet jel prilično vruč? Ili može bit da napajanje preslab? Kakve napajanje imaš?

 

I

Kako mogu provjeriti kakvo je napajanje i kolika je temperatura grafe?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka


Kako mogu provjeriti kakvo je napajanje i kolika je temperatura grafe?

Otvoriš kućište i vidiš što piše na njemu. A temperaturu grafičke možeš pogledati i sa gpu-z-om.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka

Ne pise mi nigdje za temperaturu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka

Onda ti senzor ne oćitava grafičku.

16 godina
online
Računalo jako šteka

Iste ili druge igre? Ako su druge, imaš Radeona X1550 koji me jako vuče da kažem "There's your problem!"

 

EDIT: Ta grafa sasvim moguće ni nema senzor. Inače, ni procesor nije tako bajan za nove igre (Athlon64 X2 3800+, 2GHz)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 12:28 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka
Ivan(4) kaže...

Iste ili druge igre? Ako su druge, imaš Radeona X1550 koji me jako vuče da kažem "There's your problem!"

 

EDIT: Ta grafa sasvim moguće ni nema senzor. Inače, ni procesor nije tako bajan za nove igre (Athlon64 X2 3800+, 2GHz)

Razumijem da ne mogu igrati ove novije igre, ali meni igre koje su prije radile normalno sada ne rade, ne rade normalno ni ove od 300mb.

11 godina
neaktivan
offline
Računalo jako šteka

pozdrav.ja kad stavim dvd i gledam ide mi slika normalno na cjeli ekran ali na netu mi ide normalno dok je manji ekran a dok na full zastajkuje malo rjec je o ati radeon 9250 agp.

izo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka
windows-izo kaže...

pozdrav.ja kad stavim dvd i gledam ide mi slika normalno na cjeli ekran ali na netu mi ide normalno dok je manji ekran a dok na full zastajkuje malo rjec je o ati radeon 9250 agp.

Dobar si. U 20 minuta si instalirao nove Windowse, drivere i programe.

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/instalacija-windows-xp-problem/135497.aspx?page=1&jumpto=3128480&sort=asc&view=flat

World Championships: 7, GP started: 299, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,546
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka

eh da je tako imam ti ja 2 pc ono mi je tamo drugi :D svejedno hvala :D

izo
11 godina
neaktivan
offline
Računalo jako šteka

i moze li ovo da se smanji ikako ja mislim da je puno jer ide i na 81 {#}

izo
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 22:37 (windows-izo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka

Da, visoka je temperatura. Zamjena paste, čišćenje prašine..

De gustibus non est disputandum.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Računalo jako šteka
mario1990 kaže...

Da, visoka je temperatura. Zamjena paste, čišćenje prašine..

  To je previsoka temperatura. CPU ti ulazi u throthling (smanjuje frekvenciju) da bi se zastitio i zato dobijas stekanje.

 

CPU hladnjak napolje, nova pasta & provjera kako je sve to leglo na svoje mjesto. Dodatan 12 cm ventilator na kucustu ne bi skodio nikako (: 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka

neynam bas jer ima dole mala okrugla bakrena ploca i neka je budala lemla okolo jel to smeta

izo
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka
windows-izo kaže...

neynam bas jer ima dole mala okrugla bakrena ploca i neka je budala lemla okolo jel to smeta

Kakva okrugla ploča? Tko je lemio?

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka

ma ima ispod coolera tanka bakrena okrugla ploca kasnije ti uslikam neznam ko je lemio ja mislim da mu to smeta moracu zamjenti cooler.

izo
14 godina
offline
Re: Računalo jako šteka
windows-izo kaže...

ma ima ispod coolera tanka bakrena okrugla ploca kasnije ti uslikam neznam ko je lemio ja mislim da mu to smeta moracu zamjenti cooler.

Pa preko te "bakrene plocice" cooler hladi CPU...

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka
windows-izo kaže...

ma ima ispod coolera tanka bakrena okrugla ploca kasnije ti uslikam neznam ko je lemio ja mislim da mu to smeta moracu zamjenti cooler.

Mislim da to što tebi izgleda kao lem je ustvari termalna pasta.

 

Jel taj "lem" možda izgleda ovako?

 

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Računalo jako šteka

Provjeri jel imaš još programa upaljenih dok igraš, možda oni usporavaju igru. A može biti da je problem i u igri, koja točno igra?

Moj Gaming blog " World of Gaming - Blog about games " http://worldwidegamingcenter.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo jako šteka

bas tako :D to je bila pasta

izo
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 20:01 (windows-izo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice