Rozi ekran

poruka: 26
|
čitano: 6.983
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Rozi ekran

Pozdrav!

 

U zadnjih tjedan dana ekran mi je kontinuirano (tek smanjim prekidima) roz(kao na slici) Ovo mi se znalo i prije događati ali bilo je i perioda kad je ekran bio normalan mjesecima.

Što bi mogao biti uzrok tome? Probao sam na isti komp stavit drugi ekran i njegova boja je ok..pa pretspostavljam da je uzrok u samom ekranu ili kablu ...

 

Hvala..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2015 18:41 (zgubidan45).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rozi ekran

Hmm pa meni izgleda normalno. Nisi valjda uzimo screenshot? :)

FOR THE HORDE
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rozi ekran
Zoki kaže...

Hmm pa meni izgleda normalno. Nisi valjda uzimo screenshot? :)

 evo sad je prava slika

15 godina
odjavljen
offline
Rozi ekran

Pa odgovorio si sam sebi. Ako nije ok sa drugim kabelom, otisao monitor.

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2015 18:45 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rozi ekran
Sum_of_all_fears kaže...

Pa odgovorio si sam sebi. Ako nije ok sa drugim kabelom, otisao monitor.

 Pa jel moguce da ako ode ekran bude perioda kad mi je slika skroz normalna....??

12 godina
offline
Rozi ekran

Vrlo vjerovatno je gubitak kontakta na spojevima u samome ekranu.

 

  Rastavi ekran i izvuci svaki flat kabel i opčenito svaki kabelčić koji mozeš skinuti očisti alkoholom ili rakijom(ja sa njom radim)kontakte i muške i ženske,te ponovo vrati u utore

Trebalo bi šljakati!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rozi ekran

Nisam baš najbolje skužio, da li si probao samo kabel drugi stavit? Jer viđao sam nekoliko puta na projektorima dok je bilo problema s kablom da je bila ovakva slika.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rozi ekran
denix kaže...

Nisam baš najbolje skužio, da li si probao samo kabel drugi stavit? Jer viđao sam nekoliko puta na projektorima dok je bilo problema s kablom da je bila ovakva slika.

 

Spojio sam drugi ekran s ovim istim kablom i bio je malo roskast dok ga nisam namjestio a poslije je bio sasvim u redu......evo sad mi je slika na ovom problematicnom ekranu ok iako je unazad tjedan dana bila konstantno roza.....mozda zato sto sam malo promijenio polozaj kabla, premda sam i prije pokušavao promjenit i ucvrstit kabal ali nije mi uspjevalo....sad nisam siguran je li do kabla ili ekrana ili obadvoje..... 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rozi ekran
Milka30 kaže...

Vrlo vjerovatno je gubitak kontakta na spojevima u samome ekranu.

 

  Rastavi ekran i izvuci svaki flat kabel i opčenito svaki kabelčić koji mozeš skinuti očisti alkoholom ili rakijom(ja sa njom radim)kontakte i muške i ženske,te ponovo vrati u utore

Trebalo bi šljakati!

 Hvala, ali nisam siguran da se baš želim igrati s time....ima li negdje detaljno objašnjen postupak...

12 godina
offline
Rozi ekran

vjerojatno koristis vga kabel. ako monitor i graficka imaju digitalan konektor, iskoristi ga i monitor spoji dvi ili hdmi-jem.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rozi ekran
zgubidan45 kaže...

 Hvala, ali nisam siguran da se baš želim igrati s time....ima li negdje detaljno objašnjen postupak...

 Ma hajde nemoj biti zgubidan i primi se posla!

 

Uzmeš fino šarafciger-križni i odvrneš svaki vijak koji ti drži crnu plastiku iza ekrana!

Skines plastiku i fino odmah pogledaš svu tu silnu prašinu koja se godinama nakupila na tvoju unutrašnjost ekrana.

Uzmeš kompresor ili mali kist,penzl te očistiš prašinu!

U ekranu imaš raznorazne komponente koje su spojene malim tankim kablovima(poput minijaturnig IDE kablova),svaki taj kabal u pravilu ulazi u utor-na necemu!

Svaki taj utor(uglavnom) ima sa strane dvije male plastike koje drze uglavljeni kabal,nijh stisni-razmakni-povuci(zavisno od modela) te izvadi kabal iz utora!

Na kablu imaš kontakte koje prebrišeš štapićem za uši natopljenom alkoholom.

Ako slučajno imaš prastari monitor,pa ti se patina uhvatila na kontakte-nju lagano prešmirglaj vodobrusnim paprirom(ali nemaš,to sam ja radio na CRT ekranima),dok ne skineš patinu.

Sve to fino napravi sa svakim kablom!

 

Znaj da ces ti dok sve to budes drhkao oko šarafanja,skidanja...malo "stresti" taj monitor i razbiti tu koroziju na kontaktima,pa ce ti monitor proraditi "sam od sebe",ali ovo gore ti je dugoročno!

 

Ponavljam:

Ovo napravi ako si 100% siguran da su ti kabal od monitora (VGA) ispravan i da si ona dva vijka do kraja stegao(sto idu u grafu)...čisto zato da se ne patiš!

12 godina
neaktivan
offline
Rozi ekran

Probao promijenit vga kabel ali ništa od toga, ekran je i dalje roz. Krenuo sam skidati onu plastiku iza  ekrana ali mi nije jasno s cime da odvrnem to (slika)...jel zna netko...hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rozi ekran

kolko vidim cini mi se da su to rupe za vesa mount. tu nema serafa

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Rozi ekran

probaj ga udrit sakom

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rozi ekran
peace_of_cake kaže...

kolko vidim cini mi se da su to rupe za vesa mount. tu nema serafa

 Osim toga drugih rupica skoro da i nema, postoje jos dvije koje drže postolje (te vijke mogu odsarafit sarafcigerom), a strah me to na silu odvajat

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 20:28 (zgubidan45).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rozi ekran
cod4gamer kaže...

probaj ga udrit sakom

 

hahah...fakat sam sad probao i na trenutak je slika prestala bit roza

11 godina
neaktivan
offline
Rozi ekran

Čim sam vidio da je benq sve mi je bilo jasno. Imao sam benq sa isrtim problemom. Kvar ti je na samom monitoru možeš ga bacit. Ja ga nisam mogao popraviti ne isplativo je.

Radio mi je normalno jako kratko čini se da su tu seriju skroz usrali.

Seriously?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rozi ekran

to je "hello, kitty" zaslon. ponekad nestane kad upišeš lozinku (kojom su neki monitori "zaštićeni" od krađe). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Rozi ekran

Lupio si ga i "popravio" se na sec-eto ti dokaz da su kontakti u pitanju!

Ja ne znam kakvi su to šarafi koje je kolega opisao,ali ja znam da tu nema šarafa nego je to "klik" monitor.

Ja ga zovem klik monitor jer je "ukliknut" u kuciste.

Moras uzeti tanki šarafciger ili nož te sa strane razdvojiti plastiku koje je ukliknuta.Budi oprezan jer ako siliš,odlomiti ces plastiku-samo laganini-pogledaj kako je ukliknut!

Inace BenQ i nije tako loš,koliko ga ljudi blate.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rozi ekran
Milka30 kaže...

Lupio si ga i "popravio" se na sec-eto ti dokaz da su kontakti u pitanju!

Ja ne znam kakvi su to šarafi koje je kolega opisao,ali ja znam da tu nema šarafa nego je to "klik" monitor.

Ja ga zovem klik monitor jer je "ukliknut" u kuciste.

Moras uzeti tanki šarafciger ili nož te sa strane razdvojiti plastiku koje je ukliknuta.Budi oprezan jer ako siliš,odlomiti ces plastiku-samo laganini-pogledaj kako je ukliknut!

Inace BenQ i nije tako loš,koliko ga ljudi blate.

 Da,da..skužio sam da je na klik, pa cu ga probat otvorit narednih dana i ocistit kontaktne onako kako si objansio....hvala

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rozi ekran
compov kaže...

Čim sam vidio da je benq sve mi je bilo jasno. Imao sam benq sa isrtim problemom. Kvar ti je na samom monitoru možeš ga bacit. Ja ga nisam mogao popraviti ne isplativo je.

Radio mi je normalno jako kratko čini se da su tu seriju skroz usrali.

Znam da je nesto na monitoru, kabel sam probao u njemu nije kvar, a nije ni do graficke ili samog kompa jer sam ga probao spojit na drugi ekran i slika je bila normalna..tako da je moguce da se prasina nakupila na kontaktima kao sto je kolega napisao. 

 

A ne znam baš je li monitor za bacit s obzirom da je slika nakon što sam ga malo udario ok.....btw ovaj problem sam imao i negdje prije 2 godine pa se sam od sebe unormalio i radio ok do sad...tako da ne znam,čudno mi je da ako je monitor skroz otišao ima ovih perioda kad normalno radi.....a monitor sam po sebi nije bio toliko loš i star je oko 7 godina pa mislim da nije ni čudno da polako odlazi 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rozi ekran
Ajar kaže...

to je "hello, kitty" zaslon. ponekad nestane kad upišeš lozinku (kojom su neki monitori "zaštićeni" od krađe). 

 Could you explain?

12 godina
offline
Rozi ekran

da li monitor ima digitalni ulaz (hdmi/dvi/dp) ili ima samo vga?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rozi ekran
peace_of_cake kaže...

da li monitor ima digitalni ulaz (hdmi/dvi/dp) ili ima samo vga?

 

Samo vga.

14 godina
offline
Rozi ekran

Kako god okreneš moraš ga otvoriti. Možda su flat kabeli koje počistiš i pospajas nazad ili vga konektor na kojem bi trebao lemilicom obnoviti spojeve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rozi ekran
zgubidan45 kaže...
Ajar kaže...

to je "hello, kitty" zaslon. ponekad nestane kad upišeš lozinku (kojom su neki monitori "zaštićeni" od krađe). 

 Could you explain?

 neki modeli monitora (npr. acer) traže upis lozinke kad ih odspojiš s jednoga i spojiš na neko tamo računalo da bi se aktivirali u normalnom radu. dotad daju hello, kitty sliku. jasno, ako je vlasnik omogućio zaštitu lozinkom (od mažnjavanja, npr.). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice