USB mis 1 klik pravi 2 klika

poruka: 10
|
čitano: 2.932
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
USB mis 1 klik pravi 2 klika

Pozz, nisam znao kako da drugacijem nazovem temu.

 

 

Kada kliknem misem ljevom tipkom jednom on klikne po dva puta ( nekad ne, vecinom da ), kad selektiram tekst i pustim ljevu tipku on se ponasa ko da sam kliknio i makne se selekcija, probo sam druge miseve ista stvar, probo sam prebacit s ljevog klika na desni i sve normalno selekria tekst i sve 5, opet vratim na ljevu tipku i opet problem. Cak sam i novi windows stavio i novi mis kupio i opet isto.

 

Dali ima kaki program da se moze pogledat dali je do drivera ( obican usb mis ), ili hardwera ali ne vidim problem da bi bio na maticnoj kad radi sve ostalo na tom USB utoru i na drugima.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
USB mis 1 klik pravi 2 klika

jel mišonja logitech?

sad tek vidim da je više mišonja u pitanju

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 19:20 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
USB mis 1 klik pravi 2 klika

Najjobicniji Speedlink na zicu USB, probo sam i s drugim markama ista stvar. Na drugom kompu i laptopu sve ok.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: USB mis 1 klik pravi 2 klika

Nismo čuli da li ti miševi koji fantomski klikču na tvojem kompjuteru, isto to rade i na drugim kompjuterima. I jesu li ti drugi miševi koje si probao identični modeli, odnosno je li riječ o ozbiljnim ili "lijevim" miševima.

 

Fantomsko kliketanje je posljedica nepostojanja debounceanja, lošeg ili pokvarenog hardverskog debounceanja gumba miša. Ako se gumb ne debouncea (ako se hardverski sklop ili mikrokontroler miša ne pobrine da se ne aktivira gumb ako nije pritisnut), onda se događaju takve stvari. Onda bi eventualno driver za taj specifični miš spasio stvar.

 

Ako nije to, onda postoji neki problem s USB kontrolerom u računalu. Dakle, ako miš radi probleme i na drugom računalu značl da je kriv miš, ako radi na samo jednom a drugi ne rade to isto onda je i dalje vjerojatno kriv miš, ali ako i drugi miševi rade to isto, onda je vjerojatno kriv USB kontroler u računalu.

 

mlukac89 kaže...

Najjobicniji Speedlink na zicu USB, probo sam i s drugim markama ista stvar. Na drugom kompu i laptopu sve ok.

S ozbiljnim ili lijevim markama?

 

Probaj drugi USB port ili si kupi PCI USB kontroler pa vidi kako se s njim ponašaju.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 19:34 (mbaksa).
11 godina
suspendiran
offline
USB mis 1 klik pravi 2 klika

Probaj pokrenuti windows u safe modeu pa vidi jel i onda postoji isti problem. Jesi pokusavao ukopcati mis u drugi USB port? Probaj naci opcije misa u upravljackoj ploci pa stisnuti da vrati na default.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: USB mis 1 klik pravi 2 klika

Na drugima kompjuterima rade normalno, probo drugi USB port ista stvar. Razer, Logitech.

11 godina
suspendiran
offline
Re: USB mis 1 klik pravi 2 klika

Pokreni windows u safe modu i vidi jel i tada postoji isti problem

16 godina
moderator
online
Re: USB mis 1 klik pravi 2 klika
mlukac89 kaže...

Na drugima kompjuterima rade normalno, probo drugi USB port ista stvar. Razer, Logitech.

Onda još probaj neku live distribuciju Linuxa - ako ti se isto događa pod Linuxom, onda je problem u USB kontroleru na tom računalu, pa bi trebao kupiti drugi (PCI USB kontroler). Ako ti se to ne događa pod Linuxom, onda su uzrok ili sami Windowsi, driver za miš pod Windowsima ili možda neki maliciozni softver. Onda bi ti bilo najbolje instalirati Windowse iznova.

14 godina
neaktivan
offline
Re: USB mis 1 klik pravi 2 klika

Da ti nije možda ovo uključeno?:

 

 

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
10 godina
neaktivan
offline
Re: USB mis 1 klik pravi 2 klika
Cevi kaže...

Da ti nije možda ovo uključeno?:

 

 

 Nije gledo sam i to, ali neznam jedino dali to pravi probleme windows, jedino da probam reinstall jer misevi rade na drugim kompovima i laptopima normalno.


 Cak sam naso i na jednom forumu ovo da se ugasi da ne trosi struju kao ali ista stvar.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice