USB Port na laptopu ne radi

poruka: 12
|
čitano: 9.136
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
USB Port na laptopu ne radi

Radi se o laptopu MSI FX 600, pod garom je još do 6 / 2013.

 

Probao sam sve, BIOS, reinstalacija OS-a, ali USB ne radi.

 

Pošto mi je MR Servis ovlašten, a trebalo im je 5 tjedana za običnu zamjenu HDD-a, da li imam kakve šanse da dobijem novu matičnu, ili novi laptop ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: USB Port na laptopu ne radi

-najvjerojatnije nova matična. Ne vidim razlog da bi trebalo dulje od tjedan... ima-ili-nema, sve ostalo stigne u tom roku. (za hdd je neka gadna brija 5 tjedana, vjerojatno u vrijeme prošlogodišnje 'nestašice'). To je vrlo neobičan rok. Zašto ih nisi svaki dan zvao i tražio radni nalog?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
USB Port na laptopu ne radi

Mijenjali su mi hard početkom kolovoza, a zvao sam ali su rekli da imam na netu kao broj laptopa pa da provjerim, hebiga možda je to bilo u vrijeme nestašice. 

Nebi se bunio novom laptopu, pa makar bio slabiji od ovog. :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: USB Port na laptopu ne radi
ihush kaže...

-najvjerojatnije nova matična. Ne vidim razlog da bi trebalo dulje od tjedan... ima-ili-nema, sve ostalo stigne u tom roku. (za hdd je neka gadna brija 5 tjedana, vjerojatno u vrijeme prošlogodišnje 'nestašice'). To je vrlo neobičan rok. Zašto ih nisi svaki dan zvao i tražio radni nalog?

Gotovo nemoguće je riješiti u tjedan dana, osim ako nemaju na lageru.

12 godina
odjavljen
offline
USB Port na laptopu ne radi

Za laptop star cca 1.5 g mislim da nebi imali . Mozda dobim kakav zamjenski, makar i slabiji mrvicu nebi se bunio

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: USB Port na laptopu ne radi
Old Iggy kaže...
..

Gotovo nemoguće je riješiti u tjedan dana, osim ako nemaju na lageru.

 -jagode iz Japana stignu za nekoliko sati. Roterdam je bliže.. Ako je izdan radni nalog, nema razloga čekati više od 4-7 dana na komponentu. Vrijeme godišnjih ili sličnih (poplava) problema je nešto drugo, recimo tjedan više... i to je to. Sve iznad tog je rastezanje (izuzetak ako stvano postoji neko objašnjenje.., ali samo izuzetak, ne pravilo).

 

Phantom_RI kaže...

Za laptop star cca 1.5 g mislim da nebi imali . Mozda dobim kakav zamjenski, makar i slabiji mrvicu nebi se bunio

 -obaveza proizvođača, posredno distributera (zastupnika, u ovom slučaju MSan, Recro, tj MR-servis) je opskrljbiljanje tržišta rezervnim dijelovima i servisiranje nakon posljednje prodaje. Naravno to im je trošak, ali i obaveza. Sporedno je dali garancija vrijedi, ali koliko sam razumio još je pod garancijom.

 

-što vam je ljudi? Zar stvarno toliko problema imate sa servisom? {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: USB Port na laptopu ne radi
ihush kaže...

 -jagode iz Japana stignu za nekoliko sati. Roterdam je bliže.. Ako je izdan radni nalog, nema razloga čekati više od 4-7 dana na komponentu. Vrijeme godišnjih ili sličnih (poplava) problema je nešto drugo, recimo tjedan više... i to je to. Sve iznad tog je rastezanje (izuzetak ako stvano postoji neko objašnjenje.., ali samo izuzetak, ne pravilo).

 

 -obaveza proizvođača, posredno distributera (zastupnika, u ovom slučaju MSan, Recro, tj MR-servis) je opskrljbiljanje tržišta rezervnim dijelovima i servisiranje nakon posljednje prodaje. Naravno to im je trošak, ali i obaveza. Sporedno je dali garancija vrijedi, ali koliko sam razumio još je pod garancijom.

 

-što vam je ljudi? Zar stvarno toliko problema imate sa servisom? {#}

Sve su to troškovi koje netko mora platiti, a da bi se smanjili rade se zbirne narudžbe i isporuke te se ne naručuju odmah kad dio zatreba već kad se skupe.

13 godina
neaktivan
offline
USB Port na laptopu ne radi

Nemaju ti drugu maticnu na lageru 99.9 %. Naruce je i treba im mjesec -dva. Meni je bio dell "krepao" u 7 mjesecu, random se smrzavao, nisam ga mogao upalit tu i tamo, uglavnom maticna bila banana . Nije bio mr servis u pitanju nego neki ovlašteni za dell-a , ne sjecam se vise. Uglavnom narucuju maticnu , i mislim da ti ne daju drugi laptop dok se ceka... cak ne daju drugi u zamjenu nego ti naruce maticnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: USB Port na laptopu ne radi
mislavgray kaže...

Nemaju ti drugu maticnu na lageru 99.9 %. Naruce je i treba im mjesec -dva. Meni je bio dell "krepao" u 7 mjesecu, random se smrzavao, nisam ga mogao upalit tu i tamo, uglavnom maticna bila banana . Nije bio mr servis u pitanju nego neki ovlašteni za dell-a , ne sjecam se vise. Uglavnom narucuju maticnu , i mislim da ti ne daju drugi laptop dok se ceka... cak ne daju drugi u zamjenu nego ti naruce maticnu.

To je standardna procedura. Ako je potrebno imati zamjensku opremu treba potpisati ugovore o održavanju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: USB Port na laptopu ne radi
Old Iggy kaže...

Shvacam to ali opcenito mi to smeta da dosta distributera nema nesto za ponudit u zamjenu dok je reklamacija u tijeku, tocnije recimo links. Imam hx-a 1000 kojeg moram reklamirat, ne daju zamjensko i ja se mogu fuckat , mislim da bi mogli uvest dat nekaj zamjensko, cisto da komp mogu upalit. Nasuprot recimo magazin RS bogovski ducan, samo rijeci hvale za njih imam isto kao i za AMD, links im ni do koljena nije.... U magazinu daju zamjenu u admu uvijek izadu u susret.... Protis je biljka za sebe, no da nejdem u OT.

Reklamiraj laptop :)

16 godina
online
Re: USB Port na laptopu ne radi
mislavgray kaže...
Old Iggy kaže...

Shvacam to ali opcenito mi to smeta da dosta distributera nema nesto za ponudit u zamjenu dok je reklamacija u tijeku, tocnije recimo links. Imam hx-a 1000 kojeg moram reklamirat, ne daju zamjensko i ja se mogu fuckat , mislim da bi mogli uvest dat nekaj zamjensko, cisto da komp mogu upalit. Nasuprot recimo magazin RS bogovski ducan, samo rijeci hvale za njih imam isto kao i za AMD, links im ni do koljena nije.... U magazinu daju zamjenu u admu uvijek izadu u susret.... Protis je biljka za sebe, no da nejdem u OT.

Reklamiraj laptop :)

Investicija u zamjensku opremu košta i to poprilično, na stranu svi potrebni zahtjevi kako bi se oprema prilagodila korisničkim potrebama. To jednostavno nije financijski isplativo.

Nažalost, marže nisu ni približno dovoljne da bi to pokrilo, eventualno uz nadoplatu korisnika, ali je gnjavaža.

13 godina
neaktivan
offline
Re: USB Port na laptopu ne radi

Ako si na OS Win 8 ili 8.1 instalirao neki Start meny posle isteka(trial) zbog toga mogu da ne rade USB portovi.

Kod mene nije radio samo jedan USB ostali portovi su svi radili na novom Acer Aspire ES1-512 POBE i cim sam pobrisao

Start meny instalirao drugi odmah mi je proradio USB port.

Mozda ovo pomogne !

eduardooo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice