USB portovi se resetiraju/tipkovnica se ne pali

poruka: 5
|
čitano: 724
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
USB portovi se resetiraju/tipkovnica se ne pali

Ne znam gdje da napišem no imam nekih problema, nije mi se to dogadalo samo s ovom plocom nego i s prošlom koje je bila am3 no koliko mi se cini ne tako cesto.

Uglavnom povremeno mi se znaju resetirati usb portovi u toku rada, zanimljivo da se to ne događa kada igram igre... najcesce se događa kada su dva miša uštekana u računalo.
+ nekada mi sustav ne prepozna tipkovnicu prilikom podizanja windowsa te je moram ištekat iz usba pa vratit natrag da proradi - ovo me više nervira, jer ovaj gore problem skoro pa i nemam ako nisu dva mišeka spojena.

Fakat ne znam u cem je caka.
Skoro pa svi usb portovi su mi zauzeti

dakle miš 1 x
tipkovnica 2x
slušalice 2x
wireless adapter 2x
+ mi zna biti dodatan miš ili gamepad ukljucen
dakle prakticki mi je non stop zauzet 8 portova..

EDIT: evo danas opet se tipakovnica ne pali.... nije do tipkovnice jer se dešava i s drugima, isprobano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: USB portovi se resetiraju/tipkovnica se ne pal

Odspoji su suvišnu periferiju (USB hub?), stavi drugi miš. Probaj drugo napajanje. Ako ne pomogne, nemaš što drugo raditi nego mijenjati komponentu po komponentu i gledati nestanu li simptomi nakon zamjene konkretne komponente. Je li ti struja tu u redu? Znači, oko 230V i da je stabilna?

15 godina
offline
USB portovi se resetiraju/tipkovnica se ne pali

Eto tri dana za redom...

 

usao unutra preko virtualne tipkovnice i uslikao ovo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: USB portovi se resetiraju/tipkovnica se ne pal

Jesi odspojio baš sve USB uređaje, osim miša? Ako jesi, probaj s drugim mišem na drugom USB portu. Ako je i dalje problem, moguće da su u pitanju interni portovi, odnosno USB portovi na kućištu pa probaj i njih odspojiti s matične ploče. Ako ni to ne pomogne, moguće je da ti je pokvaren USB kontroler na matičnoj ploči.

15 godina
offline
Re: USB portovi se resetiraju/tipkovnica se ne pal
mbaksa kaže...

Jesi odspojio baš sve USB uređaje, osim miša? Ako jesi, probaj s drugim mišem na drugom USB portu. Ako je i dalje problem, moguće da su u pitanju interni portovi, odnosno USB portovi na kućištu pa probaj i njih odspojiti s matične ploče. Ako ni to ne pomogne, moguće je da ti je pokvaren USB kontroler na matičnoj ploči.

 ma tipkovnica me zeza... dakle sada par dana nisam imao dva miša spojena itd.. uopce nema utjcaj koliko je stvari spojeno na plocu..

budem probao tipkovnicu u druge usb utore stavit pa cu vidjet sto se dogada...

na zalost nemam mjerac napona pa ne mogu vidjeti napon u kuci . no strujne instalacije su friske tj nove

 

maknuo bih kvar ploce jer mi se desavalo i na staroj konfiguraciji

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice