Ventilator na grafickoj nekad se ne pokrece

poruka: 7
|
čitano: 2.204
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Graficka se ne pokrece

 Pozdrav,

 

Prvi put pišem na ovom forumu,nadam se da će mi neko od iskusnijih ljudi pomoci u vezi mog problema.Zanima me da li napojna jedinica ili neka druga komponenta spriječava da se grafička nekad ne pokrene?

 

Ako zarotiram malo rukom grafička se pokrene i nastavlja raditi,temperatura bude oko 55- 60 stepeni.Računar sam čistio od prašine.

 

Napojna jedinica je od 400 w,problem sam imao isto i sa prijasnjom grafičkom koja se nije nekad znala pokretati kada se centralna jedinica upali.

 

Graficka je Geforce gt 240,a prijasnja je bila ati radeon 4600

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 0:20 (SeleneY).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka se ne pokrece
SeleneY kaže...

 Pozdrav,

 

Prvi put pišem na ovom forumu,nadam se da će mi neko od iskusnijih ljudi pomoci u vezi mog problema.Zanima me da li napojna jedinica ili neka druga komponenta spriječava da se grafička nekad ne pokrene?

 

Ako zarotiram malo rukom grafička se pokrene i nastavlja raditi,temperatura bude oko 55- 60 stepeni.Računar sam čistio od prašine.

 

Napojna jedinica je od 400 w,problem sam imao isto i sa prijasnjnjom grafičkom koja se nije nekad znala pokretati kada se centralna jedinica upali.

 

Graficka je Geforce gt 240,a prijasnja je bila ati radeon 4600

 Minimalno napajanje za gt 240 je 300w, a ti imas 400w tako da je to ajmo rec ok, a sta se tice da se ventilator ne vrti to je najvjerojatnije sto je ventilator otiso kvragu. Ja sam na drugom kompu vec 2 ventilatora mjenjo, tako da to nije nista cudno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 1:54 (tLeon).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka se ne pokrece

Nedavno sam ga uzeo,pa me čudi što imam isti problem kao kod stare grafičke.Pa sam pomislio da nije do napojne,kao da ne dobija dovoljno energije da se pokrene ili tako nešta.

Ako se nekad ne zavrti sam ventilator ja pokrenem rukom,izgasim racunar,ponovo upalim i ono samo krene.Zato sam stavio malo ogledalo ispod i stalno gledam kad upalim računar :)

 

Moguće je da je to ventilatora,al kad sam kupovao kod prijatelja,testirao sam ga lično kod njega i radilo je normalno.

10 godina
neaktivan
offline
Ventilator na grafickoj nekad se ne pokrece

Moze biti da je napajanje otislo kvragu. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ventilator na grafickoj nekad se ne pokrece

Gledati ću da uzmem neku stabilniju,da nije kineska neka naravno.Hvala drug na odgovorima

13 godina
online
Re: Ventilator na grafickoj nekad se ne pokrece
SeleneY kaže...

Gledati ću da uzmem neku stabilniju,da nije kineska neka naravno.Hvala drug na odgovorima

Može napajanje biti i 550W/600W npr., ako je to neki kineski šit, onda ti badave to što piše, jer takva napajanja isporučuju stvarno cca. 150W, još su niske kvalitete,

pa može dolaziti do problema kao kod tebe ili čak i gorih.

Uzmi si kvalitetno napajanje kao npr. FSP Hyper 500W, XFX 450W, FSP Hexa + 400W/500W, Corsair CX430 ili sl.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ventilator na grafickoj nekad se ne pokrece

Da,losiji je bio brand- lpk2-23 napojna,al tako mi je bilo došlo kad sam kupovao računar.Imam prijatelja koji mi nudi Amacrox warrior 400 w,izgleda solidno za moje komponente računara?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 21:42 (SeleneY).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice