Zamrzavanje računala (Win10)

poruka: 10
|
čitano: 2.414
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Zamrzavanje računala (Win10)

Pozdrav! Prije 7 dana sam instalirao win10. I nakon pola sata nekad malo duže, nekad kraće mi se počeo zamrzavati komp i svaki put sam morao na gumb restartati. Probao sam sve testove sve je ok bilo.

Ugl. da prijeđem na stvar, kad sam iz ne znam kojeg razloga ištekao miš i tipkovnicu iz stražnjih portova i uštekao u prednje komp se više ne zamrzava ili kad umetnem usb za bežičnu tikovinicu isto u prednji port sve ok radi.

Jel zna netko u čemu je problem? Jel se da to kako popravit bez odlaska na servis? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Zamrzavanje računala (Win10)

Stavi najnoviji BIOS i update svih drivera.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Zamrzavanje računala (Win10)

Problem s FX serijom procesora i windows 10 , ja sam dugo imao isti problem pa sam slucajno naletio na redditu...

  1. Go to your power options > choose what the power button do > uncheck “turn on fast start up”

  2. Go to your power options > change plan settings of your current power plan > change advanced power settings > set “turn off hard disk after” to 0 or Never.

    Spremi si trebat ce ti nakon svake reinstalacije windowsa 10.

https://500px.com/darkonakic
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Zamrzavanje računala (Win10)
darko099 kaže...

Problem s FX serijom procesora i windows 10 , ja sam dugo imao isti problem pa sam slucajno naletio na redditu...

  1. Go to your power options > choose what the power button do > uncheck “turn on fast start up”

  2. Go to your power options > change plan settings of your current power plan > change advanced power settings > set “turn off hard disk after” to 0 or Never.

    Spremi si trebat ce ti nakon svake reinstalacije windowsa 10.

 Nažalost to nije pomooglo, a ni update BIOS-a i drivera.

15 godina
offline
Re: Zamrzavanje računala (Win10)
kukuriža kaže...

Pozdrav! Prije 7 dana sam instalirao win10. I nakon pola sata nekad malo duže, nekad kraće mi se počeo zamrzavati komp i svaki put sam morao na gumb restartati. Probao sam sve testove sve je ok bilo.

Ugl. da prijeđem na stvar, kad sam iz ne znam kojeg razloga ištekao miš i tipkovnicu iz stražnjih portova i uštekao u prednje komp se više ne zamrzava ili kad umetnem usb za bežičnu tikovinicu isto u prednji port sve ok radi.

Jel zna netko u čemu je problem? Jel se da to kako popravit bez odlaska na servis? 

 Pored svega što si do sada uradio (update BIOS-a i drivera), mogao bi provjerit i ispravnost RAM-a sa memtest+.

 

Ovo za stražnje USB priključke pogledaj pažljivo kako ti stoji matična u kućištu, da li ima sve distancere, da nije neki spoj i sl. a moguće je i da postoji neki kvar sa njima (bubam napamet )

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
9 godina
odjavljen
offline
Zamrzavanje računala (Win10)

Probaj sa nekom  drugom tipkovnicom, mišem. Očito se nešto događa sa usb-om, kažeš da su driveri instalirani, onda preostaju usb portovi.

Ako imaš garanciju, nosi na servis. Može biti neka banalna stvar, možda windowsi, možda matična... 

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Zamrzavanje računala (Win10)

RAM je isto ok, na matičnoj sve dobro izgleda. Još ću sutra pobati sa drugom tikpvnicom i mišem, ako to ne upali idem na servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Zamrzavanje računala (Win10)

UPDATE:  Odfural sam komp na servis. Očišćen je od prašine koja se zavukla u cooler/ventilatore, stavljena je pasta na cpu i gpu. Veli serviser da nema skoro nikakve sanse da su mis i/ili tipkovnica problem. Dodem doma palim komp, freez opet, opet restart na gumb i sve ok, reko nece se valjda to vise događat. Palim igru (mass effect), komp se opet freeza i ovaj put ugasi, pogledam temperature nakon ponovnog paljenje vidim da je na cpu dosta povisena temp. Stavim da mi ocitava temperature tijekom igranja, cpu 80 stupnjeva što je previše.

Furam ga opet na servis, veli čovjek da je krepal cooler od cpu, stavio je novi, obavio je sve testove i na gpu i cpu, temperature su normalne (imam slike na kompu). Danas palim igru opet, igram jedan sat i opet freez. Probam opet, temperature su sve ok, al opet se freeza.

Koje su mi jos opcije? Necu valjda morat 3. put na servis nosit 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 18:16 (kukuriža).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Zamrzavanje računala (Win10)
kukuriža kaže...

Pozdrav! Prije 7 dana sam instalirao win10. I nakon pola sata nekad malo duže, nekad kraće mi se počeo zamrzavati komp i svaki put sam morao na gumb restartati. Probao sam sve testove sve je ok bilo.

Ugl. da prijeđem na stvar, kad sam iz ne znam kojeg razloga ištekao miš i tipkovnicu iz stražnjih portova i uštekao u prednje komp se više ne zamrzava ili kad umetnem usb za bežičnu tikovinicu isto u prednji port sve ok radi.

Jel zna netko u čemu je problem? Jel se da to kako popravit bez odlaska na servis? 

Instalirao ili reinstalirao? Zapravo pitam jesi li i prije imao win10 ili sedmicu... ako si imao sedmicu (a to ti se nije dešavalo) eto ti krivca...

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 18:48 (miki_the_pirat).
10 godina
offline
Re: Zamrzavanje računala (Win10)
miki_the_pirat kaže...
kukuriža kaže...

Pozdrav! Prije 7 dana sam instalirao win10. I nakon pola sata nekad malo duže, nekad kraće mi se počeo zamrzavati komp i svaki put sam morao na gumb restartati. Probao sam sve testove sve je ok bilo.

Ugl. da prijeđem na stvar, kad sam iz ne znam kojeg razloga ištekao miš i tipkovnicu iz stražnjih portova i uštekao u prednje komp se više ne zamrzava ili kad umetnem usb za bežičnu tikovinicu isto u prednji port sve ok radi.

Jel zna netko u čemu je problem? Jel se da to kako popravit bez odlaska na servis? 

Instalirao ili reinstalirao? Zapravo pitam jesi li i prije imao win10 ili sedmicu... ako si imao sedmicu (a to ti se nije dešavalo) eto ti krivca...

 

Reinstalirao. Imao sam windows 10 prije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice