Dva kompjuter istovremeno spojena nainternet(ADSL)

poruka: 3
|
čitano: 2.901
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Dva kompjuter istovremeno spojena nainternet(ADSL)

Trebam nekog da mi objasni zašto nemogu na dva kompjutora biti istovremeno spojen na internet....Imam KASDA modem i prvo računalo je spojeno preko lan kabla u modem i  drugo isto tako spojeno na modem,,problem je u tome kad se spoji jedano računalo na internet onda neće drugo!

Q6600 2,4 Ghz 2GB RAM DDRII(667Mhz) ATI Radeon x1950pro 512 segate 320 gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
RE: Dva kompjuter istovremeno spojena nainternet(A

Ja sam imao to sranje i isto mi nije išlo, ne sječam se datalja, navodno se da složiti ako se jako potrudiš, skineš neke ini fileove s interneta ili tako nešto, jednostavnije ti je da odeš na T-com i uzmeš si Wireless modem (dobro nije to modem, ali ljudi tako to zovu.) Ja imam ZyXEL i dobro mi radi, ima dva priključka za mrežne kablove i u kompletu dobiješ jedan USB Wireless priklučak, sad mi je cijela kuća na Internetu, dva računala na žicu, jedan na taj Wireless i prenosno računalo.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Dva kompjuter istovremeno spojena nainternet(A

Mislim da ti nisu potribni nikakvi ini ni drugi fileovi..... Naime isti problem san ima i ja i uspija san ga sredit jednostavnim podešavanjem ip adresa za svaki komp (s time da se ne smi radit o jednoj-teistoj adresi) nakon čega iz mrežnog priključka sa svakog kompa priključiš kabel (za svaki komp posebno) u lan1 i lan2 utore na router te na glavnom kompu omogućiš internet connection shareing. To bi u najkraćin crtama bilo to... Ako di zapne pitaj... Namigiva

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice