Pojacivac wi fi signala

poruka: 46
|
čitano: 32.291
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Pojacivac wi fi signala

Odlicno.

ma 100 metara je i više nego dovoljno. radi se oko 20-30 metara.

15 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

hm ... ima li nekakva alternativa ovom iskonovom smart wi fi setupu? .... ne svijdja mi se opcija pretplate ... radije bi kupio uređaje a to ne mogu

 

trebam pokriti dva kata kuće ... spaja se otprilike 15 tak razlicitih korisnika ... mjesecni promet oko 250 GB...

 

do sada sam koristio ruter (ZXL iskon) + AP TP-LINK TL-WA801ND koji sam povezao kabelom na ruter (i koristim 2 razlicite wifi mreze, 2 i 10 ti kanal)

Oba uređaja su smještena na gornjem katu, na suprotnim stranama stana (problem je sto mi je infrastruktura za ruter točno na samom rubu kuće i trebam dodatni uređaj da bih se dobacio do dnevnog boravka koji je 10 tak metara i 3-4 zida dalje).

Na donjem katu signal je slabašan ... par crtica, ali mi je veći problem stalno blesiranje  TP link uređaja... neznam za koliko je on uređaja maksimalno podešen.

 

Razmisljam da provučem kabel do donjeg kata i tu instaliram još jedan uređaj koji bi širio wifi samo za donji kat (i prepolovio broj korisnika) .. da li ima kakva preporuka?

 

10 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wi fi signala

da i ja zamolim za savjet vezan uz naslov teme...

 

dakle, router od vipa mi je u prizemlju, na katu je signal više-manje ok, osim u jednoj sobi gdje je signal jako slab (ni tamo nije da ga nema uopće, nego je samo slab, i jako je sporo za surfanje)...

planiram u hodink na katu (gdje je signal ok) staviti neki od ovih pojačivača, pa vjerujem da bi onda wi-fi signal i u ovoj problematičnoj sobi trebao biti ok...

 

ono što mene zanima je na koji način rade ti pojačivači? tj. da li oni kreiraju novu mrežu, pa bi morao svaki put kada sam gore ručno prebacivati wi-fi mrežu na mobu ili laptopu ili sam ja cijelo vrijeme doma spojen na svoju mrežu i samo će mi gore biti bolji signal??

i da li na neki način signal s router koji je na prizemlju može smetati tom pojačanom signalu? npr da mob u sobi i dalje lovi slabiji signal s prizemlja, umjesto jači s kata...

 

konkretno, googlao sam ovaj Xiaomi kao od Malog332 (tako sam i naišao na ovu temu) https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Pro-300M-WiFi-Router-Amplifier-Network-Expander-Repeater-Power-Extender-Roteador-2-Antenna-for/32841669891.html?spm=2114.10010108.1000014.2.1ca419c4qzOXr1&traffic_analysisId=recommend_3035_1_83054_iswinstore&scm=1007.13338.83054.0&pvid=4328a64f-8449-40f9-8821-840f6d942320&tpp=1

 

hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 16:55 (kibo00).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

generalno, pojačivači se spoje na signal s rutera i onda emitiraju svoj signal ... u postavkama pojačivača možeš promijeniti na kojem će kanalu emitirati koja mreža tako da ne smetaju jedna drugoj.

 

ja sam se u konačnici ipak odlučio za ovaj ISKON  Smart WiFi ... pomoglo je i što su mi ga dali za 10kn mjesecno (produljenje ugovora) ....

 

jedan sam ostavio kod sebe .. a drugi na kat ispod ... uređaji su se povezali na 5GHz i imam odličan signal na oba kata..

 

ono što me muči je to što preko mobitela nemam brzinu veću od 13 Mbit/s ... ... kad mjerim brzinu preko laptopa (isto tako bežično) onda je 28 Mbit/s

 

... ugovorena (i mjerena preko kabela) je 34

 

e sad... do čega bi to moglo biti ?

 

Također, da li netko zna, kolika je maximalna brojka korisnika koji istovremeno mogu biti spojeni na mrežu preko ovog uređaja?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 8:45 (BoTiA).
10 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

Većina wifi uređaja nema ograničen broj korisnika (neki imaju mogućnost u postavkama da se ograniči broj ) ali ograničenje dobijemo ukoliko se ugrađeni procesor i memorija  preoptereti pa nemože uredno na vrijeme posluživati njemu prevelik broj korisnika ( dobijemo sporiju brzinu i ispadanje konekcije) .

Dakle što je brži procesor (MHz) i više memorije to je broj veći i nebi trebalo biti problema sa desetak korisnika ukoliko je kvalitetan signal korisnika spojenih na taj wifi uređaj.

5 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wi fi signala

Bok drustvo. Nova sam na forumu, pa ako sam slucajno zaisla u krivu temu, slibodno vicite :). Uglavnom, imam problema s pojacivacem wi-fi signala. Inace kupim signal od mojih u prizemlju, i u jednoj prostoji imam dovoljno signala da ukljucim pojacivac i da mi jaca ostale prostorije. Jucer sam ga ukljucila i dok sam bila doma funkcionirao mi je super, svugdje je bio pun signal. Medjutim, izasla sam vanka i kad sam se vratila poceo je izbacivati cijelo vrijeme. Valja, pa ne valja! Sad mi nije jasno sto je?! Jei moguce da je broj uredjaja koji se spajaju na njega ogranicen ili?

koristim pojacivac Strong od 300mbit/s

btw sko netko ima pametnije rjesenje, I’m all ears! Hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pojacivac wi fi signala

Koliko je zidova/plafona izmedju AP-a i Routera?

Koliko antena i koje snage ima AP, a koliko Router?


To sto je 300Mbit ti ne vrijedi nista, ako ti je zakupljena brzina mala,

bitno ti je koliko su jake antene na AP-u i Routeru, te koliko je izmedju prepreka.

 

Ako je jedna deka/plafon izmedju AP-a i Routera, i nalaze se jedan iznad drugog,

nebi trebalo biti problema, ali ako je vise deka/plafona + ukoso par zidova,

onda treba razmisliti o repozicioniranju oba uredjaja.

 

Takodjer ovisi i o namjestaju, drugim elektricnim uredjajima, susjedovim Routerima,

na kojem kanalu Router emitira signal i mnogo toga jos.

 

Napisi detalje, dakle koliko metara/zidova ima od Routera do AP-a,

te tocno koji modeli Routera i AP-a imas, pa se onda jos moze i osmisliti mreza.

Moj PC  
0 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

Svi wifi uređaji su do 20 dBm (100mW) snage .

Za domet nije bitan broj antena , jedino za mod "n300" moraju biti dvije ili više (MIMO) što ionako ne povećava domet kao ni sama dobit antena ( dBi) kad je u pitanju stambeni prostor.

Problem kod wifi veza u stambenim prostorima je većinom radi smetnji drugih korisnika na istom kanalu koje dopiru do nekog tvog wifi uređaja bilo rutera , extendera ili tvog PC.

Npr.: Netko od ukućana u prostoriji sa ruterom koristi wifi koji je toliko jači da od njega ruter na čuje dobro extender pa se konekcija prekida.

Najbolje rješenje je provuć UTP kabal do svoje prostorije ili kata te spojiti AP (možda taj mod podržava i taj "Strong" extender?).

Druga opcija bi mogla biti "Power-line" adapter

Može pomoći i ako su smetnje na ruteru od TV ili PC koji koriste wifi a bliže su nego tvoj extender (tj. bolji signal kod rutera) pa njih spojite UTP kablom (LAN).

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

Ap i Router su tocno jedan iznad drugoga ( ap iznad routera) Inace koristim ZTE router, i Strong Ap, kupljen u Peveca ( dobila ga kao poklon :)). Danas sam ga restatirala, jer sam skuzila da je poceo blinkati. Ponovo sam ga ukljucila sli cijelo vrijeme blinka. Sad ne znam sto cu!?

7 godina
protjeran
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
AF139 kaže...

Svi wifi uređaji su do 20 dBm (100mW) snage .

 

Tako je - do 20dB - s tim da minimum moze biti 0.5dB.

 

monika2307 kaže...

Ap i Router su tocno jedan iznad drugoga ( ap iznad routera) Inace koristim ZTE router, i Strong Ap, kupljen u Peveca ( dobila ga kao poklon :)). Danas sam ga restatirala, jer sam skuzila da je poceo blinkati. Ponovo sam ga ukljucila sli cijelo vrijeme blinka. Sad ne znam sto cu!?

 

Ok, al koji model Routera/AP-a? To je kao da kazes da imas Auto Crveni VW - a VW moze biti Polo, Golf, Passat i jos mnogo drugih modela.

 

Sva sreca da Strong ima samo 1 model sa 300Mbit, odnosno model sa 2x 5dB antene.

 

Okreni ih da leze horizontalno, jer signal se siri spiralno oko antene.

A ako na Routeru isto imas antenu/antene, okreni bar jednu isto horizontalno.

 

Nakon toga reboot AP-a i trebao bi se spojiti.

 

Nisi rekla koliko zidova/plafona(deka) imas izmedju uredjaja, te koja je udaljenost u metrima.

 

Isto tako, provjeri konfiguraciju Routera i AP-a, dali je sve fino podeseno.

Najlakse ti je postaviti AP da radi u WISP modu - tada se on spaja na Routerovu mrezu,

a tebi daje drugi mrezu (koju mozes nazvati kako hoces) i ima svoju sifru (koju takodjer ti odabires).

 

https://www.strong.tv/en/products/broad-router/router300

 

Sama dokumentacija je stura, nista cudno za te jeftine AP-ove, no trebao bi normalno moci raditi u WISP modu.

 

10 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

" Tako je - do 20dB - s tim da minimum moze biti 0.5dB."

Ne , takvi ne postoje (pogotovo ne sa "dB" ) , uglavnom su od 12 - 20dBm što je limit u EU iako se nađe poneki i do 30dBm (1W) ali softwerski ograničen za EU zemlje na 20 dBm.

 

" ...... odnosno model sa 2x 5dB antene."

Antenska dobit (Gain) se označava samo sa dBi ili dBd.

 

Problem bez obzira na polaganje antene horizontalno i na univerzal repeater mod ( što i neće puno pomoći )  ostaje kao što sam u prošlom postu napisao jer se radi o smetnjama drugih uređaja nad sitnim signalima oslabljenim preprekama (zidovima).

7 godina
protjeran
offline
Pojacivac wi fi signala

Nisi napisao nista novo, sto vec nisam u svom prvog odgovoru napisao - samo kompliciras zeni.

 

Sve sam joj objasnio sto da proba - a ti joj kompliciras sa teorijom.

 

Stapne antene se sire spiralno, ako ih se gleda okomito, to izgleda kao broj 8, zato ih treba polegnuti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

Ja sam već u postu prije predložio jedine opcije za rješenje , LAN kabal ili par powerline uređaja.

 

 

ps:

O obliku zračenja svih vrsta antena sam više znao od tebe još prije 40 godina....a o praktičnim iskustvima da i ne govorim.

 

7 godina
protjeran
offline
Pojacivac wi fi signala

Dobro za tebe. Znaj i dalje - al tvoje "rijesenje" nije rijesenje nego promjena infrastrukture, koja nije potrebna.

 

Dovoljno je podesit kanale, usmjerit antenu, WISP nacin rada, i nema problema. 10min posla tko zna sta radi.

Tko ne zna, ima jos 40 godina da nauci.

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wi fi signala

Ekipa trebam malu pomoć kupio sam extender,ali nemogu se spojit na svoj wi fi.

Signal mi je odličan na wifiju ali kupio sam ovo govance samo zbog ip kamere koja ima slab signal.

Dali ima veze što je taj extender 2,4 ghz a modem 5ghz?Nadjem ma mobu signal od extendera ali ga nemogu spojit sa modemom?

 

Svaki savjet je dobro došao.

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pojacivac wi fi signala

Ima veze, ne prepoznaju se te dvije opcije

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice