Port forwatding Bnet router

poruka: 17
|
čitano: 8.333
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Port forwatding Bnet router
Kupio sam Synology NAS i prilikom instalacije me trazi da "forwardiram port 23".
Isa sam u settingse routera, pokuša otvorit port 23 po uputama koje sam nasa na netu, ali nece...
Sta god sam proba nije uspilo.

Nasa sam i neku stranicu di prodaju software "port forward software utilities" koji ima mogucnost da automatski postavi settingse routera za uredjaj koji se odabere (synology).
Odabra sam model routera i NASa, ali nije uspilo. Kaze mi nesto u stilu da router nema dovoljno memorije za upisat sve info koje trebaju za NAS?! Ja sam to svatio kao "vas router je smece i ne radi sa synologyem".

Sad me zanima sta mogu napravit da rjesim problem? NAS se ne da ni instalirat bez toga.

- moze li se rjesit problem bez zamjene routera?
- Ocu li imat problem s prijemom Bnet signala internet/TV ako prominem router?
- koji router bi bilo pametno kupit?

Hvala
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Port forwatding Bnet router

Zovi službu za korisnike i traži da te skinu sa cg-NATa  

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 10:20 (Jovanka).
15 godina
offline
Re: Port forwatding Bnet router
Jovanka kaže...

Zovi službu za korisnike i traži da te skinu sa cg-NATa  

Može pojašnjenje za cg-NAT, jer i meni od prošle godine u 2. mjesecu više ne radi port forward (trebao mi je sinu za Minecraft server),

iako mi je prije normalno radilo.

 

Svašta sam pokušavao, čak na Bnetov cable router dodao svoj D-Link router pa preko njega pokušao isto napraviti port forward.

Zvao i SZK, dobio samo komentar svi portovi su otvoreni s njihove strane, a kad idem preko online port checke-ra svi portovi

su nedostupni (čak i 80 HTTP, 110 POP3, itd.) što mi je malo čudno.

Da je port forward moj problem i da oni nemaju ništa sa time, da je to stvar korisnika.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Port forwatding Bnet router

uobičajnea praksa ISPa... (nemaš kontrolu nad routerom-modemom, to je njihova oprema, nisi admin... neovisno o tome kakav odgovor da SZK, politika firme pogotovo kod bneta koji je 'zalutao' u PC support).

- tražiti bridge mod (modem je tad sama linija, ništa drugo, isključen router..).

- vlastita oprema po izboru/potrebi (cijena), nema takvih ograničenja (i tad je to stvar korisnika+njegove opreme). Od jeftinih routera 100-200kn do firewallova razlika je 'samo' u softu time i kombinacijama koje se mogu podesiti.. tad se može sve potrebno. Ne ovisiš o resetu s njihove strane ili nadogradnjama-izmjenama i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Port forwatding Bnet router
Nazoveš službu za korisnike i zamoliš da ti omoguće port forward jer da ti treba za online igranje. Nakon toga će oni resetirat router i to je to.
Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Port forwatding Bnet router
Father_Dougal kaže...
Nazoveš službu za korisnike i zamoliš da ti omoguće port forward jer da ti treba za online igranje. Nakon toga će oni resetirat router i to je to.

 

Isto u redu; iako više volim onaj "ne radi mi poslovni VPN *ubaci random urlanje*"

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
15 godina
offline
Re: Port forwatding Bnet router
SZK tip mi je reka da oni ne daju nikakve upute za port forward, da to sam nadjem na netu... Malo cudno, s obzirom da je njihova oprema, ali dobro.
Na netu od oroizvodjaca (technicolor) nisam nasa nista, stranica im je smijesna i nema nicega na njoj...
Na 3rd party stranicama sam nasa upite, ali ne radi kad tako napravim.

Ne znam, probat cu, ali nisam skuzia iz vasih odgovora, jel se moze prominit router?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Port forwatding Bnet router
mateo kaže...
SZK tip mi je reka da oni ne daju nikakve upute za port forward, da to sam nadjem na netu... Malo cudno, s..

 - gornji prijedlozi nisu zvali bnetov szk.. to je uobičajeni odgovor. (osim gluposti još nakon zareza operater doda, da nađeš na netu.. dokaz kako je glupost beskonačna, pogotovo na telefonu szka). Oni ne daju support za drugačije korištenje. Svaki ISP upuca svoj firmware u uređaj (ne proizvode ga oni, ni tcom ni ostali), ograničenja, nisi admin i sl. neusporedivo s originalnim softwareom-firmwareom, jednako kao što ni upute tad ne vrijede, npr default admin pass-reset i sl. .. Zato ide bridge. To nije problem kvalitete uređaja, nego osakaćenih mogućnosti-pristupa.

 

kupiš router, modem-linija u wan, radiš. Promjeniš operatera, nešto se promjeni s druge strane žice.. tebi je isto, tvoja oprema se ne resetira (dok radi), ne mijenjaju se postavke i sl. i imaš potrebne opcije.

naravno o mogućnostima-cijeni ovisi što router može, npr početni modeli mogu fwdat jedan ip-pc, firewallovi mogu routat proizvoljno.. itd. ograničenje je samo soft-firmware (i kapacitet rom/ram).

 

edit, ne mijenjaš ISPov modem (zaboravi naziv router..), dodaš svoj router koji ovabvlja potrebno, tražiš bridge (ISP promijeni-isključi router u kutiji koja se naziva cable modem)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 15:15 (ihush).
15 godina
offline
Re: Port forwatding Bnet router
Malo sam googlao i skuzia sam otprilike taj bridge mod.

Znaci treba bi kupit router i dodat ga iza modema, tj. Izmedju Bnet modema i ostalih uredjaja?

Tada bi forwardira portove preko ovog novog routera? Jesam dobro to svatia?

Ok, ima li netko prijedlog koji router da kupim, do 100eur?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Port forwatding Bnet router

Ako stave cable modem u bridge mod, hoće li mu i dalje raditi WiFi ili će i to morati preuzeti novi router?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Port forwatding Bnet router
mateo kaže...
Malo sam googlao i skuzia sam otprilike taj bridge mod.

Znaci treba bi kupit router i dodat ga iza modema, tj. Izmedju Bnet modema i ostalih uredjaja?

Tada bi forwardira portove preko ovog novog routera? Jesam dobro to svatia?

Ok, ima li netko prijedlog koji router da kupim, do 100eur?

Da. Jednom kad prebaciš u bridge, sa bnet modemom nemaš više ništa. Sve radiš na tom drugom novom routeru (veza na internet, DHCP, Wifi, port forward, firewall...). Imaš recimo Mikrotik RB951G-2HND. Ili nešto slično.

Matozan kaže...

Ako stave cable modem u bridge mod, hoće li mu i dalje raditi WiFi ili će i to morati preuzeti novi router?

Neće ti raditi, sve mora preuzeti novi router.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Port forwatding Bnet router
OK, znaci nazvati sluzbu za korisnike i traziti da mi stave modem u bridge mod.
Kupiti router i spojiti ga iza modema.

Moze li jos koja preporuka za router? Po mogucnosti da ga ima kupit u Linksa...

Hvala svima na korisnim odgovorima.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Port forwatding Bnet router

Prvo kupi router pa onda prebacuj u bridge jer ako te odmah prebace, nećeš imat neta dok ne spojiš drugi router.

 

U linksu traži linksys, netgear, dlink ili u najgorem slučaju tplink. Treba ti router, ne access point i ne mora imati telefonske priključke. Kao onaj mikrotik koji sam ti preporučio - 4xLAN + 1 WAN port i WiFi.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Port forwatding Bnet router
Matozan kaže...

Ako stave cable modem u bridge mod, hoće li mu i dalje raditi WiFi ili će i to morati preuzeti novi router?

 - ne (jer tad su isključene funkcije.. direktno povezano s dhcp i routerom, wlan server je samo dio kutije) ali (opet većina nema iskustva s Bnetom) to je u Bnetovom slučaju i ''poželjno'', jer naplaćuju wlan model mjesečni najam 30kn, bez wlana 15kn.. tako da za godišnju cijenu kupiš prosječan router (koji ima potrebne funkcije, podrazumijevamo wlan, može i hrpa drugih kao media player, usb za store/print... sve te 'kutije' su router-nas-switch-iptv-AP.. zapravo ista stvar u osnovi samo je pitanje koliko priključaka kojeg tipa i koji soft-opcije + sve je soft).

 

-kao podsjetnik, korisnik treba tražiti i promjenu uređaja-mjesečna pretplata.. (koja tad nema smisla).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Port forwatding Bnet router

Pozdrav opet,

 

- nazvao sam Bnet i prebacili su mi "kutiju" u bridge mode.

- kupio sam ASUS RT-AC1200G+ router u linksa

- montira router iza kutije, kako ste mi objasnili.

 

Super su nove funkcije koje dolaze s novim routerom...

Otvoria sam port 23 (port forwarding)

 

Ovo smece i dalje ne radi (NAS)

 

Evo par screenshotova.

 

Stvarno ne znam sta da radim vise, proba sam sve sta sam nasa na netu... Zna li netko sta je ovaj "telnet service" ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Port forwatding Bnet router

Update:

provjeria sam portove i izgleda da nije bas "skroz otvoren"...

Za TCP kaze da je otvoren, a UDP da nije.

 

???

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Port forwatding Bnet router
mateo kaže...
SZK tip mi je reka da oni ne daju nikakve upute za port forward, da to sam nadjem na netu... Malo cudno, s obzirom da je njihova oprema, ali dobro.
Na netu od oroizvodjaca (technicolor) nisam nasa nista, stranica im je smijesna i nema nicega na njoj...
Na 3rd party stranicama sam nasa upite, ali ne radi kad tako napravim.

Ne znam, probat cu, ali nisam skuzia iz vasih odgovora, jel se moze prominit router?

Smalim zakašnjenjem, ali možda nekome drugom pomogne:

Iz vlastitog iskustva: u B-netu rade idioti i moraš im sve nacrtati.Drugim riječima dobio si generički odgovor od first line supporta koji nemaju pojma o čemu ti pričaš.Moraš im objasniti da si ti uredno napravio PF, ali on i dalje ne radi zbog njihovog cgNAT-a, odnosno da ga moraju isključiti.

 

Inače B-net ima praksu maknuti sve korisne opcije iz sučelja.Otkad sam prešao na Iskon preporodio sam se s konfanjem routera.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice