Wireless radi,Lan ne?

poruka: 31
|
čitano: 8.571
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Wireless radi,Lan ne?

Bok već par godina imam laptop i uvijek sam koristio bezicni net i sve je super. Sada sam nabavio komp i treba mi Lan koji je inace prije radio. Trenutno Lan mi ne radi ni na laptopu ni na kompu i nikako da shvatim u cemu je problem. Pise "Unidentified Network". Pokušavao sam sve i svašta ali jednostavno neće. Jedina stvar koja je proradila je da stavim lan i wireless u bridge mode. Tada radi tj. mogu spojiti laptop i komp pa da imam net na kompu. However,to nije rješenje pa pitam vas ovdje ako znate kako bi se to riješilo. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
Bump

Može pomoć?
9 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?

provjeriti ispravnost lan kabela ( zamjeniti ) i provjeriti ispravnost mrežne kartice.

15 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?

ovisi o postavkama routera, tj ISPovom firmwareu (onemogućeno..) portovi mogu biti firewallani.

klasična procedura, reset routera, provjera postavki, pinganje.. ovisno što je omogućeno. Prednost je imati svoj router (tvornički firmware), tad osim kvara mora raditi.

drug mogući uzrok, sam OS (vjerojatno win?).. noviji provjeravaju pristup internetu, undefined automatski blokira sve (firewall), potrebna je npr work za share.. ako su ručne postavke IPa ista stvar (ili neki VM NATa..). Podesiti mrežu, share, user-pass.. do tad se PC skriva iza firewalla. Nije više XP vrijeme, w8-10 je naporan (strog).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
ihush kaže...

ovisi o postavkama routera, tj ISPovom firmwareu (onemogućeno..) portovi mogu biti firewallani.

klasična procedura, reset routera, provjera postavki, pinganje.. ovisno što je omogućeno. Prednost je imati svoj router (tvornički firmware), tad osim kvara mora raditi.

drug mogući uzrok, sam OS (vjerojatno win?).. noviji provjeravaju pristup internetu, undefined automatski blokira sve (firewall), potrebna je npr work za share.. ako su ručne postavke IPa ista stvar (ili neki VM NATa..). Podesiti mrežu, share, user-pass.. do tad se PC skriva iza firewalla. Nije više XP vrijeme, w8-10 je naporan (strog).

Evo malo detalja.

Probano je resetiranje po više puta.

Imam 1 komp i 1 laptop te ista stvar na oba.

Jedan ima win7 drugi ima win 10.

 

Nekoč prije u prošlosti je radilo na laptopu,a sada ništa.

Btw,komp je novi tako da sumnjam da je mrežna otišla.

U postavkama nema ništa što bi moglo biti uzrok barem što ja vidim jer tamo ima jako malo opcija vezano za LAN, a pinganje nezz kako.

 

Isto tako probao sam 2 različita kabla.

Lampica svjetli zeleno,ali ga računalo/laptop jednostavno ne pronalaui tj. piše unidentified network.

Msm da sam i probao ugasiti firewall i antivirus ali ni to nije pomoglo.

U postavkama je podešeno da se automatski dodaje ip itd.(standardno)

Pokušavao sam upisati ručno te postavke ali isto ništa.(iako nisam potpuno siguran dal sam sve dobro upisao)

Pošto se radi o LAN-u ne kužim o kakvom passu govoris.

 

Pretpostavljam da ruter hoće dodijeliti jednu te istu ip adresu laptopu i računalu tj wirelessu i lanu pa dođe do konflikta.

Možda da sredim static ip?

15 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?

-ajme katastrofe.. (baš ništa ne razumiješ).

npr :

'Pošto se radi o LAN-u ne kužim o kakvom passu govoris.' - što misliš čemu služi pass? Login user-pass, windowsov..

'Nekoč prije u prošlosti je radilo na laptopu,a sada ništa.' -zapravo beskoristan podatak, npr ispravno-kvar, postavke svega (router, pc1-2-3..)

'Btw,komp je novi tako da sumnjam da je mrežna otišla.' - i novo crkava (pogotovo kad je unazad tjedan bilo grmljavine.. u suprotnom radi desetljećima, tako da staro-novo niej važno, nego jeli ispravno) .. 90% da je ispravno, nije kvar.. ali može biti dok to ne eliminiraš (jer neki problem postoji), sumnja je onak.. nevažna jer nemaš iskustva koje bi sumnji dalo težinu.

 

-lampica svijetli zeleno, OK to je koristan podatak, vjerojatno nije kvar.

tad sve ostalo, ispravan driver, ispravne postavke.. i radije prešuti nego 'mislim da sam probao..' jesi ili nisi, ako i jesi, ponovi (gašenje fw i av je nepotrebno-nepoželjno, može samo kad ne zanš što više probati).

 

zašto bi router dodjelio istu ip? ako je DHCP uključen (resetirano, dakle defaultne postavke.. ipak provjeri ako imaš pristup), on svakom dodjeli drugi IP osim ako ručno promjeniš postavke.. ako je DHCP isključen, tad ne dodjeljuje IP.

-kad si upisivao ručno (fix nije static slično.. zapravo isto :) ) kako to nisi siguran da si dobro upisao? Pa ista stvar da nekog zoveš na tel. .. ili je točan broj ili pogrešan. Korisničke adrese su u rasponu 192.168.ccc.ddd (c i d po želji, c je subnet-workgorup, d je pojedini uređaj u mreži, kao ulica-broj). Uz prva dva broja, ccc mora biti isti (osim ako imaš routanje-više mreža) dok ddd mora biti za svaki uređaj u C jedinstven i par rezerviranih-zauzetih kao sam router..)

 

automatika mora raditi (ako je PC + driveri + postavke PCja ispravno), tj ako ti radi internet, tad je sve OK.

Sasvim drugi dio mogućeg problema je umrežiti dva PCja (da se uopće vide), jer router može imati blokirane-firewallane portove (ne vide se međusobno), kao i to da se zbog sigurnosti, win skriva, (to je ono user-pass + neki share, bez tog ne vidiš PC mada je sve OK).

-nie ok sve dok imaš undefined network, tj kad se prvi put spojiš win/mreža te nešto pita.. pita te upravo to, koja mreža? kućna-radna ili nepoznata? Odaberi radna za normalan share (kućna je ista stvar ali defaulnto shara multimediju, work file-print). Dok je nepoznata win blokira svaki share-pristup (skriva se).

 

pinganje? .. a google? ping, kao i riječ ping-pong, se koriste dovoljno dugo uz google bilo što/rieč/pojam/definiciju/upotrebu.. možeš otkriti trenutno. Na forumu odgovor može biti i pogrešan ili bez odgovora, google je trenutan (i pokazuje znake da korisnik nešto zna-želi-razumije..).

pinganje je osnovni mrežni 'alat'.. tako provjeravaš postoji li mreža.

npr prvo pingaš sam sebe, localhost ili 127.0.0.1 .. ako to ne radi (nema odgovora..) tad nemaš mrežnu (driver, lampice će svijetliti, sve je ispravno ali ne radi po duhu svetom nego samo kroz driver).. nakon tog, ping routera npr ping 192.168.1.1 .. tad znaš da je žica-linija/wlan od tebe do routera (i vidiš treperenje lampica, mrežni promet)..

nakon tog ping npr google.com ili 8.8.8.8 .. tad znaš imaš li izlaz na internet..

nakon tog, ping drugih uređaja-računala u mreži.. (ono što trenutno ne radi, prije je možda radilo).. čak i ping moraš dozvoliti u firewallu računala inače se skriva, uz user-pass s pravom pristupa tad moraš vidjeti neki share (napravi neki folder, šeraj ga.. tek toliko da je nešto vidljivo). Može se isključiti firewall ali samo da potvrdiš da je u tome-postavci problem, uključi ga! .. i tad podesiš potrebno, upravo share/permision + user pass, ako je ostatak mreže ispravan, mora raditi. (bez onih možda.. žarulja upališ-ugasiš ili je crklo, nema stuje i sl. mreža je slična stvar, radi na bezbroj uređaja, jednako..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
ihush kaže...

-ajme katastrofe.. (baš ništa ne razumiješ).

npr :

'Pošto se radi o LAN-u ne kužim o kakvom passu govoris.' - što misliš čemu služi pass? Login user-pass, windowsov..

'Nekoč prije u prošlosti je radilo na laptopu,a sada ništa.' -zapravo beskoristan podatak, npr ispravno-kvar, postavke svega (router, pc1-2-3..)

'Btw,komp je novi tako da sumnjam da je mrežna otišla.' - i novo crkava (pogotovo kad je unazad tjedan bilo grmljavine.. u suprotnom radi desetljećima, tako da staro-novo niej važno, nego jeli ispravno) .. 90% da je ispravno, nije kvar.. ali može biti dok to ne eliminiraš (jer neki problem postoji), sumnja je onak.. nevažna jer nemaš iskustva koje bi sumnji dalo težinu.

 

-lampica svijetli zeleno, OK to je koristan podatak, vjerojatno nije kvar.

tad sve ostalo, ispravan driver, ispravne postavke.. i radije prešuti nego 'mislim da sam probao..' jesi ili nisi, ako i jesi, ponovi (gašenje fw i av je nepotrebno-nepoželjno, može samo kad ne zanš što više probati).

 

zašto bi router dodjelio istu ip? ako je DHCP uključen (resetirano, dakle defaultne postavke.. ipak provjeri ako imaš pristup), on svakom dodjeli drugi IP osim ako ručno promjeniš postavke.. ako je DHCP isključen, tad ne dodjeljuje IP.

-kad si upisivao ručno (fix nije static slično.. zapravo isto :) ) kako to nisi siguran da si dobro upisao? Pa ista stvar da nekog zoveš na tel. .. ili je točan broj ili pogrešan. Korisničke adrese su u rasponu 192.168.ccc.ddd (c i d po želji, c je subnet-workgorup, d je pojedini uređaj u mreži, kao ulica-broj). Uz prva dva broja, ccc mora biti isti (osim ako imaš routanje-više mreža) dok ddd mora biti za svaki uređaj u C jedinstven i par rezerviranih-zauzetih kao sam router..)

 

automatika mora raditi (ako je PC + driveri + postavke PCja ispravno), tj ako ti radi internet, tad je sve OK.

Sasvim drugi dio mogućeg problema je umrežiti dva PCja (da se uopće vide), jer router može imati blokirane-firewallane portove (ne vide se međusobno), kao i to da se zbog sigurnosti, win skriva, (to je ono user-pass + neki share, bez tog ne vidiš PC mada je sve OK).

-nie ok sve dok imaš undefined network, tj kad se prvi put spojiš win/mreža te nešto pita.. pita te upravo to, koja mreža? kućna-radna ili nepoznata? Odaberi radna za normalan share (kućna je ista stvar ali defaulnto shara multimediju, work file-print). Dok je nepoznata win blokira svaki share-pristup (skriva se).

 

pinganje? .. a google? ping, kao i riječ ping-pong, se koriste dovoljno dugo uz google bilo što/rieč/pojam/definiciju/upotrebu.. možeš otkriti trenutno. Na forumu odgovor može biti i pogrešan ili bez odgovora, google je trenutan (i pokazuje znake da korisnik nešto zna-želi-razumije..).

pinganje je osnovni mrežni 'alat'.. tako provjeravaš postoji li mreža.

npr prvo pingaš sam sebe, localhost ili 127.0.0.1 .. ako to ne radi (nema odgovora..) tad nemaš mrežnu (driver, lampice će svijetliti, sve je ispravno ali ne radi po duhu svetom nego samo kroz driver).. nakon tog, ping routera npr ping 192.168.1.1 .. tad znaš da je žica-linija/wlan od tebe do routera (i vidiš treperenje lampica, mrežni promet)..

nakon tog ping npr google.com ili 8.8.8.8 .. tad znaš imaš li izlaz na internet..

nakon tog, ping drugih uređaja-računala u mreži.. (ono što trenutno ne radi, prije je možda radilo).. čak i ping moraš dozvoliti u firewallu računala inače se skriva, uz user-pass s pravom pristupa tad moraš vidjeti neki share (napravi neki folder, šeraj ga.. tek toliko da je nešto vidljivo). Može se isključiti firewall ali samo da potvrdiš da je u tome-postavci problem, uključi ga! .. i tad podesiš potrebno, upravo share/permision + user pass, ako je ostatak mreže ispravan, mora raditi. (bez onih možda.. žarulja upališ-ugasiš ili je crklo, nema stuje i sl. mreža je slična stvar, radi na bezbroj uređaja, jednako..)

Hm,da znam sve nebi ni bio ovdje. -_-

Inače uopće ne koristim pass za windows log on.

Komp je stigo pred dva dana i nije bilo grmljavine.

Kada kažem sumnjam onda mislim da je 99% mrežna u redu samim time što sam probao na računalu i laptopu.

 

Jbg,najjednostavnije rješenje je reset rutera,pa onda dalje provjera drugih stvari.

 

Evo probao sam opet i ne radi evo slike - http://puu.sh/qQxsf/1b369484d9.jpg

 

Internet mi radi samo preko Wifi-a.

Putem diagnostike na kompu mi kaže da ethernet nema valjanu konfiguraciju ip-a(stavljeno je na automatski)

 

I za kraj evo slika pinganja - http://puu.sh/qQyEG/4744b57ea1.png

15 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?

pass je potreban (obavezan, bez njega nema sharea..)

što je to s GW na .6.124 ?

zašto unosiš (tcom?) DNS .. može routerov (on zna koji su ISPovi, ovako svi forsiraju na neki server kao kolona dok u drugom redu zjapi prazno), pošto pingaš 192.168.6.1 .. pretpostavljam da je to router.. najsigurniji fix način je upis za GW i DNS upravo ip routera, tj 192.168.6.1 u tvom slučaju ako je to router.. ili za DNS staviš googlov 8.8.8.8 (najjači na svijetu..)

zašto ne koristiš DHCP? auto..?

ove adrese izgledaju onako.. napamet? koristiš neki VM? NAT?

u ipconfigu nema wlana, lan nema dobar ip, disconected.. ako tunelira kroz virtualnu mrežu, opet mora biti conected.. (i VM se ponaša kao fizički PC)

što se dešava kad odspojiš lan kabel, što kad spojiš? kako reagira OS i pogledaj pod propertiesom konkretne mrežne koji ip-gw-dns.. je trenutno dodjeljen.

 

koji ISP? ili koji razlog za korištenje .6.xxx subneta (uobičajeno je 1, staro 0, iskon je na 5, .. 6 je neobično) odnosno, ako imaš neki ISPov modem i svoj dodatni router, mora biti na wan portu, kod većine je automatika OK (ako je glavni router na istom subnetu automatski prebaci), dobije sve potrebne podatke od glavnog dok prođe proceduru. Npr za bnet je potrebno ugasiti cablemodem spojiti router, upaliti cable modem.. (tad će po MAC prihvatiti router, ne dozvoljava dva različita korisnika..) tad će tvoj router imati potrebne podatke, internet itd.. i tad je .6 ili bilo koji drugi broj OK..

 

btw, ne mogu pretpostavljati koliko znaš npr dali je kvar, jer previše korisnika to jednostavno ne prepoznaje.. tako da i banalni savijeti kao spoji kabel, upali struju.. mogu biti rješenje (nije omalovažavanje i sl..) odnosno, samo one podatke koje daš možemo uzeti kao nešto od čeg dalje krećemo. Vjerojatno je sve ispravno (hardware..) ali kavar je uvijek moguć.

Sve ostalo su postavke, kad sve po redu modem-router-pc (mrežna) resetiraš, teoretski bi trebalo proraditi, tj moraš tim redom srediti stvar. (ako je bnet, tad spojiš pc koji je prije bio spojen na modem, on će jedini raditi.. zbog MAC adrese, ograničenje ISPa, nemaš admin pristup modemu-routeru..).

 

korištenje passa, opet, može biti autologin, ako te win ne traži pass, to ne znači da ga nemaš. Pass je obavezan, npr zbog sharea, jer je to uz username podatak koji moraš unjeti da bi vidio share/PC. Ako stvarno nemaš pass, postavi ga, ne smeta, potreban je čim imaš više od jednog PC/usera/mrežu...

 

možeš li na router (što već imaš ISPovog, modem..)? bilo kojim računalom lan-wlan? pingati, na internet..? koje su tamo postavke, dhcp ručne itd.. jer to ne ide onako odokativno.

pošto laptop ima wlan, možeš provjeriti i njegov lan.. i kako win/router-lampice reagiraju na spajanje.. to je kao ping, prvi test/indikator.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 22:59 (ihush).
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
ihush kaže...

pass je potreban (obavezan, bez njega nema sharea..)

što je to s GW na .6.124 ?

zašto unosiš (tcom?) DNS .. može routerov (on zna koji su ISPovi, ovako svi forsiraju na neki server kao kolona dok u drugom redu zjapi prazno), pošto pingaš 192.168.6.1 .. pretpostavljam da je to router.. najsigurniji fix način je upis za GW i DNS upravo ip routera, tj 192.168.6.1 u tvom slučaju ako je to router.. ili za DNS staviš googlov 8.8.8.8 (najjači na svijetu..)

zašto ne koristiš DHCP? auto..?

ove adrese izgledaju onako.. napamet? koristiš neki VM? NAT?

u ipconfigu nema wlana, lan nema dobar ip, disconected.. ako tunelira kroz virtualnu mrežu, opet mora biti conected.. (i VM se ponaša kao fizički PC)

što se dešava kad odspojiš lan kabel, što kad spojiš? kako reagira OS i pogledaj pod propertiesom konkretne mrežne koji ip-gw-dns.. je trenutno dodjeljen.

 

koji ISP? ili koji razlog za korištenje .6.xxx subneta (uobičajeno je 1, staro 0, iskon je na 5, .. 6 je neobično) odnosno, ako imaš neki ISPov modem i svoj dodatni router, mora biti na wan portu, kod većine je automatika OK (ako je glavni router na istom subnetu automatski prebaci), dobije sve potrebne podatke od glavnog dok prođe proceduru. Npr za bnet je potrebno ugasiti cablemodem spojiti router, upaliti cable modem.. (tad će po MAC prihvatiti router, ne dozvoljava dva različita korisnika..) tad će tvoj router imati potrebne podatke, internet itd.. i tad je .6 ili bilo koji drugi broj OK..

 

btw, ne mogu pretpostavljati koliko znaš npr dali je kvar, jer previše korisnika to jednostavno ne prepoznaje.. tako da i banalni savijeti kao spoji kabel, upali struju.. mogu biti rješenje (nije omalovažavanje i sl..) odnosno, samo one podatke koje daš možemo uzeti kao nešto od čeg dalje krećemo. Vjerojatno je sve ispravno (hardware..) ali kavar je uvijek moguć.

Sve ostalo su postavke, kad sve po redu modem-router-pc (mrežna) resetiraš, teoretski bi trebalo proraditi, tj moraš tim redom srediti stvar. (ako je bnet, tad spojiš pc koji je prije bio spojen na modem, on će jedini raditi.. zbog MAC adrese, ograničenje ISPa, nemaš admin pristup modemu-routeru..).

 

korištenje passa, opet, može biti autologin, ako te win ne traži pass, to ne znači da ga nemaš. Pass je obavezan, npr zbog sharea, jer je to uz username podatak koji moraš unjeti da bi vidio share/PC. Ako stvarno nemaš pass, postavi ga, ne smeta, potreban je čim imaš više od jednog PC/usera/mrežu...

 

možeš li na router (što već imaš ISPovog, modem..)? bilo kojim računalom lan-wlan? pingati, na internet..? koje su tamo postavke, dhcp ručne itd.. jer to ne ide onako odokativno.

pošto laptop ima wlan, možeš provjeriti i njegov lan.. i kako win/router-lampice reagiraju na spajanje.. to je kao ping, prvi test/indikator.

Nema wlana jer je isključen bio jer on radi.

Zašto forsiram na t-com?

Jer neznam bolje hehe.(barem ne do sada)

Kako ne koristim DHCP?(piše da je upaljen)

 

Trenutno stanje LAN-a http://puu.sh/qQFPZ/3689d1dc58.jpg

Isključio sam kabal i ponovno uključio ipconfig - http://puu.sh/qQFZg/0776d472fe.jpg

Te ponovno detalji Lan-a http://puu.sh/qQG7R/716e5623bb.jpg

 

Radi se o iskonu.

Ne bi htio stavljati nikakav pass na winlogon jer znam da je u prošlosti sve funkcioniralo bez toga te se trenutno fokusiram da laptop proradi pa cu kasnije srediti i komp pošto izgleda da ista stvar zeza.

 

Probao sam ping www.google.com ako mi je wlan upaljen sve super,a cim je samo lan onda mi javlja ping request couldnt find host www.google.com. Please chech the name and try again.

Pinganje laptopa tj. wlana radi.(wlan mi ima 192.168.6.7)

Detalji wlana - http://puu.sh/qQGUk/f70c031fb7.jpg

15 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?

iz nekog razloga router/dhcp ne radi na lan (radi na wlan), tj vidiš adrese.. čim ti router preko dhcpa ne dodjeli 'normalnu' adresu u korisničkom rasponu 192.168.x.y. imaš problem, nešto blokira. Tad ili je stvar na PC ili na routeru, pošto je više PCja, sumnjiv je router (ali što.. reset, radi, nije logično.. ali s kvarovima ne mora biti logično uvjek). .. i btw, po sjećanju, iskon default je na .5 .. .. ako si mijenjao, vrati nazad postavke (ne znam ni što dozvoljavaju juzeru).. mada to ne objašnjava problem na .6 .. tj trebalo bi biti jendako.

-ako postoji neki dodatni uređaj, neki loš kabel, nešto. Odspoji sve lan kablove, probaj samo na jednom PCju, mijenjaj kablove-portove.. i svaki put pogledaj ip, mora biti 'normalan' 192.168.6.1->nadalje, ovisno o poolu kao na wlanu (.7) .. prvi slobodan, npr .8

Ako nikako neće, bootaš linux/ubuntu ili miniPE/hirens, vidiš dali radi i koji ip dodjeli. Tad zanš da je problem na PCju-soft ili ako ne radi da je stvar u routeru-switchu-kablu..

cijelo vrijeme možeš laptopom-wlanom spojiti se na router i vidjeti kako on vidi računala u mreži (router vidi sve, ili kvar-postavke).

resetiraš.. držiš čačkalicu u rupi dok se ne ugasi, pustiš.. i čekaš cca 1-2 min..

ako koristiš iptv (ili ovisi kako iskon to dijeli nisam siguran) može to biti problem tj može bit lan-1-2 za mrežu, 3-4 za TV, čak i ako nemaš iptv ..

 

-login pass ne može nikako smetati (pogotovo mreži, nasuprot). Gnjavažu za login rješiš s ''control userpassword2'', ostale power-resume opcije da te ne gnjavi i gotovo (kao da ga nema).. ali nije vezano za ovaj problem (ne bi trebalo biti.. mada može biti ako je postroženo nekim updateom.. ne objašnjava lan-wlan razliku, nije bitno za ovaj slučaj).

 

ako potvrdiš da je soft-PC OK (npr linux live), tad zoveš ISP, prijaviš kvar. (možda neki pogrešan profil kod njih...).

 

unos GWa je potreban kad imaš više mreža/routera.. izlaza (izlazni server). Inače je uvijek konkretan (jednini) router-ip.

unos DNSa, (znaš što je dns?..) router to zna, tj mora znati, tj staviš njegov ip, dok on koristi ISPov. Drugi način je neki 'drugi' dns (postoji razlog, brzina + unazad par godina zbog win-MSa koji ne frema naše nepoznate ISPove, google je alternativa, jak. Može google, za ostale/druge trebaš neki konkretan razlog. Najjednostavnije upraov kao što vidiš na wlanu koji radi.. odnosno auto (koji će postaviti iste ip/routerove).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Wireless radi,Lan ne?

Stavi

 

IP:192.168.6.17

Maska:255.255.255.0

GW:192.168.6.1

DNS: 213.191.128.8

 

Vidi dal ti radi. Win 10 se zna posvađati sa DHCP-om. Zašto još nisam ozkeio. Naletio na ovo više puta. Jedino nezz zašto mu win 7 ne radi

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 0:27 (plavi08).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
plavi08 kaže...

Stavi

 

IP:192.168.6.17

Maska:255.255.255.0

GW:192.168.6.1

DNS: 213.191.128.8

 

Vidi dal ti radi. Win 10 se zna posvađati sa DHCP-om. Zašto još nisam ozkeio. Naletio na ovo više puta. Jedino nezz zašto mu win 7 ne radi

Probao sam pingati IP i GW.

Ovaj ip sve radi ali kada probam GW onda mi javlja:

192.168.17 destination host unreachable

request timed out

request timed out

request timed out

Znači to je na laptopu sa win7 gore.

 

Na kompu mi kaže slično

192.168.17 destination host unreachable

192.168.17 destination host unreachable

192.168.17 destination host unreachable

request timed out.

 

Gdje god piše timed out ne skine paket a ovo drugo da.

15 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?

Pa GW treba biti 6.1 , a IP 6.17

 

aha sry...sad sam shvatio ..dobro si postavio..daj probaj ugasiti / disable wifi kartice.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 16:34 (plavi08).
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
plavi08 kaže...
Pa GW treba biti 6.1 , a IP 6.17

 Pa da.

6.17 je moj ip koji radi ok.

Jedino mi pinganje 6.1 izbacuje te greške.


Edit:te testove sam napravio sa isključenim wifi-om.

Kada je uključen sve radi tj pinganje 6.1 radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 16:37 (blackdragonstory).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
blackdragonstory kaže...

Probao sam pingati IP i GW.

Ovaj ip sve radi ali kada probam GW onda mi javlja:

192.168.17 destination host unreachable

request timed out

Znači to je na laptopu sa win7 gore.

 

Na kompu mi kaže slično

192.168.17 destination host unreachable

request timed out.

 

Gdje god piše timed out ne skine paket a ovo drugo da.

Pa 192.168.17 nikako nije ispravna adresa.. Fali ti 6. ping 192.168.6.17

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
Sum_of_all_fears kaže...
blackdragonstory kaže...

Probao sam pingati IP i GW.

Ovaj ip sve radi ali kada probam GW onda mi javlja:

192.168.17 destination host unreachable

request timed out

Znači to je na laptopu sa win7 gore.

 

Na kompu mi kaže slično

192.168.17 destination host unreachable

request timed out.

 

Gdje god piše timed out ne skine paket a ovo drugo da.

Pa 192.168.17 nikako nije ispravna adresa.. Fali ti 6. ping 192.168.6.17

Sry tipfeler :)

Upisano je točno.

15 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?

nešto ti je spetljano (NAT/bridge..), eliminiraj sve liveboot medijem, npr ubuntu, mora raditi ping.. i tad ovisno što (ne)radi znaš kvar/soft ili ISP. Ovo na ćoravo nema koristi.

 

i btw.. default za iskon je .5.1 .. (osim ako nije izmjenjeno..) -što s resetom modema, nisi ni pokušao, pto je mijenjano, pitao sam već za VMove..? (hyper/vmw/vbox..)

od kud onaj .6.124 itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 17:35 (ihush).
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
ihush kaže...

nešto ti je spetljano (NAT/bridge..), eliminiraj sve liveboot medijem, npr ubuntu, mora raditi ping.. i tad ovisno što (ne)radi znaš kvar/soft ili ISP. Ovo na ćoravo nema koristi.

 

i btw.. default za iskon je .5.1 .. (osim ako nije izmjenjeno..) -što s resetom modema, nisi ni pokušao, pto je mijenjano, pitao sam već za VMove..? (hyper/vmw/vbox..)

od kud onaj .6.124 itd.

Nisam stigao ono prije odradit.

Cekam da se skine linux.

 

Resetirao sam modem barem 50 puta vec :)

Nezz ja sto je default za iskon.

Meni se postavke nalaze na 192,168.6.1

Bit će smješno ako je na kraju ruter u k...već par mjeseci se teže pali ako ostane ugašen duže vrijeme.

Barem pola sata igranja sa paljenjem gašenjem jer se najprije ne želi power upaliti zeleno,pa kada se i upali još ne reagira ostalo.

 

Možda skočim do susjede sa laptopom da se tamo uštekam preko etherneta pa da vidim dal je to problem.

15 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?

kako god napraviš eliminaciju/potvrdu, kod susjeda, liveboot .. znat ćeš gdje je problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
ihush kaže...

kako god napraviš eliminaciju/potvrdu, kod susjeda, liveboot .. znat ćeš gdje je problem.

Ako pod live boot misliš boot demo-a linuxa preko virtual box-a onda sam to napravio te i dalje isto.

Wifi radi,ethernet ne.

Sutra cu vidjet kod susjede.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?

Ne virtualbox (tek su onda još veće šanse da neće raditi) nego live boot sa USBa/DVDa.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Wireless radi,Lan ne?

6.1 je Iskon zadnje vrijeme.

 

Al nešto je ovdje skršeno. Da se nisi bavil filtriranjem po MAC adresama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
plavi08 kaže...

6.1 je Iskon zadnje vrijeme.

 

Al nešto je ovdje skršeno. Da se nisi bavil filtriranjem po MAC adresama?

Gdje,kako?

Msm da ja nigdje u postavkama nemam mac adrese na ovom ruteru.

Sum_of_all_fears kaže...

Ne virtualbox (tek su onda još veće šanse da neće raditi) nego live boot sa USBa/DVDa.

Probat ću,al nisam nikad to radio.
Imam već na usb-u samo nezz sta dalje?

Da bootam preko usb-

15 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
blackdragonstory kaže...
ihush kaže...

kako god napraviš eliminaciju/potvrdu, kod susjeda, liveboot .. znat ćeš gdje je problem.

Ako pod live boot misliš boot demo-a linuxa preko virtual box-a onda sam to napravio te i dalje isto.

Wifi radi,ethernet ne.

Sutra cu vidjet kod susjede.

 -pa dobro, koliko puta treba pitati neki VM? .. a sad psominješ vbox..? NAT. Obriši ili podesi.

btw, kakav demo? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
ihush kaže...
blackdragonstory kaže...
ihush kaže...

kako god napraviš eliminaciju/potvrdu, kod susjeda, liveboot .. znat ćeš gdje je problem.

Ako pod live boot misliš boot demo-a linuxa preko virtual box-a onda sam to napravio te i dalje isto.

Wifi radi,ethernet ne.

Sutra cu vidjet kod susjede.

 -pa dobro, koliko puta treba pitati neki VM? .. a sad psominješ vbox..? NAT. Obriši ili podesi.

btw, kakav demo? :))

 Problem je taj da ti koristiš kratice,a ja nemam pojma što one znače :)

15 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?

-google zna trenutno (sve kratice i sl), uz pretpostavku da onaj tko koristi vbox zna što je vbox ili VM :) .. klasično za pretpostavke.  evo što google izbaci npr za VM.

-kad probaš live medij/OS/boot.. i vidiš/potvrdiš da mreža radi normalno znaš da je stvar u soft-podešavanju, tj VMovi ubace svoje bridgeve-NAT.. ovisno što odabereš. Klikaj ili obriši.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 23:01 (ihush).
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
ihush kaže...

-google zna trenutno (sve kratice i sl), uz pretpostavku da onaj tko koristi vbox zna što je vbox ili VM :) .. klasično za pretpostavke.  evo što google izbaci npr za VM.

-kad probaš live medij/OS/boot.. i vidiš/potvrdiš da mreža radi normalno znaš da je stvar u soft-podešavanju, tj VMovi ubace svoje bridgeve-NAT.. ovisno što odabereš. Klikaj ili obriši.

Nikad više na linux.

Napravim ja lijepo na usb-u za live boot.

Pokrenem laptop i bootam usb pojavi se menu.

Klikam prvo piše default,nešto očitava i bum crni ekran.

Čekam 10 minuta ništa.

Ugasim laptop,izvadim usb i palim opet laptop.

Kad ono windowsi riknuli.

 

Bacim se odmah na recovery kad ono svaka opcija daje grešku.

Nakon cijelog popodneva traženja rješenja na mobu pošto mi net na kompu ne radi i isprobavanja konačno uspio sredit reinstaliranje windowsa.(kreiranje primarne particije,prebacivanje instalacije sa usb-a na tu particiju)

Srećom mi je ostala najvažnija particija,ali ipak boli.

 

Sry,mali rant :)

Sutra idem kod susjede i ako ne radi zovem iskon pa nek se oni zajebavaju.

A najvjerojatni nije uopće do postavka neg ruter pokvaren.

Javim šta bude zz

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 23:10 (blackdragonstory).
10 godina
offline
Rješeno :)

Nakon zamjene rutera sve radi.

Hvala svima na pomoći :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
ihush kaže...

..

problem, nešto blokira. Tad ili je stvar na PC ili na routeru, pošto je više PCja, sumnjiv je router (ali što.. reset, radi, nije logično.. ali s kvarovima ne mora biti logično uvjek). ....

 

ako potvrdiš da je soft-PC OK (npr linux live), tad zoveš ISP, prijaviš kvar. (možda neki pogrešan profil kod njih...).

.

- eto, logika ima smisla.. osim kad je neobičan kvar :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Wireless radi,Lan ne?
ihush kaže...
ihush kaže...

..

problem, nešto blokira. Tad ili je stvar na PC ili na routeru, pošto je više PCja, sumnjiv je router (ali što.. reset, radi, nije logično.. ali s kvarovima ne mora biti logično uvjek). ....

 

ako potvrdiš da je soft-PC OK (npr linux live), tad zoveš ISP, prijaviš kvar. (možda neki pogrešan profil kod njih...).

.

- eto, logika ima smisla.. osim kad je neobičan kvar :)

 Na kraju nezz dal je stvarno bio ruter.

Nakon zamjene bilo je sve ok,ali danas sam trebao prebaciti neke stvari sa laptopa na komp i uzeo sam usb sa win7 instalacijom gore znači boot usb.

Nakon što sam obavio svoje tj. instalirao neki softwer sto mi je trebao za tablet komp se trebao restartati.

Kada se rastartao pošto je usb bio unutra pokrenulo se ono učitavanje usb-a za instalaciju win7 tj otvaranje setupa za tu instalaciju.

Odoh ja odma nazad,komp se restarta i ja odmah izvučem usb.

Kada se upalio opet isto sranje.

Samo što sada znam da nije do rutera pošto mi laptop radi ok preko etherneta.

 

Ima netko kakvu ideju što da napravim?

Ili ide reinstalacija win 10 na kompu?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice